Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 07.07.2022 11:37

Baldini napisał(a):A jak wygląda ten odcinek drogi, dokładniej od Ruzomberg do Sahy? Bo nie wiem czy pchać się tą drogą , czy pocisnąć na Martin, a potem dopiero odbić na Zwoleń i do granicy przez Sahy.

Jechałem ta drogą (przez Bańską Bystrzycę i Zvoleń na Sahy) tylko dwa razy i już więcej nie chciałem.
Ma pewne plusy - są ładne okolice po drodze i jest najkrótsza (z Kielc).
Niestety strasznie wolno się tędy jedzie.
Zdecydowanie lepiej nadłożyć drogi i jechać S-kami lub autostradami.
Chyba, że komuś się nie śpieszy, trasę rozłoży na 2 lub 3 dni, planuje noclegi po drodze - to wtedy może tak.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.07.2022 12:10

markid napisał(a):
Baldini napisał(a):A jak wygląda ten odcinek drogi, dokładniej od Ruzomberg do Sahy? Bo nie wiem czy pchać się tą drogą , czy pocisnąć na Martin, a potem dopiero odbić na Zwoleń i do granicy przez Sahy.

Jechałem ta drogą (przez Bańską Bystrzycę i Zvoleń na Sahy) tylko dwa razy i już więcej nie chciałem.
Ma pewne plusy - są ładne okolice po drodze i jest najkrótsza (z Kielc).
Niestety strasznie wolno się tędy jedzie.
Zdecydowanie lepiej nadłożyć drogi i jechać S-kami lub autostradami.
Chyba, że komuś się nie śpieszy, trasę rozłoży na 2 lub 3 dni, planuje noclegi po drodze - to wtedy może tak.



Popieram - droga Z Ruzomberka do Sahy mocno męcząca. Dużo zakrętów, górek, lasów, a jak trafisz na TIR-a, albo co gorsza na ciężarówkę z transportem drzewa, to wleczesz się za tym kilometrami.
Przez Martin i Żar jest trochę lepiej, ale niewiele.

Jeśli przez Słowację, to najlepsza opcja Żylina-Bratysława, a jeśli po wschodniej stronie, to Poprad- Koszyce.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 07.07.2022 15:08

stew666 napisał(a):Info dla jadących przez Czechy kierunek na Żylinę, warto wspomnieć o dwóch wahadełkach koło Jablonkowa

zwłaszcza w godzinach szczytu tam można stracić sporo czasu - wtedy chyba lepiej jechać równoległą drogą 474 przez Jabłonków
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 07.07.2022 15:37

marekkowalak napisał(a):
markid napisał(a):
Baldini napisał(a):A jak wygląda ten odcinek drogi, dokładniej od Ruzomberg do Sahy? Bo nie wiem czy pchać się tą drogą , czy pocisnąć na Martin, a potem dopiero odbić na Zwoleń i do granicy przez Sahy.

Jechałem ta drogą (przez Bańską Bystrzycę i Zvoleń na Sahy) tylko dwa razy i już więcej nie chciałem.
Ma pewne plusy - są ładne okolice po drodze i jest najkrótsza (z Kielc).
Niestety strasznie wolno się tędy jedzie.
Zdecydowanie lepiej nadłożyć drogi i jechać S-kami lub autostradami.
Chyba, że komuś się nie śpieszy, trasę rozłoży na 2 lub 3 dni, planuje noclegi po drodze - to wtedy może tak.



Popieram - droga Z Ruzomberka do Sahy mocno męcząca. Dużo zakrętów, górek, lasów, a jak trafisz na TIR-a, albo co gorsza na ciężarówkę z transportem drzewa, to wleczesz się za tym kilometrami.
Przez Martin i Żar jest trochę lepiej, ale niewiele.

Jeśli przez Słowację, to najlepsza opcja Żylina-Bratysława, a jeśli po wschodniej stronie, to Poprad- Koszyce.



Dzięki . Jadę najpierw do Budapesztu na 5 dni, a z tamtad dopiero do Cro. Qrcze, myślałem ,że tymi ekspresówkami będzie w porządku . Znowu trzeba będzie posiedzieć nad planowaniem.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 07.07.2022 16:34

Z ekspresówkami jest w porządku :)
tyle, że w relacji Chyżne - Sahy jest ich co kot napłakał, tzn. ok 20 km między Bańską Bystrzycą, a Zvoleniem.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.07.2022 17:44

Baldini napisał(a):

Dzięki . Jadę najpierw do Budapesztu na 5 dni, a z tamtad dopiero do Cro. Qrcze, myślałem ,że tymi ekspresówkami będzie w porządku . Znowu trzeba będzie posiedzieć nad planowaniem.


A skąd wyruszasz?
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 07.07.2022 18:51

Z Sosnowca. Planuję przejazd przez Zwardoń , i dalej na południe do celu :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.07.2022 20:45

Baldini napisał(a):Z Sosnowca. Planuję przejazd przez Zwardoń , i dalej na południe do celu :D


Jak z Sosnowca, to do Budapesztu tylko przez Żylinę i Bratysławę :D Najszybciej i najwygodniej.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 08.07.2022 19:24

Qrcze. Na google właśnie patrzę i pokazuje mi czas podobny.
Jadąc w kierunku Bratysławy musiałbym odbić w Trnawie na Komarno. Czas bardzo podobny, ale droga przez Martin i Sahy o 70 km krótsza. Doga przez Bratysławę najdłuższa (o 130 km).
Muszę przemyśleć. Najważniejsze dla mnie, aby droga była w dobrym stanie.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 08.07.2022 19:33

Stan trasy Šaľa - Kolárovo, a też Šoporňa - Nowe Zamki - Hurbanovo jest mocno zadowalający do dobrego. Sprawdzone w tym roku.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.07.2022 20:02

Baldini napisał(a):Jadąc w kierunku Bratysławy musiałbym odbić w Trnawie na Komarno.


Można i tak.

Ja tak pojechałem raz jakieś 10 lat temu i jednak wolę autostradą przez Bratysławę - bo wolę jechać na tempomacie zamiast kręcić kierownicą i wajchować biegami.

Ale może tobie się spodoba.
kopson
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopson » 08.07.2022 23:40

Wszystkim jadącym do Cro przez Węgry i skracającym sobie trasę, tak aby jechać na Szombathely - Zalaegerszeg - Nagykanizsa (droga nr 76 i 74) radzę zachować czujność i ostrożność za kółkiem, bo nie brakuje tam dzikiej zwierzyny w pobliżu drogi, przez co o wypadek nietrudno. Jechałem tamtędy ostatnio nocą i miałem okazję sprawdzić swój refleks za kierownicą i sprawność hamulców. Obyło się tylko na strachu, bo prędkość nie była duża. W innym przypadku kto wie, czy nie byłaby potrzebna laweta.
Gdybym jechał ponownie, rozważyłbym teraz podróż jednak przez autostradę (na Budapeszt i potem M7 na Balaton) bo to jednak wyraźnie bezpieczniejsza trasa. Czytam wątki kolegów w tym temacie, szukających jak najkrótszej drogi, żeby np. nie płacić za winietę albo zaoszczędzić parę l. paliwa i mogę powiedzieć, że niewielka oszczędność może okazać się bardzo kosztowna..
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 09.07.2022 08:33

Jechalem raz 74 i nigdy wiecej nie pojade i nie chodzi o zwierzyne, strasznie sie ona dłuzy jedzie sie kiepsko .Polecam tylko 86 przez Lenti najlepsza.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3455
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 09.07.2022 10:01

nenek- a dalej za Lenti jak pojechałeś? do A1 czy inny wariant? Odpada droga przez Słowenię.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.07.2022 10:33

damianisko5 napisał(a):nenek- a dalej za Lenti jak pojechałeś? do A1 czy inny wariant? Odpada droga przez Słowenię.


Najlepiej na Letenye i starym przejściem do Chorwacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 427
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone