Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Belgrad - zwiedzanie

Obszar dzisiejszej Serbii zamieszkiwany był przez ludzi już od czasów paleolitu. W starożytności tereny te pokrywały osady m.in. Celtów, Ilirów i Rzymian. W Serbii produkowany jest najdroższy ser świata. Ser Pule wytwarzany jest z mleka oślego, a jego cena to około 5000 zł za kilogram. Na wytworzenie takiej ilości sera potrzeba aż 25 litrów świeżego mleka pozyskiwanego od specjalnej, bałkańskiej odmiany osłów.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.06.2016 22:15

Jeszcze jedno pytanie, czy eur w Belgradzie zapłacę czy muszę mieć dinary?

piotrf napisał(a):Darmowy parking , samochód w cieniu - pod mostem na Savie ( sprawdzałem dwa razy ) - Brankov most
Chyba już nie darmowy, bo budka jest widoczna. Wiesz coś o tym?
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 13.06.2016 23:47

w hostelu płaciłem w euro, w sklepach i w innych miejscach w dinarach. Nie widziałem, szczerze mówiąc, przeliczników przy cenach jak często jest np. w Albanii, ale niewykluczone, że tak można, skoro np. na autostradzie euro przyjmują
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.06.2016 20:42

piekara114 napisał(a):Jeszcze jedno pytanie, czy eur w Belgradzie zapłacę czy muszę mieć dinary?

piotrf napisał(a):Darmowy parking , samochód w cieniu - pod mostem na Savie ( sprawdzałem dwa razy ) - Brankov most
Chyba już nie darmowy, bo budka jest widoczna. Wiesz coś o tym?


Może miałem szczęście , ale za pierwszym razem budki nie było ( w każdym razie nie pamiętam , żeby była ) , za drugim - była ale zamknięta , może z powodu pory ( po 17tej ) . Nie zauważyłem też biletów parkinowych w innych samochodach . Ostatnio nie sprawdzałem , parkowaliśmy nad Dunajem , przy hotelu Jugoslavija - zamknięty parking , dla gości hotelowych - free :wink:


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.10.2016 11:19

Dla uzupełnienia informacji. W tym roku w lipcu parkowaliśmy w tym miejscu (tj. koło mostu). W budce był Pana, ale parking dalej free. Miejsce polecam, choć do centrum jest kawałek....
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 25.09.2017 11:32

Odgrzebałem wątek,
Jakie polecacie restauracje w centrum - okolice Skadarlija i Kneza Mihaila
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 25.09.2017 12:17

lkemot napisał(a):Odgrzebałem wątek,
Jakie polecacie restauracje w centrum - okolice Skadarlija i Kneza Mihaila

całkiem smacznie zjedliśmy w Snežana na Kneza Mihaila

pozdrawiam,
M
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 25.09.2017 20:18

https://www.google.pl/maps/place/Kafana ... 20.4525036

Nie jest najtaniej, ale żarcie świetne (przynajmniej kiedyś). Do tego mieści się w jednym z nielicznych budynków, które przetrwały przebudowę Belgradu w XIX wieku.
aleka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleka » 22.08.2019 12:45

Dzień dobry,

Czy był ktoś może niedawno w Belgradzie? Jeśli tak to czy nadal ten parking jest darmowy i gdzie on się znajduje dokładnie?

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.08.2019 13:46

Przeczytaj choć tą stronę i link do miejsca znajdziesz bez problemu....
Poprzednia strona

Powrót do Serbia - Србија



cron
Belgrad - zwiedzanie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone