Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2022 22:59

Best.ever napisał(a):Witam, przepraszam jeśli ponawiam pytanie lecz nie znalazłem aktualnej odpowiedzi. Czy ktoś orientuje się jak aktualnie wygląda przekraczanie granicy PL/Słowacja/Węgry i powrót w przypadku braku paszportu covid? Czy jest automatyczne przekierowanie na kwarantanne przez SMS, czy może funkcjonariusze stoją na granicy i pilnują tego?

https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady- ... terytorium
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 12.01.2022 15:20

Potrzebna rada doświadczonych kierowców.
W lipcu (piątek) będe wracał przez Węgry ze Splitu do Zakopanego, jest to dla mnie nieznana trasa ponieważ zawsze korzystam z CZ-A-S. Google pokazuje mi 2 opcje: przez Budapeszt (obwodnica) lub Bratysławę. Według GM czasowo wychodzi podobnie, odległoścowo ciut bliżej przez Bratysławę. Wybierając Bratysławę GM wprowadza mnie z Chorwacji na Węgry potem na Słowenię i po kilkunasty kilometrach znowu na Wegry. Obawiam się, że w okresie wakacji taka ilość przejść granicznych może mocno spowolnić przejazd. Po drugie jeśli trasa przez Budapeszt składa się z lepszych dróg (autostrady) to zastanawiam się nad tą opcją.
Proszę podzielcie się swoimi dośwadczeniami z tych tras.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 12.01.2022 15:27

Autostrada do Budapesztu to raczej twór autostradopodobny, dużo uskoków, nierówności, w zeszłym roku kilka razy dobiłem zawieszeniem. Osobiście jeżdżę przez słoweńską Lendavę ( bez wjeżdżania na słoweńską autostradę, przejście Mursko) później 86 i M86 na Gyor i do Bratysławy lub odwrotnie, zależy w którym kierunku jadę .
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1955
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.01.2022 16:30

Marcin1976* napisał(a):. Wybierając Bratysławę GM wprowadza mnie z Chorwacji na Węgry potem na Słowenię i po kilkunasty kilometrach znowu na Wegry. Obawiam się, że w okresie wakacji taka ilość przejść granicznych może mocno spowolnić przejazd. Po drugie jeśli trasa przez Budapeszt składa się z lepszych dróg (autostrady) to zastanawiam się nad tą opcją.
Proszę podzielcie się swoimi dośwadczeniami z tych tras.

Google na tej trasie trochę utrudnia. Jak wprowadzisz pkt pośredni Lenti to Słowenię ominiesz i pojedziesz drogą 86.
Co do wyboru trasy to zdania są podzielone. Droga na Budapeszt jest lepszej jakości ale robisz więcej km. Czasowo jest podobnie lub ciut dłużej przez Budapeszt. Wydaje mi się że na forum większość woli jechać trasą 86.
Ja decyzję podejmuję w trakcie jazdy. Sprawdzam chwilę wcześniej jaka jest różnica w czasie dojazdu i wybieram korzystniejszy wariant.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.01.2022 18:55

empire13 napisał(a):
Marcin1976* napisał(a):. Wybierając Bratysławę GM wprowadza mnie z Chorwacji na Węgry potem na Słowenię i po kilkunasty kilometrach znowu na Wegry. Obawiam się, że w okresie wakacji taka ilość przejść granicznych może mocno spowolnić przejazd. Po drugie jeśli trasa przez Budapeszt składa się z lepszych dróg (autostrady) to zastanawiam się nad tą opcją.
Proszę podzielcie się swoimi dośwadczeniami z tych tras.

Google na tej trasie trochę utrudnia. Jak wprowadzisz pkt pośredni Lenti to Słowenię ominiesz i pojedziesz drogą 86.
Co do wyboru trasy to zdania są podzielone. Droga na Budapeszt jest lepszej jakości ale robisz więcej km. Czasowo jest podobnie lub ciut dłużej przez Budapeszt. Wydaje mi się że na forum większość woli jechać trasą 86.
Ja decyzję podejmuję w trakcie jazdy. Sprawdzam chwilę wcześniej jaka jest różnica w czasie dojazdu i wybieram korzystniejszy wariant.

Ja jeżdżę głownie przez Zwardoń i 86 do Letenye. Dwa razy jechałem przez Budapeszt, raz jadać do cro gdzie 2 dni mieliśmy postoju w stolicy Węgier i raz wracają gdyż jechaliśmy w Tatry. Jeszcze jak jadać do Chorwacji było w miarę to niestety w tym roku wracając do Polski byliśmy podłamani z naszymi znajomymi. Na wysokości Budapesztu przez dwa zwężania straciliśmy ponad 1,5 godziny, wyjątkowe duże natężenie ruchu było, o spokojne jeździe można było zapomnieć. Możliwe, że mieliśmy pecha bo kilka lat temu było o niebo spokojniej...
Obecnie widzę, ze otworzyli Luzny Most na Dunaju D4 - obwodnica Bratysławy i w sytuacji gdzie się omija całkowicie stolice Słowaków nie będę się nawet chwili zastanawiał nad trasa przez Budapeszt.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2022 19:34

Miałeś częściowo pecha na ringu Budapesztu. W zeszłym rok zaczął się tam remont mostu i zostały wyłączone częściowo pasy ruchu i robią się korki w okresach natężonego ruchu. Ja jechałam w lipcu i ok godz. 21,22 nawet tych zwężek nie odczułam, podobnie na powrocie ok 6, 7 rano.
Inna sprawa, że ring w godzinach szczytu jest mocno zakorkowany.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 12.01.2022 19:49

SebastianM napisał(a):Autostrada do Budapesztu to raczej twór autostradopodobny, dużo uskoków, nierówności, w zeszłym roku kilka razy dobiłem zawieszeniem. Osobiście jeżdżę przez słoweńską Lendavę ( bez wjeżdżania na słoweńską autostradę, przejście Mursko) później 86 i M86 na Gyor i do Bratysławy lub odwrotnie, zależy w którym kierunku jadę .


Autostrada M7 to bardzo dobra droga.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 12.01.2022 20:03

naszastruga napisał(a):Autostrada M7 to bardzo dobra droga.

Szczególnie dylatacje na wiaduktach są pierwsza klasa :lol:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1955
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.01.2022 20:59

SebastianM napisał(a):Autostrada do Budapesztu to raczej twór autostradopodobny, dużo uskoków, nierówności, w zeszłym roku kilka razy dobiłem zawieszeniem.

Jechałem 2 lata temu maksymalnie dopuszczaną prędkością. Nic negatywnego nie zauważyłem.


amatus1 napisał(a):niestety w tym roku wracając do Polski byliśmy podłamani z naszymi znajomymi. Na wysokości Budapesztu przez dwa zwężania straciliśmy ponad 1,5 godziny, wyjątkowe duże natężenie ruchu było, o spokojne jeździe można było zapomnieć. Możliwe, że mieliśmy pecha bo kilka lat temu było o niebo spokojniej...

No jak trafimy na remont albo godziny szczytu to jest gorzej. Dlatego warto weryfikować traffic na googlach ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.01.2022 22:43

piekara114 napisał(a):Miałeś częściowo pecha na ringu Budapesztu. W zeszłym rok zaczął się tam remont mostu i zostały wyłączone częściowo pasy ruchu i robią się korki w okresach natężonego ruchu. Ja jechałam w lipcu i ok godz. 21,22 nawet tych zwężek nie odczułam, podobnie na powrocie ok 6, 7 rano.
Inna sprawa, że ring w godzinach szczytu jest mocno zakorkowany.

Jechaliśmy w połowie lipca i akurat Budapeszt wypadł nam w godzinach szczytu. Zgadza się z tym mostem, koszmarny korek na zwężce a najgorsze, że nie szło tego objechać... Nasza młodzież już miała dosyć, my właściwie również.
Nam trasa przez Budapeszt się ni jak nie kalkuluje. Czy jechał ktoś z Was już tym nowym mostem na obwodnicy Bratysłwy?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2022 22:51

Ja nie mam wyjścia i muszę ring zaliczyć, bo jadę do Grecji. I tak układamy trasę przejazdu i godziny, aby nie trafić na godziny szczytu.
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 12.01.2022 23:44

Dobrze mądrych ludzi posłuchać!
Liczyłem się z tym, że jednoznacznej opini nie otrzymam. :D Niemniej, bardzo mi pomogliście i mam rozjaśniony temat.
Zatanawiam się czy trasa 86 na Węgrzech to rodzaj naszej dwujezdniowej ekspresówki czy raczej droga jednojezdniowa?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2022 00:00

W większości jest to droga w dwóch kierunkach po jednym pasie ruchu, momentami są szersze odcinki, jest też trochę i dwie jezdnie...wrzuć sobie ludzika w google mapę, będziesz miał lepsza wizję trasy bo wiadomo co było osoba to opinia.
W większości jest to droga w dwóch kierunkach po jednym pasie ruchu, momentami są szersze odcinki, jest też trochę i dwie jezdnie...wrzuć sobie ludzika w google mapę, będziesz miał lepsza wizję trasy bo wiadomo co było osoba to opinia.
Danusiu do Grecji jedziesz? My w tym roku skracamy prawdopodobnie cro do 10 dni na rzecz kolejnych 12 w Toskanii
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2022 00:02

Marcin1976* napisał(a):Dobrze mądrych ludzi posłuchać!
Liczyłem się z tym, że jednoznacznej opini nie otrzymam. :D Niemniej, bardzo mi pomogliście i mam rozjaśniony temat.
Zatanawiam się czy trasa 86 na Węgrzech to rodzaj naszej dwujezdniowej ekspresówki czy raczej droga jednojezdniowa?

Obok 86 masz M86
https://www.google.com/maps/@47.4755283 ... 913,10.25z
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 13.01.2022 00:45

Jadąc od Bratysławy w kierunku na Budapeszt masz kolejno E75 (SK), granica (SK-HU), M15 i M1 (HU).
Przed Gyor zjeżdżasz na Szombathely M85, która za ok 30 km zmienia się w M86.
Od Szombathely jedziesz już zwykłą 86 na Redics (HU) i albo dalej przez kawałek Słowenii na Lendavę (SLO) i Cakovec (HR)
albo w Redics (HU) skręcasz na Lenti (HU) i dalej na Tornyiszentmiklós (HU) i M70 aż do przejścia Letenye (HU-HR).
Można też jeszcze przed Redics skręcić na Lenti.
M85/M86 to ekspresówki, 86 to droga "wojewódzka" dość dobra.
Najsłabszy jest odcinek w okolicach Lenti, aż do M70.
Jadąc do granicy w Letenye można sprawdzić na googlach czy przejście autostradowe się korkuje i jeśli tak to nieco wcześniej zjechać na stare przejście w Letenye, tam zwykle jest bardzo mały ruch.
Jeszcze dodam, że w Redics (24h) i w Lenti są stacje MOL gdzie można zatankować tańsze paliwo niż w HR.
;) Jeszcze drobiazg: jadąc przez Słowację autostradą D1 z Żyliny do Bratysławy, jeśli ktoś chce "zaliczyć" nową obwodnicę Bratysławy D4 to trzeba na nią wjechać sposobem, tzn. jakieś 2 km przed węzłem D1/D4 (którego nie ma i jeszcze trochę nie będzie) zjechać na łącznik D1 - 127 - 61, z którego za kawałek da się zjechać na D4, widać to na mapie:
https://www.google.com/maps/dir/48.2147 ... m2!3e0!5i2
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 395
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone