Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 27.05.2022 07:58

Garo&Justa napisał(a):W tym roku przygotowany na korki i ewentualne stanie. Dzieci już nie takie małe by spać po drodze (15 i 9 lat), no i jak kiedyś robiłem trasę na raz sam, teraz jadę 300km, 200 żona. Polecam, zmęczenie dużo mniejsze.


szczęśliwi którzy mogą mieć zmianę i żona ma prawko :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
elgal
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) elgal » 27.05.2022 10:23

Czy jest jakaś możliwość sprawdzić czy są korki na przejściu w Cvetlinie? Będę przekraczać granicę ok 13-14 i obawiam się korków na Macelju ale podobno w Cvetlinie też bywają. Google niczego nie pokaże, bo uparcie nie prowadzi przez to przejście.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.05.2022 13:32

elgal napisał(a):Czy jest jakaś możliwość sprawdzić czy są korki na przejściu w Cvetlinie? Będę przekraczać granicę ok 13-14 i obawiam się korków na Macelju ale podobno w Cvetlinie też bywają. Google niczego nie pokaże, bo uparcie nie prowadzi przez to przejście.

W Cvetlinie nie wiem ale w Macelj możesz sprawdzić czy są korki na kamerze - http://www2.hak.hr/rmt/?l=16
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 27.05.2022 14:25

Hej.

wybieram się w tym roku do Chorwacji, na Istrie.
Jadę już kolejny raz, tak średnio co 3-4 lata wychodzi. I ostatnio zawsze jechałem trasą przez Słowację i Węgry. I jechało się bardzo dobrze. Ostatni raz to był początek czerwca więc nie było żadnych korków. I zawsze wyjeżdzeliśmy na noc, około 21:00.

Start: Bydgoszcz
Cel: Fażana
Dystans: 1350 km

W tym roku pierwszy raz jedziemy na Istrię i jakbym nie sprawdzał to google.maps nie bardzo jest chętny wybrać trasę przez Słowację i Wegry tak jak zawsze jechałem czyli Żylina - Bratysława - Gyor - Szombathely - Zagrzeb i dalej na dół.
Wychodzi na chwilę obecną godzinkę dłużej i około 80 km dalej.

Nie ma co chyba kombinować? Dobrze mi się tą trasą jechało, w nocy między Żyliną, a Bratysławą prawie żadnego samochodu ;).

W tym roku plan jest taki by wyjechać około 20:00 - 21:00 z domu i jechać na raz.
Do pokonania około 1350 km. Nie robimy noclegu na trasie. Chcę jechać na noc żeby dzieciaki spały (3 i 5 lat).
Wyjazd w środę wieczorem 15.06.

Czy jest sens kombinować z trasą przez Słowację i Wegry? Czy tak jak poakzuje nawigacja: Ostrawa - Brno - Wiedeń - Graz - Ljublana - Istria.
Pewnie byłaby jakaś osczędność na winietach ale nie chcę jeszcze dokładać trasy więc pewnie opcja klasyczna jest rozsądniejsza.

Gdzie na trasie przez Czechy, Austrie i Słowenie mogą być utrudnienia? Zakładając przejad przez te kraje w godzinach wczesnoporannych.

Planuję dojechać na spokojnie do Słowenii, powinno być to około 8:00 - 9:00 i wtedy dłuższy postój i śniadanie.
Polecicie jakieś fajne miejsce na odpoczynek na tej trasie: Maribor - Ljublana - Istria.

Nie chcę za bardzo zjeżdzać z trasy ale kawałeczek można zjechać, może gdzieś nad jeziorko jakby była pogoda? Nie znam kompletnie Słowenii, a tym razem przyjdzie nam przejechać prawie całą ;)

Myślałem o zwiedzeniu jaskiń od razu, Postojnej. Ale nie wiem czy po całonocnej jeżdzie będzie to jakaś frajda, dzieciaki zmięczone itp. Dlatego wolałbym jakieś jezioro, może jakiś plac zabaw w Słowenii, na trasie / blisko trasy żeby dzieciaki miały trochę ruchu.

Pozdrawiam
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.05.2022 14:52

elgal napisał(a):Czy jest jakaś możliwość sprawdzić czy są korki na przejściu w Cvetlinie? Będę przekraczać granicę ok 13-14 i obawiam się korków na Macelju ale podobno w Cvetlinie też bywają. Google niczego nie pokaże, bo uparcie nie prowadzi przez to przejście.
Ustaw w Google trasę do przejścia granicznego (bez przekraczania granicy) i "trafic" coś pokaże. Także w innych nawigacjach z trafikiem np. WAZE.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 27.05.2022 14:56

leswac napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):W tym roku przygotowany na korki i ewentualne stanie. Dzieci już nie takie małe by spać po drodze (15 i 9 lat), no i jak kiedyś robiłem trasę na raz sam, teraz jadę 300km, 200 żona. Polecam, zmęczenie dużo mniejsze.


szczęśliwi którzy mogą mieć zmianę i żona ma prawko :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


Ja to bym powiedziała....szczęśliwe te, którym się udaje oderwać męża od kierownicy i przejąć dowodzenie, choć na 300km :roll: Ja choć proszę, błagam, negocjuję...kierownicy nie dostanę...... za szybko jeździsz..... mało ekonomicznie.... nie omijasz dziur....tak słyszę :lol: a ja oczywiście twierdzę nieskromnie, że jestem mistrzem kierownicy :wink:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.05.2022 22:10

ZAQ_12 napisał(a):Ja to bym powiedziała....szczęśliwe te, którym się udaje oderwać męża od kierownicy i przejąć dowodzenie, choć na 300km :roll: Ja choć proszę, błagam, negocjuję...kierownicy nie dostanę...... za szybko jeździsz..... mało ekonomicznie.... nie omijasz dziur....tak słyszę :lol: a ja oczywiście twierdzę nieskromnie, że jestem mistrzem kierownicy :wink:

Żona jeździ dużo, trasę do Cro zna, omijać korki w Macelj potrafi. Ufam do tego stopnia, że jak prowadzi to biorę jaśka i drzemka ;)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 28.05.2022 11:27

Arias napisał(a):Hej.

wybieram się w tym roku do Chorwacji, na Istrie.
Jadę już kolejny raz, tak średnio co 3-4 lata wychodzi. I ostatnio zawsze jechałem trasą przez Słowację i Węgry. I jechało się bardzo dobrze. Ostatni raz to był początek czerwca więc nie było żadnych korków. I zawsze wyjeżdzeliśmy na noc, około 21:00.

Start: Bydgoszcz
Cel: Fażana
Dystans: 1350 km

W tym roku pierwszy raz jedziemy na Istrię i jakbym nie sprawdzał to google.maps nie bardzo jest chętny wybrać trasę przez Słowację i Wegry tak jak zawsze jechałem czyli Żylina - Bratysława - Gyor - Szombathely - Zagrzeb i dalej na dół.
Wychodzi na chwilę obecną godzinkę dłużej i około 80 km dalej.

Nie ma co chyba kombinować? Dobrze mi się tą trasą jechało, w nocy między Żyliną, a Bratysławą prawie żadnego samochodu ;).

W tym roku plan jest taki by wyjechać około 20:00 - 21:00 z domu i jechać na raz.
Do pokonania około 1350 km. Nie robimy noclegu na trasie. Chcę jechać na noc żeby dzieciaki spały (3 i 5 lat).
Wyjazd w środę wieczorem 15.06.

Czy jest sens kombinować z trasą przez Słowację i Wegry? Czy tak jak poakzuje nawigacja: Ostrawa - Brno - Wiedeń - Graz - Ljublana - Istria.
Pewnie byłaby jakaś osczędność na winietach ale nie chcę jeszcze dokładać trasy więc pewnie opcja klasyczna jest rozsądniejsza.

Gdzie na trasie przez Czechy, Austrie i Słowenie mogą być utrudnienia? Zakładając przejad przez te kraje w godzinach wczesnoporannych.

Planuję dojechać na spokojnie do Słowenii, powinno być to około 8:00 - 9:00 i wtedy dłuższy postój i śniadanie.
Polecicie jakieś fajne miejsce na odpoczynek na tej trasie: Maribor - Ljublana - Istria.

Nie chcę za bardzo zjeżdzać z trasy ale kawałeczek można zjechać, może gdzieś nad jeziorko jakby była pogoda? Nie znam kompletnie Słowenii, a tym razem przyjdzie nam przejechać prawie całą ;)

Myślałem o zwiedzeniu jaskiń od razu, Postojnej. Ale nie wiem czy po całonocnej jeżdzie będzie to jakaś frajda, dzieciaki zmięczone itp. Dlatego wolałbym jakieś jezioro, może jakiś plac zabaw w Słowenii, na trasie / blisko trasy żeby dzieciaki miały trochę ruchu.

Pozdrawiam

No skoro jechało Ci się dobrze przez Słowację i Węgry, to po co kombinować. No chyba że chcesz zobaczyć coś nowego. Jednak po całej nocy za kółkiem, to chyba marna przyjemność. Więc może lepiej wybrać trasę z noclegiem i spokojnie pozwiedzać. Jestem pewien. że ta wersja jest przyjemniejsza i bardziej bezpieczna dla wszystkich :papa:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 29.05.2022 03:05

Arias napisał(a):Hej.

wybieram się w tym roku do Chorwacji, na Istrie.
Jadę już kolejny raz, tak średnio co 3-4 lata wychodzi. I ostatnio zawsze jechałem trasą przez Słowację i Węgry. I jechało się bardzo dobrze. Ostatni raz to był początek czerwca więc nie było żadnych korków. I zawsze wyjeżdzeliśmy na noc, około 21:00.

Start: Bydgoszcz
Cel: Fażana
Dystans: 1350 km

W tym roku pierwszy raz jedziemy na Istrię i jakbym nie sprawdzał to google.maps nie bardzo jest chętny wybrać trasę przez Słowację i Wegry tak jak zawsze jechałem czyli Żylina - Bratysława - Gyor - Szombathely - Zagrzeb i dalej na dół.
Wychodzi na chwilę obecną godzinkę dłużej i około 80 km dalej.

Nie ma co chyba kombinować? Dobrze mi się tą trasą jechało, w nocy między Żyliną, a Bratysławą prawie żadnego samochodu ;).

W tym roku plan jest taki by wyjechać około 20:00 - 21:00 z domu i jechać na raz.
Do pokonania około 1350 km. Nie robimy noclegu na trasie. Chcę jechać na noc żeby dzieciaki spały (3 i 5 lat).
Wyjazd w środę wieczorem 15.06.

Czy jest sens kombinować z trasą przez Słowację i Wegry? Czy tak jak poakzuje nawigacja: Ostrawa - Brno - Wiedeń - Graz - Ljublana - Istria.
Pewnie byłaby jakaś osczędność na winietach ale nie chcę jeszcze dokładać trasy więc pewnie opcja klasyczna jest rozsądniejsza.

Gdzie na trasie przez Czechy, Austrie i Słowenie mogą być utrudnienia? Zakładając przejad przez te kraje w godzinach wczesnoporannych.

Planuję dojechać na spokojnie do Słowenii, powinno być to około 8:00 - 9:00 i wtedy dłuższy postój i śniadanie.
Polecicie jakieś fajne miejsce na odpoczynek na tej trasie: Maribor - Ljublana - Istria.

Nie chcę za bardzo zjeżdzać z trasy ale kawałeczek można zjechać, może gdzieś nad jeziorko jakby była pogoda? Nie znam kompletnie Słowenii, a tym razem przyjdzie nam przejechać prawie całą ;)

Myślałem o zwiedzeniu jaskiń od razu, Postojnej. Ale nie wiem czy po całonocnej jeżdzie będzie to jakaś frajda, dzieciaki zmięczone itp. Dlatego wolałbym jakieś jezioro, może jakiś plac zabaw w Słowenii, na trasie / blisko trasy żeby dzieciaki miały trochę ruchu.

Pozdrawiam

Może nie odpowiem bezpośrednio, ale coś to może da: ostatnio jak byliśmy w okolicach Makarskiej to jeden Czech mówił mi, że do domu (Frydek) będzie jechał przez Węgry i Słowację, żeby ominąć duży ruch w Austrii. To nic, że dalej, ważne, że spokojniej.
elgal
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) elgal » 30.05.2022 14:17

Czy jeśli planuje się przekraczać granicę w Cvetlinie, to jest w ogóle sens kupowania winiety na Słowenię? Są jakieś argumenty za?
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 30.05.2022 14:49

elgal napisał(a):Czy jeśli planuje się przekraczać granicę w Cvetlinie, to jest w ogóle sens kupowania winiety na Słowenię? Są jakieś argumenty za?


Musisz podjąć decyzję, czy chcesz wykupić winietkę i jechać cały czas autostradą za 30 euro, czy machnąć objazd i jechać za darmoszkę Mureck - Lenatr - Ptuj - Cvetlin :D
elgal
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) elgal » 30.05.2022 15:04

Będę przekraczać granicę w pn ok 13.00, obawiam się że korki będą na Macelju. Więc plan jest taki, żeby przez Cvetlin jechać. Czy coś mi daje wtedy winieta ?
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 30.05.2022 15:23

elgal napisał(a):Będę przekraczać granicę w pn ok 13.00, obawiam się że korki będą na Macelju. Więc plan jest taki, żeby przez Cvetlin jechać. Czy coś mi daje wtedy winieta ?

W poniedziałek o 13 nie powinno być korków.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 30.05.2022 18:58

elgal napisał(a):Będę przekraczać granicę w pn ok 13.00, obawiam się że korki będą na Macelju. Więc plan jest taki, żeby przez Cvetlin jechać. Czy coś mi daje wtedy winieta ?


Dokładnie, jak pisali Marcin i Ewa w poniedziałek na Marcelij korków być nie powinno.
Plusy autostrady:
* bardzo szybko przejedziesz przez Słowenię
Minusy autostrady:
* 30 euro za bardzo krótki odcinek trasy, to rzeczywiście trochę boli :roll:
Plusy objazdu:
* można trochę odpocząć od autostrady i zatankować taniej samochód, np. na stacji poza autostradą. Szczególnie opłaca się benzyna, gaz niestety w Słowenii jest drogi.
* Można zatrzymać się na fajne jedzonko, w stosunkowo niskiej cenie
Minusy objazdu:
* trzeba się uzbroić w cierpliwość, droga nie jest trudna, ale trochę się jedzie i kluczy
* należy uważać na policję i ograniczenia prędkości
* google z uporem będzie Cię prowadził na inne przejście, niż Cvetlin, choć jest ono dostępne dla obywateli wewnątrz UE. Warto więc skupić się, aby nie wylądować na innym przejściu. Temat był wcześniej opisywany.

:papa:
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 30.05.2022 19:52

Mam pytanie którą drogą najlepiej dojechać do Omiś jechac przez Split bezpośrednio z autstrady do Omiś czy do Sestanowac i zawrócić do Omiś która droga jest najlepsza jeżeli chodzi o komfort jazdy i nawierzchnie .Z góry dziękuję za podpowiedzi
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 716
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone