Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.06.2022 15:57

mchrob napisał(a):
amatus1 napisał(a):Jutro w nocy ruszam, pytanko jak wygląda kwestia obwodnicy Bratysławy droga D1? czy most jest otwarty? jechał ktos ostatnio?

Od listopada zeszłego roku już otwarta, tylko trzeba umieć na nią wjechać. Jechałem w lutym.

Tu już kiedyś o tym pisałem trasa-przez-slowacje-wegry-t26527-5925.html#p2250413

Dzięki, dlatego pytałem, nawet ktoś kiedyś wrzucił fotkę, że nie jest to prosty i dobrze oznaczony objazd stolicy... google maps nie pokazuje mi w pierwszej opcji tego przejazdu ale po korekcie spokojnie prowadzi nowym mostem.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.06.2022 16:19

W zaznaczonym miejscu uważaj bo można przegapić wjazd na obwodnicę. Ja przegapiłem i musiałem zawracać.

Zrzut ekranu 2022-06-26 161734.jpg
patryk_85
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryk_85 » 26.06.2022 17:51

mchrob napisał(a):W zaznaczonym miejscu uważaj bo można przegapić wjazd na obwodnicę. Ja przegapiłem i musiałem zawracać.

Zrzut ekranu 2022-06-26 161734.jpg

Na pewno przegapiłeś? :wink:
Jeżeli jechałeś D1 (E58) to obecnie ma zjazdu na obwodnicę D4 - węzeł jest nadal w budowie. Chyba, że jechałeś "lokalną" 61
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.06.2022 18:19

patryk_85 napisał(a):
mchrob napisał(a):W zaznaczonym miejscu uważaj bo można przegapić wjazd na obwodnicę. Ja przegapiłem i musiałem zawracać.

Zrzut ekranu 2022-06-26 161734.jpg

Na pewno przegapiłeś? :wink:
Jeżeli jechałeś D1 (E58) to obecnie ma zjazdu na obwodnicę D4 - węzeł jest nadal w budowie. Chyba, że jechałeś "lokalną" 61

Dokładnie tak, trzeba jechać kawałek 61 i potem na obwodnicę.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.06.2022 19:04

Mi nawigacja pokazuje, że na rondzie czy jakimś ślimaku...a Ty chyba zaznaczyłeś zjazd wcześniej...
Załączniki:
trasa.png
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.06.2022 19:17

amatus1 napisał(a):Mi nawigacja pokazuje, że na rondzie czy jakimś ślimaku...a Ty chyba zaznaczyłeś zjazd wcześniej...

Na ślimaku, ale droga rozwidla się wcześniej (w miejscu które zaznaczyłem) i to mnie zmyliło.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 26.06.2022 19:19

mchrob napisał(a):
amatus1 napisał(a):Mi nawigacja pokazuje, że na rondzie czy jakimś ślimaku...a Ty chyba zaznaczyłeś zjazd wcześniej...

Na ślimaku, ale droga rozwidla się wcześniej (w miejscu które zaznaczyłem) i to mnie zmyliło.

Dokładnie, rozwidla się wcześniej, nieco "dziwnie" - ja w ostatniej chwili odbiłem na prawy pas i wjechałem potem na ów ślimak.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.06.2022 19:33

Dzięki panowie!
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.06.2022 19:34

Raphael napisał(a):
mchrob napisał(a):
amatus1 napisał(a):Mi nawigacja pokazuje, że na rondzie czy jakimś ślimaku...a Ty chyba zaznaczyłeś zjazd wcześniej...

Na ślimaku, ale droga rozwidla się wcześniej (w miejscu które zaznaczyłem) i to mnie zmyliło.

Dokładnie, rozwidla się wcześniej, nieco "dziwnie" - ja w ostatniej chwili odbiłem na prawy pas i wjechałem potem na ów ślimak.

Dzięki za potwierdzenie ;) czyli nie tylko da mnie ten zjazd wydawał się "dziwny" 8O
toniq
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) toniq » 26.06.2022 21:37

Witam serdecznie,
w tym roku pojutrze jedziemy pierwszy raz do Cro. Trasa przez przejście w Słowację (przejście w Barwinku) i Węgry. Czy za Koszycami jest jakiś problem jadąc do węgierskiej granicy? GM zamiast E71 i dalej prosto na M30 prowadzi przez 17 i dalej po ślimaku wjazd na węgierską autostradę. Nawet, jak zaznaczę że ma prowadzić za Koszycami E71, to i tak nie pozwala jechać prosto do M30. Można tam jechać normalnie prosto?
https://zapodaj.net/5a00337a63e9a.png.html

https://zapodaj.net/d351daf6e7857.png.html
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 27.06.2022 07:57

toniq napisał(a):Witam serdecznie,
w tym roku pojutrze jedziemy pierwszy raz do Cro. Trasa przez przejście w Słowację (przejście w Barwinku) i Węgry. Czy za Koszycami jest jakiś problem jadąc do węgierskiej granicy? GM zamiast E71 i dalej prosto na M30 prowadzi przez 17 i dalej po ślimaku wjazd na węgierską autostradę. Nawet, jak zaznaczę że ma prowadzić za Koszycami E71, to i tak nie pozwala jechać prosto do M30. Można tam jechać normalnie prosto?
https://zapodaj.net/5a00337a63e9a.png.html

https://zapodaj.net/d351daf6e7857.png.html

Jadąc prosto jedziesz drogą nie płatną. Może w parametrach trasy masz coś ustawione, stąd omija ten płatny odcinek R4.
Kunce
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunce » 27.06.2022 13:41

toniq napisał(a):Witam serdecznie,
w tym roku pojutrze jedziemy pierwszy raz do Cro. Trasa przez przejście w Słowację (przejście w Barwinku) i Węgry. Czy za Koszycami jest jakiś problem jadąc do węgierskiej granicy? GM zamiast E71 i dalej prosto na M30 prowadzi przez 17 i dalej po ślimaku wjazd na węgierską autostradę. Nawet, jak zaznaczę że ma prowadzić za Koszycami E71, to i tak nie pozwala jechać prosto do M30. Można tam jechać normalnie prosto?
https://zapodaj.net/5a00337a63e9a.png.html

https://zapodaj.net/d351daf6e7857.png.html


Możesz jechać prosto, droga jest otwarta.
Google maps i Waze nie chcą prowadzić na ten odcinek ale jest przejezdny i wpadasz prosto do Madziarów.
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 27.06.2022 19:53

Witam .
Mam pytanie do wszystkich co jeżdżą przez Mursko i dalej trasą 86.
Jadąc od Zagrzebia zjeżdżacie już na Varażdin czy dopiero na Cakovec ?. Wracam jak zwykle w czwartek i tym razem chciałbym ominąć Budapeszt . Jeśli ktoś ostatnio jechał, to pewnie wie czy coś się zmieniło z objazdem autostrady w Słoweni jadąc na Dolga Vas . Czy nadal można bez winietki ominąć Słowenię ?
Jadąc do Chorwacji jechałem przez. Busko .Z- Preszow- Koszyce -Miszkolc -Budapeszt M0- Promajna . Jak ktoś ma pytania ,pomogę .
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.06.2022 19:58

sebu napisał(a):Witam .
Mam pytanie do wszystkich co jeżdżą przez Mursko i dalej trasą 86.
Jadąc od Zagrzebia zjeżdżacie już na Varażdin czy dopiero na Cakovec ?. Wracam jak zwykle w czwartek i tym razem chciałbym ominąć Budapeszt . Jeśli ktoś ostatnio jechał, to pewnie wie czy coś się zmieniło z objazdem autostrady w Słoweni jadąc na Dolga Vas . Czy nadal można bez winietki ominąć Słowenię ?
Jadąc do Chorwacji jechałem przez. Busko .Z- Preszow- Koszyce -Miszkolc -Budapeszt M0- Promajna . Jak ktoś ma pytania ,pomogę .


Ja zjeżdżałem w Čakovec, ale część osób zjeżdża w Varaždin - obie opcje są dobre i trudno powiedzieć, która lepsza.

Słowenia przez Lendavę nadal do przejechania bez winiety.
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 27.06.2022 20:33

Dzięki za szybką odpowiedź marekkowalak .
Jechałeś w tym roku tą trasą ?. Jak odcinek Żylina -Cieszyn , korkuje się w Czadcy ? .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 420
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone