Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 17.02.2013 16:07

witam
na tym forum były już podobne tematy ale do końca nie odpowiedzialy na moje pytania
nosimy się z zamiarem odwiedzenia w tym roku Dubrownika 4 dorosłe osoby i 2 dzieci( 5 i 6 lat)
i tutaj rodzą sie pytania:
w jakiej porze dnia zrobic to najlepiej?( tłumy ludzi nie mile widzine)
gdzie zparkowac samochody ?( jedziemy na wycieczke z Breli)
ile zajmuje przyładowo obejście całego miasta po murze wraz z wycieczką na wyciągu?
jaki będzie koszt zwiedzania i od czego je zacząc?(mam tu na mysli jednie ewentualne bilety)
serdecznie pozdrawiam i czekam na info :papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.02.2013 16:33

Kacper111 napisał(a):w jakiej porze dnia zrobic to najlepiej?( tłumy ludzi nie mile widzine)

Przed wieczorem - nim Słońce zejdzie poniżej murów - wejść na mury aby zobaczyć efekt pomarańczowych dachów. Odpocząć w którejś z restauracji lub wjechać na SRD aby zachód słońca nad Dubrovnikiem uchwycić. Uliczkami starego miasta pochodzić nocą.

Kacper111 napisał(a):gdzie zparkowac samochody ?( jedziemy na wycieczke z Breli)

parkingi-w-dubrovniku-t35553.html
uvaga-dubrovnik-t24540.html

Kacper111 napisał(a):ile zajmuje przyładowo obejście całego miasta po murze wraz z wycieczką na wyciągu?
jaki będzie koszt zwiedzania i od czego je zacząc?(mam tu na mysli jednie ewentualne bilety)
serdecznie pozdrawiam i czekam na info

kilka lat temu bilet na mury kosztował 50kn/osoba dorosła, teraz nie wiem...

tu cennik kolejki http://www.dubrovnikcablecar.com/?dubro ... sion=price

gora-srd-w-dubrovniku-czy-warto-sie-wskrabac-t13410.html

:oczko_usmiech:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.02.2013 17:15

Z Breli polecam wyjechać 8.00-9.00 rano. Do Dubrovnika możesz trafić sznur samochodów 50km/h. Do tego troszkę czasu na okazanie zielonej karty na granicy z BiH. Kontrola wyrywkowa, raczej płynnie się przejeżdża. Jak będziesz czuł, że do wieczora masz sporo czasu, to możesz zrobić przystanek w Arboretum w Trsteno lub wcześniej na mury lub małże do Stonu skręcić.

Inna opcja to dużo wcześniejszy wyjazd najpierw do Mostaru, a popołudnie/wieczór w Dubrovniku.
lewkow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewkow » 17.02.2013 17:50

.
kilka lat temu bilet na mury kosztował 50kn/osoba dorosła, teraz nie wiem...

W ubiegłym roku chyba 70 (o ile dobrze pamiętam). Może w domu odnajdę jeszcze bilet to napiszę :)
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 17.02.2013 18:18

dzięki za szybkie info
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.02.2013 18:43

http://www.tzdubrovnik.hr/sto_raditi_no ... SETb2c6yis

Cijene pojedinačnih ulaznica:

- odrasli: 70,00 kuna ( ulaznica vrijedi i za tvrđavu Lovrjenac, a ukoliko se kupi prvo ulaznica za Lovrjenac koja stoji 30,00 kuna onda se za ulazak na zidine mora nadoplatiti još 40,00 kuna)
- djeca i mladi od 5 - 18 godina: 30,00 kuna ( ulaznica vrijedi i za tvrđavu Lovrjenac)
- studenti, novinari, vojnici HV, policajci, invalidi: 30,00 kuna
- svi žitelji Županije dubrovačko-neretvanske: 30,00 kuna, ako ulaznicu kupuju na ulazima na zidine
lewkow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 22.07.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewkow » 17.02.2013 18:56

pasażer napisał(a):http://www.tzdubrovnik.hr/sto_raditi_novost.php?id=1519#.USETb2c6yis

Cijene pojedinačnih ulaznica:

- odrasli: 70,00 kuna ( ulaznica vrijedi i za tvrđavu Lovrjenac, a ukoliko se kupi prvo ulaznica za Lovrjenac koja stoji 30,00 kuna onda se za ulazak na zidine mora nadoplatiti još 40,00 kuna)
- djeca i mladi od 5 - 18 godina: 30,00 kuna ( ulaznica vrijedi i za tvrđavu Lovrjenac)
- studenti, novinari, vojnici HV, policajci, invalidi: 30,00 kuna
- svi žitelji Županije dubrovačko-neretvanske: 30,00 kuna, ako ulaznicu kupuju na ulazima na zidine


Czyli dobrze pamiętałem, że 70 ;)
rych19
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 21.03.2010
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) rych19 » 17.02.2013 19:05

W kwestii parkingów. Nie warto szukać darmowego.........szkoda czasu. Ten podziemny opisany przez Greg_g jest ok blisko kolejki i starego miasta. Warto poświęcić cały dzień na Dubrovnik, a i tak stwierdzicie, że nie wszystko jeszcze zobaczyliście......... Miłego zwiedzania :papa:
lewkow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewkow » 17.02.2013 19:08

rych19 napisał(a):W kwestii parkingów. Nie warto szukać darmowego.........szkoda czasu. Ten podziemny opisany przez Greg_g jest ok blisko kolejki i starego miasta. Jednak warto poświęcić cały dzień, a i tak stwierdzicie, że nie wszystko jeszcze zobaczyliście......... Miłego zwiedzania :papa:


Prawda! Tam można po prostu byc i być.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.02.2013 19:18

Kacper111, Sam się zastanawiam jak rozegrać pobyt w Dubrovniku, gdyż chcemy tam wrócić. W końcu wrzucony pieniążek pod fontanną Onufrego zobowiązuje :wink:
Na pewno wcześnie rano do Mostaru, z którego później do Dubrovnika. Na SRD wjadę Bosanką. Zależy mi na widokach - nie na kolejce, a przy tym zaoszczędzi się kilka kn. Po zobaczeniu Dobrovnika z góry myślę, iż ponowny spacer nad dachami Dubrovnika sensu większego nie ma, szczególnie jak taki spacer już odbyłem. Dodatkowo Słońce na murach pali mocno. Z SRD na podziemny parking (dojazd na ten parking zaznaczyłem w w/w temacie).
Kacper111 miej na względzie również to, że w Dubrovniku temperatura o kilka "C" może być wyższa niż na makarskiej :!:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.02.2013 19:29

lewkow napisał(a):Czyli dobrze pamiętałem, że 70 ;)

:oczko_usmiech: 70kn przy tylu turystach to rozbój w biały dzień :!: spokojnie by mogli po 20kn bileciki zrobić ale skoro tylu chętnych...
lewkow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 22.07.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewkow » 17.02.2013 19:42

pasażer napisał(a):
lewkow napisał(a):Czyli dobrze pamiętałem, że 70 ;)

:oczko_usmiech: 70kn przy tylu turystach to rozbój w biały dzień :!: spokojnie by mogli po 20kn bileciki zrobić ale skoro tylu chętnych...


Pewnie, choć ja nie żałowałem. Warto bylo. Spacer po tych murach to coś wyjątkowego...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.02.2013 19:48

lewkow napisał(a):Pewnie, choć ja nie żałowałem. Warto bylo. Spacer po tych murach to coś wyjątkowego...

I my również nie żałujemy z tym, że cena za taką atrakcję według mnie za wysoka.
Po spacerze, dubrovnickie lody smakowały wybornie :oczko_usmiech:
lewkow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 22.07.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewkow » 17.02.2013 19:51

pasażer napisał(a):
lewkow napisał(a):Po spacerze, dubrovnickie lody smakowały wybornie :oczko_usmiech:


To fakt, też odniosłem wrażenie, że były wyjątkowo smaczne ;)
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 17.02.2013 20:57

moje pytania powstały z uwagi na fakt że zwiedzanie odbędzie sie z dziecmi a im ciężko wytłumaczyc ze widoki ładne-a jak znam życie bedą ciągnąc do wody a nie na mury
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone