Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blackhors1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.03.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackhors1 » 01.10.2021 15:05

Pierwszy raz i na pewno ostatni jechałem do Cro tą zasraną trasą ,jeszcze się dobrze nie rozpakowaliśmy w Cro a już w Polsce mandat z fotoradaru od przyjaciół węgrów,ciekawe bo w nocy jechaliśmy i nic nie błyskało a tu taka niespodzianka..po powrocie przez buraczane węgry oczywiście drugi pakiet do zapłaty,,tak porąbanego kraju z taką ilością fotoradarów jak żyję nie widziałem a lat mam sporo i dużo po europie jeżdżę..Tyle blachy co węgrzy mają przy drogach to niespotykana skala..jakbyś z drogi zjechał i chciał w drzewo walnąć nie ma szans bo znaki co 10 metrów,,jeżdżę raczej przepisowo tak że bardzo zdziwiony jestem,,,Ale do meritum,,nie warto oszczędzać na winietach,trzeba jechać przez Czechy Austrię i Słowenię,szybciej i bezstresowo i autostradami a nie jakimiś pseudo expresówkami z limitami 50-60 km/h lub autostradą D3 ktora ma po jednym pasie w każdym kierunku,porażka.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.10.2021 15:23

blackhors1 napisał(a):Pierwszy raz i na pewno ostatni jechałem do Cro tą zasraną trasą ,jeszcze się dobrze nie rozpakowaliśmy w Cro a już w Polsce mandat z fotoradaru od przyjaciół węgrów,ciekawe bo w nocy jechaliśmy i nic nie błyskało a tu taka niespodzianka..po powrocie przez buraczane węgry oczywiście drugi pakiet do zapłaty,,tak porąbanego kraju z taką ilością fotoradarów jak żyję nie widziałem a lat mam sporo i dużo po europie jeżdżę..Tyle blachy co węgrzy mają przy drogach to niespotykana skala..jakbyś z drogi zjechał i chciał w drzewo walnąć nie ma szans bo znaki co 10 metrów,,jeżdżę raczej przepisowo tak że bardzo zdziwiony jestem,,,Ale do meritum,,nie warto oszczędzać na winietach,trzeba jechać przez Czechy Austrię i Słowenię,szybciej i bezstresowo i autostradami a nie jakimiś pseudo expresówkami z limitami 50-60 km/h lub autostradą D3 ktora ma po jednym pasie w każdym kierunku,porażka.

Zmartwię Cię bo austriackie mandaty bardziej bolą.
Bo zakładam, że do ograniczeń prędkości rzadko się dostosowujesz.
Bogdan.K
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan.K » 01.10.2021 15:29

Popieram kolegę nigdy więcej Węgier. Jadąc w nocy tak jak mnie navi prowadzi widziałem kilka saren przy drodze. Nie da się szybko jechać a mimo to też dostałem list z mandatem 3000 forint. Brak miejsc do odpoczynku dla podróżnych ,brak stacji paliw. Kultura drogowa słaba .Jadąc Czechy Austria,Słowenia droga znacznie szybciej płynie. Jest przewidywalna (europejska).
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.10.2021 17:28

Co kto lubi. Im więcej osób wybierze wariant austriacki tym ja krócej będę stał (choć w tym roku to ja w zasadzie nie zdążyłem się zatrzymać) na granicy węgiersko-chorwackiej ;)


edit: usunąłem literówkę ;)
Ostatnio edytowano 01.10.2021 22:10 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
blackhors1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.03.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackhors1 » 01.10.2021 17:33

empire13 napisał(a):Co kto lubi. Im więcej osób wybierze wariant austriacki tym jak krócej będę stał (choć w tym roku to ja w zasadzie nie zdążyłem się zatrzymać) na granicy węgiersko-chorwackiej ;)

No to ciekawe bo ja 4 września o 3 40 rano prawie w godzinnym korku stałem :papa:
blackhors1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.03.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackhors1 » 01.10.2021 17:38

Zmartwię Cię bo austriackie mandaty bardziej bolą.
Bo zakładam, że do ograniczeń prędkości rzadko się dostosowujesz.[/quote]
Kolega czyta ze zrozumieniem..jeżdżę do Cro od 10 lat i ani mandatu..przepisy staram się przestrzegać,,ale w egesz-megesz chyba za każdym ograniczeniem stoi radar o czym informacji jak u nas nie ma...a kolega to pewnie wszędzie 50-śmiga ? to jaki czas 26 h ? do Cro ?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.10.2021 17:42

blackhors1 napisał(a):
empire13 napisał(a):Co kto lubi. Im więcej osób wybierze wariant austriacki tym jak krócej będę stał (choć w tym roku to ja w zasadzie nie zdążyłem się zatrzymać) na granicy węgiersko-chorwackiej ;)

No to ciekawe bo ja 4 września o 3 40 rano prawie w godzinnym korku stałem :papa:

Cóż. Może zły dzień i zła godzina?
Ja śmignąłem 6/08 przed północą. Tak samo na powrocie 21/08 ok 21:00.
Sprawdzałem na kamerkach słoweńskie przejście graniczne i w tym samym momencie tam był armagedon.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.10.2021 17:45

blackhors1 napisał(a):Kolega czyta ze zrozumieniem..jeżdżę do Cro od 10 lat i ani mandatu..przepisy staram się przestrzegać,,ale w egesz-megesz chyba za każdym ograniczeniem stoi radar o czym informacji jak u nas nie ma...a kolega to pewnie wszędzie 50-śmiga ? to jaki czas 26 h ? do Cro ?

Zdarza mi się mieć ponad dopuszczalną prędkość. Ale robię to ze świadomością że może mnie zatrzymać policja lub przyjść widokówka. Tak samo jak w PL czy w każdym innym kraju.
Dopiero minął miesiąc od powrotu więc jeszcze pamiątka może do mnie dotrzeć ;)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.10.2021 17:46

Bogdan.K napisał(a):Popieram kolegę nigdy więcej Węgier. Jadąc w nocy tak jak mnie navi prowadzi widziałem kilka saren przy drodze. Nie da się szybko jechać a mimo to też dostałem list z mandatem 3000 forint. Brak miejsc do odpoczynku dla podróżnych ,brak stacji paliw. Kultura drogowa słaba .Jadąc Czechy Austria,Słowenia droga znacznie szybciej płynie. Jest przewidywalna (europejska).

Nigdy przez Polskę, jadąc w nocy widziałem kilka saren przy drodze...Nie da się szybko jechać....Kultura drogowa słaba.... - to co przez nasz piękny kraj też nie będziesz jeździł.
Ale cieszę się, że dla ciebie zapchane drogi w Austrii i Czescy wariaci jadący na "bagażniku" to godne towarzystwo.
Dla nas jadących przez Węgry będzie luźniej :papa:
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 01.10.2021 19:29

Jadąc w nocy może faktycznie lepiej jechać przez Austrię - większy udział autostrad i ruch mniejszy niż w dzień.
Ja zwykle jeżdżę w dzień, a wtedy ruch na Węgrzech i korki na przejściach (o ile są) są zdecydowanie mniejsze niż w Austrii, Słowenii.
Jadąc na tempomacie z prędkością 0..5 powyżej ograniczenia i z asystentem pasa ruchu i tak wychodzi mi bardzo dobra średnia, a przy tym prowadzenie to właściwe odpoczynek. No i w dzień praktycznie nie spotyka się zwierzyny.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.10.2021 21:05

Od kilku lat jeżdżę przez Węgry, mandatu stamtąd jeszcze nie dostałem chociaż na 86 jadę trochę szybciej niż ograniczenie.
Kiedyś dostałem mandat z Austrii, 30 euro za przekroczenie prędkości o całe 7km/h.
Po 13 wyjazdach do Cro 9 razy przez Cz-A Slo i 4 razy przez Cz-Sk-H wybieram tą drugą opcję, co najmniej do czasu aż Chorwacja nie wejdzie do strefy Schengen. :papa:
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 01.10.2021 21:35

Na Węgrzech są w paru miejscach radary ale wszystkie sygnalizowane przez nawigacje.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.10.2021 21:44

blackhors1 napisał(a):Pierwszy raz i na pewno ostatni jechałem do Cro tą zasraną trasą ,jeszcze się dobrze nie rozpakowaliśmy w Cro a już w Polsce mandat z fotoradaru od przyjaciół węgrów,ciekawe bo w nocy jechaliśmy i nic nie błyskało a tu taka niespodzianka..po powrocie przez buraczane węgry oczywiście drugi pakiet do zapłaty,

,jeżdżę raczej przepisowo


To skąd te mandaty?

tak porąbanego kraju z taką ilością fotoradarów jak żyję nie widziałem a lat mam sporo i dużo po europie jeżdżę.
.

To chyba jeszcze zbyt mało jeździsz, bo w Austrii jest ich o wiele więcej niż na Węgrzech.

nie warto oszczędzać na winietach,trzeba jechać przez Czechy Austrię i Słowenię,szybciej i bezstresowo i autostradami

Zwłaszcza w sezonowe weekendy na przejściu w Macelj jest szybko i bezstresowo :mrgreen: :mrgreen:


a nie jakimiś pseudo expresówkami z limitami 50-60 km/h


Nie ma takich ekspresówek na Węgrzech.



w egesz-megesz chyba za każdym ograniczeniem stoi radar o czym informacji jak u nas nie ma.


Tyle razy jeździłem przez Węgry (po różnych drogach) i NIGDY nie widziałem tam, nieoznakowanego radaru.



Reasumując: musiałeś chyba po jakichś innych krajach jeździć, bo nic z tego twojego bełkotu się nie zgadza.

Ale przyłączam się do jednego z głosów: czym więcej jeżdżących przez Czechy i Austrię, tym luźniej dla nas na Węgrzech i Słowacji :D :D
Ostatnio edytowano 02.10.2021 13:39 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.10.2021 08:27

Najgorszy odcinek tej trasy to dalej okolice Kysuckego NM, Bratysławy i... moim zdaniem nic więcej, chyba że trafi się na godziny szczytu w Szombathely. W tym roku doszedł mi przejazd lokalnymi przy zamkniętej D3 i to był dramat czasowy.
Reszta sprawnie i szybko. Mapy Goolea i Videorej. Mio super ostrzegają przed radarami.
Zwierzyna nigdy - oby - nie uświadczona w dzień i w nocy.
Przyjąłem zasadę jazdy w kierunku: Istria i płn Kvarner przez CzASlo, reszta HR przez SKH.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.10.2021 08:34

te kiero napisał(a):Najgorszy odcinek tej trasy to dalej okolice Kysuckego NM, Bratysławy i... moim zdaniem nic więcej, chyba że trafi się na godziny szczytu w Szombathely. W tym roku doszedł mi przejazd lokalnymi przy zamkniętej D3 i to był dramat czasowy.
Reszta sprawnie i szybko. Mapy Goolea i Videorej. Mio super ostrzegają przed radarami.
Zwierzyna nigdy - oby - nie uświadczona w dzień i w nocy.
Przyjąłem zasadę jazdy w kierunku: Istria i płn Kvarner przez CzASlo, reszta HR przez SKH.

Dlatego dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest jazda przez Czechy do Brna i potem na Bratysławę i M86 na Węgrzech. W tym roku z powodu remontów i sporych korków na D46 w Czechach wybrałem trasę przez Żylinę, na szczęście remont pomiędzy Čadca a Kusycke Nove Mesto był na przeciwnym pasie bo naprawdę była tam masakra :?
Ps. Co do autostrad z ograniczeniami do 60km/h to najwięcej takich odcinków i to dobrze strzeżonych przez fotoradary jest na obwodnicy Wiednia :wink: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 393
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone