Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 05.02.2023 22:21

Mimo że wolę jazdę autostradami w jednym przypadku wybieram Boboszów niż Gorzyczki. 120km mniej brak opłaty za A4 która często się korkuje remonty itp,no i przeważnie szybciej.Google maps z uporem maniaka kieruje na A4 a gdy ustawisz punkt pośredni Boboszów pokazuje szybszy dojazd.Wole autostrady ale tylko wtedy gdy dojadę prędzej jeśli mam jechać dalej i wtym samym czasie lub dłużej dla mnie rachunek jest prosty.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.02.2023 22:27

kombiak napisał(a):"Każdy ma swoje preferencje"
Jak dotychczas Wrocław -Split jadę przez
Czechy/Austria/Słowenia.
Czytam wątek o (ogólnie ujmując) HU, ale już się
gubię w mnogości wariantów tras.
Ja wiem że można powiedzieć - no to jedz, to też będziesz
wiedział....
Może ktoś podpowie - wyjazd z Wro na noc, jednym
ciągiem, najszybsza, płatne .

Ciągiem, najszybsze , płatne to masz A4 - A1 - Czechy - Austria - Słowenia. Ale jak pisze Andrzej3777 nasza A4 do najszybszych nie należy :wink: Więc z Wrocławia wybrałbym Boboszów - Czechy - Austria i Słowenia.
No i jeszcze zależy kiedy ta noc, bo jeśli z piątku na sobotę to jednak pojechałbym Boboszów - Brno - Słowacja - Węgry :wink:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.02.2023 22:30

kombiak napisał(a):"Każdy ma swoje preferencje"
Jak dotychczas Wrocław -Split jadę przez
Czechy/Austria/Słowenia.
Czytam wątek o (ogólnie ujmując) HU, ale już się
gubię w mnogości wariantów tras.
Ja wiem że można powiedzieć - no to jedz, to też będziesz
wiedział....
Może ktoś podpowie - wyjazd z Wro na noc, jednym
ciągiem, najszybsza, płatne .

Na noc można rozważyć Wrocław-Boboszów-Ołomuniec-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagreb i dalej na południe. Wiele razy tak jechałem i jechało się dobrze. Najczęściej jechałem z niedzieli na poniedziałek.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.02.2023 23:34

Andrzej3777 napisał(a):Mimo że wolę jazdę autostradami w jednym przypadku wybieram Boboszów niż Gorzyczki. 120km mniej brak opłaty za A4 która często się korkuje remonty itp,no i przeważnie szybciej.Google maps z uporem maniaka kieruje na A4 a gdy ustawisz punkt pośredni Boboszów pokazuje szybszy dojazd.Wole autostrady ale tylko wtedy gdy dojadę prędzej jeśli mam jechać dalej i wtym samym czasie lub dłużej dla mnie rachunek jest prosty.

No i widzisz. A ja jechałem przez Boboszów i powiedziałem sobie, że więcej tamtędy nie pojadę (chociaż jak przyjdzie co do czego to pewnie pojadę). Traktor za kombajnem, korki jak cholera. Do tego esy floresy w Czechach w czasie ulewy to już jak odcinek specjalny ‐ paru domorosłych Schumacherów przerósł i woleli zaparkować w rowie. Że o sarnach na drodze nie wspomnę. Widok sarny 3 m przed maską samochodu pobudza lepiej niż niejeden Red Bull :) I tak jak pisałem wcześniej. Droga to kwestia gustu a o gustach się ponoć nie rozmawia :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.02.2023 10:51

Jako, że forum się może "skończyć" to muszę już teraz się przekonać co do trasy.
Dotychczas jeździłem CZ-A-SLO.
Mieszkam przy granicy z Chałupkami więc trasa SK-H ma mniej więcej identyczną długość lecz jest po prostu czasowo dłuższa.
Normalnie leci się przez całą Słowację przez Żilinę i na Bratysławę aby dalej wpaść na Węgry w 86.Jeżdżę jedynie w nocy i wizja jazdy nocą przez węgierskie podrzędne drogi średnio mi się podoba.
Wiele razy zamiast popularnej 86 wybierana jest autostrada aż do Budapesztu i Balaton jest mijany ze strony południowo-wschodniej.
Ale żeby się opłacało tak jechać do Słowację trzeba ciąć samymi krajówkami więc zamieniamy siekierkę na kijek, a nawet gorzej bo przez góry trzeba przelatywać.
Czy nocą jest to żmudne i jaka jest trasa przez Węgry aby jak najwięcej po autostradach jechać ale aby długością i czasem wyrównywało się to z jazdą CZ-A-SLO ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.02.2023 11:19

kaeres napisał(a):Jako, że forum się może "skończyć" to muszę już teraz się przekonać co do trasy.
Dotychczas jeździłem CZ-A-SLO.
Mieszkam przy granicy z Chałupkami więc trasa SK-H ma mniej więcej identyczną długość lecz jest po prostu czasowo dłuższa.
Normalnie leci się przez całą Słowację przez Żilinę i na Bratysławę aby dalej wpaść na Węgry w 86.Jeżdżę jedynie w nocy i wizja jazdy nocą przez węgierskie podrzędne drogi średnio mi się podoba.
Wiele razy zamiast popularnej 86 wybierana jest autostrada aż do Budapesztu i Balaton jest mijany ze strony południowo-wschodniej.
Ale żeby się opłacało tak jechać do Słowację trzeba ciąć samymi krajówkami więc zamieniamy siekierkę na kijek, a nawet gorzej bo przez góry trzeba przelatywać.
Czy nocą jest to żmudne i jaka jest trasa przez Węgry aby jak najwięcej po autostradach jechać ale aby długością i czasem wyrównywało się to z jazdą CZ-A-SLO ?

Mam podobny problem, czyli dojazd do Żyliny. Dla mnie dobre rozwiązanie to jazda przez Czechy autostradą czyli Brno - Bratysława - M86. Jakość węgierskiej drogi 86, czyli od Szombathely na południe jest bardzo dobra.
Jeżeli chcesz jak najwięcej autostradą to jednak trasa Cz- A- Slo jest najlepsza. :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.02.2023 11:27

Nie będę ściemniał, że wybrałbym SK-H jedynie ze względów finansowych więc wówczas Brno odpada bo winieta na CZ.
Więc widzę, że wygoda nad opłacalnością znów wybierze górę w tym roku.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 14.02.2023 23:54

Czy roboty drogowe tj. remont mostów na 11 w okolicy Jabłonkowa (Czechy) zakończyli czy jeszcze trwają prace?
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 16.02.2023 23:20

Do dids76 jaki jest czas przejazdu od Rediks przez Dolga vas do Mursko Sredisce .Od starego przejścia do 86 przez Lenti jest 50 minut według kamerki.A OD REDIKS MI SIE SKASOWAŁO
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.02.2023 10:47

mietas69 napisał(a):Do dids76 jaki jest czas przejazdu od Rediks przez Dolga vas do Mursko Sredisce .Od starego przejścia do 86 przez Lenti jest 50 minut według kamerki.A OD REDIKS MI SIE SKASOWAŁO

Niestety nie wiem dokładnie jaki jest czas przejazdu, często tankowałem jeszcze w Dolga Vas. Przejazd prze Słowenię to jakieś 10-15 minut. Potem jeszcze z 20-30 minut do wjazdu na autostradę w Sv Križ.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 17.02.2023 11:21

Trzeba liczyć nie więcej jak 45 min. z tankowaniem w Lendavie .
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 17.02.2023 13:34

czyli najlepsza ta gdzie można najtaniej zatankować.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 17.02.2023 20:47

kaeres napisał(a):Jako, że forum się może "skończyć" to muszę już teraz się przekonać co do trasy.
Dotychczas jeździłem CZ-A-SLO.
Mieszkam przy granicy z Chałupkami więc trasa SK-H ma mniej więcej identyczną długość lecz jest po prostu czasowo dłuższa.
Normalnie leci się przez całą Słowację przez Żilinę i na Bratysławę aby dalej wpaść na Węgry w 86.Jeżdżę jedynie w nocy i wizja jazdy nocą przez węgierskie podrzędne drogi średnio mi się podoba.
Wiele razy zamiast popularnej 86 wybierana jest autostrada aż do Budapesztu i Balaton jest mijany ze strony południowo-wschodniej.
Ale żeby się opłacało tak jechać do Słowację trzeba ciąć samymi krajówkami więc zamieniamy siekierkę na kijek, a nawet gorzej bo przez góry trzeba przelatywać.
Czy nocą jest to żmudne i jaka jest trasa przez Węgry aby jak najwięcej po autostradach jechać ale aby długością i czasem wyrównywało się to z jazdą CZ-A-SLO ?


Ja jeżdżę głównie nocą. Wcześniej tylko CZ-A-SLO, a ostatnie lata CZ-SK-H. Dla mnie nie ma szybszej i wygodniejszej trasy. Węgierska 86 gdzie nie ma autostrady jest wygodna - mało wiosek, dość proste kawałki, obwodnice i częściowo odgrodzone lasy. Przysłowiową "stówką" jedzie się bardzo wygodnie. Czasowo i kosztowo zdecydowanie na plus, w kilometrach to samo.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.03.2023 10:07

CZ-SK odpada bo płacisz i w Czechach i w Słowacji.
Dla mnie trasa czy to przez CZ czy przez SK to są dwie równoległe trasy i nieco bezsensu płacić za obie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.03.2023 10:53

kaeres napisał(a):CZ-SK odpada bo płacisz i w Czechach i w Słowacji.
Dla mnie trasa czy to przez CZ czy przez SK to są dwie równoległe trasy i nieco bezsensu płacić za obie.

A dla mnie najlepszą właśnie jest trasa Cz-Sk-Hu :wink: Bardzo nie lubię odcinka z domu do Żyliny, zajmuje mi dobre dwie godziny. W tym czasie jadąc przez Czechy jestem już za Brnem. Dwa razy jechałem przez Żyline i dwa razy przez Brno i stawiam na trasę przez Brno, chociaż na dzień dzisiejszy koszt czeskiej winiety dochodzi już do 90zł :?
Ps. W tym roku mam w planach całkowicie zmienić trasę i jechać przez czechy - Austrię - Węgry (bez winiety). Ale najprawdopodobniej zdecyduję przed samym wyjazdem sprawdzając jeszcze ewentualne remonty na trasie. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 341
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone