Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Który z miesięcy najlepszy na zwiedzanie?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marinka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.01.2022
Który z miesięcy najlepszy na zwiedzanie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marinka » 24.02.2022 17:29

Hej! :D
Zastanawiam się w który miesiącu wybrać się do Chorwacji. Czy w szczególności polecacie któryś z miesięcy? Może nie te najgorętsze. ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.02.2022 18:20

Na zwiedzanie najlepsze są miesiące zimowe. Wtedy nie ma pokus na plażowanie :D
A i człowiek się mniej męczy ;)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.02.2022 22:53

Polecam luty. Mieliśmy bazylikę w Porecu na wyłączność. ;)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.02.2022 09:34

Już nie do przesady. Maj jest najlepszy, bo wystarczajaco ciepło, żeby nie dźwigać grubych swetrów i kurtek, w morzu też już można się kąpać. Co prawda już dawno (chyba 2011 lub 2012) zwiedzałem mury w Dubrovniku na początku czerwca i był przyzwoity luz.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.02.2022 09:57

Też uważam, że na zwiedzanie maj najlepszy. Dzień stosunkowo długi i ciepły, można odpocząć w ciągu dnia na plaży, no i wiosenne kolory w pełni.
Fajny wydaje się też koniec września: świeże owoce, ciepłe morze, ale niestety dzień już krótki, w porównaniu do maja krótszy o 3h...

mchrob napisał(a):Polecam luty. Mieliśmy bazylikę w Porecu na wyłączność. ;)
Na pustą trafiłam też swego czasu w sierpniu :D

:papa:
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 25.02.2022 10:24

Niestety z uwagi na to, że mam dzieci w wieku szkolnym z autopsji w Chorwacji znam tylko zwiedzanie w lipcu i sierpniu.
Na pewno nie są to najlepsze miesiące na zwiedzanie - dużo ludzi, gorąco. Ale da się - upał czasami męczy, za to - piękne niebo i śliczna przyroda dookoła, a ciepłe wieczory - po prostu cudowne.

Gdybym mógł swobodnie wybierać - wybrałbym wrzesień: niższe ceny, mniej turystów, już nie tak gorąco, ale woda w Jadranie nadal ciepła.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 25.02.2022 11:28

p_majer napisał(a):Niestety z uwagi na to, że mam dzieci w wieku szkolnym z autopsji w Chorwacji znam tylko zwiedzanie w lipcu i sierpniu.
Na pewno nie są to najlepsze miesiące na zwiedzanie - dużo ludzi, gorąco. Ale da się - upał czasami męczy, za to - piękne niebo i śliczna przyroda dookoła, a ciepłe wieczory - po prostu cudowne.

Gdybym mógł swobodnie wybierać - wybrałbym wrzesień: niższe ceny, mniej turystów, już nie tak gorąco, ale woda w Jadranie nadal ciepła.


Tu się zgadzam z kolegą po całości.
Początek lipca jest mega, bardzo długi dzień, bez jeszcze turbo upałów i genialnie ciepłe wieczory. Niebo perfect blue. Czuć ten wakacyjny letni vibe i fajnie się to potem pamięta.
Wrzesień też bardzo dobry tylko sporo ciekawych miejsc do zjedzenia już jest zamkniętych.
Jak zwiedzać jeszcze w lecie to najgorzej moim zdaniem pierwsze dwa tyg sierpnia.
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 25.02.2022 12:14

Najlepszy wg. mnie wrzesień, byłem kilka razy polecam. Mało zwiedzających, ceny ciut niżej. Najważniejsze świeżutkie owoce-poezja w smaku. Potem czerwiec z powodu luzu na drogach. Byłem też w październiku. Spędzaliśmy moje 50 urodziny w miejscowości Podgora. Ciepłe dni, pusta plaża, prawie pusty hotel. Woda zimna ale byli chętni na kąpiel. Powrót do kraju, kałuże wody pozamarzane a w domu zimno.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 25.02.2022 13:54

Wrzesień też bardzo dobry tylko sporo ciekawych miejsc do zjedzenia już jest zamkniętych.
.[/quote]

Do zjedzenie czy zwiedzania? :) Zresztą jedno i drugie wydaje mi się otwarte co najmniej do końca września :) Chyba, że masz jakieś przykłady takich miejsc co we wrześniu już zamykają?

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Który z miesięcy najlepszy na zwiedzanie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone