Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.01.2023 20:38

To pytanie powinno być inne. Jaki jest stan autostrady w Czechach?
Bo dla mnie na odpowiedź Słowacja czy Czechy? zawsze odpowiem Słowacja i potem Austria. Większy komfort, lepsza droga, a kasa (ile taniej 60,100 zł?, co to jest przy całym koszcie wakacji) jest dla mnie mniej ważna niż wygoda.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Przez Czechy czy Słowacje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.01.2023 13:05

dids76 napisał(a):W tym roku planuję jeszcze inną trasę, czyli Czechy -Austria - Węgry (bez winiety przez Kőszeg) :papa:

4 lata temu wracałem tą trasą z Chorwacji. Całkiem przyjemna droga. Od Szombathely do austriackiej granicy zwykła krajówka ale z niezłą nawierzchnią, a potem prawie do samej słowackiej granicy (z krótkim wyjatkiem) nowa ekspresówka plus autostrada. Jechałem tam przed wieczorem i było pusto, ledwie kilka samochodów
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Przez Czechy czy Słowacje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 31.01.2023 08:38

dids76 napisał(a):W tym roku planuję jeszcze inną trasę, czyli Czechy -Austria - Węgry (bez winiety przez Kőszeg) :papa:

Ciekawa trasa; jedna z najkrótszych, ale czas przejazdu z Krakowa wg Googla wychodzi mi najdłuższy.
Kiedy planujesz jazdę tą trasą?
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Przez Czechy czy Słowacje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 31.01.2023 09:58

marekkowalak napisał(a):
dids76 napisał(a):W tym roku planuję jeszcze inną trasę, czyli Czechy -Austria - Węgry (bez winiety przez Kőszeg) :papa:

4 lata temu wracałem tą trasą z Chorwacji. Całkiem przyjemna droga. Od Szombathely do austriackiej granicy zwykła krajówka ale z niezłą nawierzchnią, a potem prawie do samej słowackiej granicy (z krótkim wyjatkiem) nowa ekspresówka plus autostrada. Jechałem tam przed wieczorem i było pusto, ledwie kilka samochodów

Słowackiej?? Zdaje się , że kolega chce na Wideń i dalej do Mikulova , względnie odwrotnie, zależy w którą stronę będzie jechał :?:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Przez Czechy czy Słowacje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.01.2023 11:16

SebastianM napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
dids76 napisał(a):W tym roku planuję jeszcze inną trasę, czyli Czechy -Austria - Węgry (bez winiety przez Kőszeg) :papa:

4 lata temu wracałem tą trasą z Chorwacji. Całkiem przyjemna droga. Od Szombathely do austriackiej granicy zwykła krajówka ale z niezłą nawierzchnią, a potem prawie do samej słowackiej granicy (z krótkim wyjatkiem) nowa ekspresówka plus autostrada. Jechałem tam przed wieczorem i było pusto, ledwie kilka samochodów

Słowackiej?? Zdaje się , że kolega chce na Wideń i dalej do Mikulova , względnie odwrotnie, zależy w którą stronę będzie jechał :?:

Tak, planuję przez Czechy i Wiedeń, czyli coś takiego https://goo.gl/maps/ZtJNeYs4B7vD6vS59
Jak pisałem wcześniej dla mnie najgorszy odcinek to dom - Żylina a do czeskiej D1 mam jakieś 30km. Jak na razie to plany, dokładną trasę ustalę sobie przed samym wyjazdem uwzględniając potencjalne remonty. :papa:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 31.01.2023 13:40

Kiedyś przekierowało mnie w Brnie na Bratysławę i spoko trasa była. Myślę sobie, że jak już minie się wąskie gardło w Mikulovie, to przy braku kontroli na chorwackiej granicy można cisnąć prosto na Zagrzeb.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 31.01.2023 14:08

To ja zapytam zwyczajnie.
Zawsze jeździłem przez Słowację. Niemal cały czas autostrada a jak nie to parę kilometrów prawie autostrada.
Później się przyzwyczaiłem i tak pozostało. Podróż przez Czechy, jeszcze kiedyś przez Czechosłowację, zniechęciła mnie skutecznie ze względu na betonowe płyty na kilkudziesięciu kilometrach autostrady.
Takie ciągłe tup, tup, tup nie jest miłe.
Teraz przy okazji chcę do Pragi i przez Czechy jest potrzeba. Można by tam przez Słowację a wracając przez Czechy, ale to generuje koszty.
I teraz pytanie - Czy te płyty na autostradach nadal są? Nie wiem w jakim miejscu były. Moje informacje są z przed jakieś 20 lat.
Czy ktoś coś wie na ten temat?
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 31.01.2023 15:09

Ja od zawsze jadę przez Czechy i dalej A i SLO. Co do jakości autostrad Czesi sporo zrobili, wiec betonowych płyt bać się nie musisz. Zmodernizowali odcinek od Brna w kierunku Bratysławy ale i Brno - Praga. Spokojnie możesz planować trasę przez Czech.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 31.01.2023 15:35

StaryMarek napisał(a):I teraz pytanie - Czy te płyty na autostradach nadal są? Nie wiem w jakim miejscu były. Moje informacje są z przed jakieś 20 lat.
Czy ktoś coś wie na ten temat?

Więc straciłeś okres, kiedy przez Czechy najlepiej się jeździło ;)
Wybudowane przez nich w międzyczasie nowe autostrady i drogi szybkiego ruchu już w dużej części wymagają remontu, co właśnie jest główną przyczyną korków na trasie. W zeszłym roku takich odcinków z remontami było dużo.
Płyty najdłużej pozostały na odcinku drogi przebiegającym przez byłe lotnisko wojskowe (gdzie obecnie jest muzeum lotnictwa), cała reszta już została pokryta asfaltem, a nie jest wykluczone, że ten odcinek także, gdyż nie przypominam sobie żadnych negatywnych doznań z ostatnich przejazdów tym odcinkiem.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Przez Czechy czy Słowacje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 31.01.2023 20:21

dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
dids76 napisał(a):W tym roku planuję jeszcze inną trasę, czyli Czechy -Austria - Węgry (bez winiety przez Kőszeg) :papa:

4 lata temu wracałem tą trasą z Chorwacji. Całkiem przyjemna droga. Od Szombathely do austriackiej granicy zwykła krajówka ale z niezłą nawierzchnią, a potem prawie do samej słowackiej granicy (z krótkim wyjatkiem) nowa ekspresówka plus autostrada. Jechałem tam przed wieczorem i było pusto, ledwie kilka samochodów

Słowackiej?? Zdaje się , że kolega chce na Wideń i dalej do Mikulova , względnie odwrotnie, zależy w którą stronę będzie jechał :?:

Tak, planuję przez Czechy i Wiedeń, czyli coś takiego https://goo.gl/maps/ZtJNeYs4B7vD6vS59
Jak pisałem wcześniej dla mnie najgorszy odcinek to dom - Żylina a do czeskiej D1 mam jakieś 30km. Jak na razie to plany, dokładną trasę ustalę sobie przed samym wyjazdem uwzględniając potencjalne remonty. :papa:

Widzę że moją starą ścieżkę będziesz próbował, wieczorem i nocą jest ok.
W ciągu dnia już gorzej w okolicy Wiednia, chyba że sobota wieczorem. Jadąc do od zjazdu na A3 to już pustkowie, uwaga na ograniczenia prędkości na tym kawałku.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 31.01.2023 21:49

Wszystkim Wam i każdemu osobno serdecznie dziękuję.
Widocznie złe wrażenie po płytach przeszło do historii. Wiele razy słyszałem że przez Czechy lepiej.
Ja przez Słowację jeździłem raczej z przyzwyczajenia. Tak było, tak zostało i nie zbyt bardzo zastanawiałem się nad zmianą.
Dziękuję.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Przez Czechy czy Słowacje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.01.2023 22:09

wielbiciel napisał(a):Widzę że moją starą ścieżkę będziesz próbował, wieczorem i nocą jest ok.
W ciągu dnia już gorzej w okolicy Wiednia, chyba że sobota wieczorem. Jadąc do od zjazdu na A3 to już pustkowie, uwaga na ograniczenia prędkości na tym kawałku.

No właśnie wyjazd planowany w piątek rano i trochę się zastanawiam nad tym Wiedniem. Z drugiej strony dojazd tylko do Lenti, więc nie będzie mi się spieszyło a zawsze jakaś zmiana trasy :wink:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Przez Czechy czy Słowacje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.01.2023 23:32

SebastianM napisał(a):Słowackiej?? Zdaje się , że kolega chce na Wideń i dalej do Mikulova , względnie odwrotnie, zależy w którą stronę będzie jechał :?:


Można i przez Wiedeń na Mikulov zamiast na Jarovce.

Ja nigdy nie jeżdżę przez Czechy; nawet jeśli jadę na Wiedeń, to przez Bratysławę. Nic mi Pepiki nie zrobili, ale nie pałam sympatią do ichnich autostrad.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Przez Czechy czy Słowacje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 02.02.2023 09:05

dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
dids76 napisał(a):W tym roku planuję jeszcze inną trasę, czyli Czechy -Austria - Węgry (bez winiety przez Kőszeg) :papa:

4 lata temu wracałem tą trasą z Chorwacji. Całkiem przyjemna droga. Od Szombathely do austriackiej granicy zwykła krajówka ale z niezłą nawierzchnią, a potem prawie do samej słowackiej granicy (z krótkim wyjatkiem) nowa ekspresówka plus autostrada. Jechałem tam przed wieczorem i było pusto, ledwie kilka samochodów

Słowackiej?? Zdaje się , że kolega chce na Wideń i dalej do Mikulova , względnie odwrotnie, zależy w którą stronę będzie jechał :?:

Tak, planuję przez Czechy i Wiedeń, czyli coś takiego https://goo.gl/maps/ZtJNeYs4B7vD6vS59
Jak pisałem wcześniej dla mnie najgorszy odcinek to dom - Żylina a do czeskiej D1 mam jakieś 30km. Jak na razie to plany, dokładną trasę ustalę sobie przed samym wyjazdem uwzględniając potencjalne remonty. :papa:


Dids76 a jak potem, przez Słowenię i Lendavę czy na Letenye? Ja już się pogubiłem w wątku czy ten odcinek od granicy ze Słowenią do pierwszego ronda i dalej na Dolga Vas jest płatny czy nie?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 02.02.2023 09:09

Jeśli mówisz o tym kilkudziesięciometrowym odcinku od granicy HU-SLO do ronda i rozjazdu na autostradę/Lendavę, to nie jest płatny, a przynajmniej nie był we wrześniu zeszłego roku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 338
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone