Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.06.2022 00:46

Slavko1974 napisał(a):Ale będę jechał w nocy i w tygodniu, więc czy faktycznie dużo zyskam?

Czy dużo?
Krajówką w A jedziesz 100km/h, reszta po powyżej. Wiedeń jako metropolia "żyje" 24h i jest dalej.
Twoja decyzja, nocą jedno i drugie jest ok.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.06.2022 08:23

Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś z Was jeździł przez Słowację i potem nie przez Węgry a przez Austrię?
Chodzi mi konkretnie o odcinek pomiędzy Bratysławą a Wiener Neustadt. GM kieruje mnie do autostradami A6 i A4 Wiednia i potem w dół już po staremu.
Wymyśliłem sobie skrót drogą nr 50, S31 i S4. Zysk ok. 10 minut czasu i 20 km bliżej. Czy warto, skoro będę jechał nocą pierwszy raz tą trasą?

https://www.google.pl/maps/dir/48.13002 ... !5i1?hl=pl


Nocą nie ma sensu, lepiej i szybciej obwodnicą Wiednia S1.

W ciągu dnia.... też :D :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.06.2022 08:50

Zawsze jeżdżę obwodnicą Wiednia i jeszcze mi się nie zdarzyło, abym w nocy tam stała.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.06.2022 21:18

Dzisiaj przejechana trasa Ostrava Brno Bratysława i M86 na nocleg w Lenti. Pomiędzy Olomuncem a Brnem pomimo nirwilkiego ruchu trochę korków i stracone jakieś 10 minut. Od Bratysławy ruch zniomy. Ceny benzyny w Czechach 48 do 49,8 kc. Słowacja 1,9 do 2,05 euro. Na Węgrzech wyświetla się tylko cena nur fur Węgry czyli 480 forintów.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.06.2022 06:49

dids76 napisał(a):Dzisiaj przejechana trasa Ostrava Brno Bratysława i M86 na nocleg w Lenti. Pomiędzy Olomuncem a Brnem pomimo nirwilkiego ruchu trochę korków i stracone jakieś 10 minut. Od Bratysławy ruch zniomy. Ceny benzyny w Czechach 48 do 49,8 kc. Słowacja 1,9 do 2,05 euro. Na Węgrzech wyświetla się tylko cena nur fur Węgry czyli 480 forintów.


Bardzo pożyteczne kolega Dids przesyła informacje. Czy w Lenti w czasie noclegu coś się zmieniło na korzyść lub niekorzyść.

Ural
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 18.06.2022 19:56

assin napisał(a):Hej :)

Dwa lata temu podróżowałem do Chorwacji przez Słowację i Węgry, jadąc przez Zwardoń - Szombathely - Letenye.

Natomiast w drodze powrotnej wracałem przez Węgry (ale odbiłem pozwiedzać na Balaton), Słowację i dla odmiany poleciałem przez Czechy autostradą do Polski.
Droga powrotna przez Czechy przebiegała dużo sprawniej i szybciej niż jadąc przez Zwardoń.

Czy ktoś z Was w bieżącym roku jechał taka trasą tzn. przez Czechy-Slowacje i Węgry i jest w stanie potwierdzić czy odcinek autostrady przez Czechy jest aktualnie dobrze przejezdny i nie w remontach? Ewentualnie może ktoś miał podobne doświadczenie, że jadąc przez Czechy zaoszczędzil trochę czasu :)?

Droga przez Czechy jest w permanentnym remoncie. Obecnie chyba na 3 odcinkach do Brna. Przy Prosciejov jest mijanka ze światłami.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 19.06.2022 18:16

Violette napisał(a):Droga przez Czechy jest w permanentnym remoncie. Obecnie chyba na 3 odcinkach do Brna. Przy Prosciejov jest mijanka ze światłami.

te światła to na autostradzie były? jechałem wczoraj (18.06) i nic takiego nie było, fakt, była zwężka do jednego pasa na całęj długości Prostejova, ale żadnych świateł.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.06.2022 18:18

vin napisał(a):
Violette napisał(a):Droga przez Czechy jest w permanentnym remoncie. Obecnie chyba na 3 odcinkach do Brna. Przy Prosciejov jest mijanka ze światłami.

te światła to na autostradzie były? jechałem wczoraj (18.06) i nic takiego nie było, fakt, była zwężka do jednego pasa na całęj długości Prostejova, ale żadnych świateł.

Jechałem w piątek popołudniu i było tak, jak pisze vin.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.06.2022 19:47

Za to mamy dwie mijanki ze światłami na 11 Cieszyn-Cadca, po zaawansowaniu prac widać że przez całe wakacje będą.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 19.06.2022 20:21

wielbiciel napisał(a):Za to mamy dwie mijanki ze światłami na 11 Cieszyn-Cadca, po zaawansowaniu prac widać że przez całe wakacje będą.

A duży ruch? Duże opóźnienia?
Cały czas zasatanawiam sie nad trasą Zwardoń - Czadca, lub Cieszyn - Czadca, pewnie w ostatniej chwili wybiorę.
Podpowie GM :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.06.2022 20:30

yarko2000 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Za to mamy dwie mijanki ze światłami na 11 Cieszyn-Cadca, po zaawansowaniu prac widać że przez całe wakacje będą.

A duży ruch? Duże opóźnienia?
Cały czas zasatanawiam sie nad trasą Zwardoń - Czadca, lub Cieszyn - Czadca, pewnie w ostatniej chwili wybiorę.
Podpowie GM :)

Wczoraj o 19 było z marszu, choć na naszej wiślańce to chyba wszyscy wyjechali.
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 20.06.2022 16:14

wielbiciel napisał(a):Za to mamy dwie mijanki ze światłami na 11 Cieszyn-Cadca, po zaawansowaniu prac widać że przez całe wakacje będą.


i tak od 20 lat, Czesi chyba złośliwie tą drogę tak "remontują", zawsze czerwiec - sierpień w remoncie i co roku efektów tego remontu za bardzo nie widać.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.06.2022 19:28

chrom6 napisał(a):
i tak od 20 lat, Czesi chyba złośliwie tą drogę tak "remontują", zawsze czerwiec - sierpień w remoncie i co roku efektów tego remontu za bardzo nie widać.


Z jednym się zgodzę, że odkąd sięgnąć pamięcią, wciąż tam trwa jakiś remont latem.

Ale z resztą informacji niekoniecznie...

Po pierwsze ostatnio częściej remontowali swoje odcinki Słowacy niż Czesi.

Po drugie: efekty widać, i to bardzo.

Po stronie czeskiej:
- powstała nowa obwodnica Trzyńca - bardzo ładna, dwupasmowa
- zniknęły koleiny od granicy do ronda
- jest nowa nawierzchnia na drodze przez Ropice i Nebory (przed 2011 można było zęby powybijać)
- jest nowa nawierzchnia w Hradku (Gródku) - wcześniej były koleiny na pół koła.

Po stronie słowackiej:
- powstał zjazd w autostradę przy wjeździe do Żyliny (nie trzeba już machać przez centrum jak dawniej)
- ukończony tunel Horelica (na razie jedna nitka)
- wymieniona nawierzchnia od Čadcy do Krasno nad Kysucu (nareszcie, bo jeszcze 5-6 lat temu była dziurawa jak ser)
- oddany nowy odcinek autostrady od granicy do Čadcy wraz z węzłami w Svrcinovcu
- wymieniona nawierzchnia przez Svrcinovec (w tym kapitalny remont przejazdu kolejowego, gdzie dawniej można było koło urwać).
- wymieniona nawierzchnia drogi krajowej przez Čadcę (którą szedł cały ruch przed oddaniem autostrady rok temu)


No to chyba nie można narzekać na brak efektów. Tym bardziej pamiętając, że DK11 to zwykła droga krajowa, a ruch TIR-ów tam jak u nas na DK50, więc nawierzchnia ma prawo nie wytrzymywać.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.06.2022 09:18

dids76 napisał(a):Dzisiaj przejechana trasa Ostrava Brno Bratysława i M86 na nocleg w Lenti. Pomiędzy Olomuncem a Brnem pomimo nirwilkiego ruchu trochę korków i stracone jakieś 10 minut. Od Bratysławy ruch zniomy. Ceny benzyny w Czechach 48 do 49,8 kc. Słowacja 1,9 do 2,05 euro. Na Węgrzech wyświetla się tylko cena nur fur Węgry czyli 480 forintów.


Ja się łamię i zastanawiam, czy z A1 w PL nie pociągnąć przez Czechy na Drasenhofen, choć po przejeździe tą trasą parę lat temu zarzekałem się, że nigdy więcej (korek przed Brnem i potem przy zalewie przed granicą AUT). Alternatywą tradycyjna trasa A1 Mszana -> Trzyniec ->Świerczynowiec ->Żylina -> Bratysława lub A1 Siewierz -> wschodnia S1 -> Tychy -> Pszczyna ->Zwardoń ->Żylina.

Ty miałeś szczęście, tyle że ja będę jechał w sezonie (połowa lipca) i to w piątek...
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.06.2022 10:42

Marsallah napisał(a):
dids76 napisał(a):Dzisiaj przejechana trasa Ostrava Brno Bratysława i M86 na nocleg w Lenti. Pomiędzy Olomuncem a Brnem pomimo nirwilkiego ruchu trochę korków i stracone jakieś 10 minut. Od Bratysławy ruch zniomy. Ceny benzyny w Czechach 48 do 49,8 kc. Słowacja 1,9 do 2,05 euro. Na Węgrzech wyświetla się tylko cena nur fur Węgry czyli 480 forintów.


Ja się łamię i zastanawiam, czy z A1 w PL nie pociągnąć przez Czechy na Drasenhofen, choć po przejeździe tą trasą parę lat temu zarzekałem się, że nigdy więcej (korek przed Brnem i potem przy zalewie przed granicą AUT). Alternatywą tradycyjna trasa A1 Mszana -> Trzyniec ->Świerczynowiec ->Żylina -> Bratysława lub A1 Siewierz -> wschodnia S1 -> Tychy -> Pszczyna ->Zwardoń ->Żylina.

Ty miałeś szczęście, tyle że ja będę jechał w sezonie (połowa lipca) i to w piątek...


Odpuść sobie odcinek Siewierz -S1-Tychy bo będziesz stał w korku od Siewierza do Dąbrowy Górniczej niezależnie od pory dnia i tygodnia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 332
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone