Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 23.06.2022 22:43

misiek180601 napisał(a):SebastianM & Pivko dziękuje za odpowiedz

Rozpatrywałem przejazd przez Lenti ale krążą plotki że jadąc nocą bardzo niebezpiecznie w rowach pełno zwierzyny.

dzięki

no trochę się ślepiów świeci na poboczach i trochę gadziny leży rozciapcianej na drodze. ale odpukać mnie nic nie wylazło jeszcze nigdy przed auto.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 23.06.2022 22:46

misiek180601 napisał(a):SebastianM & Pivko dziękuje za odpowiedz

Rozpatrywałem przejazd przez Lenti ale krążą plotki że jadąc nocą bardzo niebezpiecznie w rowach pełno zwierzyny.

dzięki

to odcinek od Szombathely (nie Szamboteli :D) do Varazdin wyznacz sobie na Google z pominieciem oplat, i tak, żeby prowadził przez Lendavę. Możesz sobie trasy wyznaczyć na komputerze (wygodniej niż na telefonie), przesłać na telefon i potem zapisać je np. na ekranie startowym telefonu, a w trakcie jazdy zaczytywać po kolei, bo Google nie pozwala na różnicowanie wyboru płatności za drogi w różnych krajach.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.06.2022 23:21

max21 napisał(a):
Lawliet napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Ten trzeci za obwodnicą Zalalova to typowy polski karmnik dla ptaków.


Dokładnie, w dodatku na prostym odcinku drogi i zasłonięty jakimś znakiem. Zamontowany na wysokości skrzynki na listy i maźnięty na szaro. :roll:
https://goo.gl/maps/oibNYS4MYxP7exaq5


Ta skrzynka to jest HU-GO elektroniczny system poboru opłaty drogowej :D :papa:

Jest na wykazie fotoradarów w Węgrzech parę postów wyżej .


Pomylił miejsca:
https://www.google.pl/maps/@46.7024942, ... 384!8i8192
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.06.2022 07:35

wielbiciel napisał(a):
max21 napisał(a):
Lawliet napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Ten trzeci za obwodnicą Zalalova to typowy polski karmnik dla ptaków.


Dokładnie, w dodatku na prostym odcinku drogi i zasłonięty jakimś znakiem. Zamontowany na wysokości skrzynki na listy i maźnięty na szaro. :roll:
https://goo.gl/maps/oibNYS4MYxP7exaq5


Ta skrzynka to jest HU-GO elektroniczny system poboru opłaty drogowej :D :papa:

Jest na wykazie fotoradarów w Węgrzech parę postów wyżej .


Pomylił miejsca:
https://www.google.pl/maps/@46.7024942, ... 384!8i8192


NIe pomylił - była mowa o dwóch bramownicach (jedna w twoim linku - Zalabaksa) i o jednym małym karmniku (Kalocfa - w linku Lawlieta). Tyle, że z zapodanego wcześniej linku rzeczywiście wynika, że to może być urządzenie do węgierskiego viatolla, a nie fotoradar. Na wszelki wypadek lepiej jednak tam zwolnić...
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.06.2022 08:02

Przecież stacjonarne radary są oznakowane więc nie widzę problemu.
Tym bardziej że nie ma co się spieszyć przynajmniej z dwóch powodów, przepisy i kara za ich łamania oraz drogie paliwo.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 24.06.2022 13:05

Cały czas myślałem, że to radar, ale fakt, opisane jako HU-GO :lol: :mrgreen:
Czyli zostają bramownice w Zalabaksa i Szombathely :?:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 24.06.2022 17:27

Pivko napisał(a):
misiek180601 napisał(a):SebastianM & Pivko dziękuje za odpowiedz

Rozpatrywałem przejazd przez Lenti ale krążą plotki że jadąc nocą bardzo niebezpiecznie w rowach pełno zwierzyny.

dzięki

no trochę się ślepiów świeci na poboczach i trochę gadziny leży rozciapcianej na drodze. ale odpukać mnie nic nie wylazło jeszcze nigdy przed auto.


Po pierwszym przejeździe nocą drogą 86 i przez Lenti byłem przerażony ilością zwierzyny, którą widziałem kątem oka. Jednak z czasem uważam, że zwierzęta buszują przy drodze m.in. przez wyrzucane odpadki z samochodów, ale na samą drogę nie wychodzą zbyt chętnie. Jadąc nocą polecam jechać trochę wolniej i środkiem drogi, bo ruch nie jest zbyt duży. Dodatkowo droga od Lenti do M70 przez wiele zakrętów nie pozwala na zbyt szybką jazdą, aczkolwiek dla mnie to dość 'płynny i miły' kawałek drogi.

:papa: :hut:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 24.06.2022 20:12

Jest jakiś oficjalny cennik słowackich pokut? Ile dają za przekroczenie 137/130 km/h?
Arti70
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arti70 » 25.06.2022 00:40

Czy ta trasa nr 17 do granicy węgierskiej jest płatna? GM pokazuje, że tak. Proszę mnie oświecić i pomóc.
Załączniki:
IMG_20220625_003403.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2022 06:41

Droga nr 17 jest wolna od opłat.
Płatna jest biegnąca obok droga S4
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.06.2022 11:44

ziemniak napisał(a):
Pivko napisał(a):
misiek180601 napisał(a):SebastianM & Pivko dziękuje za odpowiedz

Rozpatrywałem przejazd przez Lenti ale krążą plotki że jadąc nocą bardzo niebezpiecznie w rowach pełno zwierzyny.

dzięki

no trochę się ślepiów świeci na poboczach i trochę gadziny leży rozciapcianej na drodze. ale odpukać mnie nic nie wylazło jeszcze nigdy przed auto.


Po pierwszym przejeździe nocą drogą 86 i przez Lenti byłem przerażony ilością zwierzyny, którą widziałem kątem oka. Jednak z czasem uważam, że zwierzęta buszują przy drodze m.in. przez wyrzucane odpadki z samochodów, ale na samą drogę nie wychodzą zbyt chętnie. Jadąc nocą polecam jechać trochę wolniej i środkiem drogi, bo ruch nie jest zbyt duży. Dodatkowo droga od Lenti do M70 przez wiele zakrętów nie pozwala na zbyt szybką jazdą, aczkolwiek dla mnie to dość 'płynny i miły' kawałek drogi.

:papa: :hut:


Trzeba się przyzwyczaić bo to też stworzenie boskie. Takie codzienne odwiedziny.
Załączniki:
jelonek.jpg
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 25.06.2022 14:41

Raphael napisał(a):Jest jakiś oficjalny cennik słowackich pokut? Ile dają za przekroczenie 137/130 km/h?


Z gazetki motoryzacyjnej w skrócie: przekroczenie prędkości o 30-50 km/h w trasie mandat w wysokości 30-600 Euro. Nic nie piszą o mniejszym przekroczeniu. Piszą też, że mandaty trzeba opłacić gotówką na miejscu, ale to chyba dotyczy zatrzymania przez patrol, bo ciężko jest zapłacić fotoradarowi :oczko_usmiech:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 25.06.2022 19:26

@Baldini
mam nadzieję, że albo będzie za małe przekroczenie by go procedować... albo, że mi się wydawało. Szara, spora skrzynka na pasie zieleni między dwoma nitkami (kierunkami) D1, jakoś na północ od odpoczywadła Zamarovce, jadąc w kierunku Żyliny/Polski.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.06.2022 14:36

Jutro w nocy ruszam, pytanko jak wygląda kwestia obwodnicy Bratysławy droga D1? czy most jest otwarty? jechał ktos ostatnio?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1910
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.06.2022 15:32

amatus1 napisał(a):Jutro w nocy ruszam, pytanko jak wygląda kwestia obwodnicy Bratysławy droga D1? czy most jest otwarty? jechał ktos ostatnio?

Od listopada zeszłego roku już otwarta, tylko trzeba umieć na nią wjechać. Jechałem w lutym.

Tu już kiedyś o tym pisałem trasa-przez-slowacje-wegry-t26527-5925.html#p2250413
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 419
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone