Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
micham
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 21.06.2016
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) micham » 22.06.2016 11:05

piszę tu bo nie mogę umieszczać jeszcze nowych wątków. od razu proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce mojego postu.

mam takie pytanie. czy ktoś słyszał bądź korzystał z Karty Dubrownika?

dzienna karta kosztuje 135 kunów przy zakupie przez internet (150 kunów na miejscu). samo wejście na mury indywidualnie kosztuje bodajże 120 kunów. z kartą można korzystać jeszcze z komunikacji miejskiej i zwiedzić 7 muzeów.

warto według Was?
Użytkownik usunięty
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2016 11:30

Jeśli za 15 kun wejdziesz do 7 muzeów i będziesz korzystał z komunikacji miejskiej, to się nie opłaca :D

Ale przypuszczam, że zapłaciłbyś znacznie więcej :wink:

Więc się opłaca przy dłuższym pobycie w Dubrowniku na 100% 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2016 16:59

micham napisał(a):piszę tu bo nie mogę umieszczać jeszcze nowych wątków. od razu proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce mojego postu.

mam takie pytanie. czy ktoś słyszał bądź korzystał z Karty Dubrownika?

dzienna karta kosztuje 135 kunów przy zakupie przez internet (150 kunów na miejscu). samo wejście na mury indywidualnie kosztuje bodajże 120 kunów. z kartą można korzystać jeszcze z komunikacji miejskiej i zwiedzić 7 muzeów.

warto według Was?

http://crolove.pl/dubrovnik-card-zwiedz ... we-taniej/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2016 18:13

Takie karty rabatowe są baaaardzo fajne przy co najmniej kilkudniowym pobycie :D

Pozwalają sporo zaoszczędzić, nie każdy lubi od rana do wieczora być na plaży ( jest to też lekko niezdrowe :roll: )
Jak robi się już bardzo gorąco, koło 12,
to można się "ewakuować" 8)
Korzystając z komunikacji miejskiej dojedzie się wygodnie do ciekawych miejsc, pozwiedza i wróci po południu na plażę, kiedy nie ma już takiej smażalni 8)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.06.2016 18:26

Lednice napisał(a):...nie każdy lubi od rana do wieczora być na plaży ( jest to też lekko niezdrowe :roll: )

Poważnie? :roll: :roll:
Mógłbyś to uzasadnić? :roll: :roll:
Bo nie każdy wie co jest niezdrowe i dlaczego...
:roll: :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2016 18:34

Popytaj się miejscowych :D

Dziwnym trafem wszyscy Chorwaci i Włosi oraz inni południowcy zamykają z plaż przed 12 8)
Wtedy kiedy słońce grzeje najmocniej i jest to szkodliwe, szczególnie dla dzieci :cry:
Promieniowanie UV między 11 a 15 bywa niebezpieczne :roll:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 22.06.2016 19:35

Lednice napisał(a):Popytaj się miejscowych :D

Dziwnym trafem wszyscy Chorwaci i Włosi oraz inni południowcy zamykają z plaż przed 12 8)
Wtedy kiedy słońce grzeje najmocniej i jest to szkodliwe, szczególnie dla dzieci :cry:
Promieniowanie UV między 11 a 15 bywa niebezpieczne :roll:


Tadeuszu... Włosi również na nartach bez kasków jeżdżą, mało tego - bez czapek :roll: to jest dopiero niezdrowe :roll: do tego wino piją, a ja się po nim źle czuję - wychładza mnie :roll: osobiście wolę trzymać inną temperaturę.
Nie wspomnę o obfitych, późnych kolacjach. I kawie na czczo :wink:
A dzieci ponoć mogą u nich jeździć bez fotelików ... więc nie rób z nich ludzi godnych naśladowania :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.06.2016 19:56

micham napisał(a):warto według Was?

Moim zdaniem warto. Wejdziesz na mury i do Muzeum Morskiego i już jest na plus. :wink:
Lednice napisał(a):Dziwnym trafem wszyscy Chorwaci i Włosi oraz inni południowcy zamykają z plaż przed 12 8)

To, że promieniowanie UV jest szkodliwe, a w pewnych okolicznościach nawet bardzo, to wiem.
Dziwnym trafem jednak, nie zauważyłem nigdy zbiorowych migracji miejscowych, pewnie byli niedouczeni. :roll: :roll: :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2016 20:04

Ja zauważyłem masowy exodus Włochów z plaży przed 12 :!:
W Chorwacji, gdzie dominują turyści, trudno to zauważyć.
Ale we Włoszech obok Włochów masowo znikali także inni, np. Niemcy :roll:

Opalanie w godzinach południowych może być niebezpieczne :roll:


I nie tylko Włosi tak uważają, ale wszyscy południowcy i nie tylko :!:

Dlaczego:
Opalanie się jest bardzo szkodliwe i ryzykowne w godzinach maksymalnego promieniowania ultrafioletowego – w tych godzinach lekarze zalecają nie eksponować otwartej skóry na słońcu dłużej niż kilkanaście minut – w Polsce między godzinami 10 a 14, zaś w okolicy równika w godzinach od 9 do 16.
http://www.agataberry.pl/opalanie-szkodzi/#

Oczywiście można mieć inne zdanie, ale z faktami trudno raczej dyskutować :lol: :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.06.2016 20:21

Lednice napisał(a):W Chorwacji, gdzie dominują turyści, trudno to zauważyć.

Panie Tadeuszu, byłem nie tylko w Chorwacji.
Lednice napisał(a):Opalanie w godzinach południowych może być niebezpieczne :roll:

Napisałem, że wiem.
Lednice napisał(a):Oczywiście można mieć inne zdanie, ale z faktami trudno raczej dyskutować :lol: :wink:

To zdanie należy już do kanonu sentencji tego forum. :oczko_usmiech:
Obrazek

Of course, you may have a different opinion but it's hard to argue with the facts. :roll:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 22.06.2016 20:36

Swego czasu przez pół roku dane było mi mieszkać we Włoszech i trochę poznałem ich zwyczaje-jednym z najważniejszych jest popołudniowa sjesta. Wtedy wszystko zamiera-Włosi zamykają się w swoich domach,zatrzaskują te ciężkie okiennice,robią przerwy w pracy-tak bynajmniej było w okolicach Rzymu. Mój ówczesny włoski szef mówił,że to jest dla nich świętość i bardzo bardzo nie lubią jak im się wtedy przeszkadza. Ta masowa wędrówka z plaży to na pewno w dużej mierze ma związek z ich obyczajowością-idą do apartamentów odpoczywać a wieczorem ożywają i biesiadują do późnych godzin nocnych-taki jest ich styl życia.Chorwaci w wielu aspektach bardzo przypominają mi Włochów. Nie ulega jednak wątpliwości,że przebywanie na słońcu w pewnych godzinach jest odradzane-ale tak jest i w Polsce w czasach upałów. Ja tam osobiście w takich momentach wolę być na plaży gdzie w każdej chwili można ochłodzić się w wodzie.Zwiedzanie zostawiam sobie na późne popołudnie.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.06.2016 20:47

Można zadać sobie pytanie - co w dzisiejszych czasach nie szkodzi ? :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.06.2016 23:18

Panie Lednice wywracający źrenice.
:roll: :roll:
Lednice napisał(a):...nie każdy lubi od rana do wieczora być na plaży ( jest to też lekko niezdrowe :roll: )

Lednice napisał(a):Opalanie w godzinach południowych może być niebezpieczne :roll:

A jak ktoś lubi być cały dzień na plaży ale się nie opala, bo np: cały dzień siedzi w cieniu drzewa/parasola to wg ciebie można tak robić czy nie wypada?
:roll: :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2016 23:26

Wypada to się przez okno :D



Wątek jest o zwiedzaniu Dubrownika :roll:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.06.2016 23:32

Lednice napisał(a):Wątek jest o zwiedzaniu Dubrownika :roll:

Panie Lednice wywracający źrenice. :roll: :roll:

Dlatego właśnie nie lubię w takich wątkach filozofii o opalaniu i przebywaniu na plaży - które hipokryto robisz!
:roll: :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone