Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 21.06.2022 12:13

Lincek napisał(a):A jak myślicie jechać lepiej na BOCHNIA- ZWARDOŃ- BRATYSŁAWA - RAJKA - REDICS - PINCE - LETENYE - ZAGRZEB ???

Czy drugą trasą podobną ale na : BOCHNIA- ZWARDOŃ-TRNAWA- GYOR- KAM - LETENYE - ZAGRZEB

Niestety jeszcze nie mogę wklejać linków map wiec pisze tylko .

Z Bochni lepiej na Presov----Kosice-Miszkolc
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2022 12:15

Zbigniew74 napisał(a):Trzeba mieć świadomość że to pośrednik i winieta wyjdzie drożej niż na oficjalnej stronie.


Poniżej zestawienie dodatkowych opłat na stronie https://www.autopalyamatrica.hu:

autopalyamatrica.hu.png
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 21.06.2022 13:08

Zbigniew74 napisał(a):
nowotarżanin napisał(a):https://www.autopalyamatrica.hu/


Trzeba mieć świadomość że to pośrednik i winieta wyjdzie drożej niż na oficjalnej stronie.


Ja winiety w cenie winiet bez opłat pośredników kupuję na polecanej na forum stronie:
https://www.tolltickets.com/en/country/ungarn/
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 21.06.2022 13:29

corrina napisał(a):Ja winiety w cenie winiet bez opłat pośredników kupuję na polecanej na forum stronie:
https://www.tolltickets.com/en/country/ungarn/

A w jakiej walucie płacisz? Bo np. na podlinkowanej stronie jest podany kurs 100HUF=0,292EUR, i nie widziałem opcji zmiany waluty na HUF. Tymczasem w chwili obecnej kurs na Revolucie 100HUF=0,252, średni z Google bardzo podobny. Daje to około 2 euro więcej na winiecie miesięcznej dla zwykłej osobówki. Kwota niewielka, ale mimo wszystko powiedziałbym, że to jednak opłata dla pośrednika :)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2022 13:49

W ogóle te ceny na https://www.tolltickets.com/en/country/ungarn/ jakieś dziwne...

Podają, że D1 na tydzień, to koszt odpowiednio 11,14 euro i... 820 Ft :?

Pewnie błąd, bo powinno być 3820 Ft i nie za tydzień , a za 10 dni.

Na cinkciarz.pl za 3820 Ft oczekują 44,21 zł, a za 11,14 euro chcą 51,56 zł - co kto lubi 8)
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 21.06.2022 13:58

stachan napisał(a):W ogóle te ceny na https://www.tolltickets.com/en/country/ungarn/ jakieś dziwne...

Podają, że D1 na tydzień, to koszt odpowiednio 11,14 euro i... 820 Ft :?

Pewnie błąd, bo powinno być 3820 Ft i nie za tydzień , a za 10 dni.

Na cinkciarz.pl za 3820 Ft oczekują 44,21 zł, a za 11,14 euro chcą 51,56 zł - co kto lubi 8)


Dobrze jest tylko kurs słaby :)

"3" nie zauważyłeś jest 3820 :)

. The “1 week” vignette is valid for 10 days (from the selected for 9 additional days).
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2022 14:09

Zbigniew74 napisał(a):
"3" nie zauważyłeś jest 3820 :)

. The “1 week” vignette is valid for 10 days (from the selected for 9 additional days).


Faktycznie - odświeżyłem stronę i jest 3820 8O

Coś tłumaczenie stron fiksuje, bo po użyciu tej opcji znowu pojawia się 820 Ft:

tolltickets.jpg
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 21.06.2022 14:13

stachan napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a):
"3" nie zauważyłeś jest 3820 :)

. The “1 week” vignette is valid for 10 days (from the selected for 9 additional days).


Faktycznie - odświeżyłem stronę i jest 3820 8O

Coś tłumaczenie stron fiksuje, bo po użyciu tej opcji znowu pojawia się 820 Ft:

tolltickets.jpg

tak, tę trójkę masz tam za znaczkiem euro
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2022 15:53

Faktycznie 8)

Spostrzegawczy jesteś :mrgreen:
kranu
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 21.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kranu » 21.06.2022 17:34

Cześć. Planuję jechać z Górnego Śląska przez Słowację i Węgry z winietami.
Wg. nawigacji przez Węgry najkrócej i najszybciej się jedzie częściowo krajówkami o których nienajlepsze opinie czytam, zwłaszcza do jazdy nocą.
Czy sensowne jest dołożyć 150km i kierować się na Budapeszt (Erd) zamiast Szombathely aby trzymać się autostrad?
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 21.06.2022 18:33

Będę jechał z Podbeskidzia w sierpniu, planuje właśnie jechać przez Szombathely na Lenti. Jechałem już 2 razy ta trasą tyle że zawsze w ciągu dnia i jakoś negatywnie mnie te drogi nie zaskoczyły, choć nocą może nie być bardzo komfortowo. Jechać spokojnie i bez problemu, najlepiej mieć kierowcę na zmianę, jeśli jest możliwość a trasę pokonujesz na raz. Ja zawsze z noclegiem po drodze to i jazda nocą odpada.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 21.06.2022 18:39

kranu napisał(a):Cześć. Planuję jechać z Górnego Śląska przez Słowację i Węgry z winietami.
Wg. nawigacji przez Węgry najkrócej i najszybciej się jedzie częściowo krajówkami o których nienajlepsze opinie czytam, zwłaszcza do jazdy nocą.
Czy sensowne jest dołożyć 150km i kierować się na Budapeszt (Erd) zamiast Szombathely aby trzymać się autostrad?

Ja bym nie dokładał. Normalna droga , jest noc to musi być ciemno. Zawsze tak jeżdżę (tak jak i starą jedynki w Cro, i jest spoko. Byle mieć dobre światła, nie jakieś chińskie niebieskie żarówki, bo w deszczu może być słabo.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 21.06.2022 18:43

Tą trasą, i to zawsze w nocy, jeździmy od sześciu lat. I na szczęści, do tej pory, żadnego dzikiego zwierza nie widzieliśmy na i przy drodze. Mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 21.06.2022 20:46

kranu napisał(a):Cześć. Planuję jechać z Górnego Śląska przez Słowację i Węgry z winietami.
Wg. nawigacji przez Węgry najkrócej i najszybciej się jedzie częściowo krajówkami o których nienajlepsze opinie czytam, zwłaszcza do jazdy nocą.
Czy sensowne jest dołożyć 150km i kierować się na Budapeszt (Erd) zamiast Szombathely aby trzymać się autostrad?

Wg mnie nie. Zawsze jeździmy przez Szombathely i Lenti i jest ok, drogi całkiem spoko :) są 3 fotoradary po drodze ale Yanosik jak i GM o nich ostrzega. Jestem tam zawsze nocą, ruch praktycznie zerowy. W tym roku wyjechaliśmy wcześniej bo chciałem zdążyć na poranny prom w Ploce i przyjemnie się jechało. Jechalismy przez Czechy od Cieszyna, potem Słowacja, Węgry i Cro. Żadnych problemów na trasie i na prom się załapaliśmy o czasie. Mało samochodów na trajekcie, widać że to jeszcze nie sezon :) i dobrze
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 22.06.2022 10:41

Fotoradary na Węgrzech masz na myśli te na bramownicach w terenie zabudowanym ? Czy są jakieś nowe typu budki jak u nas ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 416
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone