Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sardynia, czyli leniuchowanie i zwiedzanie

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 14.03.2017 00:05

trinity napisał(a): :D o to fajnie, że byliście :D a w jakich rejonach?
Rodaków spotkaliśmy tylko kilku, więc możliwe, że widzieliśmy się bo to był przełom czerwca i lipca :D Mam nadzieję, że uzupełnisz relację swoimi zdjęciami :D

Na Sardynii byliśmy od 6 do 19 lipca objeżdżając wyspę z Golfo Aranci w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara z kilkukrotnym wjazdem trochę wewnątrz. Jeśli tylko chcesz to mogę czasem coś uzupełnić jeśli będzie to zasadne.
Pozdrawiam i śledzę relację...
Wojtek.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.03.2017 01:16

trinity napisał(a):Wojtku miło Cię tu gościć :D :D Ciekawa jestem Twojej wyprawy :D
Wszystkie Twoje eskapady to mistrzostwo :!: Kiedy je przeglądam, to robię kolejne plany i uaktywniam marzenia: Dolomity, W. Kanaryjskie, Kreta, Macedonia........
Czekam na relację i Sardynię postrzeganą Twoim okiem :D zapraszam do uzupełnienia moich opisów 8)

Miałem na myśli konkretnie to miejsce.

Pozdrawiam,
Wojtek
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 14.03.2017 11:22

bernidi napisał(a):
trinity napisał(a): :D o to fajnie, że byliście :D a w jakich rejonach?
Rodaków spotkaliśmy tylko kilku, więc możliwe, że widzieliśmy się bo to był przełom czerwca i lipca :D Mam nadzieję, że uzupełnisz relację swoimi zdjęciami :D

Na Sardynii byliśmy od 6 do 19 lipca objeżdżając wyspę z Golfo Aranci w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara z kilkukrotnym wjazdem trochę wewnątrz. Jeśli tylko chcesz to mogę czasem coś uzupełnić jeśli będzie to zasadne.
Pozdrawiam i śledzę relację...
Wojtek.


:D My byliśmy do 9 lipca więc jest prawdopodobieństwo spotkania na wyspie :!: Ostatnie dni przebywaliśmy w Costa Paradiso :smo:
Nie objeżdżaliśmy wyspy, więc miło mi będzie jak wspomożesz moją relację 8)

Franz napisał(a):Miałem na myśli konkretnie to miejsce.
Pozdrawiam,
Wojtek


Tu niestety nie byłam, a miejsce faktycznie podobne 8) a z Twojej sardyńskiej relacji również korzystałam :hearts:
Ponadto myślałam, że zawitałeś ponownie na Sardynii.

Pozdrawiam,
Asia
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2017 19:01

Na Sardynii nie byłam, i chyba na razie nie będę, więc czekam na dalszy ciąg....
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.03.2017 19:05

Na Sardynii byłem, i mam nadzieję być tam ponownie, ale też czekam na dalszy ciąg... ;)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.03.2017 22:15

Na Sardynii byłam (ale o tym przecież wiesz :wink: ), i chociaż w realu powrotu :roll: nie planuję, to z chęcią wrócę wirtualnie :D, zwłaszcza po zajawkowych fotkach z tak pięknym kolorem wody 8).
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 14.03.2017 22:53

piekara114 napisał(a):Na Sardynii nie byłam, i chyba na razie nie będę, więc czekam na dalszy ciąg....


Dziękuję, że czekasz na ciąg dalszy, bo się zastanawiałam :roll: pisać dalej czy nie :?: :?:
Sardynię mogę śmiało polecić, a co przemawia za: to piękne plaże :hearts: i mało komercji :!: Postaram się jakoś to pokazać :roll:

maxredaktor napisał(a):Na Sardynii byłem, i mam nadzieję być tam ponownie, ale też czekam na dalszy ciąg... ;)

Miło, że jesteś :D i zapraszam do współtworzenia tej relacji, chętnie zobaczę coś sardyńskiego "Twoimi oczami" :D

dangol napisał(a):Na Sardynii byłam (ale o tym przecież wiesz :wink: ), i chociaż w realu powrotu :roll: nie planuję, to z chęcią wrócę wirtualnie :D, zwłaszcza po zajawkowych fotkach z tak pięknym kolorem wody 8).

Dziękuję za Twoją obecność tutaj i za motywację do napisania relacji :smo: Nie będzie w niej zbyt dużo nowych miejsc, ale zapraszam :D :D
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 14.03.2017 23:38

Dzień 2, sobota 25 czerwca
Poranek nas budzi a przynajmniej mnie i starszą córkę więc wybieramy się po świeże pieczywo i na spacer nad Jezero Jasna. Od naszego apartamentu do celu to ok 2 km. Wychodzimy z domu i zaskakuje nas piękny widok Alp Julijskich 8O 8O

DSC_0267a.jpg

Spacer jest bardzo przyjemny, poranek cudowny, jestem na wakacjach :!: Chwilo trwaj :!:
Przechodzimy obok zabytkowej zabudowy miasta, tu aktualnie mieści się restauracja
DSC_0242a.jpg
Gostilna Pri Martinu

Dalej kościół widziany już wieczorem
DSC_0253a.jpg

i piękne szczyty :hearts:
DSC_0277a.jpg

Szkoda, że dziś nie możemy tu zostać na dłużej, ale obiecujemy sobie z córką, że tu wrócimy na górskie wakacje :idea:
Po drodze spotykamy wodospady i ciekawe formacje skalne
DSC_0292a.jpg

DSC_0344a.jpg

Po czym wchodzimy na szerokie rozlewisko górskiego potoku Pišnica, który wiosną lub po ulewie trochę zmienia rozmiar jak widać:mrgreen:
DSC_0299a.jpg

I jesteśmy nad spokojnym jeziorem z rzeźbą Kozoroga, z którą wiąże się legenda ludowa (jak zwykle o pięknej dziewczynie i nieszczęśliwej miłości...)
DSC_0329a.jpg

Trzeba wracać, w brzuchach brak śniadania trochę już daje znać :!: piekarnia wzywa :!:

Po śniadaniu ruszamy dalej do Planicy. Moje córki są wiernymi kibicami skoków narciarskich, więc punkt programu jest obowiązkowy. Faktycznie ten ośrodek robi wrażenie 8O Znam tylko skocznię w Zakopanem, Wiśle i Szczyrku, a teraz już wiem czemu np. Peter Prevc osiągał takie sukcesy. Tu treningi trwają chyba cały rok a skoczni jest kilka w tym ta największa Letalnica braci Gorišek.
DSC_0355a.jpg

IMAG3822a.jpg

Nawet latem jest wykorzystana na rodzinne pikniki :D
Po sesji fotograficznej ruszamy w kierunku Italii :hearts:
C.d.n. :smo:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.03.2017 01:14

trinity napisał(a):Szkoda, że dziś nie możemy tu zostać na dłużej, ale obiecujemy sobie z córką, że tu wrócimy na górskie wakacje :idea:

Zdecydowanie warto.

Pozdrawiam,
Wojtek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.03.2017 08:14

trinity napisał(a):Dzień 2, sobota 25 czerwca
Poranek nas budzi a przynajmniej mnie i starszą córkę więc wybieramy się po świeże pieczywo i na spacer nad Jezero Jasna. Od naszego apartamentu do celu to ok 2 km. Wychodzimy z domu i zaskakuje nas piękny widok Alp Julijskich 8O 8O

bardzo przyjemny poranek, który również kojarzę z urlopem, Słoweńskie Alpy przypadły nam do gustu,
Sardynia się podoba bardzo, lecz pewnie tam nie pojadę, dlatego z chęcią zobaczę, choć juz tu ja niedawno widziałem w dwóch relacjach
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.03.2017 09:18

jestem i ja i podziwiam :papa:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 15.03.2017 14:26

Franz napisał(a):
trinity napisał(a):Szkoda, że dziś nie możemy tu zostać na dłużej, ale obiecujemy sobie z córką, że tu wrócimy na górskie wakacje :idea:

Zdecydowanie warto.

Pozdrawiam,
Wojtek


Dziękuję Wojtku za zachętę :D już kilka lat temu planowałam kilkudniowy wypad w Alpy Julijskie zwiedzając je w Twojej relacji tu: slowenia-alpy-julijskie-oraz-kamnisko-savinjske-t26014-180.html?hilit=triglav#wrap
Teraz pozostaje realizacja :roll:

te kiero napisał(a):
trinity napisał(a):Dzień 2, sobota 25 czerwca
Poranek nas budzi a przynajmniej mnie i starszą córkę więc wybieramy się po świeże pieczywo i na spacer nad Jezero Jasna. Od naszego apartamentu do celu to ok 2 km. Wychodzimy z domu i zaskakuje nas piękny widok Alp Julijskich 8O 8O

bardzo przyjemny poranek, który również kojarzę z urlopem, Słoweńskie Alpy przypadły nam do gustu,
Sardynia się podoba bardzo, lecz pewnie tam nie pojadę, dlatego z chęcią zobaczę, choć juz tu ja niedawno widziałem w dwóch relacjach


Miło, że zajrzałeś :D
Poranek faktycznie był baaardzo piękny :hearts: zawsze, szczególnie w pierwsze dni urlopu delektuję się tą chwilą :D
Sardynię polecam i jeszcze do niedawna myślałam, że jest poza moim zasięgiem :oczko_usmiech:

beatabm napisał(a):jestem i ja i podziwiam :papa:

Witam, witam i zapraszam :D :D
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Re: Sardynia, czyli leniuchowanie i zwiedzanie... Bolonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 15.03.2017 20:21

Przekraczamy granicę Slo/It w miejscowości Rateče i wjeżdżamy do Włoch 8) Krętą drogą SS54 dojeżdżamy do autostrady i kierunek Bolonia :hearts: Czytałam o niej i przygotowałam się do zwiedzania m.in. w relacji Marzen_y buongiorno-benvenuti-sloneczna-emilia-romania-t49977.html?hilit=bolonia
u myszy73 weekendowe-wedrowki-myszy-t39135-1785.html i w innych :D

Jak na razie upał na zewnątrz samochodu nas przeraża 8O i zastanawiam się, jak będziemy w tej temperaturze zwiedzać :?:
IMAG3853a.jpg


Dojeżdżając do Bolonii obserwujemy gromadzące się chmury i dające się słyszeć grzmoty :o Po zakwaterowaniu w hotelu następuje oberwanie chmury :!: a po obiedzie wychodzi słońce :D i jest przyjemnie :smo: Tak jak lubię :D
To ruszamy tramwajem do centrum. Historii miasta nie będę opisywać, ale każdy wie, że tu jest najstarszy europejski uniwersytet :D Przechodzimy przez miasteczko umiwersyteckie, ale mnie ono nie zachwyca :cry: Brudno, trochę typów się tu kręci...
to idziemy dalej.

Skoro to miasto arkad, nie może ich i tu zabraknąć :oczko_usmiech:
DSC_0432a.jpg


i są takie pomalowane...
DSC_0433a.jpg


Polski akcent
DSC_0443a.jpg


Idziemy dalej w kierunku Dwóch Wież: Wieża Asinelli i Garisenda.
DSC_0448a.jpg


Jest tu dzisiaj dużo ludzi, organizowana jest wielka impreza, bo przecież dziś jest noc świętojańska
DSC_0452a.jpg


Dalej w kierunku Piazza Maggiore
aaa.jpg


Basilica Di San Petronio
DSC_0478a.jpg


Jemy pierwsze w tym roku włoskie lody i uciekamy od tłumów
DSC_0541a.jpg


DSC_0590a.jpg


Urocze miejsce, prawie jak w Wenecji, nawet pływają tu łódki :D
DSC_0559a.jpg


DSC_0598a.jpg


Kręcimy się po Bolonii do późnego wieczora, coś kupujemy do jedzenia i wracamy do hotelu. Jutro dalsze zwiedzanie :papa:
Załączniki:
DSC_0499a.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.03.2017 23:11

W Bolonii też nie byłam, choć już blisko było, że zamiast na Cyprze chodziłabym pod arkadami :D
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 16.03.2017 15:29

piekara114 napisał(a):W Bolonii też nie byłam, choć już blisko było, że zamiast na Cyprze chodziłabym pod arkadami :D


Mnie Bolonia szczególnie jakoś nie zachwyciła, nie wiem czy to kwestia terminu w jakim ją zwiedzałam, czy porównań do innych miast i nie jest u mnie na "top liście" :?

Ale arkady masz zaliczone :mrgreen:

Pozdrawiam i zapraszam do Florencji :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Sardynia, czyli leniuchowanie i zwiedzanie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone