Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 05.07.2022 09:56

Marsallah napisał(a):To może jeżdzisz poza sezonem (albo w nocy). Ja tam zawsze trafiam na małe przytkanie przed mostem na Dunaju.

Jadąc do Cro zwykle wpadam do Bratysławy około 10..12, a gdy wracam z Cro to jest 15..18, staram się jeździć i wracać w tygodniu, nie w weekendy, bo wtedy na Cro jest luźniej. Tak jak pisałem - od 2005 roku nie pamiętam korka w Bratysławie.
No może lekkie spowolnienie czasem się zdarzało. Jeździłem różnymi trasami i np. na obwodnicy Budapesztu i na autostradzie między Budapesztem, a Balatonem - dość często zdarzają się korki, jadąc przez Wiedeń - standard.
Zwykle jadę na Cro w lipcu sierpniu, w tym roku nietypowo - wrzesień i w sobotę - zobaczymy jak będzie.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 05.07.2022 12:00

Przez Bratysławę przejeżdżaliśmy wczoraj około godziny 8. Liczyłem się z korkami porannymi, w dniu pracującym. Poza standardowym ograniczeniem do 90 na krótkim odcinku przejazd był bezproblemowy. Nie chciało mi się kombinować z wjazdem na nową obwodnicę, więc pojechałem po staremu. Jest ok.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.07.2022 12:09

BraveSirRobin napisał(a): Poza standardowym ograniczeniem do 90 na krótkim odcinku przejazd był bezproblemowy. .


No, nie taki krótki, bo cała Bratysława jest objęta ograniczeniem do 90 km/h na autostradzie!
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 05.07.2022 12:37

Nie do końca jest to prawda. W Bratysławie na autostradzie została uruchomiona sygnalizacja i może się zdarzyć, że przejedziemy z prędkością 130 km/h. Tydzień temu w nocy było ograniczenie do 120 km/h i tylko krótki odcinek w rejonie mostu na Dunaju było ograniczenie chyba do 60km/h. Ale tam był jakiś remont. https://www.aktuality.sk/clanok/sbg3n0g ... za-hodinu/
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.07.2022 13:31

No oczywiście, że jeżeli znaki mówią inaczej, to są nadrzędne. Ale jeśli znaki są wygaszone, wtedy w całym obszarze zabudowanym Bratysławy obowiązuje 90 km/h.

Znakami (szczególnie świetlnymi) to wszystko można wyregulować, nawet puścić pasy autostrady w odwrotnym kierunku (Niemcy tak robią) :D :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.07.2022 17:37

markid napisał(a):
Marsallah napisał(a):To może jeżdzisz poza sezonem (albo w nocy). Ja tam zawsze trafiam na małe przytkanie przed mostem na Dunaju.

Jadąc do Cro zwykle wpadam do Bratysławy około 10..12, a gdy wracam z Cro to jest 15..18, staram się jeździć i wracać w tygodniu, nie w weekendy, bo wtedy na Cro jest luźniej. Tak jak pisałem - od 2005 roku nie pamiętam korka w Bratysławie.
No może lekkie spowolnienie czasem się zdarzało. Jeździłem różnymi trasami i np. na obwodnicy Budapesztu i na autostradzie między Budapesztem, a Balatonem - dość często zdarzają się korki, jadąc przez Wiedeń - standard.
Zwykle jadę na Cro w lipcu sierpniu, w tym roku nietypowo - wrzesień i w sobotę - zobaczymy jak będzie.

No widzisz, ja korków w Wiedniu nie uświadczyłem nigdy, a zawsze przez Wiedeń jeżdżę. Za to w Bratysławie zawsze.
Nie ma reguły.
seta1
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) seta1 » 06.07.2022 08:48

No widzisz, ja korków w Wiedniu nie uświadczyłem nigdy, a zawsze przez Wiedeń jeżdżę. Za to w Bratysławie zawsze.
Nie ma reguły.[/quote]

Jeżdżę obydwoma trasami raz jest lepiej raz gorzej (gorzej z dużym wskazaniem na Wiedeń ), ale nie ma reguły. :!:
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 06.07.2022 09:22

Jasne, zawsze można na coś niespodziewanego trafić. Jeżdżę zwykle w dzień i akurat w Wiedniu zawsze stałem w korku, a mniej więcej w tych samych godzinach w Bratysławie co najwyżej były spowolnienia. Jeździłem też ileś tam razy w nocy, to zupełnie inna bajka, korków nie ma praktycznie nigdzie, 2 razy nawet jechałem przez centrum Budapesztu, bo było pusto i szybciej niż obwodnicą.
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 06.07.2022 12:46

Może pytanie nie dotyczy dokładnie tego wątku,ale skoro jedziecie przez Bratysławę a potem na Austrię, to czemu nie omijacie Wiednia przez Eisenstad? Jest tam trochę landówki, ale trasa o 20km krótsza, brak korków i czas przejazdu chyba taki sam.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.07.2022 14:17

mentos2504 napisał(a):Może pytanie nie dotyczy dokładnie tego wątku,ale skoro jedziecie przez Bratysławę a potem na Austrię, to czemu nie omijacie Wiednia przez Eisenstad? Jest tam trochę landówki, ale trasa o 20km krótsza, brak korków i czas przejazdu chyba taki sam.


Skoro czas przejazdu taki sam,. to nie za bardzo uśmiecha mi się jechać nocą jakąś krajówką zamiast wygodną i dobrze oświetloną autostradą/ekspresówką. Poza tym na austriackiej 50-ce bardzo łatwo można spotkać spore stada TIR-ów, a wtedy czas jazdy już będzie dłuższy.
Dodatkowy bonus to piękne nocne widoki na rafinerię w Schwechat.
Raz jechałem przez Eisenstadt - lepiej jest normalnie obwodnicą Wiednia moim zdaniem.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 06.07.2022 16:33

mentos2504 napisał(a):Może pytanie nie dotyczy dokładnie tego wątku,ale skoro jedziecie przez Bratysławę a potem na Austrię, to czemu nie omijacie Wiednia przez Eisenstad? Jest tam trochę landówki, ale trasa o 20km krótsza, brak korków i czas przejazdu chyba taki sam.

Jak przez Bratysławę to już nie przez Wiedeń.
Po prostu trenowałem podczas wyjazdów na Chorwację różne trasy, gdyż ode mnie z Kielc jest co najmniej 4 o podobnej długości i nie tak wiele różniące się czasem przejazdu na Chorwację.
SL-HU-HR
- Koszyce, Miszkolc, Bratysława, Letenye, ...
- Bańska Bystrzyca, Budapeszt, Letenye, ...
- Zwardoń, Żylina, Bratysława, Gyor, Szobathely, Letenye, ...
SL-AU-SLO-HR
- Zwardoń, Żylina, Bratysława, Eizenstad, Gratz, Maribor, Macelj, ...
CZ-AU-SLO-HR
- Ostrawa, Brno, Wiedeń, Gratz, Maribor, Macelj, ...
Ostatnimi laty najbardziej mi pasuje ta przez Bratysławę i 86 na Węgrzech - bardzo spokojna jazda.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 06.07.2022 17:28

markid napisał(a):- Bańska Bystrzyca, Budapeszt, Letenye, ...


A jak wygląda ten odcinek drogi, dokładniej od Ruzomberg do Sahy? Bo nie wiem czy pchać się tą drogą , czy pocisnąć na Martin, a potem dopiero odbić na Zwoleń i do granicy przez Sahy.
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 07.07.2022 06:59

Info dla jadących przez Czechy kierunek na Żylinę, warto wspomnieć o dwóch wahadełkach koło Jablonkowa, warto również wspomnieć o dużych (głębokich) dziurach w drodze na rondach w Szombathely, szczególnie dla tych jadących w nocy, aby nie uszkodzić zawieszenia, lub kół. Kolejne wahadełka i roboty na drodze w Mursko Sredisce, więc trzeba uważać i przejechać bezpiecznie ten odcinek trasy.
Informacje z pierwszej ręki, od kolegi, który jechał ww trasą wczoraj nad ranem do Chorwacji, przez Cieszyn, Żylina, Bratysława, Szombathely, Lendava, Mursko Sredisce, Cakovec....
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 07.07.2022 08:51

Baldini napisał(a):A jak wygląda ten odcinek drogi, dokładniej od Ruzomberg do Sahy? Bo nie wiem czy pchać się tą drogą , czy pocisnąć na Martin, a potem dopiero odbić na Zwoleń i do granicy przez Sahy.


Kiedyś tą trasą jeździłem, ale nigdy więcej. Najpierw wąskie górskie drogi, później ciągle jakieś miasteczka i ograniczenia prędkości. Ogólnie dłuży się strasznie.

Teraz Słowacja tylko trasa: Zwardoń-Bratysława.
W tym roku lekka korekta i z Bielska-Białej na Cieszyn później 11-tkaą na Czadacę
dbh
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dbh » 07.07.2022 08:59

Witam
Pytanie trochę z innej beczki do ludzi którzy już jechali przez Węgry w tym roku.
Czy dalej przez Węgry na stacjach benzynowych płaci się za toaletę na kołowrotkach ?
Pytam bo nie wiem czy brać jakieś monety bo w tamtym roku był problem z płatnościami karta bo kasę pobierało a kołowrotka nie zwalniało
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 426
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone