Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 22.05.2022 16:20

SebastianM napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Kilkanaście razy w Cro i teraz pierwszy raz z piątku na sobotę. Przeżyło się covida na granicy, to i przeżyje się najazd turystów. Podróż to też część wakacji, tak to traktujemy, warto przeżyć to na spokojnie.

Wszystko zależy o której będziesz na Lućko.


W tym roku wyjątkowo muszę jechać z piątku na sobotę 24 czerwca (urlop na styk). Nie będzie za późno jak będę w Lucko około 6:00 ????
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 22.05.2022 16:49

Myślę, że może już być tłoczno, musisz obserwować komunikaty na navi.
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 23.05.2022 16:31

w tym roku plan zakłada wyjazd z W-wy przez Ostravę i Mikulov ok 7.00 w niedzielę 03.07 , nocleg za Wiedniem, wyjazd z noclegu w poniedziałek ok 7.00 i granica chorwacka w Macelj około 9.00.

Czy jest szansa że utknę w mega korkach czy raczej powinno udać się w miarę bezboleśnie?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 23.05.2022 16:48

buter napisał(a):
SebastianM napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Kilkanaście razy w Cro i teraz pierwszy raz z piątku na sobotę. Przeżyło się covida na granicy, to i przeżyje się najazd turystów. Podróż to też część wakacji, tak to traktujemy, warto przeżyć to na spokojnie.

Wszystko zależy o której będziesz na Lućko.


W tym roku wyjątkowo muszę jechać z piątku na sobotę 24 czerwca (urlop na styk). Nie będzie za późno jak będę w Lucko około 6:00 ????


Bedzie dobrze, granice będziesz przekraczał godzinę wcześniej.
Sam jeźdżę tak, że w okolicy Zagrzebia jestem w sobote ok 6-8 i nigdy nie stałem.
Raz było zwolnienie przed tunelami do 60/h ale dalej już spokój.
Oczywiście na autostradzie jest gęsto, ale to są wakacje i dużo większy ruch :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.05.2022 21:10

Mam pytanie związane z Google Maps, a konkretnie Street View.

Od jakiegoś czasu mam mały problem. Kilka miesięcy temu przy "jeździe" ludzikiem SV po Chorwacji nie chciał się płynnie przemieszczać, tylko po każdym kliknięciu przesuwał się ledwie o kilka metrów do przodu. Było to denerwujące, bo podczas gdy normalnie można było sobie w miarę szybko skokami przejechać dany odcinek, to z tą wadą nawet kilometr "jechało" się długo.
Po jakimś czasie problem zniknął i zapomniałem o nim.
Aż do dziś, kiedy pojawił się, ale na Węgrzech i Słowacji. W Chorwacji jest OK.

Czy ktoś z was ma jakiś pomysł, co jest tego przyczyną. Z początku obstawiałem przeglądarkę albo komputer, ale bez sensu, skoro problem jest tylko w jakimś obszarze (kraju). Więc może chodzi o aktualizację map?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.05.2022 21:20

marekkowalak napisał(a):Czy ktoś z was ma jakiś pomysł, co jest tego przyczyną. Z początku obstawiałem przeglądarkę albo komputer, ale bez sensu, skoro problem jest tylko w jakimś obszarze (kraju). Więc może chodzi o aktualizację map?

Też się na ten problem natknąłem i myślę, że jest on związany z prędkością jazdy samochodu, który fotografuje drogę, gdyż występuje on tylko w niektórych miejscach a w innych miejscach już nie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.05.2022 21:26

Chris_M napisał(a):Też się na ten problem natknąłem i myślę, że jest on związany z prędkością jazdy samochodu, który fotografuje drogę, gdyż występuje on tylko w niektórych miejscach a w innych miejscach już nie.



Też tak początkowo myślałem, ale wcześniej tego problemu na Pelješcu nie było (rok temu), w okolicach stycznia-lutego był, a teraz znów nie ma. W dodatku w tej chwili jest na węgierskich i słowackich autostradach, a tam się wolno nie jeździ. 8O
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 23.05.2022 22:29

Problem chyba jest na serwerach googla bo u mnie też
różnych miejscach przycina.
asdero
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) asdero » 24.05.2022 14:11

W wielu postach widzę informację, żeby granicę Węgry-Chorwacja przekraczać na starym przejściu Gorican. Chodzi o przejście na północ, na drodze nr 7, a nie o te na południu na autostradzie M7? Czemu lepiej przejeżdzac przez "stare"?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2022 14:34

asdero napisał(a):W wielu postach widzę informację, żeby granicę Węgry-Chorwacja przekraczać na starym przejściu Gorican. Chodzi o przejście na północ, na drodze nr 7, a nie o te na południu na autostradzie M7? Czemu lepiej przejeżdzac przez "stare"?

Można zatrzymać się na siku, można zatankować, czasem mniejsza kolejka na przejściu.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 24.05.2022 19:35

Ja, tam jeszcze nigdy, nie stałam w żadnej kolejce.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 24.05.2022 20:42

Orban wprowadza stan wyjątkowy od północy więc Węgry chyba warto omijać na razie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.05.2022 21:46

kor_nick napisał(a):Orban wprowadza stan wyjątkowy od północy więc Węgry chyba warto omijać na razie.



A to niby dlaczego? 8O

Chcesz, to sobie omijaj, będzie luźniej na trasie przez Szombathely.

Niektórym się pewnie wydaje,m że stan wyjątkowy to to samo co stan wojenny i zaraz na Węgrzech wojsko wyjdzie na ulice i kraj zamkną, a na granicach postawią czołgi. Całkiem niedawno przez ponad 3 miesiące stan wyjątkowy obowiązywał na przykład na Słowacji - i nikt nie panikował, a ludzie na narty jeździli. Na Węgrzech też był wprowadzany 2 razy całkiem niedawno.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 24.05.2022 22:39

Przeczytajcie czym jest STAN WYJĄTKOWY i z czym się wiąże/może wiązać, zanim zaczniecie pisać głupoty.

Szybciej byłoby poszukać informacji niż panikować na forum i czekać na odpowiedź...
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 24.05.2022 23:14

zdaje się, że w czasie ery zarazy też był taki stan, więc panikowaniu mówię stanowcze NIE
i miłej podróży
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 327
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone