Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.10.2021 13:36

dids76 napisał(a):Ps. Co do autostrad z ograniczeniami do 60km/h to najwięcej takich odcinków i to dobrze strzeżonych przez fotoradary jest na obwodnicy Wiednia :wink: :papa:

Dokładnie tak. W dodatku obwodnica Wiednia jeszcze nie jest autostradą, a ekspresówką S1.
nowyuser
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowyuser » 13.10.2021 11:08

blackhors1 napisał(a):Pierwszy raz i na pewno ostatni jechałem do Cro tą zasraną trasą ,jeszcze się dobrze nie rozpakowaliśmy w Cro a już w Polsce mandat z fotoradaru od przyjaciół węgrów,ciekawe bo w nocy jechaliśmy i nic nie błyskało a tu taka niespodzianka..po powrocie przez buraczane węgry oczywiście drugi pakiet do zapłaty,,tak porąbanego kraju z taką ilością fotoradarów jak żyję nie widziałem a lat mam sporo i dużo po europie jeżdżę..Tyle blachy co węgrzy mają przy drogach to niespotykana skala..jakbyś z drogi zjechał i chciał w drzewo walnąć nie ma szans bo znaki co 10 metrów,,jeżdżę raczej przepisowo tak że bardzo zdziwiony jestem,,,Ale do meritum,,nie warto oszczędzać na winietach,trzeba jechać przez Czechy Austrię i Słowenię,szybciej i bezstresowo i autostradami a nie jakimiś pseudo expresówkami z limitami 50-60 km/h lub autostradą D3 ktora ma po jednym pasie w każdym kierunku,porażka.

Jechałem w tym roku w sierpniu przez Słowację i Węgry pocztówki nie dostałem. Protip to google i Yanosik. Yanosik ogarnia wiele fotoradarów za granicą, w moim przypadku wszystkie bo bez dodatkowych kosztów. W drodze analogii można mieć również pretensję do starej papierowej mapy, że nie ma na niej nowych autostrad i esek. Nawet jak znam trasę i tak jadę z google i yankiem bo wtedy oszczędzam czas w razie wypadku i kieruje mnie na inną drogę. Trzeba iść z duchem czasu :) albo płacić za fotoradary.
599
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 13.10.2021 13:11

dobrze widziana jest także
jazda zgodnie z przepisami,
:wink:
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.10.2021 19:34

599 napisał(a):dobrze widziana jest także
jazda zgodnie z przepisami,

Pewnie. Ale czasem nie wiemy jakie akurat jest ograniczenie (chwila nieuwagi) i wtedy jest szansa że Yanosik wskaże tą właściwą ;)
599
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 13.10.2021 21:12

jak przegapisz n.p znak A-27
to Ci Janosik z Kwiczołem nie pomogą,
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.10.2021 05:02

599 napisał(a):jak przegapisz n.p znak A-27
to Ci Janosik z Kwiczołem nie pomogą,

Cóż. Wtedy może być niewesoło.
Na szczęście brak wiedzy jakie jest aktualne ograniczenie a przegapienie znaku to nie to samo.
Pik71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 26.10.2021 11:29

dids76 napisał(a):Od kilku lat jeżdżę przez Węgry, mandatu stamtąd jeszcze nie dostałem chociaż na 86 jadę trochę szybciej niż ograniczenie.
Kiedyś dostałem mandat z Austrii, 30 euro za przekroczenie prędkości o całe 7km/h.
Po 13 wyjazdach do Cro 9 razy przez Cz-A Slo i 4 razy przez Cz-Sk-H wybieram tą drugą opcję, co najmniej do czasu aż Chorwacja nie wejdzie do strefy Schengen. :papa:

Jest szansa że wejdzie do strefy z początkiem 2022 i wtedy korek na granicy SLO się zluzuje.
mietas69
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 26.10.2021 14:35

znikną korki na granicach ale nowe korki pojawią się na bramkach i to z obydwu stron zostanie nam 1 do jazdy
Pik71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 26.10.2021 17:28

mietas69 napisał(a):znikną korki na granicach ale nowe korki pojawią się na bramkach i to z obydwu stron zostanie nam 1 do jazdy

Szkoda, że w Chorwacji nie zlikwidują bramek na rzecz winiet.
mietas69
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 27.10.2021 08:16

I to byłoby idealne rozwiązanie
arni87
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 29.10.2021 10:15

Brakujący odcinek autostrady od Miskolc-a do Tornyosnémeti (przejście graniczne ze Słowacją) jest już otwarty i co ważne widoczny na Google Maps.
Można sobie sprawdzić ile droga się skróci.

Słowacy otworzyli południowo - zachodnią obwodnicę Preszowa D1, jadącym od Rzeszowa nic się nie zmienia.
Jadący od Krakowa się ucieszą:)
markid
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 02.11.2021 13:56

Super. Całe Węgry od wschodniej strony można przejechać autostradą.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 394
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021