Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 17.06.2022 13:32

victoo napisał(a):Ze wschodniej Małopolski czy Podkarpacia trasa jest jedna, czy to przekraczasz w Koniecznej czy też Barwinku. Szybko, płynnie.

https://goo.gl/maps/XgJ7Z6iDuJkbFEPQ9

Zgadza się. Tylko GM pokazuje za Koszycami jazdę z ominięciem odcinka autostrady (prosto). Nie sugerujemy się tym tylko wjeżdżamy na E71 i mkniemy.
Lincek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lincek » 17.06.2022 14:08

A jak myślicie jechać lepiej na BOCHNIA- ZWARDOŃ- BRATYSŁAWA - RAJKA - REDICS - PINCE - LETENYE - ZAGRZEB ???

Czy drugą trasą podobną ale na : BOCHNIA- ZWARDOŃ-TRNAWA- GYOR- KAM - LETENYE - ZAGRZEB

Niestety jeszcze nie mogę wklejać linków map wiec pisze tylko .
kopson
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopson » 17.06.2022 14:22

Nie bardzo rozumiem tę Twoją drugą trasę. Chciałbyś skręcić w Trnavie i jechać jakimiś bocznymi drogami na Gyór? No chyba że nie chcesz kupować winiety na Węgry i omijać płatne autostrady.... Uważam, że ta pierwsza trasa wypada lepiej. Komfort jazdy po autostradzie jest znacznie lepszy niż podróż podrzędnymi drogami przez wsie i miasteczka i pilnowanie się, żeby nie "załapać" się na węgierską policję..
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 18.06.2022 19:53

mietas69 napisał(a):Witam jechał ktoś ostatnio przez DolgaVas do Mursko jak jest z tym rondem ,ciekawe jakby wjechać na Petrol zatankować i potem do Gorican ,dałoby się tak czy nie

Prościej jest od razu z Petrola skręcić w prawo i wrócić na Węgry, chyba, że cię źle zrozumiałam. A wracając do pytania - rondo można objechać i zjechać w dowolnym kierunku.
kopson
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopson » 20.06.2022 13:15

Bardzo proszę szanownych kolegów, zwłaszcza tych, którzy jadą przez przez Słowację i Węgry, aby w miarę możliwości sprawdzili, czy na przejściu SK-HU (parking Rajka) można kupić winietę? W zeszłym roku na przełomie czerwca-lipca było tam zamknięte. Zadałem to pytanie w temacie "gdzie kupić winiety" ale chyba mniej osób tam zagląda, bo nie doczekałem się odp. Może ktos pojedzie teraz i będzie mógł zerknąć na ten parking przy granicy?
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 20.06.2022 13:35

kopson napisał(a):Bardzo proszę szanownych kolegów, zwłaszcza tych, którzy jadą przez przez Słowację i Węgry, aby w miarę możliwości sprawdzili, czy na przejściu SK-HU (parking Rajka) można kupić winietę? W zeszłym roku na przełomie czerwca-lipca było tam zamknięte. Zadałem to pytanie w temacie "gdzie kupić winiety" ale chyba mniej osób tam zagląda, bo nie doczekałem się odp. Może ktos pojedzie teraz i będzie mógł zerknąć na ten parking przy granicy?

A nie prościej kupić e-winetę ...
Mniej zachodu...
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 20.06.2022 13:39

Czytałem Twój post w tamtym temacie. Nie wiem, z jakiej strony próbowałeś się rejestrować, bo na tej polecanej (brak przewalutowania), ja nie widzę pytań o kartę. Po drugie tłumaczenie ja na google chrome mam po angielsku jak i po polsku - https://ematrica.nemzetiutdij.hu/customers/regisztracio
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 20.06.2022 16:08

niuniek napisał(a):Czytałem Twój post w tamtym temacie. Nie wiem, z jakiej strony próbowałeś się rejestrować, bo na tej polecanej (brak przewalutowania), ja nie widzę pytań o kartę. Po drugie tłumaczenie ja na google chrome mam po angielsku jak i po polsku - https://ematrica.nemzetiutdij.hu/customers/regisztracio


Zakładasz konto
Wybierasz winietę
Logujesz się
Płacisz
ewentualnie czytasz np.
gdzie-konkretnie-kupic-winiete-t43184-3870.html?hilit=ematrica#p2262012
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 20.06.2022 17:10

Witam,
Co roku jeżdżę do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię.W tym roku chciałam spróbować innej trasy tj.przez Słowację i Węgry.
Czytam na forum, że wiele osób również wybiera w/w trase.
Mogę prosić o opinie na temat tej trasy?
Jakie są korzyści?
Z góry dziękuję
kopson
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopson » 20.06.2022 17:31

niuniek napisał(a):Czytałem Twój post w tamtym temacie. Nie wiem, z jakiej strony próbowałeś się rejestrować, bo na tej polecanej (brak przewalutowania), ja nie widzę pytań o kartę. Po drugie tłumaczenie ja na google chrome mam po angielsku jak i po polsku - https://ematrica.nemzetiutdij.hu/customers/regisztracio


Musisz podać tam wszystkie swoje dane oraz dane do karty, bo z czego pobiorą ci kasę na winietę? Ja tam nie widzę opcji zrobienia przelewu, jak na stronce słowackiej z winietami. Po pewnych "przygodach" kiedyś jestem już ,ostrożny na punkcie podawania w sieci swoich danych, a Madziarzy chcą wyjątkowo dużo informacji...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.06.2022 18:05

kopson napisał(a):Musisz podać tam wszystkie swoje dane oraz dane do karty, bo z czego pobiorą ci kasę na winietę?

Jeśli w swoim banku masz opcję jednorazowych numerów kart to pewnie da się to obejść ;)
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 20.06.2022 18:09

kopson napisał(a):
niuniek napisał(a):Czytałem Twój post w tamtym temacie. Nie wiem, z jakiej strony próbowałeś się rejestrować, bo na tej polecanej (brak przewalutowania), ja nie widzę pytań o kartę. Po drugie tłumaczenie ja na google chrome mam po angielsku jak i po polsku - https://ematrica.nemzetiutdij.hu/customers/regisztracio


Musisz podać tam wszystkie swoje dane oraz dane do karty, bo z czego pobiorą ci kasę na winietę? Ja tam nie widzę opcji zrobienia przelewu, jak na stronce słowackiej z winietami. Po pewnych "przygodach" kiedyś jestem już ,ostrożny na punkcie podawania w sieci swoich danych, a Madziarzy chcą wyjątkowo dużo informacji...

Na tej stronie można kupić bez rejestracji, oczywiście dane karty trzeba podać:
https://www.autopalyamatrica.hu/
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 21.06.2022 12:21

kopson napisał(a):Musisz podać tam wszystkie swoje dane oraz dane do karty

Kupiłem tam już 4 winiety i mam nadzieję za kilka tygodni kupić następną :hut: W panelu klienta nie mam nigdzie danych karty, a o ile pamiętam przy płatności działa 3D Secure. Można też (i tak zwykle robię) odblokowywać płatności internetowe tylko na czas zakupu 8)
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 21.06.2022 12:58

nowotarżanin napisał(a):
kopson napisał(a):
niuniek napisał(a):Czytałem Twój post w tamtym temacie. Nie wiem, z jakiej strony próbowałeś się rejestrować, bo na tej polecanej (brak przewalutowania), ja nie widzę pytań o kartę. Po drugie tłumaczenie ja na google chrome mam po angielsku jak i po polsku - https://ematrica.nemzetiutdij.hu/customers/regisztracio


Musisz podać tam wszystkie swoje dane oraz dane do karty, bo z czego pobiorą ci kasę na winietę? Ja tam nie widzę opcji zrobienia przelewu, jak na stronce słowackiej z winietami. Po pewnych "przygodach" kiedyś jestem już ,ostrożny na punkcie podawania w sieci swoich danych, a Madziarzy chcą wyjątkowo dużo informacji...

Na tej stronie można kupić bez rejestracji, oczywiście dane karty trzeba podać:
https://www.autopalyamatrica.hu/


Trzeba mieć świadomość że to pośrednik i winieta wyjdzie drożej niż na oficjalnej stronie.
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 21.06.2022 13:11

mski napisał(a):Witajcie. Dwa lata temu jadąc z Rzeszowa, Słowację pokonywałem jadąc ze Svidnika na Trebisov i granicę SK/H przekraczałem w Sátoraljaújhely. W tym roku planuję podobnie. W związku z tym zapytam, czy swobodnie mogę tak jechać, czy przejścia są otwarte ? Pytam bo w zeszłym roku były jakiś wariacje, że Słowacy pozamykali część przejść, więc nie wiem czego się spodziewać.

Podobne pytanie dot. przejazdu przez Węgry. Nie ma żadnych dziwnych pomysłów jak z korytarzami w zeszłym roku? Trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Z Rzeszowa na Barwinek Świdnik --->Presov-Koszyce-Miszkolc. Od granicy SK/H już jest otwarta Via Carpatia do Chorwacji trasa lux.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 415
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone