Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.03.2023 09:50

marekkowalak napisał(a):
No dobra, wypróbujemy ten Orlen w tym roku. Dzięki za info.
No, chyba, że na stacji Auchan przymierzają się jednak do przejścia na 24h? Nic ci o tym nie wiadomo?

Stacje paliw w "Auchan Polska" przejęła zewnętrzna firma, nie wiem czy przymierzają się do otwarcia 24h. Kiedyś były tak otwarte ale później ze względu na koszty (mały obrót + dodatkowa ochrona, zrezygnowali). U nas przymierzają się do przebudowy stacji na samoobsługową, wtedy będzie otwarta 24h :wink:
W Skoczowie przed wjazdem na S52 https://goo.gl/maps/ub7w2kncn5acaHeb7 macie jeszcze CRAB-a. Tam są zawsze najniższe ceny w okolicy :papa:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 10.03.2023 11:35

Ja zawsze dotankowuję auto w Austrii na Tankstelle Temmel. Pierwsza stacja po zjeździe na Mureck. Zawsze cena była konkurencyjna. Do tego stacja całodobowa. Jedyny minus taki, że po 22 była samoobsługowa i nie wydawało reszty więc trzeba było mieć odliczone pieniądze. Teraz rozbudowana, można zjeść, napić się, odpocząć, parking duży.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 10.03.2023 11:39

[quote="Inde"]Powoli siadam do trasy na sierpień. Lecimy z północy Polski do Makarskiej z przerwą na nocleg w Mariborze. Leciałem tą trasą ostatnio 2 lata temu i władowałem się w roboty drogowe w Czechach i korki we Wiedniu. Co powiecie? :)

Inde. Podobnie jak Ciebie też mnie ogarnęło planowanie trasy na tegoroczny wyjazd. Na dzień dzisiejszy , bazując na mapach google biorę pod uwagę kilka wariantów:
- CZ - A - SLO z winietami : czas przejazdu najszybszy 14,54 godz. koszt winiet ok. 315 zł
- CZ - A - SLO z pominięciem płatnego odcinka w SLO 15,27 godz. koszt winiet ok 175 zł
- CZ - A - SLO przez Bad Radkersburg i Ormoż bezpłatnym odcinkiem 16,07 godz. koszt winiet ok. 175 zł
- CZ - A - H przez Kőszeg z ominięciem płatnego odcinka na Węgrzech 15,48 godz. koszt winiet ok. 175 zł
- Cz -SL - H przez Mszanę, Cieszyn, Żylinę 15,56 godz. koszt winiet ok. 190 zł
- SL - H przez Zwardoń, Żylinę 16,12 godz. koszt przejazdu ok. 190 zł
- CZ- SL - H przez Brno, Bratysławę 15,12 godz. koszt winiet ok. 276 zł
Większość z tych tras już zaliczyłem w minionych latach i biorąc pod uwagę płynność jazdy i natężenie ruchu najbardziej mnie przekonuje ta ostatnia, mimo że nieco droższa. Jadąc z Bydgoszczy do Varażdinskich Teplic na nocleg mam do pokonania ok. 1100 km więc czas gra rolę. Słowacja a zwłaszcza Węgry to mały a nawet ( na Węgrzech ) znikomy ruch. Jakoś na tej trasie poza Czechami nasycenie radarów i patroli z suszarkami też niewielkie. W ubiegłym roku nie trafiłem też na przeszkody w postaci robót drogowych w Czechach. Dodam że jeżdżę sobota - niedziela. Może dlatego. Na dzień dzisiejszy planuję taką trasę: https://goo.gl/maps/o6z6NucvP6ERQe3B9 Oczywiście, do września wiele może się zmienić i ostateczny wybór zapadnie przed wyjazdem. :papa:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 10.03.2023 13:49

wielbiciel napisał(a):
Cropidło napisał(a):Czy nie lepiej jechać z noclegiem w Lenti?
Odnośnie paliwa,to najniższa cena jest w tej chwili w Chorwacji.


Dziś ta różnica wynosi 0,01-0,02 Euro, a wakacje są za kilka miesięcy.
A ile ci zostanie przy takiej różnicy cen na 50 litrach?


Wiesz co, zawsze chciałem zobaczyć Maribor. A hotelik, który tam mamy ma na dole restaurację również ze śniadaniami.

ANOOK napisał(a):
Inde napisał(a):Powoli siadam do trasy na sierpień. Lecimy z północy Polski do Makarskiej z przerwą na nocleg w Mariborze. Leciałem tą trasą ostatnio 2 lata temu i władowałem się w roboty drogowe w Czechach i korki we Wiedniu. Co powiecie? :)

Inde. Podobnie jak Ciebie też mnie ogarnęło planowanie trasy na tegoroczny wyjazd. Na dzień dzisiejszy , bazując na mapach google biorę pod uwagę kilka wariantów:
- CZ - A - SLO z winietami : czas przejazdu najszybszy 14,54 godz. koszt winiet ok. 315 zł
- CZ - A - SLO z pominięciem płatnego odcinka w SLO 15,27 godz. koszt winiet ok 175 zł
- CZ - A - SLO przez Bad Radkersburg i Ormoż bezpłatnym odcinkiem 16,07 godz. koszt winiet ok. 175 zł
- CZ - A - H przez Kőszeg z ominięciem płatnego odcinka na Węgrzech 15,48 godz. koszt winiet ok. 175 zł
- Cz -SL - H przez Mszanę, Cieszyn, Żylinę 15,56 godz. koszt winiet ok. 190 zł
- SL - H przez Zwardoń, Żylinę 16,12 godz. koszt przejazdu ok. 190 zł
- CZ- SL - H przez Brno, Bratysławę 15,12 godz. koszt winiet ok. 276 zł
Większość z tych tras już zaliczyłem w minionych latach i biorąc pod uwagę płynność jazdy i natężenie ruchu najbardziej mnie przekonuje ta ostatnia, mimo że nieco droższa. Jadąc z Bydgoszczy do Varażdinskich Teplic na nocleg mam do pokonania ok. 1100 km więc czas gra rolę. Słowacja a zwłaszcza Węgry to mały a nawet ( na Węgrzech ) znikomy ruch. Jakoś na tej trasie poza Czechami nasycenie radarów i patroli z suszarkami też niewielkie. W ubiegłym roku nie trafiłem też na przeszkody w postaci robót drogowych w Czechach. Dodam że jeżdżę sobota - niedziela. Może dlatego. Na dzień dzisiejszy planuję taką trasę: https://goo.gl/maps/o6z6NucvP6ERQe3B9 Oczywiście, do września wiele może się zmienić i ostateczny wybór zapadnie przed wyjazdem. :papa:


Tu czytam w postach wyżej, że te roboty drogowe w Czechach, których się obawiam już są skończone. Także te Czechy nadal są opcją. Na pewno rozważę tą trasę. Pozdrawiam sąsiada! :)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 712
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 10.03.2023 14:52

ANOOK napisał(a):
Inde napisał(a):Powoli siadam do trasy na sierpień. Lecimy z północy Polski do Makarskiej z przerwą na nocleg w Mariborze. Leciałem tą trasą ostatnio 2 lata temu i władowałem się w roboty drogowe w Czechach i korki we Wiedniu. Co powiecie? :)

Inde. Podobnie jak Ciebie też mnie ogarnęło planowanie trasy na tegoroczny wyjazd. Na dzień dzisiejszy , bazując na mapach google biorę pod uwagę kilka wariantów:
- CZ - A - SLO z winietami : czas przejazdu najszybszy 14,54 godz. koszt winiet ok. 315 zł
- CZ - A - SLO z pominięciem płatnego odcinka w SLO 15,27 godz. koszt winiet ok 175 zł
- CZ - A - SLO przez Bad Radkersburg i Ormoż bezpłatnym odcinkiem 16,07 godz. koszt winiet ok. 175 zł
- CZ - A - H przez Kőszeg z ominięciem płatnego odcinka na Węgrzech 15,48 godz. koszt winiet ok. 175 zł
- Cz -SL - H przez Mszanę, Cieszyn, Żylinę 15,56 godz. koszt winiet ok. 190 zł
- SL - H przez Zwardoń, Żylinę 16,12 godz. koszt przejazdu ok. 190 zł
- CZ- SL - H przez Brno, Bratysławę 15,12 godz. koszt winiet ok. 276 zł
Większość z tych tras już zaliczyłem w minionych latach i biorąc pod uwagę płynność jazdy i natężenie ruchu najbardziej mnie przekonuje ta ostatnia, mimo że nieco droższa. Jadąc z Bydgoszczy do Varażdinskich Teplic na nocleg mam do pokonania ok. 1100 km więc czas gra rolę. Słowacja a zwłaszcza Węgry to mały a nawet ( na Węgrzech ) znikomy ruch. Jakoś na tej trasie poza Czechami nasycenie radarów i patroli z suszarkami też niewielkie. W ubiegłym roku nie trafiłem też na przeszkody w postaci robót drogowych w Czechach. Dodam że jeżdżę sobota - niedziela. Może dlatego. Na dzień dzisiejszy planuję taką trasę: https://goo.gl/maps/o6z6NucvP6ERQe3B9 Oczywiście, do września wiele może się zmienić i ostateczny wybór zapadnie przed wyjazdem. :papa:


Może warto rozważyć jeszcze jedną trasę.
Jak kiedyś proponował dids76 - jedziesz A1 do Żor, dalej przez Skoczów, Cieszyn i bezpłatną do Czadcy i Żyliny.
Płacisz winiety za SK i HU, nie płacisz za Czechy.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 10.03.2023 15:28

yarko 2000
W ubiegłym roku jechałem tą trasą, a dwa lata temu wracałem z kolei przez Cieszyn, Karwinę Mszanę. Te trasy są podobne do podanej przeze mnie: Mszana, Cieszyn, Żylina. Wszystko zależy od tego jak trafisz w natężenie ruchu. Tak jak wcześniej napisałem. Obserwuję posty do wyjazdu a ostateczna decyzja zapadnie w przededniu i to też z możliwością weryfikacji.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.03.2023 16:48

Inde napisał(a):
Tu czytam w postach wyżej, że te roboty drogowe w Czechach, których się obawiam już są skończone. Także te Czechy nadal są opcją. Na pewno rozważę tą trasę. Pozdrawiam sąsiada! :)



Poczekaj do lata - znając Pepików, to rozgrzebią 10 kolejnych remontów :mrgreen: :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.03.2023 17:25

marekkowalak napisał(a):
Inde napisał(a):
Tu czytam w postach wyżej, że te roboty drogowe w Czechach, których się obawiam już są skończone. Także te Czechy nadal są opcją. Na pewno rozważę tą trasę. Pozdrawiam sąsiada! :)



Poczekaj do lata - znając Pepików, to rozgrzebią 10 kolejnych remontów :mrgreen: :mrgreen:

Złośliwy jesteś, ja w tym roku też myślę o CZ.
Wieszowa Orlen LPG 3,09
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 10.03.2023 18:10

Podpowiedzcie mi w jednej kwestii. Ze Splitu będą transportował się promem na Brać. Chciałbym w ten sam dzień chociaż zerknąć na starówkę Splitu. Czy koło przeprawy promowej jest jakiś parking aby zostawić tam auto i się piechotką udać na Starówkę?
P.S. Grzesiu, ja wiem, że nie ten dział. Wybacz :)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 712
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 10.03.2023 18:33

Jest, dokładnie przed samą starówką na rivie, akurat od strony promu.
Ale to nie jest najlepszy pomysł - to jest najdroższy parking w Splicie :)
Zależy o której godzinie będziesz w Splicie, ale jak pojeździsz po okolicznych ulicach to z pewnością znajdziesz coś innego :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 10.03.2023 18:44

yarko2000 napisał(a):Jest, dokładnie przed samą starówką na rivie, akurat od strony promu.
Ale to nie jest najlepszy pomysł - to jest najdroższy parking w Splicie :)
Zależy o której godzinie będziesz w Splicie, ale jak pojeździsz po okolicznych ulicach to z pewnością znajdziesz coś innego :)

W Splicie chcę być z samego rana. 1.09 w sobotę. Pospacerować do popołudnia. Zjeść obiad i promem koło 17tej na Brać. Jeśli jest tak jak piszesz to spróbuję znaleźć gdzieś obok w uliczkach miejsce postojowe.
kasper0126
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasper0126 » 10.03.2023 22:21

Witam wszystkich forumowiczów, :papa:
jestem tu nowy i od razu zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze trasy przez Słowenię:
TRASA 1
1.png


lub
TRASA 2
2.png


Trasa 1 to wg googla 15:33 i 1353 km
Trasa 2 to wg googla 15:30 i 1325 km
Jedziemy busem na 10 dni więc winieta na Słowenie na miesiąc odpada - 60€ za przejazd 100km mnie nie rajcuje. Chciałbym się Was poradzić, która opcja w przypadku busa jest bardziej polecana, odpowiednia. Prawdopodobnie wypadnie nam tankowanie w Słowenii w nocy więc za wiele stacji nie wchodzi w grę (znalazłem tylko w Mariborze i Ptuji). Dodam tylko, że wyjeżdżamy w piątek ok 16-17 z okolic Kalisza, w Słowenii powinniśmy być koło 3-4 w nocy.
Za wszelkie wskazówki wielkie dzięki :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.03.2023 23:50

Drugą trasę masz przez Bad Radkersburg, więc wtedy lepiej w Austrii zjechać już z autostrady na Ilz i drogą b69 dojechać do Bad Radkersurg https://goo.gl/maps/fbCiEz4WoANwxNvz5 Jechałem tak kilka razy i było ok.
Masz jeszcze trzecią opcję, czyli standardowy objazd autostrad w Słowenii Mureck - Lenart - Ptuj - Cvetlin https://goo.gl/maps/mxNwAzgQMNuKVbdC8.
A tu masz cały temat o objeździe słoweńskiej autostrady objazdy-autostrady-w-slowenii-dyskusja-t29291-5730.html?hilit=objazd#p2290630
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.03.2023 01:26

sviva napisał(a):Podpowiedzcie mi w jednej kwestii. Ze Splitu będą transportował się promem na Brać. Chciałbym w ten sam dzień chociaż zerknąć na starówkę Splitu. Czy koło przeprawy promowej jest jakiś parking aby zostawić tam auto i się piechotką udać na Starówkę?


Jest duży parking zaraz naprzeciwko zjazdu z promu - pomiędzy dworcem kolejowym a autobusowym. Parkowałem tam kiedyś i mogę polecić.

Nie wiem, czy na kilka godzin w sobotę przed południem opłaca się jeździć po ciasnym centrum Splitu i szukać innych parkingów. Raz że cena nie będzie wiele niższa, bo w tej części miasta wszystkie parkingi są dosyć drogie, a dwa że ten czas który stracisz na szukanie innych miejsc postojowych i powrót do portu przez sobotnie korki lepiej chyba przeznaczyć na zwiedzanie.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 11.03.2023 09:28

marekkowalak napisał(a):
sviva napisał(a):Podpowiedzcie mi w jednej kwestii. Ze Splitu będą transportował się promem na Brać. Chciałbym w ten sam dzień chociaż zerknąć na starówkę Splitu. Czy koło przeprawy promowej jest jakiś parking aby zostawić tam auto i się piechotką udać na Starówkę?


Jest duży parking zaraz naprzeciwko zjazdu z promu - pomiędzy dworcem kolejowym a autobusowym. Parkowałem tam kiedyś i mogę polecić.

Nie wiem, czy na kilka godzin w sobotę przed południem opłaca się jeździć po ciasnym centrum Splitu i szukać innych parkingów. Raz że cena nie będzie wiele niższa, bo w tej części miasta wszystkie parkingi są dosyć drogie, a dwa że ten czas który stracisz na szukanie innych miejsc postojowych i powrót do portu przez sobotnie korki lepiej chyba przeznaczyć na zwiedzanie.

Może to nie do końca temat wątku ale ponieważ mam inne zdanie niż Marek to też odpowiem. Sławek napisał że chce cały dzień spędzić w Splicie, a wtedy korzystanie z parkingu na dworcu lub innych w pobliżu przystani promowej jest bez sensu bo kosztowało to 20 do 30 kun za godzinę (nie wiem jak to przeliczyli teraz na euro). Lepiej jak przyjedziecie rano postawić auto na jednym z tych parkingów:
https://goo.gl/maps/toRNPgxCUEwYrMoN8
https://goo.gl/maps/bFjGDjrTm5KdePqM8
Tam zawsze znajdzie się jakieś miejsce, a już rano to nie ma z tym żadnych problemów. Cena była 7 kun za godzinę. Do Rivy blisko, a przed odpłynięciem promu wsiadacie w auto i jedziecie na przystań.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 343
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone