Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tuciek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 05.08.2022 13:48

Czy jadąc z Cieszyna do Czadcy trzeba mieć winietę czeską? Plan jest taki, żeby jechać przez Zwardoń ale przez Cieszyn trasa wygląda podobnie. W tej chwili mam winiety słowackie i węgierskie, czeskiej nie planuję. Pozdrawiam.
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 05.08.2022 14:30

Nie trzeba
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.08.2022 08:04

marekkowalak napisał(a):Co prawda co roku zarówno Pepiki, jak i Słowacy robią tam jakieś lokalne remonty, ale nie spowalniają one ruchu w znaczący sposób.

jeżeli prawie pół godzinna obsuwa na czeskiej 11-tce nie jest znaczącym spowolnieniem, to mogę się zgodzić ;)
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.08.2022 08:44

Pudelek napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Co prawda co roku zarówno Pepiki, jak i Słowacy robią tam jakieś lokalne remonty, ale nie spowalniają one ruchu w znaczący sposób.

jeżeli prawie pół godzinna obsuwa na czeskiej 11-tce nie jest znaczącym spowolnieniem, to mogę się zgodzić ;)

W jedną stronę stałem tam w sumie jakieś 10 minut, w drugą jeszcze mniej.
Ot, zwykłe wahadło regulowane światłami, jakich mnóstwo w każdym kraju.
Pik71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 09.08.2022 12:43

Cześć.
Na stronie https://edalnice.cz/pl/index.html#/validation droga nr.11 jest na szaro czyli darmocha, a na Google drogowskaz pokazuje M https://goo.gl/maps/5tz6K3KCDmFsJbEPA
janusz07
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 09.08.2022 13:02

tuciek napisał(a):Czy jadąc z Cieszyna do Czadcy trzeba mieć winietę czeską? Plan jest taki, żeby jechać przez Zwardoń ale przez Cieszyn trasa wygląda podobnie. W tej chwili mam winiety słowackie i węgierskie, czeskiej nie planuję. Pozdrawiam.

Jeżeli jeszcze nie pojechałeś to moje odczucia. Od dwu lat przestałem jeździć przez Cieszyn i Czechy, źle się jedzie przez Czechy, mnóstwo świateł, zwężeń i innych utrudnień. Wybieram Żywiec, Węgierska Górkę i wskakuję na Słowackie autostrady. Jedyne utrudnienia i niedogodności to przejazd przez Węgierską Górkę, jeszcze nie ma obwodnicy i ewentualnie sporo tirów.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.08.2022 13:12

Pik71 napisał(a):Cześć.
Na stronie https://edalnice.cz/pl/index.html#/validation droga nr.11 jest na szaro czyli darmocha, a na Google drogowskaz pokazuje M https://goo.gl/maps/5tz6K3KCDmFsJbEPA

Bo M to "myto" czyli opłata dla samochodów powyżej 3,5t :papa:
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.08.2022 22:56

janusz07 napisał(a):Jeżeli jeszcze nie pojechałeś to moje odczucia. Od dwu lat przestałem jeździć przez Cieszyn i Czechy, źle się jedzie przez Czechy, mnóstwo świateł, zwężeń i innych utrudnień. Wybieram Żywiec, Węgierska Górkę i wskakuję na Słowackie autostrady. Jedyne utrudnienia i niedogodności to przejazd przez Węgierską Górkę, jeszcze nie ma obwodnicy i ewentualnie sporo tirów.

Świateł???

Gdzie ty tam masz światła? Na odcinku od Cieszyna do Svrcinovca (gdzie łączą się drogi z Cieszyna i z Żywca) nie ma ani jednego skrzyżowania ze światłami!!

Wahadła i zwężki się zdarzają, ale i tak są mniej uciążliwe niż ta cała Węgierska Górka nieszczęsna. O dojeździe do Żywca z centralnej Polski nie wspomnę...
bledzik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 10.08.2022 14:20

Nie wiem czemu z kierunku Gliwic jeździcie przez tą Zilinę. Przecież do Bratysławy ( i dalej ) o wiele lepiej i szybciej jedzie się przez Ostrava- Olomouc - Brno.
Google maps zawsze pokazuje 20-30 min szybciej. Zresztą jest cały czas autostrada , a tu nie da się "nadrobić " tej krajówki
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 10.08.2022 14:33

Bo nie każdy chce kupować dodatkową winietę, bo nie każdemu zależy na tych 20 - 30 min. A to też jest złudne, bo sam doświadczyłem stania w korku przy wjeździe do Brna.
bledzik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 10.08.2022 14:45

korki są o wiele rzadsze na tej trasie niż przez Cieszyn, Ziline.
Trasa przez Czechy o wiele lepsza i przyjemniejsza.
ale to tak jak z tymi, którzy wolą d1 w Chorwacji zamiast A1 i jeszcze próbują przekonywać , że szybciej. Poza ekstremalnymi przypadkami to się nie zdarza.
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.08.2022 19:09

bledzik napisał(a):Nie wiem czemu z kierunku Gliwic jeździcie przez tą Zilinę. Przecież do Bratysławy ( i dalej ) o wiele lepiej i szybciej jedzie się przez Ostrava- Olomouc - Brno.
Google maps zawsze pokazuje 20-30 min szybciej. Zresztą jest cały czas autostrada , a tu nie da się "nadrobić " tej krajówki

Poi pierwsze: czeskie autostrady (do niedawna płytostrady) są w wiecznych remontach i te 20-30 minut można tam łatwo stracić.

Po drugie: nie wiem, czy lepiej. Trasa przez Żylinę jest bardzo przyjemna. Po dojeździe do Żyliny włączam najwyższy bieg, tempomat i przez 200 km nie dotykam biegów. Dla mnie bajka. Przez Czechy tak się nie da.

Po trzecie: trasa przez Cieszyn - Trzyniec - Čadcę do Żyliny jest łatwa, szybka i przyjemna. Chwila odmienności pomiędzy 2 auostradami (ja jadę z Płocka, więc do Żor A1).

Po czwarte: nie potrzeba dodatkowej czeskiej winiety.

Po piąte: przyzwyczajenie i sentyment. Dla mnie wyjazd bez tankowania i kolacji na Zlatych Pieskach to nie wyjazd.
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 11.08.2022 07:11

bledzik napisał(a):korki są o wiele rzadsze na tej trasie niż przez Cieszyn, Ziline.

aha. Biorąc pod uwagę, że - poza obecnymi wahadłami na 11-tce - jedyne miejsce na korki na tej trasie to skrzyżowanie w Kusyckim Novym Mieście, to na pewno :lol:
ApropoDefacto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 11.08.2022 09:25

marekkowalak napisał(a):Po piąte: przyzwyczajenie i sentyment. Dla mnie wyjazd bez tankowania i kolacji na Zlatych Pieskach to nie wyjazd.

W moim przypadku również jest to obowiązkowy punkt w trasie do Chorwacji :lol:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2022 09:54

bledzik napisał(a):korki są o wiele rzadsze na tej trasie niż przez Cieszyn, Ziline.
Trasa przez Czechy o wiele lepsza i przyjemniejsza.
ale to tak jak z tymi, którzy wolą d1 w Chorwacji zamiast A1 i jeszcze próbują przekonywać , że szybciej. Poza ekstremalnymi przypadkami to się nie zdarza.

Z racji tego że mam bardzo blisko do Czeskiej D1 to jakoby naturalnie wypada mi jazda przez Ostrawę i Brno. Niestety przez korki właśnie niekiedy z niej rezygnuję na rzecz Cieszyna i Żyliny. W tym roku z racji remontów na czeskiej 11 pojechałem właśnie przez Brno, na szczęście udało się uniknąć większych korków, jedynie małe zatwardzenia w okolicach Prościejowa i Brna.
Ps. W Chorwacji zawsze jeżdżę D1, nie dlatego ze jest szybciej (jakieś 1,5godziny wolniej) a dlatego że mam mniejszą możliwość wpadnięcia w korek, piękne widoki i zaoszczędzone jakieś 110zł :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 336
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022