Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.07.2022 23:46

marekkowalak napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
markid napisał(a):Ja też we wrześniu pierwszy raz się przejadę nową obwodnicą Bratysławy.
Choć nie jest to duża różnica bo korków w Bratysławie na D1, D2 nie pamiętam od 2005 roku :wink:
Trzeba tylko dobrze zjechać, gdyż właściwego węzła D1-D4 nie ma i jeszcze jakiś czas nie będzie.


Na powrocie prowadzone są prace budowlane przed węzłem Jarowce i na nim. Z tego powodu jest krótki zjazd pomiędzy słupkami ze zwężenia trzeba uważać. Drugim problemem są nawigacje i oznakowanie drogi, które nie kieruje na Żylinę na wprost tylko nakazuje zjazd w stronę miasta, w jednym miejscu tak mnie zmyliło :(
Ale sama droga w południe była pusta.


Ale na węźle Jarovce znaki na Żylinę są po staremu przez miasto (prosto) czy na nową obwodnicę (w prawo)?


Nie patrzyłem na oznakowanie tylko wypatrywałem zjazdu pomiędzy słupkami wygradzającymi zwężenie a i byłem miedzy dwoma tirami, więc ci nie odpowiem.
Za to później na D4 oznakowanie na Żylinę kieruje w stronę miasta co mnie zresztą zmyliło i wyjechałem na D7 koło rafinerii, ważne że D4 pojedyncze auta jechały.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.07.2022 14:09

Pytanie do osób ze Śląska - czy potwierdzacie, że stacja paliw na Auchan w Żorach jest otwarta w niedziele, jak to pokazuje Google?

Pierwszy raz będę jechał w niedzielę, a zawsze tam tankowałem tani gaz.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.07.2022 19:26

Na 100% nie potwierdzę, ale Auchan w Raciborzu ma stację w każdą niedzielę otwartą więc w Żorach będzie identycznie.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 03.07.2022 19:44

marekkowalak napisał(a):Pytanie do osób ze Śląska - czy potwierdzacie, że stacja paliw na Auchan w Żorach jest otwarta w niedziele, jak to pokazuje Google?

Pierwszy raz będę jechał w niedzielę, a zawsze tam tankowałem tani gaz.

No nie mogę.... Ty taki "znawca" pytasz o taką "piredołę"?
Ile ten gaz będzie tańszy?
Grosz, dwa a może złotówkę...
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 03.07.2022 19:52

Jechałem przez Bratysławę w czwartek . Wiedziałem o ciężkim zjeździe na obwodnice a i tak nie udało mi się zjechać :) .
Wyglądało to tak że zjazd był zastawiony pachołkami , brak tablic informacyjnych do zjazdu . Satka pokazuje prawidłowo ,wcześniej precyzyjnie zaplanowana trasa na My Drive Tom Tom . Jeśli ktoś nie zna dobrze tego zjazdu to ciężko zdecydować się na zjazd między pachołkami w drogę , która wygląda na niedopuszczoną do ruchu .
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 03.07.2022 20:13

marekkowalak napisał(a):Pytanie do osób ze Śląska - czy potwierdzacie, że stacja paliw na Auchan w Żorach jest otwarta w niedziele, jak to pokazuje Google?

Pierwszy raz będę jechał w niedzielę, a zawsze tam tankowałem tani gaz.

na Amic Cieszyn zaraz przed granicą dobra cena, 3.21zł/l LPG, wczoraj tankowałem w drodze powrotnej
poziomka84
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomka84 » 03.07.2022 20:58

marekkowalak napisał(a):Pytanie do osób ze Śląska - czy potwierdzacie, że stacja paliw na Auchan w Żorach jest otwarta w niedziele, jak to pokazuje Google?

Pierwszy raz będę jechał w niedzielę, a zawsze tam tankowałem tani gaz.


Stacja paliw otwarta tak jak pokazuje Google :) mieszkam w Żorach więc informacja sprawdzona :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.07.2022 21:35

poziomka84 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Pytanie do osób ze Śląska - czy potwierdzacie, że stacja paliw na Auchan w Żorach jest otwarta w niedziele, jak to pokazuje Google?

Pierwszy raz będę jechał w niedzielę, a zawsze tam tankowałem tani gaz.


Stacja paliw otwarta tak jak pokazuje Google :) mieszkam w Żorach więc informacja sprawdzona :papa:



Dziękuję ci, dobry człowieku :D :papa:

No i dzięki również dla didsa - jak zwykle niezawodny :wink:
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 04.07.2022 09:06

A ja chciałbym zapytać chorwackich weteranów o taką rzecz: czy jadąc z Częstochowy (rezerwacja w Gradac od 15-09) jechalibyście przez Słowację i Węgry czy wariantem przez Czechy, Austrię i Słowenię? Według google maps druga opcja jest szybsza a zależy mi aby jak najszybciej dojechać (nawet kosztem winiet na słoweńskie autostrady) ze względu na niespełna roczne dziecko na pokładzie.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 04.07.2022 09:12

Jeśli jedziesz w połowie września i nie patrzysz na koszta. to szybsza jest trasa Czechy., Austria, Słowenia. Cały czas autostradami i nie powinno byc kolejek na granicy.
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 04.07.2022 09:17

giba0909 napisał(a):Jeśli jedziesz w połowie września i nie patrzysz na koszta. to szybsza jest trasa Czechy., Austria, Słowenia. Cały czas autostradami i nie powinno byc kolejek na granicy.

Dzięki za odpowiedź.
To nie jest tak, że nie patrze na koszta bo ceny tak paliwa jak i np wstępów do atrakcji powalają... Jednak 30euro wolałbym wydać na jakieś atrakcje na miejscu ale jak wspomniałem chodzi o komfort Dwuzębnego Potwora :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.07.2022 09:47

Tofik_83 napisał(a):
giba0909 napisał(a):Jeśli jedziesz w połowie września i nie patrzysz na koszta. to szybsza jest trasa Czechy., Austria, Słowenia. Cały czas autostradami i nie powinno byc kolejek na granicy.

Dzięki za odpowiedź.
To nie jest tak, że nie patrze na koszta bo ceny tak paliwa jak i np wstępów do atrakcji powalają... Jednak 30euro wolałbym wydać na jakieś atrakcje na miejscu ale jak wspomniałem chodzi o komfort Dwuzębnego Potwora :)


Na tą chwilę obserwuj jak się rozwija sytuacja w godzinach w których byś jechał, decyzję podejmij w II połowie sierpnia.
Połowa września to jeszcze odległy termin, a jeżeli ci chodzi o szybki przejazd to Ostrawa-Brno-Bratysława-Csorna-Lenti-Gorycan (stare przejście)-Zagrzeb. To szybka trasa bez możliwości zakorkowania się jak np.Wiedeń, granica Slo-Hr.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.07.2022 10:58

Tofik_83 napisał(a):A ja chciałbym zapytać chorwackich weteranów o taką rzecz: czy jadąc z Częstochowy (rezerwacja w Gradac od 15-09) jechalibyście przez Słowację i Węgry czy wariantem przez Czechy, Austrię i Słowenię? Według google maps druga opcja jest szybsza a zależy mi aby jak najszybciej dojechać (nawet kosztem winiet na słoweńskie autostrady) ze względu na niespełna roczne dziecko na pokładzie.


Zdecydowanie przez Słowację i Węgry - trasą, którą proponuje wielbiciel. Jest szybko, wygodnie, prawie zerowa możliwość korków, brak remontów po trasie, dwa przejścia graniczne obok siebie w Letenye.

Ewentualnie zamiast przez Brno można skrócić przez Cieszyn i Żylinę - czasowo wyjdzie kilka minut dłużej, ale bez czeskiej winiety.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 04.07.2022 11:57

Tofik_83 napisał(a):A ja chciałbym zapytać chorwackich weteranów o taką rzecz: czy jadąc z Częstochowy (rezerwacja w Gradac od 15-09) jechalibyście przez Słowację i Węgry czy wariantem przez Czechy, Austrię i Słowenię? Według google maps druga opcja jest szybsza a zależy mi aby jak najszybciej dojechać (nawet kosztem winiet na słoweńskie autostrady) ze względu na niespełna roczne dziecko na pokładzie.

Jezdziłem jedną i drugą trasą i jak dla mnie opcja Wegierska jest szybsza tańsza spokojniejsza mniejsze ryzyko korków na granicy plus zatwardzenie we Wiedniu itp.
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 04.07.2022 12:23

dzięki bardzo za wskazówki !!
wyszła mi taka trasa jak w linku. Faktycznie bez winiety na Słowenię; pobrałem mapę w pdf i widzę że czeski kawałek również bez winiety do zjazdu nr 70 więc super :)
Widzę jakieś remonty w Jabłonkowie i przez Żyliną ale może skończą przez lekko ponad 2 miesiące.
P.S. zjazd na Sestanovac dla walorów widokowych ;)


https://www.google.pl/maps/dir/50.77507 ... 075186!3e0
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 424
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone