Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.06.2022 09:27

Krisv napisał(a):
Krisv napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ja się łamię i zastanawiam, czy z A1 w PL nie pociągnąć przez Czechy na Drasenhofen, choć po przejeździe tą trasą parę lat temu zarzekałem się, że nigdy więcej (korek przed Brnem i potem przy zalewie przed granicą AUT).

Pojadę tą trasą też w piątek za dwa dni - winiety na CZ i AUT już wykupione, więc trasy nie będę zmieniał. Dam znać jak to wygląda w tym roku, chociaż w zeszły też jechałem tą trasą i było spoko - jedynie parę minut stanie na wahadle przed zalewem.


No i pojechałem wczoraj (piątek) przez Czechy i nawet przejechałem bez stania w korkach, ale takiej ilości zwężeń i ograniczeń do 80 i 100 km/h nigdy i nigdzie nie spotkałem, a jeżdżę na wakacje do Chorwacji/Włoch od ponad 20 lat :evil:
W nocy da się przez Czechy przejechać płynnie nawet w piątek (bijąc przy okazji rekordy niskiego spalania), wahadła przy zalewie już nie ma, ale mam duże obawy, jak to będzie wyglądało w dzień, gdy będę wracał :?


Thx.
Już zakupiłem winiety na Słowację i Austrię. J&*ać Czechy :lol:
redlumek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) redlumek » 28.06.2022 10:42

droga - A1 - Czechy przez Brno - potem kierunek na Wiedeń - Słowenia i Chorwacja. Trasa z noclegiem w Brnie. Pierwszy dzień całkiem spokojnie się jechało zero większych korków (w jednym miejscu budowa A1 - ale było płynnie) Drugi dzień to już się zaczęło - za Brnem co parę kilometrów ograniczenie do 100 potem do 80. Jak się skończą ograniczenia - to człowiek nie zdąży się rozpędzić do 130 i już znowu ograniczenie do 100 i 80. W Austrii trochę lepiej - przez Wiedeń lekko się korkowało - ale płynnie się przejechało bez stania. Granica słoweńsko-chorwacka - przejazd w 5 min. Podjeżdżam się pod budkę - wyciągam rękę z paszportami - to straż graniczna macha by jechać. Wyjazd z Zagrzebia Lućko - bez korków - ale wjazd do Zagrzebia - to parukilometrowe korki. Dalej (autostrada na Torgir) - przez dłużą część trasy było ograniczenie do 100 ale wszyscy grzali przynajmniej po 130 - trochę dziwne te ograniczenia - ale jechałem zgodnie z przepisami.

PS jechałem sobota-niedziela w dzień
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 28.06.2022 10:59

Marsallah napisał(a):
Krisv napisał(a):
Krisv napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ja się łamię i zastanawiam, czy z A1 w PL nie pociągnąć przez Czechy na Drasenhofen, choć po przejeździe tą trasą parę lat temu zarzekałem się, że nigdy więcej (korek przed Brnem i potem przy zalewie przed granicą AUT).

Pojadę tą trasą też w piątek za dwa dni - winiety na CZ i AUT już wykupione, więc trasy nie będę zmieniał. Dam znać jak to wygląda w tym roku, chociaż w zeszły też jechałem tą trasą i było spoko - jedynie parę minut stanie na wahadle przed zalewem.


No i pojechałem wczoraj (piątek) przez Czechy i nawet przejechałem bez stania w korkach, ale takiej ilości zwężeń i ograniczeń do 80 i 100 km/h nigdy i nigdzie nie spotkałem, a



jeżdżę na wakacje do Chorwacji/Włoch od ponad 20 lat :evil:
W nocy da się przez Czechy przejechać płynnie nawet w piątek (bijąc przy okazji rekordy niskiego spalania), wahadła przy zalewie już nie ma, ale mam duże obawy, jak to będzie wyglądało w dzień, gdy będę wracał :?


Thx.
Już zakupiłem winiety na Słowację i Austrię. J&*ać Czechy :lol:


Czy kolega będzie tak miły i podpowie jak się wybiera przez Słowację i Austrię . W tym roku po paru latach przerwy wyruszam z okolic Warszawy, nie południa Polski.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.06.2022 20:26

Jadę autostradą A1 aż do granicy, na pierwszym zjeździe w Czechach na Czeski Cieszyn, Trzyniec i Świerczynowiec, dalej na Żylinę, Bratysławę, S1 omijam Wiedeń od południa i potem na Graz.
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 30.06.2022 22:26

Serdecznie, pięknie dziękuję, udanego pobytu, urlopu, dojazdu, powrotu, wszystkiego najlepszego.
Zaraz sobie w GM wrzucę.
:papa: :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.07.2022 17:38

Panowie, GM pokazują mi, że przejazd przez granicę POL/CZE w Skrbeńsku może być zamknięty. Coś jest na rzeczy, czy po prostu chodzi o te słupki, które stoją tak wąsko, że trzeba złożyć lusterka, żeby się zmieścić? Dids?
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 12.07.2022 06:10

Marsallah napisał(a):Panowie, GM pokazują mi, że przejazd przez granicę POL/CZE w Skrbeńsku może być zamknięty. Coś jest na rzeczy, czy po prostu chodzi o te słupki, które stoją tak wąsko, że trzeba złożyć lusterka, żeby się zmieścić? Dids?

Jechałem tam 2 tygodnie temu rowerem, na środku drogi stoją słupki, nie widzę szans przejechać tam autem, zważywszy że 3 km obok jest bezproblemowy przejazd w Gołkowicach
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2022 07:30

Marsallah napisał(a):Panowie, GM pokazują mi, że przejazd przez granicę POL/CZE w Skrbeńsku może być zamknięty. Coś jest na rzeczy, czy po prostu chodzi o te słupki, które stoją tak wąsko, że trzeba złożyć lusterka, żeby się zmieścić? Dids?

Tak jak pisze stew666 droga w Skarbeńsku jest zablokowana dla ruchu samochodowego. Ja często z Bielska Białej do domu wracam przez Karwinę - Petrovice u Karviny - Gołkowice https://goo.gl/maps/7qp9mq8Db5PPuDND9 . Trochę wąska droga od granicy do Petrovic. W tym miejscu https://goo.gl/maps/DF1SX7tBffvXwKZX6 jest remont wiaduktu ale nie ma problemów z objazdem.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.07.2022 18:06

stew666 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Panowie, GM pokazują mi, że przejazd przez granicę POL/CZE w Skrbeńsku może być zamknięty. Coś jest na rzeczy, czy po prostu chodzi o te słupki, które stoją tak wąsko, że trzeba złożyć lusterka, żeby się zmieścić? Dids?

Jechałem tam 2 tygodnie temu rowerem, na środku drogi stoją słupki, nie widzę szans przejechać tam autem, zważywszy że 3 km obok jest bezproblemowy przejazd w Gołkowicach


Ja tamtędy już przejeżdżałem między tymi słupkami, ze złożonymi lusterkami. Nie widziałem żadnych znaków, że nie można samochodem. Ale dzięki za uzupełnienie.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 14.07.2022 20:26

Omówienie trasy z Chorwacji do Polski - Ceny, ciekawostki, prędkości itp.
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017
Trasa do Baski przez Pragę

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 27.07.2022 12:39

Jest wyjazd do Chorwacji za parę dni i sprawdzam trasy. Planuję przystanek w Pradze celem pozwiedzania i jednocześnie dzięki temu będzie trasa podzielona. Jak wklepuję na guglu z Pragi do Baska Voda to pokazuje mi dziwne rzeczy: na telefonie 16h a na kompie 11h. Czy obecnie są jakieś grube remonty na tej trasie?
https://www.google.com/maps/dir/Praga,+ ... 572645!3e0
Może poradzicie inną (w sensie z Pragi dalej)?

edit: te różnice to przez moją nieuwagę, unikanie opłat na tel ale może polecicie inną trasę
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 03.08.2022 07:11

Witam
Pogrzebałem trochę w forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Jedziemy z Krakowa przez Słowację / Węgry do Serbii i dalej.
Zazwyczaj jeździmy przez Chyżne / Sahy / Budapeszt itd
Kilka lat temu pojechaliśmy przez Cieszych / Cadca i na Bratysławę, żeby dłużej jechać przez autostradę. Pamiętam jednak, że z Cieszyna do początku autostrady (chyba w Żylinie) ciężko się jechało - zwężania, roboty, korki. Innym razem pojechaliśmy przez Żywiec i to samo.
Jak wygląda sytuacja obecnie? Czy teraz też są roboty, korki i przestoje?
PS
Znam inne trasy, ale interesuje mnie jak jest na tym odcinku. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Dziękuję
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 03.08.2022 21:56

Są podwójne roboty na czeskiej drodze nr 11 w okolicach Jabłonkowa, ale można je minąć boczną drogą 474. Natomiast na odcinki słowackim robót nie było - najpierw jest autostrada do Czadcy, potem normalne drogi, przy czym dość często korkują się światła przy Kusyckim Nowym Mieście. W weekend zazwyczaj nie stanowią one problemu, gorzej może być w tygodniu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.08.2022 21:42

janniko napisał(a):Witam
Pogrzebałem trochę w forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Jedziemy z Krakowa przez Słowację / Węgry do Serbii i dalej.
Zazwyczaj jeździmy przez Chyżne / Sahy / Budapeszt itd
Kilka lat temu pojechaliśmy przez Cieszych / Cadca i na Bratysławę, żeby dłużej jechać przez autostradę. Pamiętam jednak, że z Cieszyna do początku autostrady (chyba w Żylinie) ciężko się jechało - zwężania, roboty, korki. Innym razem pojechaliśmy przez Żywiec i to samo.
Jak wygląda sytuacja obecnie? Czy teraz też są roboty, korki i przestoje?
PS
Znam inne trasy, ale interesuje mnie jak jest na tym odcinku. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Dziękuję


Od kilku lat jest już o wiele lepiej niż przedtem.

1. Czesi oddali nową obwodnicę Trzyńca, dwupasmową. Jedzie się super.
2. Słowacy oddali najpierw kawałek autostrady od Čadcy do Svricinovca, a potem kolejny odcinek do tunelu Horelica - jedzie się również super.
3. Słowacy oddali kolejny odcinek autostrady D3 - już się nie jedzie przez centrum Żyliny, tylko odbija na tunel i most przy samym wjeździe.

Te wszystkie zmiany spowodowały, że przejazd trasą Cieszyn - Żylina stał się praktycznie bezproblemowy. Co prawda co roku zarówno Pepiki, jak i Słowacy robią tam jakieś lokalne remonty, ale nie spowalniają one ruchu w znaczący sposób.

Tak że jechać i się nie zastanawiać. Osobiście jeżdżę tą trasą od 14 lat i nie planuję zmian. :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.08.2022 06:51

Ja jechałem tą trasą 2x w tym roku i generalnie trzeba patrzeć na to, czy nie ma dużego spowolnienia ruchu na odcinkach bez autostrad w CZ i SK. Ja sam w tamtą stronę omijałem takie korki, w te było już lepiej, więc jechałem normalnie.

Zarówno droga 11 w CZ, jak i 11 w SK, mają biegnące równolegle i często przeplatające się z sobą drogi, którymi można w razie zatoru pojechać, więc luzik.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 335
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone