Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.02.2013 21:43

Kacper111 napisał(a):moje pytania powstały z uwagi na fakt że zwiedzanie odbędzie sie z dziecmi a im ciężko wytłumaczyc ze widoki ładne-a jak znam życie bedą ciągnąc do wody a nie na mury

Dzieciakom zamiast murów, zafundował bym kolejkę na SRD. Nie pamiętam jak długo murami się idzie ale pamiętam jak Słońce dało trochę w kość.
Możesz na miejscu zapytać do której wpuszczają na mury, jednak późnym popołudniem efektu pomarańczowych dachów nie będzie. Taki spacer - według mnie - wówczas traci cały urok. Niemniej jednak atrakcją dla dzieciaków z pewnością będą armaty i wieżyczki.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 18.02.2013 00:29

Dobry punkt widokowy na Dubrovnik jest również kawałek za miastem.
Ten parking > http://goo.gl/maps/hohd2
Można zrobić kilka panoram. Niestety aby zawrócić trzeba jechać dalej na Cavtat... :roll:

Obrazek
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 18.02.2013 08:45

a jak sądzicie ile może potrwac przejazd z Breli do Dubrownika?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.02.2013 08:58

Kacper111 napisał(a):a jak sądzicie ile może potrwac przejazd z Breli do Dubrownika?

50km/h to średnia prędkość. Plus szukanie miejsca do zaparkowania.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 18.02.2013 09:07

Kacper111 napisał(a):a jak sądzicie ile może potrwac przejazd z Breli do Dubrownika?


co prawda nie z Breli, ale z Drasnic w 2012(ok 12km od Makarskiej w stronę Dubrownika) wyjazd w niedziele ok 8 rano na parkingu podziemnym w Dubrowniku byliśmy ok 10:30 za bardzo to nie pogonisz, plus przejście graniczne z BiH niby go nie ma, bo kontrole wyrywkowe, ale jak jechaliśmy do Dubrowvnika to staliśmy z 15min. Nie wiem kiedy jedziesz ale my byliśmy w sierpniu słońce dawało w dekiel na tych murach, że nie pytaj, małżonki stwierdziły że w obawie o dzieci (8 i 5lat) w takim słońcu one odpuszczają, więc my z kolesiem rundka po murach, a żonki z dziećmi poszły do oceanarium. Dzieciom bardziej się podobała kolejka i oceanarium niż łażenie po murach bo się słyszało tylko "tata daleko jeszcze", "ja chce ryby pooglądać", "strasznie tu gorąco", "nie wygodnie się chodzi" itp teksty.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 18.02.2013 09:13

barti75 napisał(a):
Kacper111 napisał(a):a jak sądzicie ile może potrwac przejazd z Breli do Dubrownika?


w sierpniu słońce dawało w dekiel na tych murach, że nie pytaj, małżonki stwierdziły że w obawie o dzieci (8 i 5lat) w takim słońcu one odpuszczają, więc my z kolesiem rundka po murach, a żonki z dziećmi poszły do oceanarium. Dzieciom bardziej się podobała kolejka i oceanarium niż łażenie po murach bo się słyszało tylko "tata daleko jeszcze", "ja chce ryby pooglądać", "strasznie tu gorąco", "nie wygodnie się chodzi" itp teksty.



tego samego się obawiam-ale trzaba spróbowac
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 18.02.2013 09:19

Fajny post, dla mnie jak ulał :) W tym roku też sie wybieramy do Dubrownika ( wówczas z 3,5 letnią Ami) i też zastanawiam się, jak się zabrać do zwiedzania tego urokliwego miasta ..... Posiedzę, poczytam :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.02.2013 09:28

kemilia napisał(a):Fajny post, dla mnie jak ulał :) W tym roku też sie wybieramy do Dubrownika ( wówczas z 3,5 letnią Ami) i też zastanawiam się, jak się zabrać do zwiedzania tego urokliwego miasta ..... Posiedzę, poczytam :)

Byłem w Dubrovniku 4 razy. Zawsze w ciągu dnia, gdy było bardzo gorąco, i zawsze na murach. Mnie temperatura nie przeszkadza, ale zwiedzającym z tak małymi dziećmi, proponowałbym raczej Stradun i poprzeczne uliczki z cieniem. Małe dzieciaki i tak nie docenią widoków. Zwiedzanie zaczyna się od Minčety, idzie się pod górę i wchodzi po schodach. Część zwiedzających, w takich temperaturach, tam kończy :lol:
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 18.02.2013 10:05

Bocian napisał(a):
kemilia napisał(a):Fajny post, dla mnie jak ulał :) W tym roku też sie wybieramy do Dubrownika ( wówczas z 3,5 letnią Ami) i też zastanawiam się, jak się zabrać do zwiedzania tego urokliwego miasta ..... Posiedzę, poczytam :)

Byłem w Dubrovniku 4 razy. Zawsze w ciągu dnia, gdy było bardzo gorąco, i zawsze na murach. Mnie temperatura nie przeszkadza, ale zwiedzającym z tak małymi dziećmi, proponowałbym raczej Stradun i poprzeczne uliczki z cieniem. Małe dzieciaki i tak nie docenią widoków. Zwiedzanie zaczyna się od Minčety, idzie się pod górę i wchodzi po schodach. Część zwiedzających, w takich temperaturach, tam kończy :lol:

Dziękuje za wskazówki :) Już mam w zakładkach ten post, więc mi nie umknie....
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 18.02.2013 10:06

Kacper111 napisał(a):
barti75 napisał(a):
Kacper111 napisał(a):a jak sądzicie ile może potrwac przejazd z Breli do Dubrownika?


w sierpniu słońce dawało w dekiel na tych murach, że nie pytaj, małżonki stwierdziły że w obawie o dzieci (8 i 5lat) w takim słońcu one odpuszczają, więc my z kolesiem rundka po murach, a żonki z dziećmi poszły do oceanarium. Dzieciom bardziej się podobała kolejka i oceanarium niż łażenie po murach bo się słyszało tylko "tata daleko jeszcze", "ja chce ryby pooglądać", "strasznie tu gorąco", "nie wygodnie się chodzi" itp teksty.



tego samego się obawiam-ale trzaba spróbowac


no właśnie my też się obawialiśmy i postanowiliśmy spróbować, jeszcze przed kupnem biletów na mury była niezła dyskusja idziemy wszyscy czy tylko faceci?, dłuższa rozmowa idziemy wszyscy no i my obeszliśmy mury, a żony z dziećmi zeszły z nich 1 wyjściem, dzieciom przynajmniej w takim wieku widoki nie w głowie, więcej frajdy i uśmiechu zapewnia gałka chorwackich lodów, niż chodzenie po murach, widoków i tak nie doceniają, bynajmniej jeszcze nie w tym wieku. Więc skoro urlop i rodzinna przechadzka po murach nie wypaliła(bo było marudzenie najmłodszych), więc trzeba było jakoś to pogodzić, żeby z miny nr 158 mojego dziecka jaką miało na murach przywrócić uśmiech, więc było oceanarium i rybki była frajda, i uśmiech zagościł już na pozostała część podczas wjazdu kolejką, no cóż żona nie do końca pocieszona była z takiego obrotu sytuacji, że nie obeszła murów, ale za to pocieszyła się zakupami jakiegoś rękodzieła i jak nigdy prawie nawet nie protestowałem, że coś takiego jest po prostu niezbędne w domu:mrgreen:
Generalnie trzeba to zobaczyć, być tam i nie przejść się to trochę bez sensu, spróbujcie jak nie dacie rady to się jakiś plan awaryjny na miejscu wymyśli, żeby wszyscy mimo wszystko z całodniowej wycieczki byli zadowoleni.
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 18.02.2013 10:30

Moje dzieci do dzisiaj wypominają mi wycieczkę do Dubrownika (mury,muzeum morskie,stare miasto) Chorwacja im się podobała zawsze ale do Dubrownika NIGDY już nie pojadą!!! Upał potwornie ich zmęczył a było to 23 czerwca,kiedy jeszcze nie ma tłumów.Z Blato wyjechałem o 6 rano,parking obok portu
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2013 11:05

A ja proponuję tak:

1. Brela wyjazd ok 8 rano.

2. Postój w Ston obejrzenie z dołu murów (lub tu mury jeśli odpuszczacie Dubrovnik). Widoki też piękne, ciężko się chodzi (śliskie kamienie i spore nachylenie w porównaniu do Dubrovnika, ja byłam w sandałach na 2 paski i musiałam palcami buty trzymać bo mi się rozjeżdżały :D

3. Po krótkiej wizycie kierunek Bosanka i wzgórze SRD i panorama - wcześniej można dzieciom opowiedzieć o wojnie, a na wzgórzu, krótką historię bombardowania miasta właśnie z tego miejsca: 8-latek powinien już być zainteresowany mój syn rok temu (9lat) jak byliśmy na SRD a historię wojny i jej powody już od 3 lat mu opowiadaliśmy, zadawał na wzgórzu wiele logicznych pytań, oczywiście po 15 min był znużony. Można dzieciom pokazać (np przez zoom w aparacie ważne punty murów i że tam będziemy, dzieci mają cel i wtedy czekają to zobaczyć z bliska (ja tak zrobiłam i potem za to płaciłam, ale opłaciło się :D

4. Potem kierunek Kupari: plażowanie (na plaży prysznice) gdzieś do 16 wraz z penetracją zniszczonych hoteli Powinno zainteresować Panów i 8-lataka (mój syn rok temu nie mógł przeżyć, że jeden z hoteli zwiedziliśmy bez niego). Rodzice mają zwiedzanie, dzieci pluskanie się w wodzie: wilk syty i owca cała :lol:
Obrazek

Obrazek

5. Potem zwiedzanie Dubrovnika: na murach byliśmy ok. 18 i było ok. Zaczęliśmy od bramy Pile i chcieliśmy zakończyć po obejściu murów od strony morza na twierdzy (?) św. Jana, ale syn miał z SRD pokazaną Basztę Minceta i MUSIAŁ tam być. I to była ta moja kara :D naopowiadałam mu, mocno naoglądał się mapy (miał własną do dyspozycji + mapka na bilecie) to i spacer było trzeba cały zrobić :D
Potem szwendanie się po Stradun, lody, wieczorne miasto i sruu do Breli - kierowca ma teraz 3 godz. wytężonej pracy

Polecam i myślę, że taki plan z 8 i 5-latkiem jest najbardziej możliwy w realizacji.
Wg mnie to właściwie nastawić dzieci, że mury są fajne, mieć picie i jakieś ciasto (są na murze 2 knajpki, ale ceny wiadomo...) i żeby nie usłyszały potem od kogoś, że ten spacer to męczarnia i jeszcze w upale... Raczej, że będą widoki, będzie miasto z góry widać i wielkie armaty, z których strzelano do piratów i coś w tym stylu... Miłej wycieczki i dajcie znać Dubrovnik ugryźliście :papa:
Ostatnio edytowano 18.02.2013 11:07 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 18.02.2013 11:06

W sezonie z dziećmi na mury - nigdy
My byliśmy pod koniec sierpnia ( ostatni tydzień sierpnia, kiedy temperatury były znośne), ale nie zdecydowaliśmy się na przejście po murach ( to istna patelnia). Dzieci nawet w uliczkach szukały cienia. A i cena za wstęp nas zniechęciła.
My zrobiliśmy tak wjechaliśmy samochodem na SRD ( tylko dla dobrych i mało strachliwych kierowców, gdzieś na forum jest filmik z jazdy w dół), zostawiliśmy auto ( na bezpłatnym parkingu) pod stacją kolejki i zjechaliśmy na dół (mieliśmy w planach zejść z tej góry, ale zrezygnowaliśmy). Uwaga za bilet płaci się na dole , dlatego trzeba od razu poprosić o bilet w obie strony, bo bilety pojedyńcze są droższe niż łączone. Pospacerowaliśmy po uliczkach, byliśmy w porcie ( kusił nas trochę rejs na tą małą wysepkę koło Dubrownika) i zjedliśmy pizze w restauracji koło dolnej kolejki ( znośna cena jak na warunki dubrownickie - 80 kun za jumbo).
Gdybyśmy byli sami z mężem i to po sezonie to może zdecydowalibyśmy się na mury, ale w sezonie z dziećmi to udręka a nie przyjemność, a wakacje mają być przyjemne.
O tu jest filmik
https://www.youtube.com/watch?v=oszsu0W8Rl4
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 18.02.2013 18:41

piekara114 napisał(a): wcześniej można dzieciom opowiedzieć o ...

O proszę! Większość odradza spacer po murach z dziatkami, a koleżanka ładne pedagogiczne podejście ma i wszystko się udaje :oczko_usmiech: :wink:

Czy przy hotelach w Kupari nie ma tabliczek ostrzegawczych aby nie wchodzić? Ze względów bezpieczeństwa.
Trochę się dziwię, że drzwi oraz okien na parterze nie zamurowali aby np. miejscowa młodzież tam nie zaglądała...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jak zwiedzic Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.02.2013 19:07

Kacper111 napisał(a):a jak sądzicie ile może potrwac przejazd z Breli do Dubrownika?


w II połowie sierpnia trwało to u mnie dokładnie 3,5godz, jadąc z Breli przez Sestanovac (dla odmiany), dalej A1 do Vrgorac->Ploce i 8ką na Dubrovnik; wszystko w godz. 9:00-12:30, w Dubrovniku szybciutko na parking podziemny, bez szukania miejsca
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone