Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uvaga Dubrovnik

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002
Uvaga Dubrovnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 14.07.2009 21:43

Kochane Polki i Polaci, Dubrownik ma nowego burmistrza (z lewici ktoremu nie jest opci kapitalizm najgorszej formy) ktory dzisz postanowil podwiszic cene parkingu w Dubrowniku. Zaparkowanie w okolicach starego miasta bendzie od jutra 30 kun za godzine, druga zona 20 kun za godzine i 15 kun za te najbardziej odalone od starowki. Cena obawiazuje 24 godzini dzienie i za wszistkie dni w tygodniu (czyli niema tanszich tarif)
Chociarz jestem tubilec nie podoba mi sie take zdzieranie. Pozdrawiam Leon
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.07.2009 22:14

Nareszcie lewica dochodzi w Cro do głosu .. Tak trzymać :D
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 14.07.2009 22:15

Dzięki za info.
W polskiej prasie czytałem, że coraz droższa Chorwacka turystyka po ucieczce Włochów i Niemców oraz Czechów, którzy i tak jedzenie przywożą swoje - żyje już tylko dzięki wiernym Polakom :D
Ale jak tak się będzie działo, to i nas będzie coraz mniej, mniej, ... :cry:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 14.07.2009 22:30

andy.pl napisał(a):W polskiej prasie czytałem, ...


Wstydziłbyś się :!:
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 14.07.2009 22:40

gospodarz napisał(a):
andy.pl napisał(a):W polskiej prasie czytałem, ...


Wstydziłbyś się :!:


że umiem czytać?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2009 22:42

mkm napisał(a):Nareszcie lewica dochodzi w Cro do głosu .. Tak trzymać :D

Muszą się nachapać
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 14.07.2009 23:12

30kun ? Szok.. w tym roku się jeszcze załapałem na tańszy parking... po raz 5ty. 6tego nie będzie chyba...
Loucipher
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 14.07.2009 23:18

Jak znam naszych ziomków, to nasili się zjawisko parkowania "w krzakach". Ciekawe, co na to chorwacka policja i "laweciarze"... pewno już liczą przyszłe zyski :)
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 14.07.2009 23:31

Robi sie tak. stawia sie auto na parkingu biletu nie kupujemy tylko idziemy zwiedzać stare miasto. Po powrocie mamy mandacik za wycieraczką. Mandacik w kosz (nie wolno zaśmiecać) i jedziemy dalej.
A tak powaznie to z tymi parkometrami to jest mały problem, jak nie mamy drobnych. 2 lata temu nie kupiłem biletu, gdyż nie miałem drobnych, nigdzie nie mogłem rozmienić a jak juz rozmieniłem to miałem akurat wypisywany mandacik. Także bileciku juz nie wykupowałem, a mandatu nie zapłaciłem. W tym roku w czerwcu udało mi sie zaparkować przy samych murach ale pieniądze miałem juz wyliczone i takowa opłate uiściłem :D
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 15.07.2009 00:00

No to trochę kicha. Właśnie się tam wybieram za kilka dni. A może ktoś z ostatniej chwili zna jakieś dobre, w tym przypadku i tanie albo gratis ;-) miejsce dla chcącego zwiedzić starówkę?

to już w sobotę...
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 15.07.2009 07:07

marfipl napisał(a):No to trochę kicha. Właśnie się tam wybieram za kilka dni. A może ktoś z ostatniej chwili zna jakieś dobre, w tym przypadku i tanie albo gratis ;-) miejsce dla chcącego zwiedzić starówkę?

to już w sobotę...


Ja parkowałam na zadaszonym ( podziemnym) parkingu - jadąc w kierunku starówki były oznaczenia takie P pod ^. Z tym ze parking trochę oddalony - 10 min na nogach od strony ZAchodniej Starego miasta. Cena po 6kn za pierwsze 3 godziny i potem juz po 3 kuny. Cennik jest przed wjazdem wiec nie wjeżdzasz w ciemno. Darmocha przy cenach ktore ccheili przy murach. Płaci sie wyjezdzając.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.07.2009 07:38

Wjeżdżając do miasta na pierwszych światłach w prawo i za jakieś 800 m po lewej stronie jest wielka zatoka, w której można było stawać po dwóch stronach. Jakieś 10-15 m do bramy starówki.
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 15.07.2009 09:46

dwa lata temu tam zostawiłem swój samochód:
Obrazek

Obrazek

parking za darmo, a opis dojazdu znalazłem na tym forum :D

bezpłatny parking w Dubrovniku

ponowne odnalezienie tego linka zajęło mi 1 minutę; to na przyszłość - warto korzystać z opcji "szukaj"
Pozdrav :papa:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 15.07.2009 10:08

andy.pl napisał(a):
gospodarz napisał(a):
andy.pl napisał(a):W polskiej prasie czytałem, ...


Wstydziłbyś się :!:


że umiem czytać?


Cytować prasę, a szczególnie polska :?

Miejsce super, szczególnie jaki się wraca z obchodu murów :)
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 16.07.2009 10:47

Leon napisał(a):Kochane Polki i Polaci, Dubrownik ma nowego burmistrza (z lewici ktoremu nie jest opci kapitalizm najgorszej formy) ktory dzisz postanowil podwiszic cene parkingu w Dubrowniku. Zaparkowanie w okolicach starego miasta bendzie od jutra 30 kun za godzine, druga zona 20 kun za godzine i 15 kun za te najbardziej odalone od starowki. Cena obawiazuje 24 godzini dzienie i za wszistkie dni w tygodniu (czyli niema tanszich tarif)
Chociarz jestem tubilec nie podoba mi sie take zdzieranie. Pozdrawiam Leon


Leon nie pisz bo niemiaszki już tam nie przyjadą :wink:

pozdrav.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone