Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.02.2017 17:12

CroAna:
Niezwykła dla nas rzecz- po raz pierwszy widzimy kwitnący rozmaryn!



Za to my zawsze naoglądamy się tego widoku - najwięcej występuje go w wersji dzikiej na Visie - całe łąki. :) To moje ulubione..zioło :D
Jednak zazdroszczę tym, którzy przebywają w Cro w czerwcu i lipcu - kwitnące bugenville i inne kwiecie jest we wrześniu zsuszone i zbrązowiałe. Natomiast wrzesień ma tę zaletę ,że owoce i warzywa są dojrzałe ( opite słońcem winogrona, smokvy, granaty :roll: )
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 17.02.2017 20:43

Katerina napisał(a):Za to my zawsze naoglądamy się tego widoku - najwięcej występuje go w wersji dzikiej na Visie - całe łąki. :) To moje ulubione..zioło :D
Jednak zazdroszczę tym, którzy przebywają w Cro w czerwcu i lipcu - kwitnące bugenville i inne kwiecie jest we wrześniu zsuszone i zbrązowiałe. Natomiast wrzesień ma tę zaletę ,że owoce i warzywa są dojrzałe ( opite słońcem winogrona, smokvy, granaty :roll: )


Kasia, to mamy wspólne ulubione zioło! :mrgreen: Fakt, we wrześniowej aurze zdecydowanie zabrakło nam zwisów kwiatowych...
Za to owoce....mniam....pierwszy raz jadłam takie mandaryny...nie tylko ja, bo pół ekipy w pracy obdarowałam świerzynkami,mhmmmm....a teściowej z targu nie mogłam wyciągnąć :lool:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.02.2017 10:28

Katerina napisał(a):CroAna:
Niezwykła dla nas rzecz- po raz pierwszy widzimy kwitnący rozmaryn!

Za to my zawsze naoglądamy się tego widoku - najwięcej występuje go w wersji dzikiej na Visie - całe łąki. :) To moje ulubione..zioło :D


Rozmaryn jest ok, natomiast wolę inne zioła :mrgreen: Podobno sporo rozmaitego zioła rośnie gdzieś tam na Visie. Miejscowa młodzież sieje, a mało kto zbacza z utartych ścieżek, bo achtung minen i w ogóle, więc można siać 8) Takesmy od miejscowych słyszeli. Może w tym roku znajdziemy coś innego niż szałwię, oregano, bazylię, rozmaryn i liście laurowe? :lol: P.S. Liści laurowych nawieźliśmy chyba z metr sześcienny w tym roku :P

Katerina napisał(a): Jednak zazdroszczę tym, którzy przebywają w Cro w czerwcu i lipcu - kwitnące bugenville i inne kwiecie jest we wrześniu zsuszone i zbrązowiałe. Natomiast wrzesień ma tę zaletę ,że owoce i warzywa są dojrzałe ( opite słońcem winogrona, smokvy, granaty :roll: )


Ta...odwieczny dylemat - czerwcowa świeżość zieleni i kwiatów czy wrześniowe owoce i warzywa? Dla mnie wybór jest prosty: w lata parzyste wrzesień, w nieparzyste - czerwiec. Finały ME i MŚ grane są w czerwcu co dwa lata :lol:

CroAna - czekam na c.d. :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.02.2017 12:43

Marsallah:
Podobno sporo rozmaitego zioła rośnie gdzieś tam na Visie. Miejscowa młodzież sieje, a mało kto zbacza z utartych ścieżek, bo achtung minen i w ogóle, więc można siać 8) Takesmy od miejscowych słyszeli. Może w tym roku znajdziemy coś innego niż szałwię, oregano, bazylię,




To będę czujniejsza w tym roku :mrgreen: Życia narażać nie będę, ale może na innych szlakach rozejrzę się bacznie :wink:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.03.2017 16:35

W pogoni za ciekawą plażą
Dzień dobry na przedwiośniu wszystkim :lol: Już nadrabiam:
Jak na nasze "widzimiśki" plaża w b.Vodzie okazała się zbyt tłoczna i mało kameralna nawet jak na posezonowość. Tak więc nie namyślając się wiele postanowiliśmy pobuszować po nieodległej linii brzegowej w poszukiwaniu czegoś odpowiedniejszego. Parę kilometrów od nas znalezliśmy coś takiego :hearts: ktoś wie cóż to za miejsce?
IMG_1073.jpg
IMG_1075.jpg
IMG_1070.jpg

Mamy oczywiście świadomość, że w sezonie to zupełnie inaczej wygląda :mrgreen:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.03.2017 16:51

Najszła mię taka refleksja, że wybrzeże Makarskiej Riwiery jest piękne, jednak na tej wysokości co byliśmy, brakuje stareńkich uliczek, w których można się zgubić uroczo, a ilość luda to już inny temat 8O....
za to porcik w...no cud, miód i orzeszki :oczko_usmiech:
IMG_1063.jpg
IMG_1064.jpg

się nawet załapałam do fotki i...nie zostałam wycięta :roll:
IMG_1067.jpg

i pan się załapał...
IMG_1069.jpg
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.03.2017 17:27

17106217_1313080872118423_1840705772_o.jpg
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.03.2017 18:04

Jakie pustki :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.03.2017 20:37

CROnikiCROpka napisał(a):Jakie pustki :)

prawda? aż trudno uwierzyć, że to te same miejsca, w których w sezonie nie ma gdzie wściubić palca 8O
gdyby nie to, już wiem, gdzie pojechalibyśmy w tym roku na wczsy- przynajmniej na ich część :lol:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.03.2017 00:30

CroAna napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Jakie pustki :)

prawda? aż trudno uwierzyć, że to te same miejsca, w których w sezonie nie ma gdzie wściubić palca 8O
gdyby nie to, już wiem, gdzie pojechalibyśmy w tym roku na wczsy- przynajmniej na ich część :lol:


I dochodzimy do wniosku, że ludzie psują krajobraz :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.03.2017 00:36

CROnikiCROpka napisał(a):I dochodzimy do wniosku, że ludzie psują krajobraz :mrgreen:

Niby prawda :D tylko że wszyscy musimy siedzieć na d....e w domu , to będą piękne krajobrazy :mrgreen: :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.03.2017 00:39

lotnikwsk napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):I dochodzimy do wniosku, że ludzie psują krajobraz :mrgreen:

Niby prawda :D tylko że wszyscy musimy siedzieć na d....e w domu , to będą piękne krajobrazy :mrgreen: :wink:


Czyli wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? :lol:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.03.2017 00:43

CROnikiCROpka napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):I dochodzimy do wniosku, że ludzie psują krajobraz :mrgreen:

Niby prawda :D tylko że wszyscy musimy siedzieć na d....e w domu , to będą piękne krajobrazy :mrgreen: :wink:


Czyli wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? :lol:

To ja proponuję że jednak jedziemy :D i robimy te fotki z ludziskami :D .....czyli z nami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 04.03.2017 09:10

CROnikiCROpka napisał(a):
CroAna napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Jakie pustki :)

prawda? aż trudno uwierzyć, że to te same miejsca, w których w sezonie nie ma gdzie wściubić palca 8O
gdyby nie to, już wiem, gdzie pojechalibyśmy w tym roku na wczsy- przynajmniej na ich część :lol:


I dochodzimy do wniosku, że ludzie psują krajobraz :mrgreen:

w tym wypadku wszystko zależy od ..ilości :lool:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 04.03.2017 09:15

lotnikwsk napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):I dochodzimy do wniosku, że ludzie psują krajobraz :mrgreen:

Niby prawda :D tylko że wszyscy musimy siedzieć na d....e w domu , to będą piękne krajobrazy :mrgreen: :wink:


Czyli wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? :lol:

To ja proponuję że jednak jedziemy :D i robimy te fotki z ludziskami :D .....czyli z nami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

Jestem za, trochę luda nie zaszkodzi :devil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone