Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grab56
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 28.06.2022 12:31

Marsallah napisał(a):
biokd napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Radziłbym uniknąć trasy przez Czechy i Austrię , a pojechać spokojnie przez Słowację i Węgry :D :D

wolę całą trasę autostrada przejechać, a bardzo wygodnie jezdzi mi się przez CZ/AT/SLO

Kolego, ale to się wzajemnie wyklucza :lol:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla tych, którzy mieszkają w zachodniej Polsce, trasa przez Słowację nie ma większego sensu, bo zamiast jechać spokojnie A1 muszą nadkładać kilometrów jakimiś drogami gminnymi.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 28.06.2022 12:52

Ja jeżdżę z Poznania i dla mnie Węgierska opcja jest o wiele lepsza ale to Moje zdanie.Najbardziej obiektywnie jednak może ocenić ten co probował zarówno jedną jak i drugą trasę.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 28.06.2022 13:27

dids76 napisał(a):
biokd napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Radziłbym uniknąć trasy przez Czechy i Austrię , a pojechać spokojnie przez Słowację i Węgry :D :D


Tej opcji nie biorę pod uwagę w ramach upartej zasady "nie jechałem i nie zamierzam" ;) wolę całą trasę autostrada przejechać, a bardzo wygodnie jezdzi mi się przez CZ/AT/SLO, do Chorwacji przeważnie bez korków, bo w nocy, jedynie co może ograniczyć to remonty i objazdy, więc o to tu głównie pytam na tej właśnie trasie :)

Sporo utrudnień jest na odcinku Ołomuniec - Brno i tam lubi się korkować :papa:


Ale w nocy mam nadzieję, że nie. W tym roku będę tamtędy śmigać - opcja węgierska nie wchodzi w rachubę, gdyż jadę do Włoch z przystankiem w Salzburgu. I planuję wyjechać z Warszawy wieczorem.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 28.06.2022 16:06

grab56 napisał(a):Istotnie, Czesi w paru miejscach zaczęli większe remonty, które na moje oko raczej będą trwały co najmniej do końca lata. Jednak w nocy to nie jest problem. Jedynym zmartwieniem jest granica SLO/HR, gdzie może być korek nawet na ponad dwie godziny. A jeśli chcesz granicę przekroczyć w innym miejscu (Cvetlin lub Rogatec), to wtedy znacznie maleje sens kupowania Słoweńskiej winiety, bo i tak trzeba z autostrady zjechać już w okolicach Ptuja.


Owszem, to jest oczywiste, 2 lata temu jechałem przez Cvetlin, w nocy na granicy zerowy ruch praktycznie, ale że to jest jednak trasa nieco naokoło i przez wioski to trochę dłużej się jedzie niż tym kawałkiem autostrady przez SLO.
No i wjeżdża sie spowrotem na autostradę chorwacka tuż za granicą omijając zapewne korek na głównej granicy.
Zasadnicze pytanie jest więc takie, czy jadąc normalnie autostrada i tak wpakuje się w jakiś mega korek na głównej granicy niezależnie od pory dnia i nocy i całość zajmie mniej więcej tyle samo co przejechanie objazdem przez Cvetli? Bardziej mi zależy na czasie niż na euro wydanych na winiete , bo wolę jechać 2 godziny niz stać w korku z marudzącym dzieckiem przez 2 godziny :)
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 28.06.2022 21:11

W 2017 jechałem autostradą słoweńską i przejechanie granicy zajęło około 30 minut w niedzielę, w 2018 objazdami /ale wtedy były też objazdy objazdów/ i w zasadzie bez korków. W tym, roku raczej pojadę autostradą - pytanie do tych, który nią jechali czy w niedzielę po południu na granicy trzeba się spodziewać dużego korka czy może będzie w miarę bezboleśnie?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 29.06.2022 08:27

Powinno być bezboleśnie - oczywiście na kierunku SLO -> CRO :idea:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.06.2022 21:31

No, ja gdybym nie zatrzymywał się w Wiedniu, to bym od razu na Węgry pruł, wiadomix.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 01.07.2022 18:50

stachan napisał(a):Powinno być bezboleśnie - oczywiście na kierunku SLO -> CRO :idea:

Czyli święty spokój za 30 Euro... :-) Jeszcze mam kilka dni na podjęcie ostatecznej decyzji :-)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 01.07.2022 19:05

pyjteref napisał(a):Dwa lata temu jechałem przez Słowację(Zwardoń) i Węgry ( GYOR- LENTI - GORICAN) Chorwacja na VIR. Udało mi się fajnie przejechać. Niestety w tym roku widzę na strone HAC*hr że na autostradzie w okolicach Zagrzebia prowadzą remonty.
W tym roku również wyjeżdżam w nocy 17/18.06 i jeszcze się waham nad wyborem, czy SK-Węgry(naprawdę dobra trasa) czy jednak Czechy Austria i Słowenia.
ł


2razy Polska z Wrocławia Gliwice Ostrawa Olomuniec Wiedeń Słowenia Zagrzeb Dalmacja. Potem 3 razy Wrocław Czechy Słowacja Gyor Zagrzeb Dalmacja lub wyspy. Generalnie trasa przez HU jest spokojniejsza mniej zakorkowana ale z 100km dłuższa. Nie narzekałem szczególnie nocami. Zero mandatów ale trasa czasami przez wioski
jaro1959
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 13.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro1959 » 01.07.2022 20:26

Wróciliśmy przed chwilą z Chorwacji. Nocowaliśmy nad Balatonem. Droga z Balatonu straszna, GPS pokazywał 6,5 godziny, dotarliśmy po jedenastu. Na Węgrzech tragiczne korki, upał 36 stopni.
wojtekx37
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekx37 » 01.07.2022 21:20

może już było ale czy starą drogą 1 w Chorwacji od Karlovac przez Knin potem Sinj aż do Dugopolje da się jechać w miarę szybko, czy często i gęsto są ograniczenia 50 dla wsi i miasteczek?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.07.2022 21:29

jaro1959 napisał(a): Nocowaliśmy nad Balatonem. Droga z Balatonu straszna, GPS pokazywał 6,5 godziny, dotarliśmy po jedenastu. Na Węgrzech tragiczne korki, upał 36 stopni.


A mógłbyś coś więcej?

Po pierwsze: jaką drogą jechaliście i skąd dokładnie? Bo Balaton jest długi, a tras znad niego kilka(naście).

Po drugie: jaka mogła być przyczyna tych korków? Wypadki, remonty, duży ruch? Jeszcze coś?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.07.2022 21:49

jaro1959 napisał(a):Wróciliśmy przed chwilą z Chorwacji. Nocowaliśmy nad Balatonem. Droga z Balatonu straszna, GPS pokazywał 6,5 godziny, dotarliśmy po jedenastu. Na Węgrzech tragiczne korki, upał 36 stopni.


A gdzie te korki były?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.07.2022 22:08

wojtekx37 napisał(a):może już było ale czy starą drogą 1 w Chorwacji od Karlovac przez Knin potem Sinj aż do Dugopolje da się jechać w miarę szybko, czy często i gęsto są ograniczenia 50 dla wsi i miasteczek?


D1 to jak by dwa kawałki, pierwszy do Plitvicke Jeziora i drugi dalej.
W pierwszej części jak załapiesz marudera to się nie da i już. Druga część szybka, zero ruchu (sobota,niedziela).
W tym roku załapałem się za dostawczym i ciężko było za nim nadrobić, mocniejsze autka zostawały w tyle. Druga już po mojemu.
Szybko, bez korków, tanio (brak opłat), czas przejazdu poniżej GM.

Uwaga: w Graćac, zawsze stoją z foto, w tym miejscu na wjeździe (co roku)
https://www.google.pl/maps/@44.3087807, ... 312!8i6656
jaro1959
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 13.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro1959 » 01.07.2022 22:42

marekkowalak napisał(a):
jaro1959 napisał(a): Nocowaliśmy nad Balatonem. Droga z Balatonu straszna, GPS pokazywał 6,5 godziny, dotarliśmy po jedenastu. Na Węgrzech tragiczne korki, upał 36 stopni.


A mógłbyś coś więcej?

Po pierwsze: jaką drogą jechaliście i skąd dokładnie? Bo Balaton jest długi, a tras znad niego kilka(naście).

Po drugie: jaka mogła być przyczyna tych korków? Wypadki, remonty, duży ruch? Jeszcze coś?


Jechaliśmy z Balatonbereny trasą z Węgier na Bratysławę i Zwardoń. Na autostradzie węgierskiej dwa poważne wypadki, na Słowacji trochę zwężeń na autostradzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 720
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone