Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 04.07.2022 12:31

Wczoraj dojechalem do Senj trasa przez slowacjr i wyngry. Wczesniej jechalem lokalnymi przez slowacje i kormarom na autostrade i wiadomo jak reszta. Teraz slowackie autostrady i zachodnie wegry lokalnymi. Wielkiej roznicy dla mnie nie ma. Niby fzirawe drogi na wegrzech nie sa ale dluzy sie przejazd przez tyle wiosek z ograniczeniem 50kmh. Natomiast jak nie sa dzirawe te drogi to jednak sa nierowne i nieprzyjemnie sie jezdzi. Teraz przy powrocie pojade troche bardziej na zachod, moze beda jakies lepsze drogi.
Lincek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lincek » 04.07.2022 13:12

Witam, Macie jakieś sprawdzone miejsce noclegowe na Węgrzech? w okolicach SZOMBATHELY, NADASD, LOVASZI itd????
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2022 13:22

Lincek napisał(a):Witam, Macie jakieś sprawdzone miejsce noclegowe na Węgrzech? w okolicach SZOMBATHELY, NADASD, LOVASZI itd????

Pewnie że mamy, jest nawet cały temat://www.cro.pl/gdzie-spac-w-drodze- ... -3975.html
Ja osobiście, jak i kilka osób z forum mogę polecić Lenti i pensjonat Fonix Fogado :papa:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.07.2022 13:28

Tofik_83 napisał(a):dzięki bardzo za wskazówki !!
wyszła mi taka trasa jak w linku. Faktycznie bez winiety na Słowenię; pobrałem mapę w pdf i widzę że czeski kawałek również bez winiety do zjazdu nr 70 więc super :)
Widzę jakieś remonty w Jabłonkowie i przez Żyliną ale może skończą przez lekko ponad 2 miesiące.
P.S. zjazd na Sestanovac dla walorów widokowych ;)


https://www.google.pl/maps/dir/50.77507 ... 075186!3e0

Remonty masz na 11 w okolicy Jabłonkowa, są dwa wahadła.
Pomiędzy Cadca a Ziliną remonty nie ograniczają ruchu za to światła w Kysucke Nove Mesto trochę potrafią utrudnić ruch w ciągu tygodnia.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.07.2022 13:30

dids76 napisał(a):
Lincek napisał(a):Witam, Macie jakieś sprawdzone miejsce noclegowe na Węgrzech? w okolicach SZOMBATHELY, NADASD, LOVASZI itd????

Pewnie że mamy, jest nawet cały temat://www.cro.pl/gdzie-spac-w-drodze- ... -3975.html
Ja osobiście, jak i kilka osób z forum mogę polecić Lenti i pensjonat Fonix Fogado :papa:

W Fonix nie ma wolnych miejsc w lipiec, sierpień i początek września.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2022 13:45

wielbiciel napisał(a):
dids76 napisał(a):
Lincek napisał(a):Witam, Macie jakieś sprawdzone miejsce noclegowe na Węgrzech? w okolicach SZOMBATHELY, NADASD, LOVASZI itd????

Pewnie że mamy, jest nawet cały temat://www.cro.pl/gdzie-spac-w-drodze- ... -3975.html
Ja osobiście, jak i kilka osób z forum mogę polecić Lenti i pensjonat Fonix Fogado :papa:

W Fonix nie ma wolnych miejsc w lipiec, sierpień i początek września.

Chyba za mocno rozreklamowaliśmy :oczko_usmiech: :mrgreen:
W tym roku spałem tutaj: http://www.silvanus-panzio.hu/nyelv/hun ... s/oldal/1_
i też mogę polecić.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 04.07.2022 14:37

Polecicie jakaś knajpę na Węgrzech przy 86 gdzie można coś zjeść? najlepiej całodobowa?
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 04.07.2022 14:55

Polecę niecałodobową - Salamon Söröző
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 04.07.2022 18:42

W tygodniu koło Szomba lubi się nieco przytykać obwodnica. Ze 2 tygodnie temu jadąc w stronę PL postałem trochę w sznureczku tirów... Do tego jak na drodze trafi się jakiś traktor czy inny kombajn, potrafi się zrobić za nim kilka kilometrów wężyka 20 km/h... tak, że ideał nie istnieje.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.07.2022 19:45

markid napisał(a):Ja też we wrześniu pierwszy raz się przejadę nową obwodnicą Bratysławy.
Choć nie jest to duża różnica bo korków w Bratysławie na D1, D2 nie pamiętam od 2005 roku :wink:
Trzeba tylko dobrze zjechać, gdyż właściwego węzła D1-D4 nie ma i jeszcze jakiś czas nie będzie.


To może jeżdzisz poza sezonem (albo w nocy). Ja tam zawsze trafiam na małe przytkanie przed mostem na Dunaju.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 04.07.2022 20:46

Marsallah napisał(a):
markid napisał(a):Ja też we wrześniu pierwszy raz się przejadę nową obwodnicą Bratysławy.
Choć nie jest to duża różnica bo korków w Bratysławie na D1, D2 nie pamiętam od 2005 roku :wink:
Trzeba tylko dobrze zjechać, gdyż właściwego węzła D1-D4 nie ma i jeszcze jakiś czas nie będzie.


To może jeżdzisz poza sezonem (albo w nocy). Ja tam zawsze trafiam na małe przytkanie przed mostem na Dunaju.

Zawsze ostatnia sobota lipca, godzina miej więcej 20-ta, cała Bratysława bez żadnych spowolnień.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 04.07.2022 21:44

Thomas87 napisał(a):OK, rzeczywiście lepiej chyba jecać autostradami przez słowację.

Tak lepiej?

https://goo.gl/maps/44Hn4mKbFbm1XXQv6

Ten skrót przez Skawinę odradzam. Byłem w Skawinie w zeszłym tygodniu; na drodze do Skawiny jest stacjonarny korek spowodowany przebudową rondo na wjeździe do miasta. Wybór przejścia granicznego w Milówce też jest dosyć dyskusyjny ze względu na prowadzone tam prace budowlane.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.07.2022 22:15

Marsallah napisał(a):
To może jeżdzisz poza sezonem (albo w nocy). Ja tam zawsze trafiam na małe przytkanie przed mostem na Dunaju.


Ja jeździłem przez Bratysławę kilkanaście razy o rozmaitych porach dnia i w różne dni tygodnia - nigdy nie widziałem w tym mieście korka.
Kilka lat temu (3 czy 4, nie pamiętam dokładnie) rzeczywiście czytałem i widziałem na mapach, że korkowało się w tygodniu w opisanym przez ciebie miejscu, bo Słowacy remontowali most na Dunaju (Pristavny most). Ale remont już dawno się skończył.
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 05.07.2022 09:39

tre_k napisał(a):Polecicie jakaś knajpę na Węgrzech przy 86 gdzie można coś zjeść? najlepiej całodobowa?

Proszę zobaczyć tą miejscówkę na posiłek, byłem z rodzina 2 lata temu było ok.
https://g.page/hotelszombathely?share
https://hotel-szombathely.hu/en/restaurant/restaurant/
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 05.07.2022 09:53

marekkowalak napisał(a):
Marsallah napisał(a):
To może jeżdzisz poza sezonem (albo w nocy). Ja tam zawsze trafiam na małe przytkanie przed mostem na Dunaju.


Ja jeździłem przez Bratysławę kilkanaście razy o rozmaitych porach dnia i w różne dni tygodnia - nigdy nie widziałem w tym mieście korka.
Kilka lat temu (3 czy 4, nie pamiętam dokładnie) rzeczywiście czytałem i widziałem na mapach, że korkowało się w tygodniu w opisanym przez ciebie miejscu, bo Słowacy remontowali most na Dunaju (Pristavny most). Ale remont już dawno się skończył.


W pandemicznym 2020 stałem przed i na moście w drodze do PL dobre kilkadziesiąt minut - piątek godz. ~14. Co ciekawe - jak już udało mi się wcisnąć na prawy pas (lewy i środkowy stały cały czas) to przejechałem od strzała cały odcinek. Żadnej kolizji nie zauważyłem :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 425
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone