Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2013 21:55

BeJur napisał(a):
pasażer napisał(a):
piekara114 napisał(a):Co do murów: należy się nastawić, że będzie trzeba dzieci ponosić albo co chwilę podnosić, ba zza murów nie będą wiele widzieć, ale starsze ten godzinny spacer wytrzymają: zabrać picie i coś słodkiego i coś na głowę i będzie ok.

Picie rozumiem, czapka na głowę również ale na co "jakieś ciasto"? Zorganizować piknik na murach czy aby gołąbki dokarmiać? :wink:

z tego co widzę - to mowa o dwóch róznych rzeczach
widzę, ze nikt nie szedł nigdzie z jojcącym dzieckiem - głodny jestemmmmm :? ja to nazywam - zatykaczki pyskowe ;)


Tak to zapychacze, uciszacze, a poza tym podwieczorek i dostarczenie energii na bieganie, bo to pewniejsze nie spacerowanie :mrgreen:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.02.2013 22:10

Bocian napisał(a):Z tym oceanarium to mnie poniesło :) Akwarium morskie. Dla mnie osobiście, warto wydać te kuny. Są tam na dość niewielkiej powierzchni, zgromadzone okazy fauny i flory z Jadrana. Niektóre bardzo ciekawe, na przykład kongery. Dla ciebie jako wędkarza, zaostrzą apetyt na połowy, bo niekiepskie sztuki tam mają :) Jest tez mały otwarty basenik z dużymi rybami, chyba gofy, ale mogę się mylić. Nie można ich karmić ale reagują na podchodzące osoby. Zdjęcia w linku, pokazują rzeczywiście to co tam jest.

Hvala, porównam z moimi dyskowcami :oczko_usmiech: Wygląda to na większy sklep akwarystyczny z fajnym klimatem :wink: Warto odwiedzić, bo w morzu takich okazów się nie zobaczy.

W jakich godzinach otwarte i może pamiętasz ceny biletów?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.02.2013 22:27

Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.02.2013 22:30

pasażer napisał(a):
Bocian napisał(a):Z tym oceanarium to mnie poniesło :) Akwarium morskie. Dla mnie osobiście, warto wydać te kuny. Są tam na dość niewielkiej powierzchni, zgromadzone okazy fauny i flory z Jadrana. Niektóre bardzo ciekawe, na przykład kongery. Dla ciebie jako wędkarza, zaostrzą apetyt na połowy, bo niekiepskie sztuki tam mają :) Jest tez mały otwarty basenik z dużymi rybami, chyba gofy, ale mogę się mylić. Nie można ich karmić ale reagują na podchodzące osoby. Zdjęcia w linku, pokazują rzeczywiście to co tam jest.

Hvala, porównam z moimi dyskowcami :oczko_usmiech: Wygląda to na większy sklep akwarystyczny z fajnym klimatem :wink: Warto odwiedzić, bo w morzu takich okazów się nie zobaczy.

W jakich godzinach otwarte i może pamiętasz ceny biletów?

http://www.tzdubrovnik.hr/sto_raditi_no ... SPfe2czcSk
Ceny powinny być aktualne, może trochę wzrosły.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.02.2013 22:34

http://www.online-croatia.com/hrvatska- ... ctions.htm
Na dole strony. Ceny się potwierdzają. W poniedziałek zamknięte.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.02.2013 22:57

Jednak co dwie głowy... :mrgreen:
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 20.02.2013 12:18

pasażer napisał(a):
Kacper111 napisał(a):myslałem że tymi postami zachęcę rodzinke do zwiedzania ale narazie żonka jest na NIE_bo upał-bo długi dojazd-bo tego bo owego...(jak tak dalej pójdzie pojadę SAM)

Wstawiłem tu kilka fotek ze spaceru po murach > dubrovnicki-mur-t40322.html#p1121327
"Pielgrzymkę" zaczęliśmy jak jeszcze Słońce troszkę przygrzewało. Później już trasa sporo zacieniona, co na foto widać. Znośnie dla wrażliwych na wyższe temperatury i Słońce. Niemniej jednak mi bardziej podobały się dachówki w blasku promieni słonecznych. Jest taka radość, że zmęczenia się nie czuje. Nie warto z tego rezygnować!



Wielki Brat jest pod wrażeniem :hut: :hut: :hut:
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 20.02.2013 19:10

Proszę o poradę tych, ktorzy zwiedzanie Dubrownika mają za sobą.
Wybieramy się w okolice Dubrownika, wstępnie myślałam o noclegach w Mlini. Znalazłam całkiem fajny apartament w Dubrowniku przy ul. Petra Kresimira. Cena wyższa niż w okolicy, ale widok na Stare Miasto - bezcenny i odpada parkowanie podczas zwiedzania. Czy ktoś z was gościł na tej ulicy? Myślicie, że to dobry pomysł, żeby nocować jednak w Dubrowniku?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 21.02.2013 11:11

beagm napisał(a):Proszę o poradę tych, ktorzy zwiedzanie Dubrownika mają za sobą.
Wybieramy się w okolice Dubrownika, wstępnie myślałam o noclegach w Mlini. Znalazłam całkiem fajny apartament w Dubrowniku przy ul. Petra Kresimira. Cena wyższa niż w okolicy, ale widok na Stare Miasto - bezcenny i odpada parkowanie podczas zwiedzania. Czy ktoś z was gościł na tej ulicy? Myślicie, że to dobry pomysł, żeby nocować jednak w Dubrowniku?


Nie wiem, w którym dokładnie miejscu jest ten Twój apartament, ze zdjęcia widać, ze kawałek od starówki, nie wiem jaka też jego cena :)
Ja spędziłam tydzień w Dubrowniku - mieszkałam jakieś 100m od Pila Gate, miedzy murami a fortem Lovrijenac, 50ojro za pokój dwuosobowy z łazienką i lodówką.
był to marzec - ale cena chyba całoroczna.
Co do pomysłu nocowania w Dubrowniku - warto :)
na spokojnie podejdziesz do zwiedzania, bez nerwów, ze parking się kończy, że miejsca nie ma, ze trzeba wracać bo późno.
W każdej chwili wrócisz do siebie, i po nabraniu sił - znowu starówka.
Zobaczysz ją i w nocy i bardzo wcześnie rano, jak się powoli zbiera do życia, sprzątana, ogarniana, pusta :)
Nie zobaczysz tego, wpadając na pół dnia w tłum.
Rano w porciku łódki z rybami, miejscowi na zakupach :)
No i nie trzeba myśleć, ze tylko mineralną możesz wypić bo za kierownicę trzeba wsiąść :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.02.2013 11:26

BeJur napisał(a): Pila Gate

Czy to chodzi o Vrata od Pila?
Mieszkanie w mieście, jest ok. Przetestowaliśmy to w czasie ostatnich wakacji w Zagrzebiu. Oczywiście, moim zdaniem, nie przez cały okres wakacji. Można pół na pół. Beata dobrze prawi, można zabytki i samo miasto, obejrzeć z innej perspektywy, jakby mieszkańców...
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 21.02.2013 12:00

Bocian napisał(a):Czy to chodzi o Vrata od Pila?

ja tu chciałam z angielska przytypić a Ty mnie na ziemię ... jak zwykle :roll:

dokładnie Sławek, masz miasto jak swoje
ja żałowałam, że nie liczyliśmy ile razy właziliśmy na Stradum
o każdej porze dnia i nocy, we wszystkich możliwych kierunkach, każdy zakamarek zwiedzony :)
a mało kto widzi starówkę o 6tej rano razem ze sprzątaczami :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.02.2013 12:12

Ale to nie o to chodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: z tą 6tą rano?
http://www.obmawiamy.pl/wp-content/uplo ... 25x318.jpg
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 21.02.2013 12:14

Bocian napisał(a):Ale to nie o to chodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: z tą 6tą rano?
http://www.obmawiamy.pl/wp-content/uplo ... 25x318.jpg


matkozłota :)
nie ;)
aaa i to byla 6ta w marcu :)
latem mozecie sobie o 4tej isc na oglądanie ;)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 21.02.2013 12:23

Hej,
znalazłam apartament dla 2 osób za 47 E w czerwcu, na ulicy Petra Kresimira 21, widok z balkonu piękny. Ale jeszcze będę szukać. Cieszę się, ze potwierdzacie, że to dobry pomysł. Tym bardziej, że planujemy tu 5 dni potem ruszamy na Peljesac. Pozdrawiam.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.02.2013 12:26

beagm napisał(a):Hej,
znalazłam apartament dla 2 osób za 47 E w czerwcu, na ulicy Petra Kresimira 21, widok z balkonu piękny. Ale jeszcze będę szukać. Cieszę się, ze potwierdzacie, że to dobry pomysł. Tym bardziej, że planujemy tu 5 dni potem ruszamy na Peljesac. Pozdrawiam.

I to jest świetny pomysł.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone