Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 18.02.2013 20:59

te kiero napisał(a):
Kacper111 napisał(a):a jak sądzicie ile może potrwac przejazd z Breli do Dubrownika?


w II połowie sierpnia trwało to u mnie dokładnie 3,5godz, jadąc z Breli przez Sestanovac (dla odmiany), dalej A1 do Vrgorac->Ploce i 8ką na Dubrovnik; wszystko w godz. 9:00-12:30, w Dubrovniku szybciutko na parking podziemny, bez szukania miejsca

jade w pierwszym tygodniu sierpnia wiec może byc podobnie
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2013 10:04

pasażer napisał(a):
piekara114 napisał(a): wcześniej można dzieciom opowiedzieć o ...

O proszę! Większość odradza spacer po murach z dziatkami, a koleżanka ładne pedagogiczne podejście ma i wszystko się udaje :oczko_usmiech: :wink:


Witaj :D

Co do murów: należy się nastawić, że będzie trzeba dzieci ponosić albo co chwilę podnosić, ba zza murów nie będą wiele widzieć, ale starsze ten godzinny spacer wytrzymają: zabrać picie i coś słodkiego i coś na głowę i będzie ok. A dzieci niech spędzą czas na poszukiwanie armat, armat na kołach, armat z kulą itp i czas zleci :D a mury się odwiedzi

Co do wszelkich wyjazdów: ja wychodzę z założenia, że każdy musi być z wycieczki zadowolony: czyli i dzieci muszą dostać to, co ich interesuje, ale rodzice TAKŻE. (dlatego zaproponowałam przerywane zwiedzanie z kąpielą, dziatki odpoczną, rodzice też, małe się prześpią i można ruszać dalej :D
Jak syn był mały i siedział przysłowiowe godzinami na placach zabaw to ja się nudziłam, ale mu nie jęczałam nad uchem, więc jeśli chcę ja coś zobaczyć/pozwiedzać to teraz Ty mi nie jęcz - co nie znaczy, że ma się zachwycać... jeśli nie jestem w stanie go danym miejscem zainteresować, to chociaż mi nie przeszkadzaj: idź usiądź pod ścianą/murkiem i poczekaj jak ja skończę oglądać. Potem pójdziemy w inne miejsce.. i tak w symbiozie (większej lub mniejszej) zwiedzamy już od 10 lat.

Ja zastosowałam taką metodę na przekonanie do zwiedzania (po lekkiej modyfikacji nada się dla każdego):
Najpierw pokazuję synowi jakieś zdjęcia/przewodniki, co jest w okolicy, jakie to fajne i skąd się wzięło, krótką historię tego miejsca lub jego symbolikę (np. latarnia morska jest bardzo wąska i wysoka, wchodzi się na nią po wielu krętych schodach a światło latarni ratuje statki przed zbyt bliskim podpłynięciem do brzegu, żeby się nie rozbiły itp, potem zdjęcia, a teraz zbuduj z klocków taką latarnię), potem syn dostaje mapę i ogląda co i jak (przy okazji uczy się czytania mapy i symboli, które potem na mapach turystycznych widzi i krzyczy: tam niedaleko tego znaczka powinno być jezioro.

Mapa dla dziecka (i tylko dla niego) to wg mnie świetne rozwiązanie - zawsze w IT biorę dwie szt. dla mnie i właśnie dla niego: pokazuję/zaznaczam gdzie idziemy, co zobaczymy, a Ty poszukaj trasy jak tam dojść i niech kilka uliczek sam poprowadzi (potem się tak wciąga, że nie wiadomo kiedy przeszło się km). Albo poszukaj na mapie miejsca gdzie jeszcze nie byliśmy - i znowu dziecko zajęte(niech usiądzie na schodach/ nawet drodze), a Ty możesz spokojnie w tym czasie obejrzeć budynek, obejrzeć kościół w środku itp

Jak się chce to można wciągnąć w to dziecko, ale nie może to być od święta (bo jesteśmy w Dubrovniku/Splicie/Krakowie... i nie wiadomo czy będziemy znowu) tylko robić to systematycznie - jest kilku forumowiczów, którzy swoimi relacjami potwierdzają, że z dziećmi można dużo zobaczyć i to nieraz bardzo dokładnie
A po powrocie do PL: masz tu jest Twoja mapa, poszukaj miejsc, gdzie byliśmy... dziecko pamięta, uczy się i utrwala to, co się dowiedziało czy to co zobaczyło...

pasażer napisał(a):Czy przy hotelach w Kupari nie ma tabliczek ostrzegawczych aby nie wchodzić? Ze względów bezpieczeństwa.
Trochę się dziwię, że drzwi oraz okien na parterze nie zamurowali aby np. miejscowa młodzież tam nie zaglądała...


Właśnie patrzyłam za nimi, ale ich nie było (ale ja jestem ślepa prawie jak kret-może jak jego jakaś kuzynka i nie widziałam), ale uznałam to miejsce za dość bezpieczne, gdyż nie było żadnych zabezpieczeń utrudniających wejście na teren wszystkich 4 hoteli (tam gdzie były spore dziury w podłodze to nie wchodziłam oraz dużo szkła, bo nie miałam bezpiecznych butów)
Ściany pokoi są delikatnie mówiąc "ozdobione" spreyem, a w niektórych miejscach były ślady po ogniskach i nawet coś co przypominałoby niedawną rozgrywkę w paintball :oops:
Mój syn oglądając w środku hotele sam zauważył, że musiało "tu kiedyś być luksusowo i sami bogacze tu przyjeżdżali" - widać to zwłaszcza po Grand Hotel

chyba się rozpisałam, sorry za zaśmiecanie postu :papa:
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 19.02.2013 14:12

myslałem że tymi postami zachęcę rodzinke do zwiedzania ale narazie żonka jest na NIE_bo upał-bo długi dojazd-bo tego bo owego...(jak tak dalej pójdzie pojadę SAM)
Ostatnio edytowano 19.02.2013 16:04 przez Kacper111, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.02.2013 15:24

Kacper111 napisał(a):(jak tak dalej pójdzie pojadę SAM)

To jest bardzo dobra opcja.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.02.2013 16:04

szkoda, że nie możesz poza sezonem ;)
ja byłam na przełomie marca i kwietnia i było super, pusto na murach, zero upału :)
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 19.02.2013 16:06

BeJur napisał(a):szkoda, że nie możesz poza sezonem ;)
ja byłam na przełomie marca i kwietnia i było super, pusto na murach, zero upału :)


jak bym słyszał żone-ale poza sezonem wyjazd w tym roku niemożliwy
jakubah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 07.07.2011
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubah » 19.02.2013 17:00

najlepiej w dzień pochmurny-marzenie-do godz 15 to lepiej sobie darować mury a i dołem wędrówka da w kość,na mury koniecznie z zapasem wody.parking podziemny dobrze oznakowany ale powrót po wędrówce parogodzinnej uciążliwy.można też wybrać wersję wjazd na SYRD jest parking zjazd kolejką w dół zwiedzanie i powrót kolejką na parking. każda wersja jednak dla maluchów będzie bardzo ucążliwa
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.02.2013 20:51

piekara114 napisał(a):Co do murów: należy się nastawić, że będzie trzeba dzieci ponosić albo co chwilę podnosić, ba zza murów nie będą wiele widzieć, ale starsze ten godzinny spacer wytrzymają: zabrać picie i coś słodkiego i coś na głowę i będzie ok. A dzieci niech spędzą czas na poszukiwanie armat, armat na kołach, armat z kulą itp i czas zleci :D a mury się odwiedzi

Od wewnątrz "balustrada" niższa. Po niej dzieciaki nie mogłyby spacerować? :roll:
Picie rozumiem, czapka na głowę również ale na co "jakieś ciasto"? Zorganizować piknik na murach czy aby gołąbki dokarmiać? :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.02.2013 20:56

Może rybki w akwarium? :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.02.2013 21:00

pasażer napisał(a):
piekara114 napisał(a):Co do murów: należy się nastawić, że będzie trzeba dzieci ponosić albo co chwilę podnosić, ba zza murów nie będą wiele widzieć, ale starsze ten godzinny spacer wytrzymają: zabrać picie i coś słodkiego i coś na głowę i będzie ok. A dzieci niech spędzą czas na poszukiwanie armat, armat na kołach, armat z kulą itp i czas zleci :D a mury się odwiedzi

Od wewnątrz "balustrada" niższa. Po niej dzieciaki nie mogłyby spacerować? :roll:
Picie rozumiem, czapka na głowę również ale na co "jakieś ciasto"? Zorganizować piknik na murach czy aby gołąbki dokarmiać? :wink:


z tego co widzę - to mowa o dwóch róznych rzeczach
widzę, ze nikt nie szedł nigdzie z jojcącym dzieckiem - głodny jestemmmmm :? ja to nazywam - zatykaczki pyskowe ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.02.2013 21:03

Nikt nie ma jojczących dzieci :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.02.2013 21:03

Bocian napisał(a):Nikt nie ma jojczących dzieci :mrgreen:


masz rację :)
nikt :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.02.2013 21:08

Kacper111 napisał(a):myslałem że tymi postami zachęcę rodzinke do zwiedzania ale narazie żonka jest na NIE_bo upał-bo długi dojazd-bo tego bo owego...(jak tak dalej pójdzie pojadę SAM)

Wstawiłem tu kilka fotek ze spaceru po murach > dubrovnicki-mur-t40322.html#p1121327
"Pielgrzymkę" zaczęliśmy jak jeszcze Słońce troszkę przygrzewało. Później już trasa sporo zacieniona, co na foto widać. Znośnie dla wrażliwych na wyższe temperatury i Słońce. Niemniej jednak mi bardziej podobały się dachówki w blasku promieni słonecznych. Jest taka radość, że zmęczenia się nie czuje. Nie warto z tego rezygnować!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.02.2013 21:37

Bocian napisał(a):Może rybki w akwarium? :)

Oceanarium :idea:
Byłeś, napisz co i jak tam z dokarmianiem, wrażenia itp.

http://www.imp-du.com/index.php?action= ... nik&lan=hr
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.02.2013 21:44

pasażer napisał(a):
Bocian napisał(a):Może rybki w akwarium? :)

Oceanarium :idea:
Byłeś, napisz co i jak tam z dokarmianiem, wrażenia itp.

http://www.imp-du.com/index.php?action= ... nik&lan=hr

Z tym oceanarium to mnie poniesło :) Akwarium morskie. Dla mnie osobiście, warto wydać te kuny. Są tam na dość niewielkiej powierzchni, zgromadzone okazy fauny i flory z Jadrana. Niektóre bardzo ciekawe, na przykład kongery. Dla ciebie jako wędkarza, zaostrzą apetyt na połowy, bo niekiepskie sztuki tam mają :) Jest tez mały otwarty basenik z dużymi rybami, chyba gofy, ale mogę się mylić. Nie można ich karmić ale reagują na podchodzące osoby. Zdjęcia w linku, pokazują rzeczywiście to co tam jest.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone