Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.02.2017 15:15

Magda O. napisał(a):Super! Gdzie tym razem pojedziemy? :)


Dokąd pojedziemy, bo gdzie, to wiadomo - na cro.pl :wink:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.02.2017 09:24

Wobec tego,skoro naravno,to spuszczam sprzęgło :D dokąd? Tak jest, na cro.pl :mrgreen: tym razem na Riwierę Makarską :) posezonowa (czy aby???)Baška Voda czeka! :smo:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 09.02.2017 21:45

CroAna napisał(a):Wobec tego,skoro naravno,to spuszczam sprzęgło :D dokąd? Tak jest, na cro.pl :mrgreen: tym razem na Riwierę Makarską :) posezonowa (czy aby???)Baška Voda czeka! :smo:

To ja czekam razem z nią :D
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 09.02.2017 21:57

Też przysiądę, poczytam, fotki pooglądam, pomarzę... :wink:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 10.02.2017 08:33

Dawno mnie tu nie było :(
wreszcie nadrobiłam zaległości i ...
powrócę jeszcze na chwilkę do Montenegro :D
CroAna napisał(a):
krakusowa napisał(a):Ciekawa jestem Twoich wrażeń :roll: my tam byliśmy 10 lat temu 8O
ja zaś jestem ciekawa, jak wiele przez 10 lat tam się zmieniło? jak już opiszę, co widziałam, dokonasz porównania? :wink:

Myślę, że od tych 10 lat nie zmieniło się zbyt dużo :roll:
My mieszkaliśmy w Petrovacu ( czerwiec), trochę zwiedzaliśmy.
Tu nasza relacja, w zasadzie mojego męża :D ja jeszcze wtedy nie byłam zologowanym uczestnikiem forum :oczko_usmiech: :wink:
chorwacko-czarnogorskie-relacje-krakusow-t11404.html
Czytając twoją relację i oglądając zdjęcia zauważyłam,że za "naszych czasów" ludzi było chyba trochę mniej i MN było bardziej dzikie.
Język rosyjski już wtedy był wszechobecny.
Rosjanie w ramach tzw. "wczasów pracowniczych" byli dostarczani samolotami do Tivat i busami rozwożeni po całym wybrzeżu.
Tivat miał ( ma :?: ) bezpośrednie połączenie z Moskwą.
Rosjanie masowo nabywali też ogromne połacie ziemi przy morzu, by docelowo stawiać tam hotele, pensjonaty itp.
I pewnie w tych hotelach dominującymi gośćmi są turyści z Rosji, (do MN nie potrzebują wiz.)

Po przeczytaniu Twojej relacji widzę, że musimy koniecznie wrócić do MN :roll: ( jest taki plan, by nastąpiło to we wrześniu tego roku :hut: ).
Podczas pobytu w 2010 roku nie widzieliśmy m.in. jeziora Szkoderskiego, czeka również monastyr Ostrog, Lovcen...

Czekam na cd :D
Użytkownik usunięty
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.02.2017 23:29

pawel silesia napisał(a):
CroAna napisał(a):a tymczasem na plaży...
Obrazek


Przepiękne zdjęcie 8) Perełka 8O


Zdecydowanie NAJ :idea: Świetna relacja. Dzięki.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.02.2017 00:00

CroAna napisał(a):Wobec tego,skoro naravno,to spuszczam sprzęgło

Wsiadłam, zapięłam pasy :wink: , myślałam, że ruszymy z piskiem opon :) , a tu jeszcze silnik nie odpalony :mrgreen: :smo:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 12.02.2017 09:20

elka21 napisał(a):
CroAna napisał(a):Wobec tego,skoro naravno,to spuszczam sprzęgło

Wsiadłam, zapięłam pasy :wink: , myślałam, że ruszymy z piskiem opon :) , a tu jeszcze silnik nie odpalony :mrgreen: :smo:

Silnik odpalony tylko to sprzęgło się ślizga :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.02.2017 10:05

elka21 już odpalam!
(noga mi ugrzęzła na sprzęgle :oczko_usmiech: )cieszę się,że jedziesz ze mną!
eystrasalt,dzięki! ruszaj z nami dalej :papa:
krakusowato ja już zapisuję sie na Twoją przyszłe wrażenia,choćby z Jeziora Szkoderskiego :lol: jedźcie czem prędzej,bo faktycznie jeszcze trochę i z dzikosci MNE nic nie zostanie...relację Twego męża zaraz poczytam :smo:
janka.mik,ewula,Marsallah,walp,Piotrze,Magdo...i wszyscy wierni czytelnicy,jadymy!!!

Cz.II Znowu Chorwacja!
Jak to się w ogóle stało, że ruszyliśmy ponownie do naszej ulubionej? Historia nie jest jakas szczególnie długa, po prostu męża mego poproszono o zrobienie sesji ślubnej w tych niezwykłych, bliskim nam wszystkim plenerach :hearts:
Najpierw radocha.Jedziemy! Potem cała masa wątpliwości, bo przeca taaaaki kawał drogi na dni kilka to istne szaleństwo! Ja przecież na dobre już w kieracie, więc co, chyba nie pojadę z chłopem...
NIE POJADĘ??? Jak to nie pojadę?!? Nie ma innej opcji!
Przyklepałam więc w pracy dwa dni urlopu bezpłatnego (ałaaa!),bo co jak co,ale do Cro... :mrgreen:
Dziecię, poważny licealist musi sie uczyć i dzielnie do szkół chodzić (dwóch),więc hmmm, kim by tak tył auta dociążyć...
Zwariowałam.Jadę z Teściową :twisted:
Ale tak serio, to spoko babka, Teść także, więc tą krótką podróżą zróbmy im radość :lol:
Gdyby nie moja robota, to wyjazd pewnie choć troszkę byłby dłuższy, w tej sytuacji...jedziemy na...5 dni! Ktoś mnie pobije w tym szort-tajmie? :sm:
Noclegi przyklepali, w tym dwa na tranzycie, by maksymalnie wykorzystać te kilka dni na miejscu, niekoniecznie na odsypianiu i...W DROGĘ!!! MAKARSKA RIWIERO, NADCIĄGAMY :!:
Gdyby młodzi wybrali inne, bliższe nam miejsce w Cro, byłoby wiecej czasu do wykorzystania na miejscu, tymczasem mamy do pokonania 1350km.
Jeszcze nie oglądaliśmy Chorwacji poza sezonem, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi, co tam zastaniemy.
22 września, w samo południe czas start!
Ostatnio edytowano 12.02.2017 10:54 przez CroAna, łącznie edytowano 1 raz
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.02.2017 10:09

Z napisał(a):Silnik odpalony tylko to sprzęgło się ślizga :D

Jakoś tak było :-) cześć Z :papa:

Ledwo wyjechaliśmy z domu...No dobra,po jakichś 20km mąż zaczyna:-ciekawe czego nie wzięliśmy.
Jak ja nie cierpię tego pytania. Zaraz tam nie wzięliśmy.Wszystko mamy!
O mamo!!! Nie wzięłam stroju kąpielowego 8O
-Wracamy?
-Zwariowałeś?
-Będzie toples :mrgreen:
-Baaardzo śmieszne, przy teściach :roll:
Dobra,nie przejmuję się tym, coś sobie kupię,
nawet po sezonie. W końcu jadę na Makarską Riwierę ;-)
Droga mijała dość sprawnie. Udało się szybko przeskoczyć Pragę, mimo godzin szczytu, potem przed Brnem troszkę spowolnień z tytułu remontów, Wiedeń całkiem, całkiem, grzejemy na przód. Tego dnia czeka nas spanko w okolicy Ptuja.
Późnym wieczorem docieramy do Krčevina pri Vurbergu. Czekał na nas zamówiony przez bookinga czysty, schludnie urządzony i dobrze wyposażony apartament. Takie miejsce można śmiało polecić innym podróżnikom.
Widok z okna po przebudzeniu- bezcenny:
Jarek, patrzaj, morze do nas przyszło 8O
IMG_1045.jpg

Niezwykłe klimaty słoweńskie spowite mgłą, coś pięknego!
Na dole czekało już na nas przepyszne śniadanie. Można było również zakupić różnej maści trunki uhonorowane licznymi nagrodami.
Ale co będziemy się tu rozwodzić nad drobiazgami, jak Chorwacja czeka :wink:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.02.2017 11:26

Jako, że to już 23 września nie spodziewaliśmy się szczególnego ruchu na drodze i tak też było.
Szybkie siusiu na podzamczu w Trakościanie i...WITAJ NASZA PIĘKNA! :hearts:
Dla nas, sezonowych urlopowiczów niezwykła była aura nad chorwacką autostradą. Najpierw raczej ponuro, za chwilę przejrzyście, ale co to za dymy po prawej? (fotki nie najlepsze, bo robione naprędce telefonem)
16735716_1292367090856468_969137088_o.jpg

za chwilę się wyjaśniło, co to za dymy: wjechaliśmy w ciemną mgłę 8O no jak tak będzie wyglądał nasz wypad...
16731629_1292367287523115_878585404_o.jpg

na szczęście temat okazał się przejściowy, naszym oczom ukazała się przejrzysta droga. To dobrze rokuje :lol:
16709699_1292367364189774_197832669_o.jpg
16710325_1292367527523091_402593700_o.jpg

no i wreszcie widok, na który czekaliśmy...hmmm... dwa miesiące :oczko_usmiech:
16735644_1292367760856401_1917529628_o.jpg
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.02.2017 12:40

Widzę tu pewien pomysł... aby częściej odwiedzać Cro, trzeba zostać fotografem ślubnym :mrgreen:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.02.2017 12:49

CROnikiCROpka napisał(a):Widzę tu pewien pomysł... aby częściej odwiedzać Cro, trzeba zostać fotografem ślubnym :mrgreen:

Lub zamówić sobie parę sesji ślubnej, w różowym odstępie czasu :lol:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.02.2017 19:15

elka21 napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Widzę tu pewien pomysł... aby częściej odwiedzać Cro, trzeba zostać fotografem ślubnym :mrgreen:

Lub zamówić sobie parę sesji ślubnej, w różowym odstępie czasu :lol:

Trza wziąć to pod uwagę :lol: ale...czemu różowy odstęp :?:

Ponieważ nawiedziliśmy Chorwację po raz drugi,to i tytuł z lekka zmodyfikowałam :wink:

Do B.Vody zajechaliśmy wczesnym popołudniem, nim dotarliśmy do apartmana w szok nas wprawił tłum turystów o tej porze roku 8O ło matko i córko, to co tu się dzieje w szczycie :?:
Apartman ok, najlepszy w nim jest balkon z widokiem :hearts:
16710281_1292368140856363_1728546172_o.jpg
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.02.2017 09:29

CroAna napisał(a): ale...czemu różowy odstęp

Miało być w różnym. Tak to jest , jak się pisze na sprzęcie, który wstawia swoje domyślne wyrazy :evil: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone