Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 14.06.2022 21:36

rufus295 napisał(a):Nigdy nie jechałem przez miasto. Nie ma problemu jak stracę 15 minut. W sobotę około 15 będę przyjeżdżać. Warto, jest z auta coś ciekawego do zobaczenia?


My jechaliśmy w zeszłym roku na początku lipca w sobotę koło 15:00. Pomimo, że były wtedy te niby korytarze, to po prostu pojechaliśmy, jak nas nawigacja prowadziła a przez miasto poszło najszybciej i zupełnie bezproblemowo.
Widokowo byliśmy bardzo usatysfakcjonowani, jak na to, że widoki tylko zza szyby :oczko_usmiech:
https://www.cro.pl/z-piekla-do-nieba-czyli-peljesac-i-kor-ula-2021-t56431.html?hilit=nawigacja%20wbija%20nas%20prosto%20nad%20sam%20Dunaj#p2230012
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 15.06.2022 19:05

Witam dzisiaj dojechałem do Karlowac na nocleg do Dids możesz śmiało jechać przez DolgaVas pusto zatankowałem na petrol po 1.56.pb wszędzie pusto beż korków.Szerokości jutro z rana Podgora
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2022 19:49

mietas69 napisał(a):Witam dzisiaj dojechałem do Karlowac na nocleg do Dids możesz śmiało jechać przez DolgaVas pusto zatankowałem na petrol po 1.56.pb wszędzie pusto beż korków.Szerokości jutro z rana Podgora

Dzięki!! Ja ruszam w piątek 8)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.06.2022 22:07

dids76 napisał(a):
mietas69 napisał(a):Witam dzisiaj dojechałem do Karlowac na nocleg do Dids możesz śmiało jechać przez DolgaVas pusto zatankowałem na petrol po 1.56.pb wszędzie pusto beż korków.Szerokości jutro z rana Podgora

Dzięki!! Ja ruszam w piątek 8)


Daj znać z postoju co i jak na trasie, gdzie zwężka lub inna niespodzianka :papa:
Szemik
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szemik » 16.06.2022 21:51

Ja też dziś rano wylądowałem w Podgorze. Droga przez Słowację i Węgry luźna-jazda w nocy. Ale od obwodnicy Zagrzebia porażka. Ruch jakich mało. Rozpędzenie się do 100 km/h na 3 sec. to nie lada wyczyn po którym zaraz nogą na hamulec. Oba pasy zapchane. Po zjeździe na Rijeke się ciut poluźniło. Aż trzeba było zachaczyc o znajomych w górach nad Cetiną po jakieś % żeby się odstresować :oczko_usmiech: do tego cieplutki Jadran i korki powoli odchodzą w niepamięć :wink:
mski
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mski » 16.06.2022 22:06

Witajcie. Dwa lata temu jadąc z Rzeszowa, Słowację pokonywałem jadąc ze Svidnika na Trebisov i granicę SK/H przekraczałem w Sátoraljaújhely. W tym roku planuję podobnie. W związku z tym zapytam, czy swobodnie mogę tak jechać, czy przejścia są otwarte ? Pytam bo w zeszłym roku były jakiś wariacje, że Słowacy pozamykali część przejść, więc nie wiem czego się spodziewać.

Podobne pytanie dot. przejazdu przez Węgry. Nie ma żadnych dziwnych pomysłów jak z korytarzami w zeszłym roku? Trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2022 22:08

mski napisał(a):Witajcie. Dwa lata temu jadąc z Rzeszowa, Słowację pokonywałem jadąc ze Svidnika na Trebisov i granicę SK/H przekraczałem w Sátoraljaújhely. W tym roku planuję podobnie. W związku z tym zapytam, czy swobodnie mogę tak jechać, czy przejścia są otwarte ? Pytam bo w zeszłym roku były jakiś wariacje, że Słowacy pozamykali część przejść, więc nie wiem czego się spodziewać.

Podobne pytanie dot. przejazdu przez Węgry. Nie ma żadnych dziwnych pomysłów jak z korytarzami w zeszłym roku? Trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

W tym roku wszystko otwarte jak przed COVIDEM.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 16.06.2022 22:09

Mam zagwozdkę jak lepiej jechać czy przez Gorican czy przez Mursko (przez Słowenię)? Jadę na Zwardoń, Bratysławę i potem bez winiety przez Węgry 86. Jak to czasowo będzie wyglądać ? Granice przekraczał będę w poniedziałek rano 1 sierpnia chcę możliwie szybko i sprawnie przejechać. Doradźcie coś, jechałem 3 razy przez Mursko i raz przez Gorican. W Chorwacji odrazu płatna autostrada
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 16.06.2022 22:39

tre_k napisał(a):Mam zagwozdkę jak lepiej jechać czy przez Gorican czy przez Mursko (przez Słowenię)? Jadę na Zwardoń, Bratysławę i potem bez winiety przez Węgry 86. Jak to czasowo będzie wyglądać ? Granice przekraczał będę w poniedziałek rano 1 sierpnia chcę możliwie szybko i sprawnie przejechać. Doradźcie coś, jechałem 3 razy przez Mursko i raz przez Gorican. W Chorwacji odrazu płatna autostrada


Jechałeś obiema drogami i sam nie możesz się zdecydować? Rzuć monetą w takim razie.
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 17.06.2022 12:31

mski napisał(a):Witajcie. Dwa lata temu jadąc z Rzeszowa, Słowację pokonywałem jadąc ze Svidnika na Trebisov i granicę SK/H przekraczałem w Sátoraljaújhely. W tym roku planuję podobnie. W związku z tym zapytam, czy swobodnie mogę tak jechać, czy przejścia są otwarte ? Pytam bo w zeszłym roku były jakiś wariacje, że Słowacy pozamykali część przejść, więc nie wiem czego się spodziewać.

Podobne pytanie dot. przejazdu przez Węgry. Nie ma żadnych dziwnych pomysłów jak z korytarzami w zeszłym roku? Trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Zastanów się czy nie lepiej odpuścić sobie Trebisov. Masz już otwartą autostradę od granicy Słowackiej do Miszkolca i całe Węgry jedziesz w pełnym komforcie. A jak nie chcesz płacić za autostrady na Słowacjii to spokojnie omijasz bokiem. Teraz gdy jest nówka autostrada już od granicy SK-HU nie ma chyba potrzeby jazdy przez Trebisov. Ja do zeszłego roku omijałem autostrady SK ale w zeszłym pojechałem autostradami i stwierdziłem, że nie ma co pseudooszczędzać 60 zeta i męczyć się bokami. Obecnie jak pokazuje GM przez Trebisov tracimy prawie godzinkę. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17.06.2022 12:47 przez rekuc, łącznie edytowano 1 raz
buli1973
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) buli1973 » 17.06.2022 12:44

jesli to nie kłopot pokaż na mapach Google jak jedziesz
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 17.06.2022 12:49

buli1973 napisał(a):jesli to nie kłopot pokaż na mapach Google jak jedziesz

O jaką trasę Ci chodzi? Klikaj "cytuj" żeby było wiadomo o jaki post Ci chodzi i do kogo piszesz.
Ostatnio edytowano 17.06.2022 13:05 przez rekuc, łącznie edytowano 1 raz
buli1973
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) buli1973 » 17.06.2022 13:04

SK/H
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 17.06.2022 13:09

buli1973 napisał(a):SK/H

Ale tutaj są dwie opcje. Zachodnie Węgry czy przez Budapeszt z np. Podkarpacia i Lubelszczyzny. Klikaj "cytuj" żeby było wiadomo o jaki post Ci chodzi i do kogo piszesz.
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 17.06.2022 13:25

Ze wschodniej Małopolski czy Podkarpacia trasa jest jedna, czy to przekraczasz w Koniecznej czy też Barwinku. Szybko, płynnie.

https://goo.gl/maps/LER7gybN6p2Zfvem6
Ostatnio edytowano 17.06.2022 21:41 przez victoo, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 414
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone