Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 08.06.2022 14:54

@rocker, poluzuj szorty. :)

Dzieki za info o specjalach w Tesco, fakt, nigdy nie zatrzymywalem sie w Tesco, raczej omijalem takie miejsca - ale moze kiedys sprobuje wgl sie nie zatrzymywac w HUN. Na razie mi to nie wychodzi... ;)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.06.2022 22:44

robertms napisał(a):@rocker, poluzuj szorty. :)

Dzieki za info o specjalach w Tesco, fakt, nigdy nie zatrzymywalem sie w Tesco, raczej omijalem takie miejsca - ale moze kiedys sprobuje wgl sie nie zatrzymywac w HUN. Na razie mi to nie wychodzi... ;)

ja jestem spokojny, w końcu siedzę na tarasie, słuchając szumu morza i popijam lokalne winko z Loviśte :) ale swego czasu byłem na Węgrzech lub przelotem 4-5 razy w roku, także polecam zatrzymać się a z pewnością nie pożałujesz!
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 09.06.2022 10:27

vin napisał(a):
tre_k napisał(a):Kolego zawsze kupowałem winietę i chyba masz rację. Powiedz mi tylko jak lecę z Bratysławy i tankuje na OMV Jarovce jak nie wjechać na płatną trasę? Żeby nie wjechać na płatna drogę m15? Mam lecieć na Rajkę? I potem na 86? Podrzucisz mapkę ?

zjeżdżasz zaraz za OMV na D4 w stronę Ziliny, a potem na drogę nr 2 na Rusovce. Lecisz tą drogą do starego przejścia w Rajce, potem prosto węgierską 150 do Mosonmagyarovar, no i tam już na starą 86 się kierujesz. Jak w nocy jedziesz przez przejście, to zwolnij, bo nieoświetlone, a szykany ustawili.
Screenshot_20220608-125403.png

Screenshot_20220608-125439.png


Czyli dalej jadąc 86 do Szombathely i dalej do Redics jest droga bezpłatna? Ok a gdybym chciał z 86 dojechać bezpłatnymi do starego przejścia w Gorican to którymi drogami? Na Lenti do Letenye?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 09.06.2022 11:00

tre_k napisał(a):Czyli dalej jadąc 86 do Szombathely i dalej do Redics jest droga bezpłatna? Ok a gdybym chciał z 86 dojechać bezpłatnymi do starego przejścia w Gorican to którymi drogami? Na Lenti do Letenye?

ad. 1 - tak, tylko trzymaj się drogi 86, nie wjeżdżaj na M86.
ad. 2 - nie jeżdżę przez tamto przejście, ale GM tak właśnie prowadzi. Analogicznie, unikaj drogi M70.
Ogólnie jeśli po tankowaniu na obwodnicy ustawisz sobie w GM jako cel stare przejście Gorican i dasz 'unikaj opłat', to Google prawidłowo (tj. bez odcinków płatnych) wyznaczy taką trasę (choć jako pierwszą zasugeruje Ci drogę przez Vasvar, na temat tej jednak nic nie potrafię powiedzieć, jeśli chcesz tego uniknąć, wskaż Szombathely jako punkt pośredni).
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 10.06.2022 08:14

Czy ktoś może przypomnieć, który odcinek trasy w Austrii jest z tymi zakrętami górskimi? Tyle razy tam jechałem a nigdy tego nie zakodowałem. Czy to jest odcinek pomiędzy Wiener Neustadt a Graz?
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 10.06.2022 08:42

Czy to jest prawidlowo wytyczony odcinek przez Węgry z opłatami :

https://www.google.pl/maps/dir/Rajka,+9 ... 833124!3e0

i bez

https://www.google.pl/maps/dir/Rajka,+W ... m1!2b1!3e0

Roznica taka ze przy 1 wariancie na początku jadę M15 przy rajce a w drugim 150 , a pozniej w okolicach bosarkany w pierwszym wpadam na M86 a w drugim pozostaje na M86 ? i jakos te 150km tu autostrada tu bez i pozniej i tak juz dalej bezplatne ?

Czy zeby sie tak wbic na 86 to wystarczy na węgrzech sie przestawic bez oplat czy musze juz w slowacji cos skorygowac trase ?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.06.2022 10:36

Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś może przypomnieć, który odcinek trasy w Austrii jest z tymi zakrętami górskimi? Tyle razy tam jechałem a nigdy tego nie zakodowałem. Czy to jest odcinek pomiędzy Wiener Neustadt a Graz?


Tak, dokładnie. Zakręty zaczynają się od rozjazdu Neunkirchen i ciągną się do Graz, chociaż za Loipersdorf już są łagodniejsze.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 10.06.2022 15:33

migchel napisał(a):Czy to jest prawidlowo wytyczony odcinek przez Węgry z opłatami :
link

i bez
link

Roznica taka ze przy 1 wariancie na początku jadę M15 przy rajce a w drugim 150 , a pozniej w okolicach bosarkany w pierwszym wpadam na M86 a w drugim pozostaje na M86 ? i jakos te 150km tu autostrada tu bez i pozniej i tak juz dalej bezplatne ?

Czy zeby sie tak wbic na 86 to wystarczy na węgrzech sie przestawic bez oplat czy musze juz w slowacji cos skorygowac trase ?


Tak, obie trasy są zgodne z tym, co napisałeś, ale żeby jechać bez winiety węgierskiej, musisz już na obwodnicy Bratysławy zjechać na drogę nr 2, by przejechać przez stare przejście SK-HU. W trasie bez opłat ustaw sobie jako punkt początkowy stację OMV Jarovce (w stronę Węgier oczywiście - tutaj link
https://maps.app.goo.gl/jB9wg3jRiHYmAMiw8), reszta tak jak miałeś.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 14.06.2022 15:15

rocker napisał(a):
robertms napisał(a):@rocker, az tyle zaleznosci?
Moze byc, jak piszesz, nie jechalem przez Wegry bez winiety, 'autostrady' ok, ruch ok, staram sie nie jezdzic po nocach, wiec tez sie nie wypowiem.
Jesli chodzi o przeliczenie kosztow winiety na ilosc km, to na Slowacji (jadac od strony Brna do Rajki), a tym bardziej w Slowenii jest jeszcze 'gorzej'... ;)

Co do Tesco, to jakie maja tam specjały? Jesli, jak w PL, to chyba zadnych, zwykla hurtownia wszystkiego. Jak Tommy, czy Konzum w HR. Po specjały to raczej na wies i cena x2.


Tak jak napisałem w swojej wypowiedzi dużymi literami: MOIM ZDANIEM, proszę czytaj ze zrozumieniem. Jechałem przez Węgry kilkukrotnie, widziałem jak powstaje M86, jeździłem nawet jej odcinkami jak nie były płatne. Z MOJEJ, jeszcze raz napiszę z MOJEJ perspektywy, mało opłacalna rzecz winieta na ten odcinek. Jechałem na dzień z obiadem w sławnej restauracji w Csornej, jechałem na noc i dlatego uważam, że mogę się wypowiedzieć IMHO.
Co do opłacalności to winiety/kilometry to kiedyś miałem winiętę na CZ, SK, HU i jechałem ze Śląska do Brna, następnie Bratysława, i dalej przez Węgry M86 i powiem, że jadąc tak pokonujesz najszybciej trasę, autostrada Brno-Bratysława jest stosunkowo mniej obłożona i do Bratysławy wpadasz obwodnicą autostradą.
Co do zakupów to skoro tak piszesz to wiem, że nigdy się nie zatrzymywałeś. Zrób to następnym razem i kup: kiszonki, wina, paprika kolbas (polecam z koniny która się zwie Lo) przyprawy, Szilva palnika, nawet w Tesco czy Auchan masz tego większy wybór i dużo regionalnych produktów, ich rynek nie jest tak zunifikowany jak nasz.

@Niuniek - masz rację, po prostu kiedyś zapłaciłem kartą złotówkową na granicy i mi ściągnęło 18Euro i stąd mi to w głowie zostało. Mea culpa


Kolego w którym tym Tesco przy 86 można nabyć te lokalne speciały ? Czy w Tesco przy Szombathely ?
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.06.2022 17:43

Duże Tesco przy DK86 są w Mosonmagyaróvár, Szombathely i Körmend. W tym 2. i 3. mieście najbliżej drogi.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 16.06.2022 22:28

Czy ktoś z Was jeździł przez Słowację i potem nie przez Węgry a przez Austrię?
Chodzi mi konkretnie o odcinek pomiędzy Bratysławą a Wiener Neustadt. GM kieruje mnie do autostradami A6 i A4 Wiednia i potem w dół już po staremu.
Wymyśliłem sobie skrót drogą nr 50, S31 i S4. Zysk ok. 10 minut czasu i 20 km bliżej. Czy warto, skoro będę jechał nocą pierwszy raz tą trasą?

https://www.google.pl/maps/dir/48.13002 ... !5i1?hl=pl
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 16.06.2022 22:34

Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś z Was jeździł przez Słowację i potem nie przez Węgry a przez Austrię?
Chodzi mi konkretnie o odcinek pomiędzy Bratysławą a Wiener Neustadt. GM kieruje mnie do autostradami A6 i A4 Wiednia i potem w dół już po staremu.
Wymyśliłem sobie skrót drogą nr 50, S31 i S4. Zysk ok. 10 minut czasu i 20 km bliżej. Czy warto, skoro będę jechał nocą pierwszy raz tą trasą?

https://www.google.pl/maps/dir/48.13002 ... !5i1?hl=pl


Ja tam widzę 3 minuty zysku. Wg mnie bez sensu. Jedź autostradą.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 16.06.2022 22:36

Faktycznie jest 3 minuty, więc masz chyba rację co do wyboru trasy
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.06.2022 22:44

Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś z Was jeździł przez Słowację i potem nie przez Węgry a przez Austrię?
Chodzi mi konkretnie o odcinek pomiędzy Bratysławą a Wiener Neustadt. GM kieruje mnie do autostradami A6 i A4 Wiednia i potem w dół już po staremu.
Wymyśliłem sobie skrót drogą nr 50, S31 i S4. Zysk ok. 10 minut czasu i 20 km bliżej. Czy warto, skoro będę jechał nocą pierwszy raz tą trasą?

https://www.google.pl/maps/dir/48.13002 ... !5i1?hl=pl

Kiedyś tak jeździłem tzn. Zwardoń-Bratysława-Eisenstadt-Wiener N. Fajne drogi, na zjeździe z A4 na 50 czasami w sobotę jest ścisk ze względu na spore centrum handlowe. Jak nie było kawałka A6 jechało się od granicy zwykłą 50 do tego miejsca.
Przed Eisenstadt jest zjazd na ekspresową drogę S31.
Pytasz czy warto? Tak jest to lepsze rozwiązanie niż przez Wiedeń i nie 10 minut a dużo więcej zyskujesz.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 16.06.2022 23:40

Ale będę jechał w nocy i w tygodniu, więc czy faktycznie dużo zyskam?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 331
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone