Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sierpień 2014'-Kwatery Borsh,Himare,Qeparo,Orikum

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
wybuch
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.08.2014
Sierpień 2014'-Kwatery Borsh,Himare,Qeparo,Orikum

Nieprzeczytany postnapisał(a) wybuch » 09.08.2014 14:04

Witam Wszystkich Forumowiczów :wink:
Jestem cro-świeżakiem,a do Albanii wybieram się z Rodziną w ciemno i po raz pierwszy, na pełnym spontanie of"koz...(Pukanie się w głowę Starszyzny Rodziny mamy już za sobą :oczko_usmiech: ) Jedziemy samochodem w cztery osoby (dwójka małolatów 14 i 10lat) w terminie 17.08 - zobaczymy jak się da długo... Najpierw jezioro Ohrydzkie(1-2dni),później odpalamy na Riwierę Albańską(ok 10dni).

W związku z tym,że chcemy odpocząć od dużej Metropolii,zgiełku miejskiego i natłoku ludzi,który mamy na codzień obraliśmy na bazę wypadową jedną z tych trzech miejscówek zawartych w tytule czyli Borsh,Himare,Qeparo.

Dlatego też zwracam się do "wyjadaczy forumowych" o wskazówki względem znalezienia ew kwatery,być może konkretne namiary,a naszym priorytetem jest głównie odległość od morza,piaszczysta plaża,apartament lub kwatera najlepiej 2pok.,ale niekoniecznie.Chcemy zwiedzać i odpoczywać.
Nie szukamy Hotelu,przepychu,luksusów,basenów,promenad, itd...

Jeżeli ktoś bedzie chętny coś podpowiedzieć w owych kwestiach,będę bardzo wdzięczny, poza tym Czujcie się zobowiązani-zaraziliście mnie Albanią, to teraz cierpcie mając jeszcze jednego maniaka,wśród
Swoich!!! :lol:

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie i czekam na odzew...
Wybuch
wybuch
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wybuch » 10.08.2014 18:26

Oooo..., widzę natłok odpowiedzi !!!, zainteresowanie spore tematem.
No cóż, jak zwykle jadę w ciemno i będę testował na sobie.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 10.08.2014 20:40

Cześć,

ja mieszkałem w apartamentach Potami w Himare. Niestety nie mam żadnego namiaru, też jechałem w ciemno i tam mi się udało znaleźć wolne miejsce dla naszej ósemki. Pytaj o plażę Potami przy skale (po skrajnej lewej stronie Himare patrząc w morze). Hotelik jest praktycznie na samej plaży. Za 8 osób (2 pokoje 4 osobowe) płaciliśmy 110 EUR za dobę,
pozdrawiam z boki kotorskiej:-)
powodzenia
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 10.08.2014 22:38

Jadę 16 i mam rezerwację. Ale wiele osób poleca jazdę w ciemno. Po prostu wielu Albańczyków nie ma swoich stron w internecie.
wybuch
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wybuch » 11.08.2014 06:16

Mikeee i Heca7 dzięki wielkie za odzew i sugestie, my tylko czwórką lecimy więc może łatwiej będzie coś znaleźć na miejscu...
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 11.08.2014 11:53

wybuch napisał(a):Witam Wszystkich Forumowiczów :wink:

a naszym priorytetem jest głównie odległość od morza,piaszczysta plaża,apartament lub kwatera najlepiej 2pok., ale niekoniecznie. Chcemy zwiedzać i odpoczywać.



No to mamy mały problem. W tej okolicy nie ma piaszczytych plaż. Wszystko jest kamieniste: kamyczki mniejsze lub większe. Piasek jest w Ksamil, ale tam plaże są małe i jest dużo ludzi. Dwa leżaki plus parasol 9-15 zł. Dominują kwatery: pokój z łóżkiem podwójnym i piętrowym, ceny 30-50 euro za noc. Jedna rodzina coś znajdzie. Plaża w Borsh jest najdłuższa - ludzi średnio lub mało lub w ogóle (są takie odcinki). Spanie tutaj nad morzem wydaje mi się wątpliwe - czasem dyskoteki hałasują. Właśnie wrociłem z tej okolicy, więc pytaj.
wybuch
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wybuch » 11.08.2014 15:09

wkrak,gdzie konkretnie byłeś? jaka miejscowość?
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 11.08.2014 17:54

byliśmy w Himare, spaliśmy u Pilomarko za 20 euro (rodzina 2+1) https://www.facebook.com/pilomarko.kokaveshi?fref=ts oraz u Caliope za 40 euro https://www.facebook.com/Calliope.al?fref=ts
niedaleko piękna duża plaża Livadh
wybuch
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wybuch » 11.08.2014 18:23

Dzięki magda_dr za kolejne cenne info. Wysłałem już ew. zapytanie do Caliope
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 11.08.2014 18:37

proszę :) odgrzebałam moją starą relację (płaciliśmy jednak 30 i 25 ;) skleroza), tu opis: grecja-i-3-dni-w-albanii-lipiec-sierpien-2013-t43190.html
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 11.08.2014 23:04

wybuch napisał(a):wkrak,gdzie konkretnie byłeś? jaka miejscowość?


Byłem w Borsh. Późno zaczęliśmy szukać spania dla trzech rodzin (pod koniec maja) i wylądowaliśmy w Villa Margarita w centrum wsi - do plaży 3-5 km, różnie jeździliśmy. Lokalizacja obok szkoły, blisko restauracji na wodospadzie, gdzie na pewno trzeba pójść. 25 euro za trójkę, 30 euro za czwórkę, tylko na górze mają klimę. Wada - niektórzy mieli stare głośne lodówki. Gospodarze sympatyczni, przyniosą jakieś warzywa lub owoce, jest miejsce na grilla, ale po angielsku znają 4 słowa. (Chyba) syn żyje w Niemczech i on wszystko załatwia.
Coś o Borsh: w centrum wsi to naprawdę jest wieś, trzy małe sklepy z marnym zaopatrzeniem i dwie restauracje z dobrym jedzeniem (cyrki z parkowaniem). Na plaży blisko Blue Days hotel jest dobry sklep, dobre lody gałkowe, bankomat. Lokale z jedzeniem są w różnych miejscach na plaży. I jest sporo noclegów na plaży oraz przy głównej drodze krajowej.
Ceny w lokalach:
piwo 3-6 zł
kawa 2-3
cola, sok 4,5
spaghetti 15
spaghetti z owocami morza 17
mięso 16-20
ryba 50 zł/kg, za 40 zł jest sensowna porcja z frytkami lub warzywami.
Przy dojeździe do plaży jest "krepa", czyli naleśniki. Za naaaprawdę duży naleśnik chcą 4,5 zł. W ogóle w Albani bardzo trudno trafić na naleśniki lub nadziewane papryki,itp.

Wybraliśmy Borsh, bo jest na środku wybrzeża Morza Jońskiego, więc najlepszy punkt wypadowy na wycieczki. I jest bardzo długa plaża, więc masz dużo miejsca do wyboru. W Qeparo plaża jest znacznie krótsza i węższa. Na plażach kamienistych szybko robi się głęboko, czyli uwaga na małe dzieci.

Pozdrawiam
Wiesiek
wybuch
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wybuch » 12.08.2014 06:48

Dzięki jeszcze raz Wielkie dla Wszystkich,którzy się odezwali...
Odrobinę rozjaśniło mi się w głowie i plan wycieczki ma swój ogólny rys,dzięki Waszym wskazówkom oczywiście...

Wysłałem kilka zapytań do owych miejsc i czekam...,ale przynajmniej wiem,gdzie próbować i gdzie chcielibyśmy spędzić ten urlop,a jak coś Nas "urzeknie" po drodze,kto wie gdzie nas droga poprowadzi?

Szkoda tylko,że ten urlop taki krótki,bo z Waszych opisów wynika,że jest co w tej Albanii oglądać... :wink:
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 12.08.2014 21:40

witam, wróciłem z Himare 2 tygodnie temu.
Mieszkalismy w nowo wybudowanym apartamencie koło stacji benzynowej https://maps.google.pl/maps?q=40.09877, ... 1&t=h&z=19 płacilismy 40 euro za duzy apartament na 2 rodziny.
Mozesz spróbowac zapytac sie na stacji benzynowej czy mają coś do wynajęcia w tym budynku, albo bezposrednio spotkanych ludzi, duzo ludzi kupiło tam mieszkania pod wynajem.
Pytalismy się tez obok w hotelach to oferowali po 45 e za 4 osobowy pokój ze sniadaniem. Plusem połozenia tych kwater jest bliskosc plazy, wystarczy przejsc przez ulice, co prawda zwirowa, ale bardzo mało ludzi.
Z kilometr na północ w centrum himare jest tez plaza piaszczysta, widziałem ze stali ludzie reklamujący noclegi.
Ogólnie polecam Himare, blisko morza i nie ma takiego tłoku jak w Sarande.
tofi156
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tofi156 » 13.08.2014 11:51

witam.
Wybieramy się w okolice Himare początkiem września. To nasz pierwszy urlop w Albanii. W zeszłym roku byliśmy na wakacjach w Czarnogórze i pojechaliśmy na jednodniowy wypad w okolice Durres.
Jak zwykle jedziemy w ciemno i będziemy coś szukać na miejscu. Patrzyłem trochę w necie ale są głównie hotele natomiast mało ofert osób prywatnych. Zależy nam na pokoju z klimatyzacją , lodówką a może aneksem kuchennym do 30 Euro.
Jak radzicie. Szukać po hotelach czy prywatne apartamenty?
Jedziemy 2 osoby dorosłe + dziecko 6 lat.
kawaturecka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawaturecka » 14.08.2014 12:17

witam

Skąd wyjeżdzacie? my z wielkopolski już jutro rano i w tym samym kierunku :D
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Sierpień 2014'-Kwatery Borsh,Himare,Qeparo,Orikum
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone