Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.06.2022 13:24

migchel napisał(a):Chodzi o trasę przez Węgry / Słowację .
Czyli powrot tez lepiej nie przez dzien ? Apartamenty sa do 8-10 do zdawania . Myslalem zeby z ranka wczesniej jeszcze i lecieć ale jak kiepsko w dzień to nie wiem , skracac i dzien wczesniej na wieczor.

A zagrzeb powyzej tej 3-4 sie korkuje niezaleznie czy tydzien czy wekend ?


Trasa przez Wegry-Slowacje jest ok, niezaleznie od dnia tygodnia, Wolniej jedynie na odcinku okolice Lenti-Szombathely, pozniej 2 pasy do wyboru az pod dom. :)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 07.06.2022 13:33

niuniek napisał(a):Skracać sobie urlop to jakieś nieporozumienie. Jak już to spakowałbym się, wyszedł z apartamentu i pojechał wieczorem, siedząc na plaży czy wybranym przez siebie miejscu.

Sam tak robię :), załadowane auto stoi na parkingu, a ja - ostatni obiad, ostatnie lody, ostatnia kąpiel i wio :)
migchel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 07.06.2022 13:35

robertms napisał(a):
migchel napisał(a):Chodzi o trasę przez Węgry / Słowację .
Czyli powrot tez lepiej nie przez dzien ? Apartamenty sa do 8-10 do zdawania . Myslalem zeby z ranka wczesniej jeszcze i lecieć ale jak kiepsko w dzień to nie wiem , skracac i dzien wczesniej na wieczor.

A zagrzeb powyzej tej 3-4 sie korkuje niezaleznie czy tydzien czy wekend ?


Trasa przez Wegry-Slowacje jest ok, niezaleznie od dnia tygodnia, Wolniej jedynie na odcinku okolice Lenti-Szombathely, pozniej 2 pasy do wyboru az pod dom. :)


Rowniez przez dzien ? czy na tej trasie gdzie konkretnie o ktorejs godzinie powinno sie byc zeby nie korkowac czy niema takiego znaczenia ?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 07.06.2022 13:42

yarko2000 napisał(a):
niuniek napisał(a):Skracać sobie urlop to jakieś nieporozumienie. Jak już to spakowałbym się, wyszedł z apartamentu i pojechał wieczorem, siedząc na plaży czy wybranym przez siebie miejscu.

Sam tak robię :), załadowane auto stoi na parkingu przy apartamencie, a ja - ostatni obiad, ostatnie lody, ostatnia kąpiel i wio :)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.06.2022 14:19

migchel napisał(a):
robertms napisał(a):
migchel napisał(a):Chodzi o trasę przez Węgry / Słowację .
Czyli powrot tez lepiej nie przez dzien ? Apartamenty sa do 8-10 do zdawania . Myslalem zeby z ranka wczesniej jeszcze i lecieć ale jak kiepsko w dzień to nie wiem , skracac i dzien wczesniej na wieczor.

A zagrzeb powyzej tej 3-4 sie korkuje niezaleznie czy tydzien czy wekend ?


Trasa przez Wegry-Slowacje jest ok, niezaleznie od dnia tygodnia, Wolniej jedynie na odcinku okolice Lenti-Szombathely, pozniej 2 pasy do wyboru az pod dom. :)


Rowniez przez dzien ? czy na tej trasie gdzie konkretnie o ktorejs godzinie powinno sie byc zeby nie korkowac czy niema takiego znaczenia ?


Hehe, na drugie pytanie nikt nie zna odp., poza tym, ze pewnie w nocy luzniej.
Na 6x, na tygodniu jechalem 2-3x i roznica w traffic-u byla, ale czy taka znaczna, to nie wydaje mi sie.
Szerokosci!
mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022
Re: Odcinek Lubawka - Mikulov

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 07.06.2022 15:35

Podpinam sie pod pytanie. Od siebie moge dodac, ze odcinek, ktory znam od Lubawki do Trutnova jest dosc kiepski. Jest wasko, kreto i sporo pagorkow, jak trafimy jakas ciezarowke to kaplica.
Mysle, ze aby dojechac do Jaromera a potem to juz z gorki. Zaczyna sie tam nowy odcinek autostrady d11.

Bede jechal w odwrotnym kierunku ten odcinek koncem miesiaca to napisze relacje.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.06.2022 08:21

robertms napisał(a):
migchel napisał(a):
robertms napisał(a):
migchel napisał(a):Chodzi o trasę przez Węgry / Słowację .
Czyli powrot tez lepiej nie przez dzien ? Apartamenty sa do 8-10 do zdawania . Myslalem zeby z ranka wczesniej jeszcze i lecieć ale jak kiepsko w dzień to nie wiem , skracac i dzien wczesniej na wieczor.

A zagrzeb powyzej tej 3-4 sie korkuje niezaleznie czy tydzien czy wekend ?


Trasa przez Wegry-Slowacje jest ok, niezaleznie od dnia tygodnia, Wolniej jedynie na odcinku okolice Lenti-Szombathely, pozniej 2 pasy do wyboru az pod dom. :)


Rowniez przez dzien ? czy na tej trasie gdzie konkretnie o ktorejs godzinie powinno sie byc zeby nie korkowac czy niema takiego znaczenia ?


Hehe, na drugie pytanie nikt nie zna odp., poza tym, ze pewnie w nocy luzniej.
Na 6x, na tygodniu jechalem 2-3x i roznica w traffic-u byla, ale czy taka znaczna, to nie wydaje mi sie.
Szerokosci!


od siebie napiszę, że kilka razy pokonywałem trasę przez Węgry i mojej PRYWATNEJ opinii nie opłaca się kupować winiety jeśli chce się jechać 86/M86 dla odcinka ok 130km płacić 20Euro (w przypadku 2tygodni w Chorwacji). Raz jechałem z winietą i stwierdzam, że nie ma większego sensu. A jadąc 86 czasem warto jechać za TIRem, zwłaszcza w nocy, ogólnie kierowcy jadący na CB (lub czymś innym) zasuwają przez wszystkie wioski 90km/h, więc średnia prędkość za przejazd i czas przejazdu może się okazać bardzo atrakcyjny. No i zawsze warto się zatrzymać w Tesco i zakupić węgierskie specjały
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 08.06.2022 08:58

@rocker, az tyle zaleznosci?
Moze byc, jak piszesz, nie jechalem przez Wegry bez winiety, 'autostrady' ok, ruch ok, staram sie nie jezdzic po nocach, wiec tez sie nie wypowiem.
Jesli chodzi o przeliczenie kosztow winiety na ilosc km, to na Slowacji (jadac od strony Brna do Rajki), a tym bardziej w Slowenii jest jeszcze 'gorzej'... ;)

Co do Tesco, to jakie maja tam specjały? Jesli, jak w PL, to chyba zadnych, zwykla hurtownia wszystkiego. Jak Tommy, czy Konzum w HR. Po specjały to raczej na wies i cena x2.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 08.06.2022 09:48

rocker napisał(a):
robertms napisał(a):
migchel napisał(a):
robertms napisał(a):
migchel napisał(a):Chodzi o trasę przez Węgry / Słowację .
Czyli powrot tez lepiej nie przez dzien ? Apartamenty sa do 8-10 do zdawania . Myslalem zeby z ranka wczesniej jeszcze i lecieć ale jak kiepsko w dzień to nie wiem , skracac i dzien wczesniej na wieczor.

A zagrzeb powyzej tej 3-4 sie korkuje niezaleznie czy tydzien czy wekend ?


Trasa przez Wegry-Slowacje jest ok, niezaleznie od dnia tygodnia, Wolniej jedynie na odcinku okolice Lenti-Szombathely, pozniej 2 pasy do wyboru az pod dom. :)


Rowniez przez dzien ? czy na tej trasie gdzie konkretnie o ktorejs godzinie powinno sie byc zeby nie korkowac czy niema takiego znaczenia ?


Hehe, na drugie pytanie nikt nie zna odp., poza tym, ze pewnie w nocy luzniej.
Na 6x, na tygodniu jechalem 2-3x i roznica w traffic-u byla, ale czy taka znaczna, to nie wydaje mi sie.
Szerokosci!


od siebie napiszę, że kilka razy pokonywałem trasę przez Węgry i mojej PRYWATNEJ opinii nie opłaca się kupować winiety jeśli chce się jechać 86/M86 dla odcinka ok 130km płacić 20Euro (w przypadku 2tygodni w Chorwacji). Raz jechałem z winietą i stwierdzam, że nie ma większego sensu. A jadąc 86 czasem warto jechać za TIRem, zwłaszcza w nocy, ogólnie kierowcy jadący na CB (lub czymś innym) zasuwają przez wszystkie wioski 90km/h, więc średnia prędkość za przejazd i czas przejazdu może się okazać bardzo atrakcyjny. No i zawsze warto się zatrzymać w Tesco i zakupić węgierskie specjały


Kolego zawsze kupowałem winietę i chyba masz rację. Powiedz mi tylko jak lecę z Bratysławy i tankuje na OMV Jarovce jak nie wjechać na płatną trasę? Żeby nie wjechać na płatna drogę m15? Mam lecieć na Rajkę? I potem na 86? Podrzucisz mapkę ?
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 08.06.2022 09:54

Ale jakie 20 euro? Tygodniowa około 45 zł, miesięczna 61 zł. Teraz przeliczyć można ilość km do ceny winiety.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 08.06.2022 11:43

tre_k napisał(a):Kolego zawsze kupowałem winietę i chyba masz rację. Powiedz mi tylko jak lecę z Bratysławy i tankuje na OMV Jarovce jak nie wjechać na płatną trasę? Żeby nie wjechać na płatna drogę m15? Mam lecieć na Rajkę? I potem na 86? Podrzucisz mapkę ?

zjeżdżasz zaraz za OMV na D4 w stronę Ziliny, a potem na drogę nr 2 na Rusovce. Lecisz tą drogą do starego przejścia w Rajce, potem prosto węgierską 150 do Mosonmagyarovar, no i tam już na starą 86 się kierujesz. Jak w nocy jedziesz przez przejście, to zwolnij, bo nieoświetlone, a szykany ustawili.
Screenshot_20220608-125403.png

Screenshot_20220608-125439.png
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 08.06.2022 12:07

Super dzięki, powiedzcie mi tylko jeszcze jak to czasowo wygląda? jaka jest różnica między jazda M86 a 86?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 08.06.2022 12:18

tre_k napisał(a):Super dzięki, powiedzcie mi tylko jeszcze jak to czasowo wygląda? jaka jest różnica między jazda M86 a 86?

ostatnio sprawdzałem na mapy.cz (czyli chyba bez natężenia ruchu), ktoś inny pytał na forum:
- trasa autostradami (przez Györ, M15, M1, M85, M86) 1h 28 min., 152 km
- trasa bez węgierskiej winiety 2h 14min., 138 km
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Odcinek Lubawka - Mikulov

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 08.06.2022 13:08

mr-owl napisał(a):Podpinam sie pod pytanie. Od siebie moge dodac, ze odcinek, ktory znam od Lubawki do Trutnova jest dosc kiepski. Jest wasko, kreto i sporo pagorkow, jak trafimy jakas ciezarowke to kaplica.
Mysle, ze aby dojechac do Jaromera a potem to juz z gorki. Zaczyna sie tam nowy odcinek autostrady d11.

Bede jechal w odwrotnym kierunku ten odcinek koncem miesiaca to napisze relacje.

Pewnie dlatego nawigacja pokazuje tą trasą jaka najszybsza kilometrowo, ale jadąc przez Niemcy z ominięciem Czech, 150 km dalej, różnica to 30 minut.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.06.2022 13:13

robertms napisał(a):@rocker, az tyle zaleznosci?
Moze byc, jak piszesz, nie jechalem przez Wegry bez winiety, 'autostrady' ok, ruch ok, staram sie nie jezdzic po nocach, wiec tez sie nie wypowiem.
Jesli chodzi o przeliczenie kosztow winiety na ilosc km, to na Slowacji (jadac od strony Brna do Rajki), a tym bardziej w Slowenii jest jeszcze 'gorzej'... ;)

Co do Tesco, to jakie maja tam specjały? Jesli, jak w PL, to chyba zadnych, zwykla hurtownia wszystkiego. Jak Tommy, czy Konzum w HR. Po specjały to raczej na wies i cena x2.


Tak jak napisałem w swojej wypowiedzi dużymi literami: MOIM ZDANIEM, proszę czytaj ze zrozumieniem. Jechałem przez Węgry kilkukrotnie, widziałem jak powstaje M86, jeździłem nawet jej odcinkami jak nie były płatne. Z MOJEJ, jeszcze raz napiszę z MOJEJ perspektywy, mało opłacalna rzecz winieta na ten odcinek. Jechałem na dzień z obiadem w sławnej restauracji w Csornej, jechałem na noc i dlatego uważam, że mogę się wypowiedzieć IMHO.
Co do opłacalności to winiety/kilometry to kiedyś miałem winiętę na CZ, SK, HU i jechałem ze Śląska do Brna, następnie Bratysława, i dalej przez Węgry M86 i powiem, że jadąc tak pokonujesz najszybciej trasę, autostrada Brno-Bratysława jest stosunkowo mniej obłożona i do Bratysławy wpadasz obwodnicą autostradą.
Co do zakupów to skoro tak piszesz to wiem, że nigdy się nie zatrzymywałeś. Zrób to następnym razem i kup: kiszonki, wina, paprika kolbas (polecam z koniny która się zwie Lo) przyprawy, Szilva palnika, nawet w Tesco czy Auchan masz tego większy wybór i dużo regionalnych produktów, ich rynek nie jest tak zunifikowany jak nasz.

@Niuniek - masz rację, po prostu kiedyś zapłaciłem kartą złotówkową na granicy i mi ściągnęło 18Euro i stąd mi to w głowie zostało. Mea culpa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 330
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone