Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.05.2022 18:05

Chris_M napisał(a):Liczyłem na to, że GM pozwoli wyznaczyć całą trasę jako jeden odcinek.
Wytyczenie trasy na ekranie komputera było niesłychanie łatwe i poszło błyskawicznie, ale schody zaczęły się gdy trasę chciałem wysłać na smartfona. Okazało się, że na komputerze można sobie dowolnie poustawiać waypointy trasy, ale na smartfon i tak wysłane będą tylko punkt startowy i punkt końcowy, a smartfon sam sobie wybierze trasę wedle własnego uznania, w ogóle nie oglądając się na to, co myśmy naklikali na ekranie komputera!
Po takiej nauczce przeprosiłem się z TomTomem :(

Jeśli dodasz punkty pośrednie w rozpisce trasy, niejako wpisując miejsca docelowe, a nie jedynie przeciągając trasę na mapie, to wtedy GM powinien dobrze transferować trasę na telefon, chyba, że coś pozmieniali. Po wpisaniu taki punkt pośredni możesz już ręcznie przeciągnąć.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.05.2022 18:10

Chris_M napisał(a):Wytyczenie trasy na ekranie komputera było niesłychanie łatwe i poszło błyskawicznie, ale schody zaczęły się gdy trasę chciałem wysłać na smartfona. Okazało się, że na komputerze można sobie dowolnie poustawiać waypointy trasy, ale na smartfon i tak wysłane będą tylko punkt startowy i punkt końcowy, a smartfon sam sobie wybierze trasę wedle własnego uznania, w ogóle nie oglądając się na to, co myśmy naklikali na ekranie komputera!
Po takiej nauczce przeprosiłem się z TomTomem :(


Działa to bardzo dobrze, coś musiałeś naknocić. :wink:

Zrzut ekranu 2022-05-20 180711.jpg


Screenshot_20220520-180448_Maps.jpg
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.05.2022 19:29

Cieszyn-Cadca-Żylina-Bratysława-M15(Gyor)- M1(Gyor)-zjazd na 86-zjazd M86 dalej przechodzi 86, skrzyżowanie na Lenti, dalej na M70, zjazd na przejście >3,5t Gorican. Po co navi na tak prostej drodze.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 20.05.2022 19:38

wielbiciel napisał(a):Cieszyn-Cadca-Żylina-Bratysława-M15(Gyor)- M1(Gyor)-zjazd na 86-zjazd M86 dalej przechodzi 86, skrzyżowanie na Lenti, dalej na M70, zjazd na przejście >3,5t Gorican. Po co navi na tak prostej drodze.

Dobrze że jest ta GM...bo większość ludzi w tych czasach
nie umie "czytać" mapy papierowej..... i to jest tragedia..
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.05.2022 19:46

wielbiciel, yanek37, ten wątek już się chyba przewijał na forum - po co mapy papierowe, skoro wystarczą drogowskazy? Po co drogowskazy, skoro można orientować się po gwiazdach? I tak dalej... Czemu nie korzystać z dobrodziejstw techniki, które dodatkowo pozwalają np. ominąć korek, który akurat powstał przez np. wypadek lub roboty? Nie mówiąc o tym, że dzięki temu znasz choćby szacowaną godzinę przyjazdu, odległość do celu, możesz szybko sprawdzić dystans do najbliższej stacji... oczywiście nikt nie mówi, że nawigacji nalezy ufać bezgranicznie (pisze o tym Chris_M), ale też nie warto chyba wylewać dziecka z kąpielą? No chyba, że zamiast korzystać z miksera do pieczenia ciasta wolicie korzystać z makutry? :)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.05.2022 20:03

mchrob napisał(a):Działa to bardzo dobrze, coś musiałeś naknocić. :wink:

Taki mam komunikat przy wysyłaniu trasy z GM na smartfona:

Wysyłka trasy na telefon.jpg


I zgodnie z widocznym ostrzeżeniem, pośrednie punkty trasy nie zostają przesłane.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.05.2022 20:15

Chris_M napisał(a):
mchrob napisał(a):Działa to bardzo dobrze, coś musiałeś naknocić. :wink:

Taki mam komunikat przy wysyłaniu trasy z GM na smartfona:

Wysyłka trasy na telefon.jpg


I zgodnie z widocznym ostrzeżeniem, pośrednie punkty trasy nie zostają przesłane.

Tak jak na grafice mchrob, i jak wspominałem, nie przeciągaj punktów trasy, tylko dodaj je jako środcele, tak, by były widoczne w rozpisce trasy po lewej stronie, wtedy w GM na telefonie będą jako punkty docelowe A, B, C, itd.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.05.2022 20:27

vin napisał(a):Tak jak na grafice mchrob, i jak wspominałem, nie przeciągaj punktów trasy, tylko dodaj je jako środcele, tak, by były widoczne w rozpisce trasy po lewej stronie, wtedy w GM na telefonie będą jako punkty docelowe A, B, C, itd.

Dzięki, nie wpadłem na to, że GM inaczej może traktować punkty przeciągnięte niż wpisane.
Człowiek całe życie się uczy :)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.05.2022 20:29

wielbiciel napisał(a):Cieszyn-Cadca-Żylina-Bratysława-M15(Gyor)- M1(Gyor)-zjazd na 86-zjazd M86 dalej przechodzi 86, skrzyżowanie na Lenti, dalej na M70, zjazd na przejście >3,5t Gorican. Po co navi na tak prostej drodze.

Jechałeś już kiedyś tą trasą?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.05.2022 21:19

Chris_M napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Cieszyn-Cadca-Żylina-Bratysława-M15(Gyor)- M1(Gyor)-zjazd na 86-zjazd M86 dalej przechodzi 86, skrzyżowanie na Lenti, dalej na M70, zjazd na przejście >3,5t Gorican. Po co navi na tak prostej drodze.

Jechałeś już kiedyś tą trasą?


Tak.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.05.2022 21:36

wielbiciel napisał(a):
Chris_M napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Cieszyn-Cadca-Żylina-Bratysława-M15(Gyor)- M1(Gyor)-zjazd na 86-zjazd M86 dalej przechodzi 86, skrzyżowanie na Lenti, dalej na M70, zjazd na przejście >3,5t Gorican. Po co navi na tak prostej drodze.

Jechałeś już kiedyś tą trasą?


Tak.

A ja jeszcze nigdy. Jak będę jechał drugi raz, to też nie będę potrzebował ani nawigacji, ani mapy.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.05.2022 22:24

Chris_M napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Chris_M napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Cieszyn-Cadca-Żylina-Bratysława-M15(Gyor)- M1(Gyor)-zjazd na 86-zjazd M86 dalej przechodzi 86, skrzyżowanie na Lenti, dalej na M70, zjazd na przejście >3,5t Gorican. Po co navi na tak prostej drodze.

Jechałeś już kiedyś tą trasą?


Tak.

A ja jeszcze nigdy. Jak będę jechał drugi raz, to też nie będę potrzebował ani nawigacji, ani mapy.

Droga je czytelnie oznakowana, nawet z napisami na asfalcie. W moim przypadku nie korzystałem z mapy, choć była w schowku, ani z nawigacji. Za to miałem zrobioną ściągę z nazwami kolejnych miast i numerami dróg, to wystarczało sprawnie dojechać na miejsce.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.05.2022 22:29

Chris_M napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Chris_M napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Cieszyn-Cadca-Żylina-Bratysława-M15(Gyor)- M1(Gyor)-zjazd na 86-zjazd M86 dalej przechodzi 86, skrzyżowanie na Lenti, dalej na M70, zjazd na przejście >3,5t Gorican. Po co navi na tak prostej drodze.

Jechałeś już kiedyś tą trasą?


Tak.

A ja jeszcze nigdy. Jak będę jechał drugi raz, to też nie będę potrzebował ani nawigacji, ani mapy.

Za pierwszym razem też nie potrzebowałem navi 8) Ok, GM czy WAZE przydaje się przy omijaniu korków czy ostrzeganiu przed niebezpieczeństwem na drożę :wink: Trasę przed wyjazdem znam na pamięć, czyli pamiętam wszystkie zjazdy, takie przyzwyczajenie z jazdy przed epoką nawigacji, a sporo pomaga gdy ona się zawiesi lub coś innego się z nią stanie :papa:
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 20.05.2022 22:47

mam dokładnie tak samo :D
trasa w głowie i po znakach 8)
na GM albo navi zerkam tylko np kiedy najbliższa stacja, albo czy nie ma gdzieś korków :wink:
teraz młodzi tylko na navi w tel a jak dasz mapę papierową to nawet nie wiedzą jak trzymać :lol:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.05.2022 23:02

dids76 napisał(a):
Chris_M napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Chris_M napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Cieszyn-Cadca-Żylina-Bratysława-M15(Gyor)- M1(Gyor)-zjazd na 86-zjazd M86 dalej przechodzi 86, skrzyżowanie na Lenti, dalej na M70, zjazd na przejście >3,5t Gorican. Po co navi na tak prostej drodze.

Jechałeś już kiedyś tą trasą?


Tak.

A ja jeszcze nigdy. Jak będę jechał drugi raz, to też nie będę potrzebował ani nawigacji, ani mapy.

Za pierwszym razem też nie potrzebowałem navi 8) Ok, GM czy WAZE przydaje się przy omijaniu korków czy ostrzeganiu przed niebezpieczeństwem na drożę :wink: Trasę przed wyjazdem znam na pamięć, czyli pamiętam wszystkie zjazdy, takie przyzwyczajenie z jazdy przed epoką nawigacji, a sporo pomaga gdy ona się zawiesi lub coś innego się z nią stanie :papa:

Do Chorwacji oraz po Europie jeździłem na długo przed stworzeniem systemu GPS i jakoś trafiałem na miejsce mając do dyspozycji tylko papierowa mapę. Ale nie widzę powodu żebym nie miał korzystać z nawigacji, która daje mi ten komfort, że na skrzyżowaniach i rozjazdach nie muszę się zatrzymywać żeby sprawdzić na mapie, w którą stronę mam skręcić.
Nawigacja ma jeszcze wiele innych zalet jak choćby to, że mapy elektroniczne są bez porównania dokładniejsze i bardziej aktualne niż papierowe, że nawigacja ostrzeże mnie przed radarowym pomiarem prędkości, że w każdej chwili mogę sprawdzić ile kilometrów jeszcze zostało mi do celu lub postoju, o której godzinie będę na miejscu oraz czy mi wystarczy paliwa, a w razie konieczności zatankowania pozwoli mi znaleźć w okolicy stację z najniższą ceną paliwa.
Nawigacja pozwoli mi ominąć korki i zamknięte odcinki dróg, znaleźć bankomat, pizzerię czy McDonalda oraz np. umówić się z kimś na trasie, tak jak np. kiedyś jadąc w Alpy spotkaliśmy się na umówionym autostradowym parkplatzu z córką właśnie wracającą z Alp, żeby przekazać sobie parę nart.
Dla mnie korzyści z posiadania nawigacji są olbrzymie i niepodważalne, natomiast chętnie poznam argumenty przemawiające za jeżdżeniem bez nawigacji, a jeszcze lepiej w ogóle bez map ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 325
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone