Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 23.06.2022 14:23

Lawliet napisał(a):
Baldini napisał(a):Nie potrzeba czeskiej winiety na przejechanie odcinka Cieszyn - Czadca?


Kolejny...

marekkowalak napisał(a):Ten trzeci za obwodnicą Zalalova to typowy polski karmnik dla ptaków.


Dokładnie, w dodatku na prostym odcinku drogi i zasłonięty jakimś znakiem. Zamontowany na wysokości skrzynki na listy i maźnięty na szaro. :roll:
https://goo.gl/maps/oibNYS4MYxP7exaq5


Wydaje mi się, że jadąc z mapami google telefon informuje o wszystkich radarach - inaczej na pewno dostałbym "pamiątkę z wakacji' :)
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 23.06.2022 14:39

buter napisał(a):
Baldini napisał(a):
qra69 napisał(a):Ja wybrałbym przez Cieszyn, ostatnio źle jechało mi się przez Zwardoń, duże natężenie ruchu a i przez odcinek Czech chyba lepsza droga


Nie potrzeba czeskiej winiety na przejechanie odcinka Cieszyn - Czadca?


Nie - droga jest bezpłatna, ale osobiście jadąc z okolic Bielska-Białej pasuje mi bardziej droga przez Zwardoń (wyjeżdżam jutro po 22:00 więc ruch znikomy).


Dzięki.


Lawliet napisał(a):
Baldini napisał(a):Nie potrzeba czeskiej winiety na przejechanie odcinka Cieszyn - Czadca?


Kolejny...

Może i kolejny, ale do tej pory nie rozważałem przejazdu przez Czechy i nie wnikałem w posty o tym odcinku trasy. Sytuacja w Europie jest dynamiczna, co miesiąc coś się zmienia, więc stwierdziłem, aby przejeżdżać przez jak najmniejszą ilość państw. Druga sprawa, że może wydarzyć się jakiś wypadek, droga będzie zablokowana i wyjdzie objazd przez płatny odcinek, i wtedy bach - brak winiety.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 23.06.2022 15:19

Lawliet napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Ten trzeci za obwodnicą Zalalova to typowy polski karmnik dla ptaków.


Dokładnie, w dodatku na prostym odcinku drogi i zasłonięty jakimś znakiem. Zamontowany na wysokości skrzynki na listy i maźnięty na szaro. :roll:
https://goo.gl/maps/oibNYS4MYxP7exaq5


Ta skrzynka to jest HU-GO elektroniczny system poboru opłaty drogowej :D :papa:

Jest na wykazie fotoradarów w Węgrzech parę postów wyżej .
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.06.2022 16:26

buter napisał(a):
Wydaje mi się, że jadąc z mapami google telefon informuje o wszystkich radarach - inaczej na pewno dostałbym "pamiątkę z wakacji' :)

GM nie pokazuje radarów. Ja dostałem mandat na 30k HUF.
Już prędzej Yanosik.
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 23.06.2022 16:31

radary, patrole itp pokazuje yanosik lub waze. GM nie ma niestety takiej opcji
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 23.06.2022 16:37

To macie jakieś inne GM - u mnie na telefonie pokazuje stacjonarne radary, jak i zgłaszane przez użytkowników patrole.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 23.06.2022 16:42

wikol napisał(a):
buter napisał(a):
Wydaje mi się, że jadąc z mapami google telefon informuje o wszystkich radarach - inaczej na pewno dostałbym "pamiątkę z wakacji' :)

GM nie pokazuje radarów. Ja dostałem mandat na 30k HUF.
Już prędzej Yanosik.


GM pokazuje fotoradary, kontrole jeżeli chodzi o Polskę , nie wiem jak zagranicą .
Natomiast Yanosik ostrzega w drodze do Chorwacji na bank :)
Ja mam włączone GM a w tle Yanosika i jest OK.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.06.2022 16:52

max21 napisał(a):
wikol napisał(a):
buter napisał(a):
Wydaje mi się, że jadąc z mapami google telefon informuje o wszystkich radarach - inaczej na pewno dostałbym "pamiątkę z wakacji' :)

GM nie pokazuje radarów. Ja dostałem mandat na 30k HUF.
Już prędzej Yanosik.


GM pokazuje fotoradary, kontrole jeżeli chodzi o Polskę , nie wiem jak zagranicą .
Natomiast Yanosik ostrzega w drodze do Chorwacji na bank :)
Ja mam włączone GM a w tle Yanosika i jest OK.

Teraz też mam w tle Yanosika. Nie wiem czemu na obecnym telefonie nie mogę ustawić autouruchamianie Y przy włączeniu GM. Muszę ręcznie odpalać Y.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 23.06.2022 17:15

Na GM są fotoradary na Węgrzech
Obrazek
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 23.06.2022 19:50

wikol napisał(a):
max21 napisał(a):
wikol napisał(a):
buter napisał(a):
Wydaje mi się, że jadąc z mapami google telefon informuje o wszystkich radarach - inaczej na pewno dostałbym "pamiątkę z wakacji' :)

GM nie pokazuje radarów. Ja dostałem mandat na 30k HUF.
Już prędzej Yanosik.


GM pokazuje fotoradary, kontrole jeżeli chodzi o Polskę , nie wiem jak zagranicą .
Natomiast Yanosik ostrzega w drodze do Chorwacji na bank :)
Ja mam włączone GM a w tle Yanosika i jest OK.

Teraz też mam w tle Yanosika. Nie wiem czemu na obecnym telefonie nie mogę ustawić autouruchamianie Y przy włączeniu GM. Muszę ręcznie odpalać Y.


Od dwóch lat używam Radarwarner. W Austrii myślałem że nie do końca dziala, jednak widoczne błyski... u innych.
W Czechach też. Nie wiem jak na Węgrzech. :papa:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 23.06.2022 20:08

Blitzer działa bezbłędnie w Niemczech, Austrii i Czechach. W tym roku sprawdzę, jak w Słowacji i Węgrzech.
misiek180601
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek180601 » 23.06.2022 20:40

Witam

mam kilka pytań i chcę się doradzić w temacie trasy przez Słowacje i Węgry :

- wyjazd z Zabrza plan trasy Zwardoń --> Żylina--> Bratysława--> Szamboteli--> Lendawa --> Letenie--> Zagrzeb --> Blato Zivogośce.Czy to jest dobra opcja czy macie inną lepszą propozycję

- korzystając z map Google jechać w trybie offline i dojeżdżając do każdej miejscowości wpisując kolejną np Zwardoń --> Bratysława itd.czy nie patyczkować się i wpisać punkt A oraz punkt B

- czy granicę lepiej przekraczać w Zwardoniu czy Cieszenie

Planowa wyjazd dopiero 01.08 ale wole sobie już zaplanować trasę

z góry dziękuje za pomoc
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 23.06.2022 21:27

misiek180601 napisał(a):Witam

mam kilka pytań i chcę się doradzić w temacie trasy przez Słowacje i Węgry :

- wyjazd z Zabrza plan trasy Zwardoń --> Żylina--> Bratysława--> Szamboteli--> Lendawa --> Letenie--> Zagrzeb --> Blato Zivogośce.Czy to jest dobra opcja czy macie inną lepszą propozycję

- korzystając z map Google jechać w trybie offline i dojeżdżając do każdej miejscowości wpisując kolejną np Zwardoń --> Bratysława itd.czy nie patyczkować się i wpisać punkt A oraz punkt B

- czy granicę lepiej przekraczać w Zwardoniu czy Cieszenie

Planowa wyjazd dopiero 01.08 ale wole sobie już zaplanować trasę

z góry dziękuje za pomoc

Jedź online ale ustaw sobie punkty. Ja wpisuje Cieszyn, Jablunkow, Rajka, Letenye i końcowy przystanek. Odradzam jazdę przez Zwardoń i Węgierska Górkę. Wąsko, remonty i idzie jazda pomału
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 23.06.2022 21:28

misiek180601 napisał(a):Witam

mam kilka pytań i chcę się doradzić w temacie trasy przez Słowacje i Węgry :

- wyjazd z Zabrza plan trasy Zwardoń --> Żylina--> Bratysława--> Szamboteli--> Lendawa --> Letenie--> Zagrzeb --> Blato Zivogośce.Czy to jest dobra opcja czy macie inną lepszą propozycję

- korzystając z map Google jechać w trybie offline i dojeżdżając do każdej miejscowości wpisując kolejną np Zwardoń --> Bratysława itd.czy nie patyczkować się i wpisać punkt A oraz punkt B

- czy granicę lepiej przekraczać w Zwardoniu czy Cieszenie

Planowa wyjazd dopiero 01.08 ale wole sobie już zaplanować trasę

z góry dziękuje za pomoc

Lendava i wjazd na autostradę? te kilka km płacić 15 € ?. My z Lendavy albo jedziemy lokalnymi drogami do Varażdin, albo wcale nie wjeżdżamy do Słowenii i jedziemy przez Lenti i dalej na M70.
misiek180601
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek180601 » 23.06.2022 21:35

SebastianM & Pivko dziękuje za odpowiedz

Rozpatrywałem przejazd przez Lenti ale krążą plotki że jadąc nocą bardzo niebezpiecznie w rowach pełno zwierzyny.

dzięki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 418
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone