Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.06.2022 10:27

Krisv napisał(a):
Krisv napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ja się łamię i zastanawiam, czy z A1 w PL nie pociągnąć przez Czechy na Drasenhofen, choć po przejeździe tą trasą parę lat temu zarzekałem się, że nigdy więcej (korek przed Brnem i potem przy zalewie przed granicą AUT).

Pojadę tą trasą też w piątek za dwa dni - winiety na CZ i AUT już wykupione, więc trasy nie będę zmieniał. Dam znać jak to wygląda w tym roku, chociaż w zeszły też jechałem tą trasą i było spoko - jedynie parę minut stanie na wahadle przed zalewem.

No i pojechałem wczoraj (piątek) przez Czechy i nawet przejechałem bez stania w korkach, ale takiej ilości zwężeń i ograniczeń do 80 i 100 km/h nigdy i nigdzie nie spotkałem, a jeżdżę na wakacje do Chorwacji/Włoch od ponad 20 lat :evil:
W nocy da się przez Czechy przejechać płynnie nawet w piątek (bijąc przy okazji rekordy niskiego spalania), wahadła przy zalewie już nie ma, ale mam duże obawy, jak to będzie wyglądało w dzień, gdy będę wracał :?

Thx.
Już zakupiłem winiety na Słowację i Austrię. J&*ać Czechy :lol:
redlumek
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) redlumek » 28.06.2022 11:42

droga - A1 - Czechy przez Brno - potem kierunek na Wiedeń - Słowenia i Chorwacja. Trasa z noclegiem w Brnie. Pierwszy dzień całkiem spokojnie się jechało zero większych korków (w jednym miejscu budowa A1 - ale było płynnie) Drugi dzień to już się zaczęło - za Brnem co parę kilometrów ograniczenie do 100 potem do 80. Jak się skończą ograniczenia - to człowiek nie zdąży się rozpędzić do 130 i już znowu ograniczenie do 100 i 80. W Austrii trochę lepiej - przez Wiedeń lekko się korkowało - ale płynnie się przejechało bez stania. Granica słoweńsko-chorwacka - przejazd w 5 min. Podjeżdżam się pod budkę - wyciągam rękę z paszportami - to straż graniczna macha by jechać. Wyjazd z Zagrzebia Lućko - bez korków - ale wjazd do Zagrzebia - to parukilometrowe korki. Dalej (autostrada na Torgir) - przez dłużą część trasy było ograniczenie do 100 ale wszyscy grzali przynajmniej po 130 - trochę dziwne te ograniczenia - ale jechałem zgodnie z przepisami.

PS jechałem sobota-niedziela w dzień
Kerad n
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 28.06.2022 11:59

Marsallah napisał(a):
Krisv napisał(a):
Krisv napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ja się łamię i zastanawiam, czy z A1 w PL nie pociągnąć przez Czechy na Drasenhofen, choć po przejeździe tą trasą parę lat temu zarzekałem się, że nigdy więcej (korek przed Brnem i potem przy zalewie przed granicą AUT).

Pojadę tą trasą też w piątek za dwa dni - winiety na CZ i AUT już wykupione, więc trasy nie będę zmieniał. Dam znać jak to wygląda w tym roku, chociaż w zeszły też jechałem tą trasą i było spoko - jedynie parę minut stanie na wahadle przed zalewem.

No i pojechałem wczoraj (piątek) przez Czechy i nawet przejechałem bez stania w korkach, ale takiej ilości zwężeń i ograniczeń do 80 i 100 km/h nigdy i nigdzie nie spotkałem, a

jeżdżę na wakacje do Chorwacji/Włoch od ponad 20 lat :evil:
W nocy da się przez Czechy przejechać płynnie nawet w piątek (bijąc przy okazji rekordy niskiego spalania), wahadła przy zalewie już nie ma, ale mam duże obawy, jak to będzie wyglądało w dzień, gdy będę wracał :?

Thx.
Już zakupiłem winiety na Słowację i Austrię. J&*ać Czechy :lol:

Czy kolega będzie tak miły i podpowie jak się wybiera przez Słowację i Austrię . W tym roku po paru latach przerwy wyruszam z okolic Warszawy, nie południa Polski.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.06.2022 21:26

Jadę autostradą A1 aż do granicy, na pierwszym zjeździe w Czechach na Czeski Cieszyn, Trzyniec i Świerczynowiec, dalej na Żylinę, Bratysławę, S1 omijam Wiedeń od południa i potem na Graz.
Kerad n
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 30.06.2022 23:26

Serdecznie, pięknie dziękuję, udanego pobytu, urlopu, dojazdu, powrotu, wszystkiego najlepszego.
Zaraz sobie w GM wrzucę.
:papa: :D
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.07.2022 18:38

Panowie, GM pokazują mi, że przejazd przez granicę POL/CZE w Skrbeńsku może być zamknięty. Coś jest na rzeczy, czy po prostu chodzi o te słupki, które stoją tak wąsko, że trzeba złożyć lusterka, żeby się zmieścić? Dids?
stew666
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 12.07.2022 07:10

Marsallah napisał(a):Panowie, GM pokazują mi, że przejazd przez granicę POL/CZE w Skrbeńsku może być zamknięty. Coś jest na rzeczy, czy po prostu chodzi o te słupki, które stoją tak wąsko, że trzeba złożyć lusterka, żeby się zmieścić? Dids?

Jechałem tam 2 tygodnie temu rowerem, na środku drogi stoją słupki, nie widzę szans przejechać tam autem, zważywszy że 3 km obok jest bezproblemowy przejazd w Gołkowicach
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2022 08:30

Marsallah napisał(a):Panowie, GM pokazują mi, że przejazd przez granicę POL/CZE w Skrbeńsku może być zamknięty. Coś jest na rzeczy, czy po prostu chodzi o te słupki, które stoją tak wąsko, że trzeba złożyć lusterka, żeby się zmieścić? Dids?

Tak jak pisze stew666 droga w Skarbeńsku jest zablokowana dla ruchu samochodowego. Ja często z Bielska Białej do domu wracam przez Karwinę - Petrovice u Karviny - Gołkowice https://goo.gl/maps/7qp9mq8Db5PPuDND9 . Trochę wąska droga od granicy do Petrovic. W tym miejscu https://goo.gl/maps/DF1SX7tBffvXwKZX6 jest remont wiaduktu ale nie ma problemów z objazdem.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.07.2022 19:06

stew666 napisał(a):

Jechałem tam 2 tygodnie temu rowerem, na środku drogi stoją słupki, nie widzę szans przejechać tam autem, zważywszy że 3 km obok jest bezproblemowy przejazd w Gołkowicach

Ja tamtędy już przejeżdżałem między tymi słupkami, ze złożonymi lusterkami. Nie widziałem żadnych znaków, że nie można samochodem. Ale dzięki za uzupełnienie.
surfing
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 14.07.2022 21:26

Omówienie trasy z Chorwacji do Polski - Ceny, ciekawostki, prędkości itp.
js305
Globtroter
Trasa do Baski przez Pragę

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 27.07.2022 13:39

Jest wyjazd do Chorwacji za parę dni i sprawdzam trasy. Planuję przystanek w Pradze celem pozwiedzania i jednocześnie dzięki temu będzie trasa podzielona. Jak wklepuję na guglu z Pragi do Baska Voda to pokazuje mi dziwne rzeczy: na telefonie 16h a na kompie 11h. Czy obecnie są jakieś grube remonty na tej trasie?
https://www.google.com/maps/dir/Praga,+ ... 572645!3e0
Może poradzicie inną (w sensie z Pragi dalej)?

edit: te różnice to przez moją nieuwagę, unikanie opłat na tel ale może polecicie inną trasę
janniko
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 03.08.2022 08:11

Witam
Pogrzebałem trochę w forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Jedziemy z Krakowa przez Słowację / Węgry do Serbii i dalej.
Zazwyczaj jeździmy przez Chyżne / Sahy / Budapeszt itd
Kilka lat temu pojechaliśmy przez Cieszych / Cadca i na Bratysławę, żeby dłużej jechać przez autostradę. Pamiętam jednak, że z Cieszyna do początku autostrady (chyba w Żylinie) ciężko się jechało - zwężania, roboty, korki. Innym razem pojechaliśmy przez Żywiec i to samo.
Jak wygląda sytuacja obecnie? Czy teraz też są roboty, korki i przestoje?
PS
Znam inne trasy, ale interesuje mnie jak jest na tym odcinku. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Dziękuję
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 03.08.2022 22:56

Są podwójne roboty na czeskiej drodze nr 11 w okolicach Jabłonkowa, ale można je minąć boczną drogą 474. Natomiast na odcinki słowackim robót nie było - najpierw jest autostrada do Czadcy, potem normalne drogi, przy czym dość często korkują się światła przy Kusyckim Nowym Mieście. W weekend zazwyczaj nie stanowią one problemu, gorzej może być w tygodniu.
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.08.2022 22:42

janniko napisał(a):Witam
Pogrzebałem trochę w forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Jedziemy z Krakowa przez Słowację / Węgry do Serbii i dalej.
Zazwyczaj jeździmy przez Chyżne / Sahy / Budapeszt itd
Kilka lat temu pojechaliśmy przez Cieszych / Cadca i na Bratysławę, żeby dłużej jechać przez autostradę. Pamiętam jednak, że z Cieszyna do początku autostrady (chyba w Żylinie) ciężko się jechało - zwężania, roboty, korki. Innym razem pojechaliśmy przez Żywiec i to samo.
Jak wygląda sytuacja obecnie? Czy teraz też są roboty, korki i przestoje?
PS
Znam inne trasy, ale interesuje mnie jak jest na tym odcinku. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Dziękuję

Od kilku lat jest już o wiele lepiej niż przedtem.

1. Czesi oddali nową obwodnicę Trzyńca, dwupasmową. Jedzie się super.
2. Słowacy oddali najpierw kawałek autostrady od Čadcy do Svricinovca, a potem kolejny odcinek do tunelu Horelica - jedzie się również super.
3. Słowacy oddali kolejny odcinek autostrady D3 - już się nie jedzie przez centrum Żyliny, tylko odbija na tunel i most przy samym wjeździe.

Te wszystkie zmiany spowodowały, że przejazd trasą Cieszyn - Żylina stał się praktycznie bezproblemowy. Co prawda co roku zarówno Pepiki, jak i Słowacy robią tam jakieś lokalne remonty, ale nie spowalniają one ruchu w znaczący sposób.

Tak że jechać i się nie zastanawiać. Osobiście jeżdżę tą trasą od 14 lat i nie planuję zmian. :papa:
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.08.2022 07:51

Ja jechałem tą trasą 2x w tym roku i generalnie trzeba patrzeć na to, czy nie ma dużego spowolnienia ruchu na odcinkach bez autostrad w CZ i SK. Ja sam w tamtą stronę omijałem takie korki, w te było już lepiej, więc jechałem normalnie.

Zarówno droga 11 w CZ, jak i 11 w SK, mają biegnące równolegle i często przeplatające się z sobą drogi, którymi można w razie zatoru pojechać, więc luzik.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 335
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022