Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.01.2017 12:53

CroAna napisał(a):
Magda O. napisał(a):
andeo napisał(a):Osioły były kochane ,aż żal było je opuszczać :hearts:


My się tak zakochaliśmy w osiołach, że dwa razy je odwiedzaliśmy i w tym roku również zajrzymy ;)


Patrzajcie dziewczęta,jak nam nie dużo do szczęścia potrzeba :smo:


Mnie do szczęścia brakuje jeszcze spotkania z delfinami ;)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 31.01.2017 14:39

Oj tak ,delfiny na wolności zobaczyć to by było chyba nawet lepsze niż osioły :lol:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 31.01.2017 14:47

Magda O to polecam Istrię i rejs w Rovnj o zachodzenie słońca :wink:
DPP_0360.JPG
DPP_0363.JPG
DPP_0365.JPG
DPP_0369.JPG
to nasze z nimi spotkanie w 2015 :hearts: Tego samego lata były widziane również na Pagu :lol: Przypłynęły za nami jak nic :papa:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.01.2017 14:50

Byłam i będę w tym roku również ;) nie wiem tylko, czy znajdę czas na rejs, bo na Istrię będziemy mieć tylko 3 dni :(
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 31.01.2017 14:52

andeo napisał(a):Oj tak ,delfiny na wolności zobaczyć to by było chyba nawet lepsze niż osioły :lol:

to bardzo przyjemne spotkanie, zwłaszcza, ze wykupując taki rejs byliśmy przekonani, że jedynym pewnikiem w ofercie jest zachód słońca, a delfiny to tylko taki chwyt reklamowy :wink:
Magda O. napisał(a):Byłam i będę w tym roku również ;) nie wiem tylko, czy znajdę czas na rejs, bo na Istrię będziemy mieć tylko 3 dni :(

w razie czego wiesz, gdzie warto popróbować :smo: jakieś konkretne miejsca na Istrii?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.01.2017 16:55

CroAna napisał(a):w razie czego wiesz, gdzie warto popróbować :smo: jakieś konkretne miejsca na Istrii?

Jeszcze nie wiem co się uda zmieścić w tych trzech dniach. Na pewno miejsca, w których nie byliśmy 10 lat temu, czyli Motovun, Pazin, itp. Planuję nocleg w Rovinju ale nie wiem, czy w drugiej połowie czerwca znajdę coś w ciemno w tak popularnym turystycznie mieście...
A rejsik kusi...
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 31.01.2017 17:16

Madziu myślę,że spokojnie znajdziesz spanko. Motovun koniecznie-polecam risotto z truflami :lol: Natomiast czy Pazin? Zależy,co na Istrii zwiedziłaś,jest mnóstwo piekniejszych miejsc, Groznjan-rzut beretem od Motovunu,Hum,Svetvincenat, Draguč i wiele in.Bo pewnie Pulę widziałaś :-)Wybór oczywiście należy do Ciebie :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 31.01.2017 19:49

Dość o Istrii, wszak nie o niej ten wątek (może się w końcu zabiorę do opisania jej :wink: ).
Pobyt na Peljeszcu dobiegał końca, więc obowiązkowo trzeba było się udać na ostrygi i inne skorupy:idea:
Przy samej drodze tuż przed Drače znajduje się hodowla takowych, gdzie można na miejscu oddać się konsumpcji lub zabrać świeże stwory ze sobą.
Razu jednego zakupiliśmy sobie parę kilo świeżych muli, by poczuć się jak lokalsi i przyrządzić je sobie samemu. Nic prostrzego :)
Kilka zakrętów dalej w Janjinie zaopatrzyliśmy się w białe wino do przyrządzenia buzaru i dawaj! Roboty przy tym niewiele na szczęście, smaczne było i...jeszcze by się zjadło :P Można u nas kupić ostatnimi czasy mule, jednak te z Morza Północnego nam tak nie smakują jak jadrańskie.
IMG_7817.jpg
IMG_7820.jpg

Nigdy jeszcze nie jadłam tak świeżych ostryg. Te jeszcze się ruszały w buzi :mrgreen:
IMG_7825.jpg
Małże były przesmacznie przyrządzone, w ogóle bardzo miłe starsze małżeństwo, pan przypominał rozśpiewanego gondoliera,
jego małżonka zaś ujmowała niesamowitym spokojem i niezwykle serdecznym uśmiechem
IMG_7831.jpg
IMG_7833.jpg
IMG_7848.jpg
IMG_7839.jpg
IMG_7853.jpg

Kawałek od drogi znajdował się tajemniczy opuszczony dom. Kapetanova kuča.
IMG_7866.JPG
Było w tym miejscu coś, co przyciągało...
Jeśli kto by grzeszył talentem literackim, to myślę, że miejsce to mogłoby być niezłą inspiracją :wink:
Tymczasem dzień się chylił ku zachodowi. Jeszcze tylko pakowanko i jutro wyruszamy do domciu :papa:
IMG_7860.jpg
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 31.01.2017 20:16

Mmmm,pięknie ...co do owoców morza to nie mam zdania ,bo chyba źle trafiliśmy ...zamówiliśmy w Trpanj rybną platę i tam wszystko gumowe jakieś było,muszę zamówić sobie gdzie indziej żeby mieć porównanie ,może lepiej trafię :)
Tą hodowlę w Draće widziałam ,zatrzymaliśmy się żeby zrobić fotki ,ale potem niestety czasu zabrakło na odwiedzenie ,teraz żałuję ,trzeba było tam popróbować .

DSC_0176.JPG
może to rozśpiewany gondolier ?:)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 01.02.2017 09:47

Oooo tak, mule z Drače to obowiązkowy punkt na Pelješcu ;) chociaż nigdy tam nie jedliśmy, zawsze kupowaliśmy "na wynos".
Teraz z Žuljany będziemy tam mieli rzut beretem, więc może chociaż raz zjemy coś na miejscu ;)
Co do Istrii - to wymienione przez Ciebie miejsca również są w planie. Pazin chodzi mi po głowie ze względu na widok na skarpę i na Pazinską Jamę ;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.02.2017 11:16

CroAna

Ta babka z 5. od dołu zdjęcia (pierwszy plan) wygląda dokładnie jak gospodyni/szefowa kuchni z Domanoety! To ona, czy jej siostra? 8O

Kurde, tych stoisk z ostrygami (małże to są wszędzie, więc one mniej mnie nęciły) w Drače to serio żałuję, mimo że jedliśmy ostrygi (także świeże, czyli żywe) gdzie indziej.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.02.2017 16:51

W Zuljanie to na muszle idź do Tamarisu,taka sama cena i duża porcja,nie wiem czy w Tamarisie nie lepsze.W tym roku również muszę kilka razy je zaliczyć
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.02.2017 12:38

andeo napisał(a): Tą hodowlę w Draće widziałam ,zatrzymaliśmy się żeby zrobić fotki ,ale potem niestety czasu zabrakło na odwiedzenie ,teraz żałuję ,trzeba było tam popróbować .

Zdecydowanie warto zatrzymac się tam,owoce morza ani nie nieświeże,ani nie gumowe. A na Twej fotce andeo jakiegoś gondoliera uchwyciłaś :lol:

Marsallah napisał(a):CroAna

Ta babka z 5. od dołu zdjęcia (pierwszy plan) wygląda dokładnie jak gospodyni/szefowa kuchni z Domanoety! To ona, czy jej siostra? 8O

Kurde, tych stoisk z ostrygami (małże to są wszędzie, więc one mniej mnie nęciły) w Drače to serio żałuję, mimo że jedliśmy ostrygi (także świeże, czyli żywe) gdzie indziej.
nie,nie to nie ona :-)posturalnie faktycznie podobne,ale musialbys porownac twarze :lol: Domanoeta- crazy babka, a ta tutaj oaza miru :-) nast.razem musisz popróbować tam ostryg. Ja też już wczesniej jadłam żywe,ale te...były żywe-żywe :mrgreen:

Z napisał(a):W Zuljanie to na muszle idź do Tamarisu,taka sama cena i duża porcja,nie wiem czy w Tamarisie nie lepsze.W tym roku również muszę kilka razy je zaliczyć

Może będzie okazja porównać ;-) dobrze,że mówisz.

Magda O. napisał(a):Oooo tak, mule z Drače to obowiązkowy punkt na Pelješcu ;) /.../Teraz z Žuljany będziemy tam mieli rzut beretem, więc może chociaż raz zjemy coś na miejscu

Warto spróbować ;-) i...zobaczyć pazinską jamę :papa:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 02.02.2017 14:00

CroAna napisał(a):a tymczasem na plaży...
Obrazek


Przepiękne zdjęcie 8) Perełka 8O
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 02.02.2017 15:00

Co ...jest. Co to za piruety, tańce i swawole. Co to ma znaczyć. Nimfa wodna czy co ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone