Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.06.2023 09:26

Faktycznie coś jest, obiektyw google tłumaczy "z wyjątkiem JPG, Taxi i licencjonowanych pojazdów" ale nie wydaje mi się, bo po lewej jest normalnie parking, 3 strefa właśnie. Ogólnie ta uliczka i wcześniejsza jakby się odwrócić i jechać w lewo to są miejsca parkingowe, kwestia tylko znaleźć wolne :wink:
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 22.06.2023 09:36

Odnośnie cienia - na starówce oczywiście nie ma :), ale osobiście byłem w tej okolicy: https://www.google.com/maps/place/Viewp ... ?entry=ttu
I tu jak najbardziej są drzewa, jest cień, jest plaża. Cały teren wygląda tak jak reszta Dubrownika, czyli trochę zaniedbany.
A co do parkingów, ja parkowałem w 3 strefie i najczęściej w tej okolicy. Oczywiście 3 strefa zaczyna się wcześniej ale jakoś nie było pustych miejsc.
Blisko jest Konzum z niby darmowym parkingiem, ale widziałem kilka blokad na kołach więc odpuściłem. Parking wydaje się b. daleko, ale to ok 15 minut spacerem https://www.google.com/maps/place/auto+ ... ?entry=ttu
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 22.06.2023 10:19

A to jest normalna sytuacja ten zakaz wjazdu na te uliczki 3 strefy parkowania ? ze tylko lpg , taxi i uprzewilejowane ? Jak jest zakaz to chyba mandat mozna latwo zarobic . Chodzi o to eko ? Moze nalepki trzeba miec zeby juz blizej podjezdzac ? Auta faktycznie stoja i jest parking na jednym pasie ? Nie wiem moze to jednokierunkowa i trzeba od drugiej strony wjezdzac ?
Te strefy parkowania to sa normalnie na parkometr ? Czyli z gory sie oplaca za iles godzin i trzeba sie wcelowac zeby nie przyjsc za pozno ? Platne karta czy monetami ?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 22.06.2023 10:40

Płatność w parkomacie, ja płaciłem gotówką. Tak trzeba wykupić kilka godzin, ale o ile chcesz zwiedzić tylko starówkę (bez murów, czy muzeum) to 3 h w zupełności wystarczy. W tym czasie zdążysz odwiedzić lodziarnię oraz odpocząć gdzieś na schodach lub w restauracji.
Jakiś czytnik jest, ale nie pamiętam czy do karty czy może do jakiejś innej karty typu abonament.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 22.06.2023 12:26

przypomniało mi się o jeszcze jednym parkingu. Pod centrum handlowym, kilka lat temu był bezpłatny. Minus jest taki że na pełnym słońcu auto zostawiasz i do starego miast z 25min spacerkiem, ale może skorzystać z komunikacji miejskiej która sprawniej dojeżdża pod mury
https://goo.gl/maps/BFPNRerqPCNYkqZL6
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone