Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.10.2021 13:36

dids76 napisał(a):Ps. Co do autostrad z ograniczeniami do 60km/h to najwięcej takich odcinków i to dobrze strzeżonych przez fotoradary jest na obwodnicy Wiednia :wink: :papa:



Dokładnie tak. W dodatku obwodnica Wiednia jeszcze nie jest autostradą, a ekspresówką S1.
nowyuser
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowyuser » 13.10.2021 11:08

blackhors1 napisał(a):Pierwszy raz i na pewno ostatni jechałem do Cro tą zasraną trasą ,jeszcze się dobrze nie rozpakowaliśmy w Cro a już w Polsce mandat z fotoradaru od przyjaciół węgrów,ciekawe bo w nocy jechaliśmy i nic nie błyskało a tu taka niespodzianka..po powrocie przez buraczane węgry oczywiście drugi pakiet do zapłaty,,tak porąbanego kraju z taką ilością fotoradarów jak żyję nie widziałem a lat mam sporo i dużo po europie jeżdżę..Tyle blachy co węgrzy mają przy drogach to niespotykana skala..jakbyś z drogi zjechał i chciał w drzewo walnąć nie ma szans bo znaki co 10 metrów,,jeżdżę raczej przepisowo tak że bardzo zdziwiony jestem,,,Ale do meritum,,nie warto oszczędzać na winietach,trzeba jechać przez Czechy Austrię i Słowenię,szybciej i bezstresowo i autostradami a nie jakimiś pseudo expresówkami z limitami 50-60 km/h lub autostradą D3 ktora ma po jednym pasie w każdym kierunku,porażka.


Jechałem w tym roku w sierpniu przez Słowację i Węgry pocztówki nie dostałem. Protip to google i Yanosik. Yanosik ogarnia wiele fotoradarów za granicą, w moim przypadku wszystkie bo bez dodatkowych kosztów. W drodze analogii można mieć również pretensję do starej papierowej mapy, że nie ma na niej nowych autostrad i esek. Nawet jak znam trasę i tak jadę z google i yankiem bo wtedy oszczędzam czas w razie wypadku i kieruje mnie na inną drogę. Trzeba iść z duchem czasu :) albo płacić za fotoradary.
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 13.10.2021 13:11

dobrze widziana jest także
jazda zgodnie z przepisami,
:wink:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.10.2021 19:34

599 napisał(a):dobrze widziana jest także
jazda zgodnie z przepisami,
:wink:

Pewnie. Ale czasem nie wiemy jakie akurat jest ograniczenie (chwila nieuwagi) i wtedy jest szansa że Yanosik wskaże tą właściwą ;)
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 13.10.2021 21:12

jak przegapisz n.p znak A-27
to Ci Janosik z Kwiczołem nie pomogą,
:wink:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.10.2021 05:02

599 napisał(a):jak przegapisz n.p znak A-27
to Ci Janosik z Kwiczołem nie pomogą,
:wink:

Cóż. Wtedy może być niewesoło.
Na szczęście brak wiedzy jakie jest aktualne ograniczenie a przegapienie znaku to nie to samo.
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 26.10.2021 11:29

dids76 napisał(a):Od kilku lat jeżdżę przez Węgry, mandatu stamtąd jeszcze nie dostałem chociaż na 86 jadę trochę szybciej niż ograniczenie.
Kiedyś dostałem mandat z Austrii, 30 euro za przekroczenie prędkości o całe 7km/h.
Po 13 wyjazdach do Cro 9 razy przez Cz-A Slo i 4 razy przez Cz-Sk-H wybieram tą drugą opcję, co najmniej do czasu aż Chorwacja nie wejdzie do strefy Schengen. :papa:

Jest szansa że wejdzie do strefy z początkiem 2022 i wtedy korek na granicy SLO się zluzuje.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 26.10.2021 14:35

znikną korki na granicach ale nowe korki pojawią się na bramkach i to z obydwu stron zostanie nam 1 do jazdy
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 26.10.2021 17:28

mietas69 napisał(a):znikną korki na granicach ale nowe korki pojawią się na bramkach i to z obydwu stron zostanie nam 1 do jazdy

Szkoda, że w Chorwacji nie zlikwidują bramek na rzecz winiet.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 27.10.2021 08:16

I to byłoby idealne rozwiązanie
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 29.10.2021 10:15

Brakujący odcinek autostrady od Miskolc-a do Tornyosnémeti (przejście graniczne ze Słowacją) jest już otwarty i co ważne widoczny na Google Maps.
Można sobie sprawdzić ile droga się skróci.

Słowacy otworzyli południowo - zachodnią obwodnicę Preszowa D1, jadącym od Rzeszowa nic się nie zmienia.
Jadący od Krakowa się ucieszą:)
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 02.11.2021 13:56

Super. Całe Węgry od wschodniej strony można przejechać autostradą.
Best.ever
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Best.ever » 03.01.2022 13:32

Witam, przepraszam jeśli ponawiam pytanie lecz nie znalazłem aktualnej odpowiedzi. Czy ktoś orientuje się jak aktualnie wygląda przekraczanie granicy PL/Słowacja/Węgry i powrót w przypadku braku paszportu covid? Czy jest automatyczne przekierowanie na kwarantanne przez SMS, czy może funkcjonariusze stoją na granicy i pilnują tego?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.01.2022 14:36

Przejazd przez Słowację tylko korytarzem tranzytowym jest możliwy. Jeśli jesteś szczepiony + wypełnisz ehranica możesz jechać inną drogą.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.01.2022 21:45

Best.ever napisał(a):w przypadku braku paszportu covid?



W tym wypadku tylko tranzyt wyznaczonymi drogami. Do tego nie trzeba się nigdzie rejestrować ani posiadać żadnych dodatkowych dokumentów (oprócz tych oczywistych do podróżowania).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 394
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone