Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mbobojar
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mbobojar » 14.07.2022 10:18

Wybieram się na Istrię i będę jechał przez całą Słowenię i nawigacja prowadzi przez przejścia w Dragonje i Secovlje. Planuję być tam w sobotę w okolicach 9-10 rano i w poprzednie soboty na mapach google były tam duże korki. Z tego wątku wiem, że warto wtedy pojechać na przejście w Socerga (Buzet po stronie Cro). ALE tam też były momenty min. 30min czekania na przejściu. Więc czy jechał ktoś na Brezovica pri Gradinu? Jest to jakieś mini przejście, ze street view widzę, że wąska droga ale chyba wolę pojechać tędy niż stać w korku. Ktoś ma jakieś doświadczenie z tą trasą? :)

A druga sprawa to trasa z Istrii do Jezior Plitwickich. Trasa proponowana przez google: https://goo.gl/maps/Gt9GpWpmctL5qiFv9, 3h45min 281km. Ale na stronie jezior proponują taką trasę: Vrbovsko - Ogulin - Otočac (highway) - Korenica - NP Plitvice Lakes (D52) https://goo.gl/maps/abqjt3EAgDsWxAUT6 co wydaje się bardzo na około, bo 4h6min i 333km. Czy ktoś jechał jedną z wymienionych tras i może się wypowiedzieć, która lepsza? :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.07.2022 20:20

Dziś na autostradzie między Wiedniem a Bratysławą OLBRZYMI korek w kierunku wschodnim na odcinku robót. Sprawdzajcie na mapach, bo można utknąć na ponad godzinę!
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 15.07.2022 22:09

Jechalem 13.07 z Wiednia do Igrane. Wyjazd o 9, troche w Wiedniu sie korkowalo z powodu remontow, ale jak juz wyjechalem na autostrade to do samego Igrane przyjemna jazda, no ale wiadomo to byla sroda. Na granicy SLO/HR przejazd z marszu tylko pomachalem dowodami.
Niestety powrot mam zaplanowamy na sobote 23.07 i spodziewam sie korkow, ale biore to na klate :)
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 25.07.2022 11:15

mbobojar napisał(a):A druga sprawa to trasa z Istrii do Jezior Plitwickich. Trasa proponowana przez google: https://goo.gl/maps/Gt9GpWpmctL5qiFv9, 3h45min 281km. Ale na stronie jezior proponują taką trasę: Vrbovsko - Ogulin - Otočac (highway) - Korenica - NP Plitvice Lakes (D52) https://goo.gl/maps/abqjt3EAgDsWxAUT6 co wydaje się bardzo na około, bo 4h6min i 333km. Czy ktoś jechał jedną z wymienionych tras i może się wypowiedzieć, która lepsza? :)


Jechałem z Plitvic na południe do drogi 52, następnie 52'ką do Senj (w ogóle nie wjeżdżałem na autostradę aż do Rijeki). Następnie z Senj wzdłuż wybrzeża Rijeka i dalej gdzie potrzeba na Istrii. Nie mierzyłem czasu, ale jadąc wzdłuż Jadranu byłem już na wakacjach więc włączył mi się tryb :hut: - nie śpieszyłem się, drugi powód nie śpieszenia się to możliwość kwaterunku na kampingu dopiero od 16:00.
Trasa 52 sympatyczna, pusta, prosta, fajny zjazd serpentynami do Senj. W Senj można ogarnąć jakiś lunch i później dalej. Wzdłuż Jadranu (Senj - Rijeka) to już trasa klimatyczna, jechałem w czerwcu nie było zakorkowane ale są ograniczenia bo to normalna droga ale można jechać.
Z tego co teraz widzę na początku 52 (od drogi 1) są jakieś roboty drogowe - nie wiem co tam się dzieje.

https://goo.gl/maps/5uaiAMUD1mQWGjqm7

Wydaje się że kluczowe jest określenie co chcesz osiągnąć.
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 25.07.2022 19:41

Jechałem dziś rano w stronę Dalmacji Południowej i za bramkami w Lučko, ok. 9:30, stanęliśmy w korku. GM pokazywało +39 zaraz +1:06 itd. Po kilkunastu, może 20-tu minutach i kilkuset metrach, koniec korka i jedziemy. Nic nie widać, żeby coś się wydarzylo, żadnego zjazdu, nic. Czy możecie mi powiedzieć, co powoduje takie zatory? To już któryś raz, jak mnie takiego coś spotkało...
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.07.2022 20:23

biagggio napisał(a):Jechałem dziś rano w stronę Dalmacji Południowej i za bramkami w Lučko, ok. 9:30, stanęliśmy w korku. GM pokazywało +39 zaraz +1:06 itd. Po kilkunastu, może 20-tu minutach i kilkuset metrach, koniec korka i jedziemy. Nic nie widać, żeby coś się wydarzylo, żadnego zjazdu, nic. Czy możecie mi powiedzieć, co powoduje takie zatory? To już któryś raz, jak mnie takiego coś spotkało...

Takie zastoje powoduje bardzo duże (lokalnie) natężenie ruchu na danym odcinku i predkość poruszających się pojazdów. Często taka sytuacja występuje na polskiej A4 na odcinku Wrocław-Kostomłoty w kierunku od Wrocławia.
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 25.07.2022 21:49

Witajcie cromaniacy.
Jadę drugi raz przez Cz-Au-Slo w sobotę. Dojeżdżam do Maceji okolo 21-22. W tamtym roku mialem spory korek - chyba ze 3h stałem....
O której najpóźniej dobrze się zameldować w Maceji aby jeszcze jakoś sensownie (do 1h) przekroczyć granicę? Niestety, zwykle lokale mamy od niedzieli, więc wyjazd w sobotę jest bardzo sensowny. Czy lepiej jest np około 1. w nocy czy około 18 wieczorem?
I drugie pytanie: w tamtym roku w trakcie korka sporo samochodów "uciekało" zjazdem w prawo z autostrady, zapewne na inne przejście. Jak tam można jeszcze ewentualnie objechać, gdyby korek był znowu spory?
grab56
Croentuzjasta
Posty: 251
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 26.07.2022 01:13

biagggio napisał(a):Jechałem dziś rano w stronę Dalmacji Południowej i za bramkami w Lučko, ok. 9:30, stanęliśmy w korku. GM pokazywało +39 zaraz +1:06 itd. Po kilkunastu, może 20-tu minutach i kilkuset metrach, koniec korka i jedziemy. Nic nie widać, żeby coś się wydarzylo, żadnego zjazdu, nic. Czy możecie mi powiedzieć, co powoduje takie zatory? To już któryś raz, jak mnie takiego coś spotkało...

Przy dużym natężeniu ruchu czasami wystarczy jedno gwałtowne hamowanie i korek gotowy.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 26.07.2022 08:08

giffki napisał(a):Witajcie cromaniacy.
Jadę drugi raz przez Cz-Au-Slo w sobotę. Dojeżdżam do Maceji okolo 21-22. W tamtym roku mialem spory korek - chyba ze 3h stałem....
O której najpóźniej dobrze się zameldować w Maceji aby jeszcze jakoś sensownie (do 1h) przekroczyć granicę? Niestety, zwykle lokale mamy od niedzieli, więc wyjazd w sobotę jest bardzo sensowny. Czy lepiej jest np około 1. w nocy czy około 18 wieczorem?
I drugie pytanie: w tamtym roku w trakcie korka sporo samochodów "uciekało" zjazdem w prawo z autostrady, zapewne na inne przejście. Jak tam można jeszcze ewentualnie objechać, gdyby korek był znowu spory?

Pewnie auta uciekały na przejście w Cvetlin
https://goo.gl/maps/uTKzcjfx2MASHRPi8
2 lata temu korzystaliśmy i było pusto. A w Macelj 2 godziny stania.
Tylko droga trochę kręta i górzysta! Dodatkowo można po drodze zobaczyć zamek w Trakscan :D
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 26.07.2022 14:59

ok. dzięki, a o której wg Waszych doświadczeń najpóźniej dobrze być w Macelj - sobota wieczorem około 18. czy raczej po północy - sobota na niedzielę?
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 27.07.2022 09:10

giffki napisał(a):ok. dzięki, a o której wg Waszych doświadczeń najpóźniej dobrze być w Macelj - sobota wieczorem około 18. czy raczej po północy - sobota na niedzielę?


Z moich 17 letnich doświadczeń dobrze jest dotrzeć jak akurat korka nie ma.
Dotarcie w nocy na Macieja spowoduje że trasę pokonasz za dnia i wieczora, wtedy na korki możesz trafić po drodze.
Ja już przechodziłem za poranka. dnia i wieczorem i tak samo stałem jak przeleciałem z marszu. Chyba najlepiej obserwować kamery i ew 1h wcześniej podjąć decyzję o zmianie trasy i ew. objazd.
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 27.07.2022 16:14

dzięki za odpowiedź, jakby ktoś jeszcze miał jakąś sugestię, to chętnie poczytam :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.07.2022 20:19

Najlepsza sugestia - unikać tego miejsca.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 29.07.2022 10:52

giffki napisał(a):ok. dzięki, a o której wg Waszych doświadczeń najpóźniej dobrze być w Macelj - sobota wieczorem około 18. czy raczej po północy - sobota na niedzielę?


Przy podróżach okołoweekendowych, najmniejszy korek w Macelj miałem w okolicy 4 nad ranem w niedzielę -> jadąc w kierunku HR.
W drodze do PL Macelji przekraczam z reguły w czwartek, więc problem korków mnie nie dotyczy.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 29.07.2022 12:46

Zazdroszczę Wam tym możliwości przyjazdu i wyjazdu w inny niż sobota dzień tygodnia. Na moje kilka wyjazdów w sezonie, nie bylo innej opcji niż przyjazd i wyjazd w sobotę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 723
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone