Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 28.06.2022 21:24

Hej,nawigacja kieruje przez Szhombathely, Lendava na Słowenii , do przejscia granicznego Letenye (Węgry/Chorwacja). Czy trasa przez Lendavę (krótki odcinek Słowenii) jest płatny ?
misiek180601
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek180601 » 28.06.2022 21:25

Witam --
po waszych wskazówkach zmodyfikowałem swoją trasę jeżeli macie jakieś lepsze propozycję to jestem otwarty:
Start -->Zabrze--> Cieszyn -->Jabłonków Czechy ( pytanie do was czy ten odcinek jest płatny ?? ) --> Rajka--> Varażdin --> Blato Zivogosce -->Stop
Oczywiście wykupuje winiety na Słowacje i Węgry jeżeli coś namieszałem to wybaczcie.

dziękuje i pozdrawiam :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.06.2022 21:51

Pierwszy odcinek trasy że Słupska do Körmed pokonany bezproblemowo. Start o 04 na miejscu byliśmy o 18.05. Zero korków, objazd Bratysławy przez nowy most drogą 127-61 i D4 bez problemów, ruch wręcz znikomy, w pewnym momencie myśleliśmy że trasa jest zamknięta bo pusto na drodze w tym miejscu :). Łącznie 3 postoje na tankowanie i posiłki, jazda przepisowa...oby jutro końcówka również była spokojna.
Thomas87
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas87 » 28.06.2022 21:52

marekkowalak napisał(a):
Thomas87 napisał(a):OK, rzeczywiście lepiej chyba jecać autostradami przez słowację.

Tak lepiej?

https://goo.gl/maps/44Hn4mKbFbm1XXQv6


To jest trasa optymalna.

Ewentualnie możesz na Węgrzech pociągnąć trochę dalej autostradą - do Gyor i tam skręcić w M85 - odległość prawie ta sama, a dłużej jedziesz autostradą. Ja tak preferuję, ale sposo osób tutaj zjeżdża wcześniej w starą drogę 86 (jak u ciebie na mapie) i też sobie chwalą.

Dzięki.

coglin napisał(a):
Thomas87 napisał(a):OK, rzeczywiście lepiej chyba jecać autostradami przez słowację.

Tak lepiej?

https://goo.gl/maps/44Hn4mKbFbm1XXQv6


Mniej więcej taką trasą jeżdżę z Krakowa, tylko nocleg mam dopiero za Zagrzebiem - okolice Jastrebarsko, dlatego dalej na Nagykanizsa i autostradą.
Trasa zajmuje mi koło 12-13 godzin, z tym że sporo postojów robię na trasie.
Nie wiem o której wyjeżdżasz i w jaki dzień ale może w Polsce lepiej jechać z Zembrzyc na Suchą Beskidzką, potem Kuków i z powrotem po trasie?
W tym miejscu przed Żywcem - https://goo.gl/maps/HDnxMtVXtHMPbmNn8 , są światła - roboty drogowe dookoła jeziora żywieckiego, obecnie to skrzyżowanie i głównie droga 948 (od skrzyżowania w prawo). W tygodniu rano i po południu można tam postać z parę lub parenaście minut. W związku z tym remontem korkuje się też Żywiec - mniej więcej na tym odcinku: https://www.google.pl/maps/dir/49.69508 ... m2!4m1!3e0
Ale to zależy w jaki dzień jedziesz i o której godzinie.


Planujemy start około 3 rano w sobotę, więc czasu mamy dużo, a odcinek przed Żywcem będę jechał wcześnie rano.
Dzięki
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 28.06.2022 23:46

Bartek81 napisał(a):Hej,nawigacja kieruje przez Szhombathely, Lendava na Słowenii , do przejscia granicznego Letenye (Węgry/Chorwacja). Czy trasa przez Lendavę (krótki odcinek Słowenii) jest płatny ?

Albo jedź przez Słowenię, ale omiń wtedy słoweńską płatną autostradę przez Lendavę i jedź na przejście Petisovci/Mursko Sredisce, a dalej do autostrady na Cakovec albo Varazdin, albo jeśli chcesz przechodzić w Letenye/Gorican, to jedź przez Lenti. Nie ma sensu wjeżdżać do Słowenii na autostradę, żeby potem zawrócić do Letenye.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 29.06.2022 08:51

vin napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Hej,nawigacja kieruje przez Szhombathely, Lendava na Słowenii , do przejscia granicznego Letenye (Węgry/Chorwacja). Czy trasa przez Lendavę (krótki odcinek Słowenii) jest płatny ?

Albo jedź przez Słowenię, ale omiń wtedy słoweńską płatną autostradę przez Lendavę i jedź na przejście Petisovci/Mursko Sredisce, a dalej do autostrady na Cakovec albo Varazdin, albo jeśli chcesz przechodzić w Letenye/Gorican, to jedź przez Lenti. Nie ma sensu wjeżdżać do Słowenii na autostradę, żeby potem zawrócić do Letenye.


Czyli jest płatna, dzięki !
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.06.2022 09:34

Bartek81 napisał(a):
vin napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Hej,nawigacja kieruje przez Szhombathely, Lendava na Słowenii , do przejscia granicznego Letenye (Węgry/Chorwacja). Czy trasa przez Lendavę (krótki odcinek Słowenii) jest płatny ?

Albo jedź przez Słowenię, ale omiń wtedy słoweńską płatną autostradę przez Lendavę i jedź na przejście Petisovci/Mursko Sredisce, a dalej do autostrady na Cakovec albo Varazdin, albo jeśli chcesz przechodzić w Letenye/Gorican, to jedź przez Lenti. Nie ma sensu wjeżdżać do Słowenii na autostradę, żeby potem zawrócić do Letenye.


Czyli jest płatna, dzięki !


Nie, nie jest płatna, jeśli pojedziesz przez centrum Lendavy i nie wjedziesz na ekspresówkę H7. Na pierwszym rondzie za granicą trzeba odbić w lewo.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.06.2022 09:37

Bartek81 napisał(a):
vin napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Hej,nawigacja kieruje przez Szhombathely, Lendava na Słowenii , do przejscia granicznego Letenye (Węgry/Chorwacja). Czy trasa przez Lendavę (krótki odcinek Słowenii) jest płatny ?

Albo jedź przez Słowenię, ale omiń wtedy słoweńską płatną autostradę przez Lendavę i jedź na przejście Petisovci/Mursko Sredisce, a dalej do autostrady na Cakovec albo Varazdin, albo jeśli chcesz przechodzić w Letenye/Gorican, to jedź przez Lenti. Nie ma sensu wjeżdżać do Słowenii na autostradę, żeby potem zawrócić do Letenye.


Czyli jest płatna, dzięki !

Odwieczny błąd: wpisywanie długiego odcinka.
Wpisz: start Szombathely, meta Cekovac, zaznacz - bez opłat i już masz prawidłowo wytyczony odcinek.
GM w przypadku długich odcinków prowadzi w/g swojego widzimisie a nie tak jak chcesz.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 29.06.2022 09:38

Thomas87 napisał(a):Planujemy start około 3 rano w sobotę, więc czasu mamy dużo, a odcinek przed Żywcem będę jechał wcześnie rano.
Dzięki


Ło kurde, jak wcześnie :) Przynajmniej na drodze będzie pusto i brak korków.

Planujecie coś oglądać jeszcze na trasie albo macie jakieś plany w miejscu noclegu?
Bo tak licząc nawet ze sporą ilością postojów, to będziecie na miejscu noclegu koło 13-14.

Może przeniesiecie nocleg gdzieś dalej, nawet za Zagrzeb?

Ja 2 razy wyjeżdżając z Krakowa o 4, też w sobotę, byłem na noclegu za Zagrzebiem koło 16, ze sporą ilością postojów.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 29.06.2022 09:57

marekkowalak napisał(a):
Nie, nie jest płatna, jeśli pojedziesz przez centrum Lendavy i nie wjedziesz na ekspresówkę H7. Na pierwszym rondzie za granicą trzeba odbić w lewo.

Ale jaki sens widzisz jechania bezpłatną trasą przez Słowenię, żeby potem zawracać przez Pince do Letenye (kolega Bartek81 pytał o trasę do Letenye właśnie)? W takiej sytuacji lepiej jechać przez Lenti.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.06.2022 10:08

vin napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Nie, nie jest płatna, jeśli pojedziesz przez centrum Lendavy i nie wjedziesz na ekspresówkę H7. Na pierwszym rondzie za granicą trzeba odbić w lewo.

Ale jaki sens widzisz jechania bezpłatną trasą przez Słowenię, żeby potem zawracać przez Pince do Letenye (kolega Bartek81 pytał o trasę do Letenye właśnie)? W takiej sytuacji lepiej jechać przez Lenti.



Dla mnie też jazda przez Lenti jest oczywistością, ale może jemu zależy na przejeździe przez Słowenię? Może chce zatankować tańsze paliwo niż na Węgrzech czy w Chorwacji? Może chce pobrać euro z bankomatu?

Zresztą to tylko 5 km różnicy
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 29.06.2022 10:35

Google wytyczyło mi taką trasę i głównie chodzi mi czy ten krótki odcinek przez Słowenię jest płatny...jeśli tak,pojadę przez Lenti albo Zalaegerszeg na przejście Letenye. Dzięki wszystkim za pomoc.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.06.2022 21:29

marekkowalak napisał(a):
benito5 napisał(a):Mówisz o tym odcinku ?
https://tiny.pl/93g99


Zgadza się - to jest nowa obwodnica Bratysławy :D

O, tego jeszcze nie widziałem! Pojadę w tym roku pierwszy raz zatem. Faktycznie powinno być przez to szybciej i zupełnie bez korków!
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 01.07.2022 09:50

Ja też we wrześniu pierwszy raz się przejadę nową obwodnicą Bratysławy.
Choć nie jest to duża różnica bo korków w Bratysławie na D1, D2 nie pamiętam od 2005 roku :wink:
Trzeba tylko dobrze zjechać, gdyż właściwego węzła D1-D4 nie ma i jeszcze jakiś czas nie będzie.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 01.07.2022 10:00

Kiedy bym nie sprawdzał, to i tak zawsze kieruje ta "starsza" trasa bliżej centrum Bratyslawy. Trzeba na bieżąco śledzić ruch pojazdów w danym czasie .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 422
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone