Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.03.2023 20:38

dids76 napisał(a):
kaeres napisał(a):CZ-SK odpada bo płacisz i w Czechach i w Słowacji.
Dla mnie trasa czy to przez CZ czy przez SK to są dwie równoległe trasy i nieco bezsensu płacić za obie.

A dla mnie najlepszą właśnie jest trasa Cz-Sk-Hu :wink: Bardzo nie lubię odcinka z domu do Żyliny, zajmuje mi dobre dwie godziny. W tym czasie jadąc przez Czechy jestem już za Brnem. Dwa razy jechałem przez Żyline i dwa razy przez Brno i stawiam na trasę przez Brno, chociaż na dzień dzisiejszy koszt czeskiej winiety dochodzi już do 90zł :?
Ps. W tym roku mam w planach całkowicie zmienić trasę i jechać przez czechy - Austrię - Węgry (bez winiety). Ale najprawdopodobniej zdecyduję przed samym wyjazdem sprawdzając jeszcze ewentualne remonty na trasie. :papa:

Czyli: Brno-Wiedeń-Koszeg, ponownie też o tym myślę. Teraz jest zakończony odcinek graniczny A-HU i nie trzeba po wioskach jeździć. Mnie wstrzymuje przed tym tylko Wiedeń na powrocie, bo będę w nim ok.12-13 w piątek (wrzesień) i nie wiem czego się tam spodziewać.
Jadąc przez SK nie ma problemu z ruchem drogowym w samo południe bo mam fajną nową obwodnicę Bratysławy.
I jeszcze jedna sprawa, SK winiety +2E a HU 9000 forintów za miesiąc sobie liczą :evil:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 07.03.2023 22:18

Obrazek

Trasa przez Austrię dobra jeśli ktoś chce zaoszczędzić na winietach lub i tak będzie tankował w Dolga vas. W przeciwnym razie musi ominąć kawałek M70 przy granicy lub jechać przez wspomniane Dolga vas i Cakovec.

Jeśli nasz wyjazd zamkniemy w 10 dniach to jesteśmy 10 zł do przodu na winiecie A vs. SK plus 67 zł na winiecie H. Razem 77 zł.
Jeśli nasz wyjazd zamkniemy w 30 dniach to jesteśmy 13 zł do tyłu na winiecie A vs. SK plus 109 zł na winiecie H. Razem 96 zł.

Ja od lat wybieram CZ-SK-H z winietami. To około 15-20 minut do przodu plus ewentualnie kolejne minuty do przodu w przypadku problemów w Wiedniu.

CZ 10 dni - 310 CZK - 62 zł
CZ 30 dni - 440 CZK - 88 zł

SK 10 dni - 12 EUR - 57 zł
SK 30 dni - 17 EUR - 81 zł

A 10 dni - 10 EUR - 47 zł

H 10 dni - 5500 HUF - 67 zł
H 30 dni - 8900 HUF - 109 zł
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.03.2023 23:05

Jeździłem już kilka razy j/w, jak i ostatnio SK-HU (z winietą) i oba sposoby są ok.
Nie trzeba jechać na Dolga Vas, by dostać się do Chorwacji bezpłatnie, gdyż wzdłuż M70 jest dobra droga praktycznie bez zabudowań (pustostany) do Letenye i stare przejście Gorican i tu można zatankować.
Kasa za opłaty to nie wszystko, to tylko 50-55zł różnicy, ważne by się dobrze jechało i nie musi być b.szybko, bo to są wakacje.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.03.2023 09:30

wielbiciel napisał(a):Czyli: Brno-Wiedeń-Koszeg, ponownie też o tym myślę. Teraz jest zakończony odcinek graniczny A-HU i nie trzeba po wioskach jeździć. Mnie wstrzymuje przed tym tylko Wiedeń na powrocie, bo będę w nim ok.12-13 w piątek (wrzesień) i nie wiem czego się tam spodziewać.
Jadąc przez SK nie ma problemu z ruchem drogowym w samo południe bo mam fajną nową obwodnicę Bratysławy.
I jeszcze jedna sprawa, SK winiety +2E a HU 9000 forintów za miesiąc sobie liczą :evil:

Tak właśnie zamierzam jechać, no i właśnie Ty dałeś mi pomysł tej trasy :wink:
No właśnie największym problemem dla mnie na tej trasie jest Wiedeń, też będę tam w piątek około 11-12 tylko w drodze do.
Jeżdżę zawsze przez Lendavę wiec brak węgierskiej winiety mi nie przeszkadza.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 09.03.2023 13:57

Powoli siadam do trasy na sierpień. Lecimy z północy Polski do Makarskiej z przerwą na nocleg w Mariborze. Leciałem tą trasą ostatnio 2 lata temu i władowałem się w roboty drogowe w Czechach i korki we Wiedniu. Co powiecie? :)

https://www.google.pl/maps/dir/Tuchola/ ... 937769!3e0
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.03.2023 14:48

Inde napisał(a):Powoli siadam do trasy na sierpień. Lecimy z północy Polski do Makarskiej z przerwą na nocleg w Mariborze. Leciałem tą trasą ostatnio 2 lata temu i władowałem się w roboty drogowe w Czechach i korki we Wiedniu. Co powiecie? :)

https://www.google.pl/maps/dir/Tuchola/ ... 937769!3e0



Jeśli masz nocleg w Mariborze, to możesz ominąć Czechy i jechać przez Węgry i Słowację:
Cieszyn - Żylinę - Bratysławę - Gyor - Szombathely - Redics i potem słoweńską A5 do Mariboru.
Ok. 50 km dalej, ale omijasz Czechy i Wiedeń.

https://goo.gl/maps/ZrS2umYoFvsKDGDn6
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 09.03.2023 15:19

Drobna uwaga, jeżeli przez Cieszyn to z A1 najlepiej zjechać w Żorach (81 > 938) lub przez Mszanę (937). W godzinach szczytu przez Mszanę, przy spokojniejszym ruchu przez Żory. Ta opcja ma ten plus, że tuż przed granicą możemy zatankować tanie paliwo na Crab-ie.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 09.03.2023 15:28

Jeśli masz nocleg w Mariborze, to możesz ominąć Czechy i jechać przez Węgry i Słowację:
Cieszyn - Żylinę - Bratysławę - Gyor - Szombathely - Redics i potem słoweńską A5 do Mariboru.
Ok. 50 km dalej, ale omijasz Czechy i Wiedeń.

https://goo.gl/maps/ZrS2umYoFvsKDGDn6


Dobrze to wygląda i odpadają winiety w Czechach na pewno się nad tym pochylę. No i inna trasa niż zazwyczaj, powinna szybciej zlecieć.

ziemniak napisał(a):Drobna uwaga, jeżeli przez Cieszyn to z A1 najlepiej zjechać w Żorach (81 > 938) lub przez Mszanę (937). W godzinach szczytu przez Mszanę, przy spokojniejszym ruchu przez Żory. Ta opcja ma ten plus, że tuż przed granicą możemy zatankować tanie paliwo na Crab-ie.


Dzięki za info, to jest ta stacja?

https://www.google.com/maps/place/Crab+ ... 11kn3gxbfy
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.03.2023 15:45

W Żorach zaraz za wyjazdem na 81 masz Orlena, też dobre ceny.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 09.03.2023 17:01

Inde napisał(a):
ziemniak napisał(a):Drobna uwaga, jeżeli przez Cieszyn to z A1 najlepiej zjechać w Żorach (81 > 938) lub przez Mszanę (937). W godzinach szczytu przez Mszanę, przy spokojniejszym ruchu przez Żory. Ta opcja ma ten plus, że tuż przed granicą możemy zatankować tanie paliwo na Crab-ie.


Dzięki za info, to jest ta stacja?

https://www.google.com/maps/place/Crab+ ... 11kn3gxbfy


Nie. Crab Hażlach. Paliwo jest zazwyczaj 20-30 groszy taniej niż Lotos czy Orlen w Cieszynie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.03.2023 19:42

wielbiciel napisał(a):W Żorach zaraz za wyjazdem na 81 masz Orlena, też dobre ceny.


A na Auchan kilkadziesiąt metrów dalej chyba jeszcze lepsze! :D :D

https://goo.gl/maps/EJGPbhy2mmKEZSUg7

Mogliby tylko zrobić ją całodobową, jak w Łomiankach.

wielbiciel - a czy ten Orlen ma lepsze ceny od BP przy zjeździe z autostrady (tego na Północnej przy drugim rondzie)? Zawsze w nocy tankowałem na BP (na powrocie), ale jeśli na Orlenie jest taniej, to mi wygodniej, bo w tym roku będę jechał nocą "tam", a nie "nazad".
Chodzi o LPG
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.03.2023 21:24

marekkowalak napisał(a):
wielbiciel napisał(a):W Żorach zaraz za wyjazdem na 81 masz Orlena, też dobre ceny.


A na Auchan kilkadziesiąt metrów dalej chyba jeszcze lepsze! :D :D

https://goo.gl/maps/EJGPbhy2mmKEZSUg7

Mogliby tylko zrobić ją całodobową, jak w Łomiankach.

wielbiciel - a czy ten Orlen ma lepsze ceny od BP przy zjeździe z autostrady (tego na Północnej przy drugim rondzie)? Zawsze w nocy tankowałem na BP (na powrocie), ale jeśli na Orlenie jest taniej, to mi wygodniej, bo w tym roku będę jechał nocą "tam", a nie "nazad".
Chodzi o LPG

Na tym BP tankują tiry i tam cena jest najwyższa, ten Orlen ma normalne ceny choć czasami zawirowania mogą je zmienić.
Jadąc w kierunku Skoczowa masz jeszcze stację Auchan przy MC i KFC (po lewej) obok Leroy Marlin, a w Pawłowicach stację UNIWAR zaraz za skrzyżowaniem ze światłami.
Jak nie jedziesz skrótem Pawłowice-Cieszyn, masz jeszcze stację Orlen w Skoczowie.
Ja nie sprawdzam cen LPG, jeżdżę tradycyjnie na ropę (dziś Orlen 7,03) a wkrótce Pb95, ale w aglomeracji GOP są najniższe ceny wszelkich paliw w Polsce.
Ostatnio edytowano 09.03.2023 23:22 przez wielbiciel, łącznie edytowano 1 raz
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 09.03.2023 21:49

Czy nie lepiej jechać z noclegiem w Lenti?
Odnośnie paliwa,to najniższa cena jest w tej chwili w Chorwacji.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.03.2023 23:20

Cropidło napisał(a):Czy nie lepiej jechać z noclegiem w Lenti?
Odnośnie paliwa,to najniższa cena jest w tej chwili w Chorwacji.


Dziś ta różnica wynosi 0,01-0,02 Euro, a wakacje są za kilka miesięcy.
A ile ci zostanie przy takiej różnicy cen na 50 litrach?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.03.2023 23:48

wielbiciel napisał(a):Jadąc w kierunku Skoczowa masz jeszcze stację Auchan przy MC i KFC (po lewej) obok Leroy Marlin


Właśnie o tym Auchan mówiłem - tam tankuję co roku, do tego kolacja na Maku. Może niezbyt zdrowo, ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi, a smacznie i co najważniejsze - długo trzyma :D

a w Pawłowicach stację UNIWAR zaraz za skrzyżowaniem ze światłami.
Jak nie jedziesz skrótem Pawłowice-Cieszyn, masz jeszcze stację Orlen w Skoczowie.


Jeżdżę przez Skoczów - ale ten Orlen tam już jest chyba droższy?

w aglomeracji GOP są najniższe ceny wszelkich paliw w Polsce.

Też zauważyłem, że szczególnie Żory to najniższe ceny w kraju :D :D

No dobra, wypróbujemy ten Orlen w tym roku. Dzięki za info.
No, chyba, że na stacji Auchan przymierzają się jednak do przejścia na 24h? Nic ci o tym nie wiadomo?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 342
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone