Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 29.05.2021 20:39

Witajcie.
Ja juz od wczoraj na miejscu.
Przejazd bajka.
Piotrków Częstochowa ograniczenie 70 i odcinkowy pomiar prędkości ns dystansie 44km. Kompletna porażka.
Granica z Czechsmi zero konroli.
Czechy jak zwykle trochę prac drogowych ale plynnie.
Droga na Mikulov zrobiona.
Na granicy z Austrią w budce 2 osoby sle machali zeby jechać dalej.
Austria szybko i sprawnie. Mniej robót drogowych niz w zeszłym roku.
Granica ze Słowenią bez kontroli.
Granica z Chorwacją do normalnych bramek 15-20 samochodów. Do Entercroatia przede mna 2
Celnik tylko wział dowody i wskanowsł.
Max 2 minuty.
Także droga idealnie.
Pozdrav
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 29.05.2021 21:26

BMC napisał(a):Witajcie.
Ja juz od wczoraj na miejscu.
Przejazd bajka.
Piotrków Częstochowa ograniczenie 70 i odcinkowy pomiar prędkości ns dystansie 44km. Kompletna porażka.
Granica z Czechsmi zero konroli.
Czechy jak zwykle trochę prac drogowych ale plynnie.
Droga na Mikulov zrobiona.
Na granicy z Austrią w budce 2 osoby sle machali zeby jechać dalej.
Austria szybko i sprawnie. Mniej robót drogowych niz w zeszłym roku.
Granica ze Słowenią bez kontroli.
Granica z Chorwacją do normalnych bramek 15-20 samochodów. Do Entercroatia przede mna 2
Celnik tylko wział dowody i wskanowsł.
Max 2 minuty.
Także droga idealnie.
Pozdrav


No to super :) Dokładnie tą samą trasą jadę w przyszłym tygodniu.
A o testy nie pytali na granicy chorwackiej ?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 30.05.2021 11:45

Zazdroszczę :), napisz koniecznie jak było na granicy CRO, co sprawdzali? Pokazywałeś zaświadczenia lub testy?
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 30.05.2021 17:48

ja jak wypełniałem wniosek EnterCroatia wrzuciłem tam skan z wyniku testu i ze szczepienia.
dla każdej osoby można wrzucić jeden skan.
więc na granicy wzięli tylko dowody i być może pojawiła się tam gdzieś info o tym co im przesłałem
także nic wiecej od nas nie chcieli ;)
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 03.06.2021 07:59

A jak oceniacie trasę Wrocław- Olomuniec w godzinach wieczornych.
Dalej do Brna GM pokazuje czas podobny jak A4/A1.
Jeździłem przez Węgry, ale z tymi korytarzami to dodatkowy czas.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.06.2021 08:06

stachmat napisał(a):A jak oceniacie trasę Wrocław- Olomuniec w godzinach wieczornych.
Dalej do Brna GM pokazuje czas podobny jak A4/A1.
Jeździłem przez Węgry, ale z tymi korytarzami to dodatkowy czas.


Znajomi z Wrocka przeważnie wybierają jednak A4/A1. Trasa długa, więc opcja autostradowa jest lepsza dla nich. Ich słowa, nie moje:).
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 03.06.2021 08:35

Potwierdzam. Jeśli na A4 nie ma remontów, to jedzie się zdecydowanie lepiej niż przez Boboszów (nie lubię) czy Kudowę.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 03.06.2021 22:38

jeśli jedziesz wieczorem, to faktycznie lepiej jechać A4 i A1, tym bardziej, jeśli nie jechałeś wcześniej przez Boboszów - osobiście wolę właśnie przez B. jechać, ale to drogi powiatowe i miejscami dość kręte (przy trasie przez Zabreh) - na pierwszy raz w nocy nie polecam. ale w ciągu dnia, przy dużym ruchu na A4, uważam, że Boboszów to lepsze rozwiązanie.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 03.06.2021 23:01

vin napisał(a):jeśli jedziesz wieczorem, to faktycznie lepiej jechać A4 i A1, tym bardziej, jeśli nie jechałeś wcześniej przez Boboszów - osobiście wolę właśnie przez B. jechać, ale to drogi powiatowe i miejscami dość kręte (przy trasie przez Zabreh) - na pierwszy raz w nocy nie polecam. ale w ciągu dnia, przy dużym ruchu na A4, uważam, że Boboszów to lepsze rozwiązanie.


W teorii pojedziemy na wieczór/ noc i już jestem przekonany że będzie to A4/A1.
Jeśli jednak zmienimy plany i weźmiemy jeden nocleg na pn Chorwacji to możliwe że będzie to jazda dzienna w sobotę, a A4 to loteria z korkami więc może Boboszów.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 04.06.2021 04:56

To już zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, choć dłuższym o kilka km, jest przejęcie w Kudowie.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.06.2021 09:30

MCR napisał(a):To już zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, choć dłuższym o kilka km, jest przejęcie w Kudowie.

a mogę z ciekawości spytać, co Twoim zdaniem decyduje o wyższości Kudowy? ;) w mojej opinii Boboszów jest lepszy, bo od Kłodzka praktycznie nie ma tirów (które jadą na Kudowę), tylko osobówki a i to raczej nie za dużo, szczególnie w porównaniu do DK 8. Na przejściu kontroli też od paru dobrych lat nie spotkałem, nawet teraz w pandemii. Od granicy jakieś 45min./km i wpada się już na drogę szybkiego ruchu.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 04.06.2021 09:53

A pewnie, że możesz :)
1) droga jest lepezej jakości
2) zdecydowanie mniej kręta
3) mniej lasów (zwierzyna)

Natomiast faktycznie TIRy przez Boboszów nie walą, więc pod tym kątem to przejście wygrywa.
Ilekroć jechałem (choć ja do GR, ale to bez znaczenia) przez Czechy, to ta trasa przez Kudowę była mniej uciążliwa.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.06.2021 10:29

MCR napisał(a):A pewnie, że możesz :)
1) droga jest lepezej jakości
2) zdecydowanie mniej kręta
3) mniej lasów (zwierzyna)

Natomiast faktycznie TIRy przez Boboszów nie walą, więc pod tym kątem to przejście wygrywa.
Ilekroć jechałem (choć ja do GR, ale to bez znaczenia) przez Czechy, to ta trasa przez Kudowę była mniej uciążliwa.

co do jakości - dawno nie jechałem na Kudowę, ale jestem w stanie uwierzyć, w końcu to ważniejsza droga, a końcówka do Boboszowa bywa wyboista. ale po czeskiej stronie już jakościowo ok.
lasy i krętość - zgoda, choć nigdy nie trafiłem na zwierzynę nawet na poboczu (żaden dowód, wiem ;)), ale właśnie ze względu na te dwa powody odradzałem ją 'na noc' koledze pytającemu. natomiast w dzień moim zdaniem to nie jest duży problem.
a jak dalej lecisz od Nachodu?
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 04.06.2021 12:24

Z Nachodu na Vamberk i później Svitavy i Brno
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 07.06.2021 12:17

Ogólnie i tak wolałbym unikać górskich zakrętów - moje dzieci maja tendencję do "ulewania" na takich trasach :oczko_usmiech:
Dlatego liczę na A4 bez niespodzianek...

A z Brna na Wiedeń polecacie jazdę przez Mikulov czy przez Brzecław - tak analizuję płynniejszą trasę:
1. Brno - Mikulov - zwykła trasa
2. Brno - Brzecław - szybka
3. Mikulov - Wiedeń - szybka
4. Brzecław - Wiedeń - zwykła (kawałek)

Winietę będę miał i na CZ i AUT, więc to nie problem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 299
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone