Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sardynia, czyli leniuchowanie i zwiedzanie

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.03.2017 19:44

To pisz w wordzie, a potem hurtowo nas uraczysz wyspą. :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.03.2017 19:51

W Livorno zaglądnęłaś do tych miejsc, na które nam już :roll: zabrakło czasu. Szachownicę przed wyjazdem widziałam w internecie, ale zupełnie :? nie była nam po drodze.
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 21.03.2017 20:29

Dzień 4, 27 czerwca 2016

Pobudka jest wcześnie rano, już ok. 5:00 załoga promu ogłasza, że mieszkańcy kajut muszą opuścić za chwilę pomieszczenia (bo załoga przecież będzie przebierała pościel i czyściła pomieszczenia) :x Wszystko ok. ale czemu tak wcześnie :?: Więc toaleta poranna i czekamy do końca, aż nas "wyrzucą" :mrgreen:
Idziemy na pokład kawiarniano- restauracyjny po kawę na wzmocnienie, a tu długa kolejka, sami "bondżono" czyt. Włosi też chcą kawy jak i my :!:
Po chwili wychodzimy na pokład zewnętrzny, a tam rześka bryza, by nie powiedzieć, że zimno :!: A my w krótkich spodniach i rękawkach :twisted: bondżorno są przygotowani, ubrani w długie ciuchy, a nawet w kurtki :!: Jest 6:00 rano.

DSC_1083.JPG

Dobijamy punktualnie do brzegu i witaj Sardynio :hearts: Zjeżdżamy z naszego promu o nazwie Zeus Palace i jedziemy gęsiego za tłumem. W Olbii planujemy zakupy w znanym sklepie Auchan, lecz kiedy dojeżdżamy to okazuje się, że jeszcze jest zamknięty :!:
Decyzja szybka, że przeciez szkoda czasu na czekanie i jedziemy na pierwszą sardyńską plażę Porto Istana
Tak wygląda w necie:
beach_Porto-Istana-55637d855d94d.jpg

U nas trochę inaczej przy poranku, potem kiedy zaświeciło słoneczko faktycznie była jak z netu 8)
DSC_1087.JPG

Woda czyściutka, kryształ :!:

Plaża pusta, wschodzące słoneczko zaczyna dopiero ogrzewać, dziewczyny zawinięte w koc jeszcze dosypiają :lol:
DSC_1099.JPG


Jemy śniadanie na plaży :hearts: jakie to przyjemne :!:
i schodzą się turyści... trochę do południa ich przyszło :lol:
Korzystamy z promieni słońca i pierwszych kąpieli, choć woda tutaj była chłodna 8) chyba najchłodniejsza podczas naszego pobytu na wyspie.
IMAG4099.jpg

Zakupowa wizyta a sklepie, McDonald i wyruszamy do Cardedeu
Ostatnio edytowano 23.03.2017 15:04 przez trinity, łącznie edytowano 1 raz
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 21.03.2017 20:41

piekara114 napisał(a):To pisz w wordzie, a potem hurtowo nas uraczysz wyspą. :papa:


Jakoś udało się :lool: ale chyba tak zacznę robić :smo:
Dziękuję za podpowiedź :smo:

dangol napisał(a):W Livorno zaglądnęłaś do tych miejsc, na które nam już :roll: zabrakło czasu. Szachownicę przed wyjazdem widziałam w internecie, ale zupełnie :? nie była nam po drodze.

Dziękuję :smo: ja również u Ciebie zajrzałam w Livorno tam, gdzie nie byłam :smo: Fortecę też bym chciała zwiedzić, ale zbyt mało czasu mieliśmy :?

Tu jeszcze wklejam mapkę z naszego odcinka, jeszcze nie opanowałam by wkleić obraz mapy, ale może to kiedyś nastąpi :!:
Florencja- Livorno-Olbia
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 21.03.2017 23:19

Jeszcze dodam zdjęcia podwodne z plaży Porto Istana, są one wycięte z kręconych przez nas filmów więc przepraszam za jakość :oops: Ale jakoś tak wyszło, że z tej plaży mamy więcej filmów niż zdjęć :roll:
porto istana.png
Spotkanie z rybką


Prawda, że woda kryształowa a na dnie piasek z drobinkami świecących minerałów :D
pi.png


Pozdrawiam
Asia :papa:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 22.03.2017 23:09

Kolejny odcinek dnia czwartego z dojazdu do Cardedeu :D
Trasa z Olbii przebiega spokojnie, drogi bardzo fajne.
Zatrzymujemy się w pierwszym archeologicznym miejscu o nazwie Area archeologica Bosco Selèni. Znajduje się tu

Miejsce bardzo interesujące, z klimatem, wśród wysokich dębów i kasztanowców. Kompleks nuragijski składa się ze skupiska chat i dwóch grobów olbrzymów. Spotykamy dwóch turystów, ale niestety sjesta i nie możemy wejść na teren ośrodka.
Chodzimy więc i zaglądamy przez płot :wink:
nuragi.png


Nawigacja nie umiała się jakoś odnaleźć i niestety poprowadziła nas drogami bardzo podrzędnymi. Widoki były bajeczne, ale mój stres (bo ja na tym odcinku byłam kierowcą) związany z jazdą po stromych, krętych i dodatkowo szutrowych drogach gdzieniegdzie napawały mnie momentami przerażeniem :la:
ccc.png

carde.png


Dojechaliśmy powoli do Cardedeu, po chwili przyjechała właścicielka i tu zonk, nie mówi po angielsku, niemiecku... tylko po włosku i sardyńsku. Rozmawiamy na migi i coś tam, coś tam... i wszystko jest ok. Klucz mamy na koniec zostawić w drzwiach :oczko_usmiech:
Po rozładowaniu i rozlokowaniu jedziemy nad morze na wieczorny spacer po plaży by uczcić urodziny córki i pierwszy dzień na wyspie w knajpce :hearts:

DSC_1141.JPG

DSC_1107.JPG

DSC_1116.JPG
Piasek na plaży jak nad Bałtykiem

DSC_1197.JPG

:papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.03.2017 23:59

A jak Sardynia to ja zgodnie z tegoroczną tradycją :wink: będę tu zaglądał :D

pozdr
W.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 23.03.2017 14:15

Jeśli jest miejsce to przysiądę :wink:
Wprawdzie plany na 2017 zamknięte ale czekam na otwarcie booking.com na 2018 :mrgreen: Sardynia może z Korsyką :roll:
A tymczasem wlepiam gały i notuję...

Pozdrawiam cieplutko
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 23.03.2017 16:01

janusz.w. napisał(a):A jak Sardynia to ja zgodnie z tegoroczną tradycją :wink: będę tu zaglądał :D

pozdr
W.


Fajna tradycja :D i cieplutko zapraszam :D :D

Joan65 napisał(a):Jeśli jest miejsce to przysiądę :wink:
Wprawdzie plany na 2017 zamknięte ale czekam na otwarcie booking.com na 2018 :mrgreen: Sardynia może z Korsyką :roll:
A tymczasem wlepiam gały i notuję...

Pozdrawiam cieplutko

Zapraszam, miejsca jest dużo i cieszę się, że jesteś :D :D i że planujesz 2018 na Sardynii :hearts: My też chętnie wrócimy na wyspę, ale jeszcze nie wiem czy 2018 czy 2019...?
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 23.03.2017 16:19

Dodaję mapki z dzisiejszego przejazdu :D

cc.png


Tutaj google nie poprowadziło wiernie tak jak jechaliśmy, ale tak mniej więcej :? Bo sami nie wiemy jak jechaliśmy :mrgreen: :mrgreen:

car.png

:papa:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 29.03.2017 21:11

Dzień piąty, 28 czerwca 2016

Poranek kolejny i jakże piękny :D :D
Nie śpimy zbyt długo, ja idę do pobliskiego sklepu po świeże pieczywo i lokalne produkty na śniadanie. Zawsze na wakacjach lubię poranne spacery po zakupy. W ciągu całego roku córki kupują chrupiące pieczywo na śniadanko, a na wakacjach ja :D i to sprawia mi frajdę :hearts:

W jednym z planów wyjazdowych było ujęte, że codziennie chcemy zobaczyć inną plażę, więc dziś po śniadaniu wybieramy się na Spiaggia di Museddu.

plaza.png


Jest piękna a przede wszystkim pusta :hearts: Trochę przypomina mi naszą, polską plażę bo jest długa, szeroka i w oddali drzewa i to chyba tyle z podobieństw :mrgreen: :mrgreen:

IMAG4235.jpg


Piniowe drzewa dają swoisty aromat, słychać szum delikatnych fal a czysta i ciepła woda, to miejsce mojego wymarzonego wypoczynku 8)
Rzut okiem na prawo i lewo :mrgreen:

pl2.png

pl1.png


Spędzamy na plaży wśród kąpieli wodnych i słonecznych, na czytaniu i leniuchowaniu całe kilka godzin

pl3.png


Po obiedzie, krótka sjesta i wybieramy się do Bari Sardo, miasteczko nas nie zachwyca, więc jedziemy dalej do Torre di Bari. Nad samym morzem wita nas widok Hiszpańskiej Wieży. Budowa została zlecona w 1572 przez kapitana Iglesiasa Marco Antonio Camos. Służyła do obrony przed piratami.

DSC_0095.JPG

DSC_0017.JPG

DSC_0016.JPG


Niestety nie udało mi się zwiedzić jej wnętrza bo była zamknięta a wyczytałam, że jest tam jeden pokój.
Najpierw wchodzimy do tutejszej lodziarni, trzeba się ochłodzić, bo trochę słońce nas za mocno musnęło :roll:

Na plaży jest tu znacznie więcej ludzi, którzy korzystają z promieni popołudniowego słońca. My robimy fotki, opowiadamy sobie różne, wymyślone historie jakie mogły być związane z tym historycznym miejscem (bo w przewodnikach i necie na ten temat jest bardzo ubogo). Spacerujemy po plaży, potem ścieżką wśród piniowych drzew i kaktusów.

20160628_200157.jpg


I mapka wieczornego wyjazdu do Torre di Bari
w.png
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2017 21:17

Obrazek
To zdjęcie skojarzyło mi się z dojściem do bałtyckich plaż....

Fajne to zdjęcie wieży za pini :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.03.2017 08:57

Bari Sardo faktycznie wrażenia nie robi :roll: , ale plaże w okolicy już jak najbardziej. Bardzo mi się tam podobało - zwłaszcza te pustki 8O .
A trochę na północ od Torre di Bari, za cypelkiem, jest też fajna plaża Cea :)

Na taką dłuuuuugą cyprysową aleję też trafiliśmy, w innym nieco regionie :) .
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 30.03.2017 13:36

piekara114 napisał(a):Obrazek
To zdjęcie skojarzyło mi się z dojściem do bałtyckich plaż....

Fajne to zdjęcie wieży za pini :D


Dziękuję :smo:
Polecam spacer taką aleją, to jak aromaterapia :mrgreen: :mrgreen:

kulka53 napisał(a):Bari Sardo faktycznie wrażenia nie robi :roll: , ale plaże w okolicy już jak najbardziej. Bardzo mi się tam podobało - zwłaszcza te pustki 8O .


Postaram się o podsumowanie na końcu relacji, ale mogę już potwierdzić, że plaże w tej okolicy a szczególnie mała ilość turystów w tym rejonie sprawiły, że nam się tutaj bardzo spodobało :D

kulka53 napisał(a):A trochę na północ od Torre di Bari, za cypelkiem, jest też fajna plaża Cea :)


Będziemy tam za dwa dni :-o

kulka53 napisał(a):Na taką dłuuuuugą cyprysową aleję też trafiliśmy, w innym nieco regionie :)


to poproszę o zdjęcie :oczko_usmiech:
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 30.03.2017 14:42

Ogrzeję się tu troszkę w sardyńskim słońcu i pochodzę po piasku bosymi stopami..... :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Sardynia, czyli leniuchowanie i zwiedzanie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone