Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.12.2022 21:36

Tylko, zanim weźmiesz ten bilet, i dalej jazda, to ile czasu postoisz w korku po niego.
Weź pod uwagę, że wszyscy zatrzymają się dopiero na bramkach, a nikt ich na granicy nie zatrzyma.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 12.12.2022 10:29

Myślę, że w Macelj nie będzie tragedii na bramkach wjazdowych na autostradę, bo te bramki mają większą przepustowość niż słoweńscy pogranicznicy. Stawiam, że gorzej niż zwykle może być w Lučko, bo tam dochodzi ruch ze stolicy i od strony Węgier, a w przyszłym roku weekendowe fale nadjeżdżających od strony Słowenii będą się właśnie tam piętrzyć, a nie na granicy SLO-CRO.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.12.2022 11:19

Dla mnie bez różnicy z Chorwacją w Schengen czy nie. I tak nie sądzę, żebym zrezygnował z unikania Macelja czy Lucko. A na przejściach w Dobovcu czy Rogatcu nigdy tłumów nie widziałem. No dobra, Dobovec ostatnio zrobił się popularny (tłok robiły tam gł. ciężarówki), ale Rogatec do końca trzymał poziom.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 30.12.2022 23:16

Na granicy stanie 10 - 15 minut niby nie dużo ale nie lubię, zatem nawet taka 'oszczędność' dla mnie bezcenna.
Więc jadąc na Istrię - brak granicy Slo-Cro - bezcenny !!!
Zagłębiowski
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zagłębiowski » 01.01.2023 13:22

adamosos napisał(a):Na granicy stanie 10 - 15 minut niby nie dużo ale nie lubię, zatem nawet taka 'oszczędność' dla mnie bezcenna.
Więc jadąc na Istrię - brak granicy Slo-Cro - bezcenny !!!

Mam takie same podejście, granicą to zawsze lekki stres czy pogranicznik czegoś nie wymyśli do czegoś się doczepi.
Jak się przykorkuje na Lučko, to można ewentualnie wybrać alternatywne drogi, choć sporo osób na to wpada.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 16.01.2023 20:16

To teraz będzie lepiej wg was z tym korkowaniem się na autostradach w Cro czy jak? :D
Moja pierwsza podróż autem i akurat mam plan jechać na noc, gdzie pewnie dużo tak planuje osób, czy większy, ruch w dzień?
Pod powiedzcie cos :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.01.2023 20:29

wasky77 napisał(a):To teraz będzie lepiej wg was z tym korkowaniem się na autostradach w Cro czy jak? :D
Moja pierwsza podróż autem i akurat mam plan jechać na noc, gdzie pewnie dużo tak planuje osób, czy większy, ruch w dzień?
Pod powiedzcie cos :lol:

Więcej od pory dnia zależy od dnia tygodnia i terminu w którym jedziesz :wink: Na granicach nie będzie się tak korowało, niestety do czasu aż Chorwaci zmienią sposób płatności za autostrady nadal będzie się korkowało Lučko w obu kierunkach.
Ps. Nie da się całej trasy do Chorwacji zrobić na noc :oczko_usmiech: :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.01.2023 20:38

wasky77 napisał(a):To teraz będzie lepiej wg was z tym korkowaniem się na autostradach w Cro czy jak? :D
Moja pierwsza podróż autem i akurat mam plan jechać na noc, gdzie pewnie dużo tak planuje osób, czy większy, ruch w dzień?
Pod powiedzcie cos :lol:

Większość jedzie w dzień :idea: bo noc jest od spania :smo:
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 16.01.2023 22:05

dids76 napisał(a):
wasky77 napisał(a):To teraz będzie lepiej wg was z tym korkowaniem się na autostradach w Cro czy jak? :D
Moja pierwsza podróż autem i akurat mam plan jechać na noc, gdzie pewnie dużo tak planuje osób, czy większy, ruch w dzień?
Pod powiedzcie cos :lol:

Więcej od pory dnia zależy od dnia tygodnia i terminu w którym jedziesz :wink: Na granicach nie będzie się tak korowało, niestety do czasu aż Chorwaci zmienią sposób płatności za autostrady nadal będzie się korkowało Lučko w obu kierunkach.
Ps. Nie da się całej trasy do Chorwacji zrobić na noc :oczko_usmiech: :mrgreen:


No wiem ze sytem biletowy zjada trochę czasu liczę się z tym a ze tu stali podróżnicy to zawsze coś podpowiedzą :)

Ogólnie plan mam taki ze wyjazd 8 sierpień godzina tak ok 16-17 z PL więc średnio mi do Zagrzebia/Lučko pokazuje 10h, więc mozna powiedzieć że noc i ranek w trasie Chorwackiej :)
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 16.01.2023 22:07

Janusz Bajcer napisał(a):
wasky77 napisał(a):To teraz będzie lepiej wg was z tym korkowaniem się na autostradach w Cro czy jak? :D
Moja pierwsza podróż autem i akurat mam plan jechać na noc, gdzie pewnie dużo tak planuje osób, czy większy, ruch w dzień?
Pod powiedzcie cos :lol:

Większość jedzie w dzień :idea: bo noc jest od spania :smo:


Dobrze powiedziane, ja akurat będę w podróży 2+2 i wg mi się najlepiej jeździ na noc w trasy, nie wiem czemu ale tak jest :)

Planuje wyjazd z PL popołudniem późnym tak żeby być w swoim miejscu w miarę rano :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.01.2023 23:06

wasky77 napisał(a):
Dobrze powiedziane, ja akurat będę w podróży 2+2 i wg mi się najlepiej jeździ na noc w trasy, nie wiem czemu ale tak jest :)

Planuje wyjazd z PL popołudniem późnym tak żeby być w swoim miejscu w miarę rano :)


Wiele osób jeździ nocą. Taka jazda ma kilka zalet:
1. Mniejszy ruch.
2. Widoki za oknem nie rozpraszają.
3. Słońce nie wali po oczach.
4. Chłodniej - można wyłączyć klimę (mniejsze spalanie)
5. Jeśli się jedzie z dziećmi, to śpią i nie marudzą w stylu "Daleko jeszcze?"

Co do spania - zawsze można się trochę wyspać na zapas w ciągu dnia przed wyjazdem. A jeśli się zachce spać podczas jazdy, to żaden problem zjechać na drzemkę na jakiegoś MOP-a.

Od lat jeżdżę tylko na noc i dla mnie osobiście nie ma lepszej opcji. 2 czy 3 razy wypadł mi powrót w ciągu dnia, więc wiem, co mówię.
Kwestia indywidualnych preferencji...

Jeśli mapy pokazują ci 10g do Zagrzebia, to zakładam, że startujesz gdzieś z okolic Łodzi. w takim wypadku wyjazd w okolicach godziny 16tej to najlepsza możliwa opcja. Zakładając 3-4 postoje (nawet dłuższe), będziesz na Lučko nad ranem i na odcinku, Zagrzeb-Karlovac-Bosiljevo, gdzie normalnie się w sezonie lubi korkować, ty powinieneś mieć luzik nawet w weekend. Aczkolwiek lepiej jest jechać w ciągu tygodnia, jeśli masz taką możliwość.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 16.01.2023 23:53

No ja uwielbiam jeździć nocą więc to nie problem.
Właśnie nie lubię w dzień bo mnie ludzie na drodze czasem irytują za bardzo i się denerwuje.

Właśnie o to mi chodzi żeby dzieci w aucie spały a nie marudzily bo jednak mamy kawałek do przejechania bo do Mariny koło Trogiru.

Akurat pracuje na 4zm więc nie problem odespać będzie w dzień żeby na noc było ok. :)
Wrazie co się z żoną zamienię za kółkiem i tyle :)

Nie z Łodzi, a Głogowa(dolnośląskie) i tak mi pokazało teraz google maps że przez Czechy, Austrię i Słowację będę na wysokości Zadaru za ok 9.5h no plus postoje itd jak mówisz z :)
Ogólnie mi cała trasę pokazuje 13 i pół godziny a realnie pewnie w 15h wyjdzie :)



Akurat
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.01.2023 00:02

wasky77 napisał(a):
Nie z Łodzi, a Głogowa(dolnośląskie) i tak mi pokazało teraz google maps że przez Czechy, Austrię i Słowację będę na wysokości Zadaru za ok 9.5h no plus postoje itd jak mówisz z :)



Chyba Słowenię :wink: :wink:
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 17.01.2023 00:06

Tak tak Słowenie, ah ta autokorekta :)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 17.01.2023 06:52

wasky77 napisał(a):Ogólnie mi cała trasę pokazuje 13 i pół godziny a realnie pewnie w 15h wyjdzie :)


Wystarczy jeden wypadek po drodze i zatkany Wiedeń (oczywiście można wybrać objazd), a realnie będzie znacznie więcej... Google liczy czas przejazdu teoretycznie, więc nie nastawiaj na stałą prędkość autostradową. Oczywiście są tu szaleńcy, którzy 1000 km zrobią poniżej 8 godzin i jeszcze się tym chwalą - zawsze jednak patrz ile km jest do zrobienia, a nie na szacowany czas przejazdu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 730
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone