Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.01.2022 08:15

markid napisał(a):Jeszcze dodam, że w Redics (24h) i w Lenti są stacje MOL gdzie można zatankować tańsze paliwo niż w HR.
;)

Zaraz za granicą H/Slo, już po słoweńskiej stronie jest stacja Petrol gdzie paliwo ostatnio było jeszcze tańsze. :oczko_usmiech:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2022 08:46

amatus1 napisał(a):Danusiu do Grecji jedziesz? My w tym roku skracamy prawdopodobnie cro do 10 dni na rzecz kolejnych 12 w Toskanii
Nie wiem czy pytanie do mnie, ale tak podejrzewam, bo nie widziałam w wątku, aby udzielała się jakaś Danusia :lol:
I tak, u nas Grecja już od kilku lat wygrywa z Chorwacją i to na właściwy 2-tygodniowy urlop w lipcu samochodem i na tygodniowe samolotowe wyjazdy pozasezonowe. W tym roku w lipcu Tracja, a końcem maja co się trafi (może Peloponez, może jakaś wyspa).

Toskania super wybór! Jaką miejscowość na bazę wybrałeś? Prom z Chorwacji do Ankony czy drogowa przeprawa? No i fajne długie wakacje przed wami.

:papa:
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2022 09:19

piekara114 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Danusiu do Grecji jedziesz? My w tym roku skracamy prawdopodobnie cro do 10 dni na rzecz kolejnych 12 w Toskanii
Nie wiem czy pytanie do mnie, ale tak podejrzewam, bo nie widziałam w wątku, aby udzielała się jakaś Danusia :lol:
I tak, u nas Grecja już od kilku lat wygrywa z Chorwacją i to na właściwy 2-tygodniowy urlop w lipcu samochodem i na tygodniowe samolotowe wyjazdy pozasezonowe. W tym roku w lipcu Tracja, a końcem maja co się trafi (może Peloponez, może jakaś wyspa).

Toskania super wybór! Jaką miejscowość na bazę wybrałeś? Prom z Chorwacji do Ankony czy drogowa przeprawa? No i fajne długie wakacje przed wami.

Sorrki, pisałem na telefonie i myślałem, że to Danusia odpisała...;)
9 lipca wracamy do Pl, tydzień odpoczynku, ogarnięcia podwórka, pranie i 20 lipca meldujemy na 3 dni w Impruneta ok 10 km od Florencji, później 4 dni 14 km od morza w Montescudaio i końcówka 4 dni w Cortonie. wybraliśmy 3 lokalizacje by troszkę poznać klimat tego rejonu " liznąć" ich morza:)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2022 11:11

Kieruj się na plaże poniżej Cecina, a jeszcze lepiej poniżej Marina di Bibona. Licz się z opłatami za parkingi także przy plaży...
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.01.2022 12:10

SebastianM napisał(a):
naszastruga napisał(a):Autostrada M7 to bardzo dobra droga.

Szczególnie dylatacje na wiaduktach są pierwsza klasa :lol:

Oczywiście że M7 jest bardzo dobrej, europejskiej jakości - porównywalna z autostradami chorwackimi i polskimi (w tej chwili chyba najlepsze jakościowo w Europie). Jeśli chcesz zobaczyć wyrób autostradopodobny, to przejedź się po rumuńskich autobahnach albo naszą A4 z Krakowa do Katowic.

A dylatacje na wiaduktach są w każdym kraju na świecie i to nie tylko na autostradach.
naszastruga
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 13.01.2022 13:16

Obwodnica Budapesztu rzeczywiście na pewnym odcinku ma głośniejszą betonową nawierzchnię. Ale to i tak bajka w porównaniu z czasami jazd przez centrum miasta.

Nowa rumuńskie autostrady też są w porządku. Kiepski jest stary odcinek z Pitesti do Constancy.
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2022 15:44

piekara114 napisał(a):Kieruj się na plaże poniżej Cecina, a jeszcze lepiej poniżej Marina di Bibona. Licz się z opłatami za parkingi także przy plaży...

Piekara dzięki za informację, masz jakas ulubiona plaze, miejsce poniżej Cięcina? Będąc przy Florencji wpadniemy stuknąć sobie fotkę w Pizie przy wieży i wtedy zobaczymy plaże przy Livorno.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2022 18:01

W Toskanii byłam raz przez tydzień, więc wielu plaż tam nie odwiedziłam.. Zajrzyj do mojej relacji
W razie czego pytaj w relacji, aby tu nie robić bałaganu... A i inni wtedy kiedyś może skorzystają...

Żeby nie był wielki OT to do Toskanii jechaliśmy przez Słowację :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 396
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021