Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.05.2022 21:30

mietas69 napisał(a):Mam pytanie którą drogą najlepiej dojechać do Omiś jechac przez Split bezpośrednio z autstrady do Omiś czy do Sestanowac i zawrócić do Omiś która droga jest najlepsza jeżeli chodzi o komfort jazdy i nawierzchnie .Z góry dziękuję za podpowiedzi


Jeśli chodzi o nawierzchnię, to wszystkie porównywalne. Jeśli chodzi o komfort jazdy - nie polecam jechać przez Split, bo możesz trochę odstać w korkach.
Najlepszy zjazd do Omiš to ten, którym kierują znaki, czyli Blato na Cetini. Widoki też będziesz miał przed samym Omišem :D :D
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 30.05.2022 22:23

elgal napisał(a):Będę przekraczać granicę w pn ok 13.00, obawiam się że korki będą na Macelju. Więc plan jest taki, żeby przez Cvetlin jechać. Czy coś mi daje wtedy winieta ?

Przy tych założeniach nic nie daje.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 31.05.2022 06:20

Czy ta droga na Blato jest bardzo wąska i czy są jakieś fragmenty dziurawej nawierzchni czy to jest normalna droga
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.05.2022 09:47

mietas69 napisał(a):Czy ta droga na Blato jest bardzo wąska i czy są jakieś fragmenty dziurawej nawierzchni czy to jest normalna droga

Normalna droga, jak większość krajówek w Chorwacji. Na końcowym odcinku przed Omišem jest nawet po remoncie i ma całkiem nową nawierzchnię.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 01.06.2022 06:54

dzięki znalazłem na you tube relację z tej drogi jest super
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 01.06.2022 07:20

mietas69 napisał(a):Mam pytanie którą drogą najlepiej dojechać do Omiś jechac przez Split bezpośrednio z autstrady do Omiś czy do Sestanowac i zawrócić do Omiś która droga jest najlepsza jeżeli chodzi o komfort jazdy i nawierzchnie .Z góry dziękuję za podpowiedzi


Jest jeszcze jedna opcja, chyba najlepsza - zjazd Blato n/C pomiędzy zjazdem na Split a Sestanovacem.
A jeśli koniecznie chcesz wybierać z dwóch przez Ciebie opisanych to dużo zależy w jakich godzinach będziesz jechać - jeśli w ciągu dnia, to przygotuj się na duży ruch i powolną jazdę na trasie Split - Omis.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 01.06.2022 16:10

Wbiłem już sobie w GM zjazd na Blato a potem sru do Omis i Podgory byle do 15 czerwca już nie mogę się doczekać
AlbatrosPoland
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlbatrosPoland » 04.06.2022 18:07

Arias napisał(a):Hej.

wybieram się w tym roku do Chorwacji, na Istrie.
Jadę już kolejny raz, tak średnio co 3-4 lata wychodzi. I ostatnio zawsze jechałem trasą przez Słowację i Węgry. I jechało się bardzo dobrze. Ostatni raz to był początek czerwca więc nie było żadnych korków. I zawsze wyjeżdzeliśmy na noc, około 21:00.

Start: Bydgoszcz
Cel: Fażana
Dystans: 1350 km

W tym roku pierwszy raz jedziemy na Istrię i jakbym nie sprawdzał to google.maps nie bardzo jest chętny wybrać trasę przez Słowację i Wegry tak jak zawsze jechałem czyli Żylina - Bratysława - Gyor - Szombathely - Zagrzeb i dalej na dół.
Wychodzi na chwilę obecną godzinkę dłużej i około 80 km dalej.

Nie ma co chyba kombinować? Dobrze mi się tą trasą jechało, w nocy między Żyliną, a Bratysławą prawie żadnego samochodu ;).

W tym roku plan jest taki by wyjechać około 20:00 - 21:00 z domu i jechać na raz.
Do pokonania około 1350 km. Nie robimy noclegu na trasie. Chcę jechać na noc żeby dzieciaki spały (3 i 5 lat).
Wyjazd w środę wieczorem 15.06.

Czy jest sens kombinować z trasą przez Słowację i Wegry? Czy tak jak poakzuje nawigacja: Ostrawa - Brno - Wiedeń - Graz - Ljublana - Istria.
Pewnie byłaby jakaś osczędność na winietach ale nie chcę jeszcze dokładać trasy więc pewnie opcja klasyczna jest rozsądniejsza.

Gdzie na trasie przez Czechy, Austrie i Słowenie mogą być utrudnienia? Zakładając przejad przez te kraje w godzinach wczesnoporannych.

Planuję dojechać na spokojnie do Słowenii, powinno być to około 8:00 - 9:00 i wtedy dłuższy postój i śniadanie.
Polecicie jakieś fajne miejsce na odpoczynek na tej trasie: Maribor - Ljublana - Istria.

Nie chcę za bardzo zjeżdzać z trasy ale kawałeczek można zjechać, może gdzieś nad jeziorko jakby była pogoda? Nie znam kompletnie Słowenii, a tym razem przyjdzie nam przejechać prawie całą ;)

Myślałem o zwiedzeniu jaskiń od razu, Postojnej. Ale nie wiem czy po całonocnej jeżdzie będzie to jakaś frajda, dzieciaki zmięczone itp. Dlatego wolałbym jakieś jezioro, może jakiś plac zabaw w Słowenii, na trasie / blisko trasy żeby dzieciaki miały trochę ruchu.

Pozdrawiam


Nie lepiej wyjechać z Bydgoszczy rano?
Korzyści:
Wrocław mijasz przed 12 (korki na obwodnicy),
Wiedeń, koło 20, więc korków brak,
Granica Słoweńsko Chorwacka: Jesteś koło 23, 00:00. Przejazd max 20 minut.
Zagrzeb i pobór opłat: Brak korków, bo jest noc.

Ja jadę max 120km/h. Na S5 jest mniejszy ruch niż na A1. Do Wrocka expressowo, potem Kłodzko, Boboszów, Brno, Wiedeń.
Dojeżdżam 200-150 km, przed Biograd na Moru i idę spać. Na promie jestem na 7:00 i to z 2:30 godziny snu. Urlop popełniam już od 7 rano.
Pozdrawiam z Bydgoszczy.
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 12.06.2022 17:07

mietas69 napisał(a):Czy ta droga na Blato jest bardzo wąska i czy są jakieś fragmenty dziurawej nawierzchni czy to jest normalna droga


Zawsze jeżdżę tak jak na screen poniżej, nawierzchnia Ok. Jest taki odcinek gdzie jest trochę wąsko przez wioseczkę, ale na spokojnie do przejechania. Skup się na zjeździe, do Omiš bo nie wiadomo na co patrzeć, droga czy widoki... :D
Załączniki:
Screenshot_20220612-180241_Maps.jpg
marcin_wro
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.08.2012
trasa do Chorwacji w 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_wro » 13.06.2022 09:51

Hej!
Czytając posty nie znalazłem odpowiedzi (ani podpowiedzi) na moje pytania.
Po 12 latach wracamy do Chorwacji i chciałbym się dowiedzieć jaka trasa jest optymalna (szybka i bezpieczna) do pokonania z Wrocławia do okolic Rogoznicy (za Primosten). Wyjeżdżamy 17.08 i powrót będzie 29-30.08 więc omijamy weekendy.
Zastanawiam się nad jazdą w Polsce: A4 do Gliwic i A1 do Ostrawy.
Po Czechach i Austrii z winietami przez Brno, Wiedeń, Graz i zjazd do Mureck.
Słowenię przejechać poza drogami płatnymi od Mureck do Ptuj i aż do Chorwacji.
W Chorwacji podróż autostradami od Trakoscan aż do Sibenik.
W drodze do podróż z przystankami a w drodze powrotnej nocleg w okolicach Wiednia.

I moje dodatkowe pytania:
Jakie macie doświadczenia z taką lub podobną trasą?
Czy warto omijać Czechy od strony Kłodzka?
A jak podróż przez Węgry?

:)
pyjteref
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyjteref » 13.06.2022 10:18

Dwa lata temu jechałem przez Słowację(Zwardoń) i Węgry ( GYOR- LENTI - GORICAN) Chorwacja na VIR. Udało mi się fajnie przejechać. Niestety w tym roku widzę na strone HAC*hr że na autostradzie w okolicach Zagrzebia prowadzą remonty.
W tym roku również wyjeżdżam w nocy 17/18.06 i jeszcze się waham nad wyborem, czy SK-Węgry(naprawdę dobra trasa) czy jednak Czechy Austria i Słowenia.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: trasa do Chorwacji w 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.06.2022 11:35

marcin_wro napisał(a):Hej!
Czytając posty nie znalazłem odpowiedzi (ani podpowiedzi) na moje pytania.
Po 12 latach wracamy do Chorwacji i chciałbym się dowiedzieć jaka trasa jest optymalna (szybka i bezpieczna) do pokonania z Wrocławia do okolic Rogoznicy (za Primosten). Wyjeżdżamy 17.08 i powrót będzie 29-30.08 więc omijamy weekendy.
Zastanawiam się nad jazdą w Polsce: A4 do Gliwic i A1 do Ostrawy.
Po Czechach i Austrii z winietami przez Brno, Wiedeń, Graz i zjazd do Mureck.
Słowenię przejechać poza drogami płatnymi od Mureck do Ptuj i aż do Chorwacji.
W Chorwacji podróż autostradami od Trakoscan aż do Sibenik.
W drodze do podróż z przystankami a w drodze powrotnej nocleg w okolicach Wiednia.

I moje dodatkowe pytania:
Jakie macie doświadczenia z taką lub podobną trasą?
Czy warto omijać Czechy od strony Kłodzka?
A jak podróż przez Węgry?

:)

Nie wiem, gdzie planujesz przekraczać granicę SLO/HR - pamiętaj, że od paru lat płatna jest także droga Ptuj - Gruskovje / Macelj. Poza tym, trasa OK. Węgry - też OK, ale czy warto nadrabiać tyle km?
Rozważ trasę przez Słowenię via Sentilj i Maribor, a dalej na Rogatec - wszystko to bez opłat.
marcin_wro
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_wro » 13.06.2022 11:47

12 lat temu jechaliśmy przez Słowenię, omijając płatne drogi właśnie od do Mureck (AT) przez Ptuj (SL) do Cvetlin (HR). Google Maps z jakiegoś powodu nie pokazuje tej ścieżki.
Zastanawiam się czy warto jechać przez Gliwice do Ostrawy czy jechać przez kotlinę kłodzką i wszystkie miejscowości w Czechach (40 i 50km/h).
elgal
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) elgal » 13.06.2022 12:50

Co jest wiarygodne w ocenie stopnia zakorkowania Macelja? Patrzę o planowanwj godzinie przejazdu na kamerę na Hak - nie ma korka, google pokazuje korek ale nie jakiś kosmiczny, patrzę na słowenski Promet - korek na 1-2 h stania. Czy tam może być korek, ktorego nie obejmuje kamera?
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 13.06.2022 14:13

elgal napisał(a):Co jest wiarygodne w ocenie stopnia zakorkowania Macelja? Patrzę o planowanwj godzinie przejazdu na kamerę na Hak - nie ma korka, google pokazuje korek ale nie jakiś kosmiczny, patrzę na słowenski Promet - korek na 1-2 h stania. Czy tam może być korek, ktorego nie obejmuje kamera?


Strona Promet, pokazuje 1-2 h korka, ale dla samochód ciężarowych, przynajmniej w tym momencie kiedy to pisze..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 717
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone