Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2022 12:12

Marsallah napisał(a):Ja się łamię i zastanawiam, czy z A1 w PL nie pociągnąć przez Czechy na Drasenhofen, choć po przejeździe tą trasą parę lat temu zarzekałem się, że nigdy więcej (korek przed Brnem i potem przy zalewie przed granicą AUT). Alternatywą tradycyjna trasa A1 Mszana -> Trzyniec ->Świerczynowiec ->Żylina -> Bratysława lub A1 Siewierz -> wschodnia S1 -> Tychy -> Pszczyna ->Zwardoń ->Żylina.

Ty miałeś szczęście, tyle że ja będę jechał w sezonie (połowa lipca) i to w piątek...

Ja też jechałem w piątek wyjazd z domu około 14, więc koło Ołomuńca byłem około 15:30. Gdybym nie miał noclegu na Węgrzech i
tak bardzo nie zleżało mi na czasie to wybrałbym trasę przez Żylinę.
Tak jak pisze wielbiciel wybierz A1 zamiast S1 żeby przejechać przez Śląsk.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 22.06.2022 12:58

Panowie a ruszając z okolic Częstochowy którędy najlepiej jechać? Do a1 mam 30 km do s1 45 km. Myślałem o trasie przez Słowację i Węgry Dalej kawałek darmowa droga przez Lendave na Varazdin i do autostrady w Cro.? Wyjazd planuję w nocy w niedzieli na pon 31.07-1.08.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 22.06.2022 13:47

Masz ponad miesiąc do wyjazdu więc jeszcze trochę się może zmienić na drogach. Ale osobiście jechał bym A1 do Żor i potem na Skoczów. Potem prawdopodobnie Cieszyn i na Żylinę. O zaawansowaniu prac w Czechach się nie wypowiem bo nie wiem. przejścia graniczne słoweńsko węgierskie czy chorwackie będę rozpatrywał w okolicach Szombathely na podstawie Google maps i aktualnych korków.
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 22.06.2022 13:50

tre_k napisał(a):Panowie a ruszając z okolic Częstochowy którędy najlepiej jechać? Do a1 mam 30 km do s1 45 km. Myślałem o trasie przez Słowację i Węgry Dalej kawałek darmowa droga przez Lendave na Varazdin i do autostrady w Cro.? Wyjazd planuję w nocy w niedzieli na pon 31.07-1.08.

Jak dla mnie to jedz A1 do węzła Mszana, później na Cieszyn dalej kierunek na Żylinę, Bratyslawa, Węgry, Lendava, Cakovec lub Varazdin jak Ci pasuje i do celu ☀️
Ja jadę z Jastrzębia Zdroju właśnie taka trasą.
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 22.06.2022 16:09

marekkowalak napisał(a):
chrom6 napisał(a):
i tak od 20 lat, Czesi chyba złośliwie tą drogę tak "remontują", zawsze czerwiec - sierpień w remoncie i co roku efektów tego remontu za bardzo nie widać.


Z jednym się zgodzę, że odkąd sięgnąć pamięcią, wciąż tam trwa jakiś remont latem.

Ale z resztą informacji niekoniecznie...



No to chyba nie można narzekać na brak efektów. Tym bardziej pamiętając, że DK11 to zwykła droga krajowa, a ruch TIR-ów tam jak u nas na DK50, więc nawierzchnia ma prawo nie wytrzymywać.


Masz oczywiście rację. Ale wkurzające jest to notoryczne remontowanie, zbudowaliby by jak my autostradę z prawdziwego zdarzenia. Chyba zresztą mają autostradę od Ostrawy do Mikulova w planach od X lat
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2022 18:11

chrom6 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
chrom6 napisał(a):
i tak od 20 lat, Czesi chyba złośliwie tą drogę tak "remontują", zawsze czerwiec - sierpień w remoncie i co roku efektów tego remontu za bardzo nie widać.


Z jednym się zgodzę, że odkąd sięgnąć pamięcią, wciąż tam trwa jakiś remont latem.

Ale z resztą informacji niekoniecznie...



No to chyba nie można narzekać na brak efektów. Tym bardziej pamiętając, że DK11 to zwykła droga krajowa, a ruch TIR-ów tam jak u nas na DK50, więc nawierzchnia ma prawo nie wytrzymywać.


Masz oczywiście rację. Ale wkurzające jest to notoryczne remontowanie, zbudowaliby by jak my autostradę z prawdziwego zdarzenia. Chyba zresztą mają autostradę od Ostrawy do Mikulova w planach od X lat

No to zapraszam na A4 Katowice - Kraków, od zawsze w remoncie a przejazd w jedną stronę kosztuje 24zł :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2022 18:49

dids76 napisał(a):No to zapraszam na A4 Katowice - Kraków, od zawsze w remoncie a przejazd w jedną stronę kosztuje 24zł :papa:

https://www.autostrada-a4.com.pl/pl/opl ... lat-cennik
24 zł w dwie strony :idea:
Ja płacę 18 zł. :smo: :lol:
CroLaguna
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 22.06.2022 19:43

Janusz Bajcer napisał(a):
dids76 napisał(a):No to zapraszam na A4 Katowice - Kraków, od zawsze w remoncie a przejazd w jedną stronę kosztuje 24zł :papa:

https://www.autostrada-a4.com.pl/pl/opl ... lat-cennik
24 zł w dwie strony :idea:
Ja płacę 18 zł. :smo: :lol:


Chyba jednak nie.

1 pojazdy samochodowe o dwóch osiach 12 zł 9 zł
* Uwaga!
Powyższe opłaty pobierane są na każdym Placu Poboru Opłat, tj. w Mysłowicach oraz w Balicach i stanowią połowę opłaty za przejazd całym odcinkiem A4 Katowice-Kraków.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2022 19:56

Janusz Bajcer napisał(a):
dids76 napisał(a):No to zapraszam na A4 Katowice - Kraków, od zawsze w remoncie a przejazd w jedną stronę kosztuje 24zł :papa:

https://www.autostrada-a4.com.pl/pl/opl ... lat-cennik
24 zł w dwie strony :idea:
Ja płacę 18 zł. :smo: :lol:

24zł lub 18zł płacisz jak zjedziesz wcześniej. Jeśli jedziesz przez bramki w Balicach i Brzęczkowicach płacisz dwa razy po 12zł lub dwa razy po 9zł :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2022 20:23

OK. Przepraszam :oops:
Faktycznie zapłaciłem za jeden przejazd na trasie Katowice - Kraków 18 zł
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 22.06.2022 20:44

Marsallah napisał(a):Ja się łamię i zastanawiam, czy z A1 w PL nie pociągnąć przez Czechy na Drasenhofen, choć po przejeździe tą trasą parę lat temu zarzekałem się, że nigdy więcej (korek przed Brnem i potem przy zalewie przed granicą AUT).

Pojadę tą trasą też w piątek za dwa dni - winiety na CZ i AUT już wykupione, więc trasy nie będę zmieniał. Dam znać jak to wygląda w tym roku, chociaż w zeszły też jechałem tą trasą i było spoko - jedynie parę minut stanie na wahadle przed zalewem.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 22.06.2022 21:38

dids76 napisał(a):No to zapraszam na A4 Katowice - Kraków, od zawsze w remoncie a przejazd w jedną stronę kosztuje 24zł :papa:


Kurcze, ależ ta ynflacja zapitala, jak na autostradzie GER - bez ograniczen... :(
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.06.2022 12:53

robertms napisał(a):
dids76 napisał(a):No to zapraszam na A4 Katowice - Kraków, od zawsze w remoncie a przejazd w jedną stronę kosztuje 24zł :papa:


Kurcze, ależ ta ynflacja zapitala, jak na autostradzie GER - bez ograniczen... :(


Jeszcze żeby to była autostrada, a nie wyrób autostradopodobny w wiecznych remontach.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.06.2022 19:45

Z niedzieli na poniedziałek ruszam do Omisia z noclegiem w Mariborze. Padło na trasę przez Legnicę, Lubawke, Hradec Kralove, Brno, czy ktoś pokonywał ostatnio ten etap ?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.06.2022 11:04

dids76 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ja się łamię i zastanawiam, czy z A1 w PL nie pociągnąć przez Czechy na Drasenhofen, choć po przejeździe tą trasą parę lat temu zarzekałem się, że nigdy więcej (korek przed Brnem i potem przy zalewie przed granicą AUT). Alternatywą tradycyjna trasa A1 Mszana -> Trzyniec ->Świerczynowiec ->Żylina -> Bratysława lub A1 Siewierz -> wschodnia S1 -> Tychy -> Pszczyna ->Zwardoń ->Żylina.

Ty miałeś szczęście, tyle że ja będę jechał w sezonie (połowa lipca) i to w piątek...

Ja też jechałem w piątek wyjazd z domu około 14, więc koło Ołomuńca byłem około 15:30. Gdybym nie miał noclegu na Węgrzech i
tak bardzo nie zleżało mi na czasie to wybrałbym trasę przez Żylinę.
Tak jak pisze wielbiciel wybierz A1 zamiast S1 żeby przejechać przez Śląsk.


Dzięki, Panowie. Czyli tradycyjnie pojadę przez Słowację :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 333
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone