Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2021 09:23

james84 napisał(a):Orientuje się ktoś jak wygląda przejazd przez Czechy już w okolicach Mikulova ? czy przejazd przez most jest dalej zamknięty i trzeba objeżdżać czy można spokojnie jechać jak dawniej?

Most już wyremontowany, ale za mostem w stronę Mikulova na razie remont, pisze że do 31.05. Tutaj możesz znaleźć informację o remontach w Czechach. http://www.dopravniinfo.cz/
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 26.05.2021 09:25

dids76 napisał(a):
james84 napisał(a):Orientuje się ktoś jak wygląda przejazd przez Czechy już w okolicach Mikulova ? czy przejazd przez most jest dalej zamknięty i trzeba objeżdżać czy można spokojnie jechać jak dawniej?

Most już wyremontowany, ale za mostem w stronę Mikulova na razie remont, pisze że do 31.05. Tutaj możesz znaleźć informację o remontach w Czechach. http://www.dopravniinfo.cz/


Dzięki @dids76,
Wyjazd w przyszłym tygodniu więc może już otworzą :)
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 26.05.2021 13:14

james84 napisał(a):
dids76 napisał(a):
james84 napisał(a):Orientuje się ktoś jak wygląda przejazd przez Czechy już w okolicach Mikulova ? czy przejazd przez most jest dalej zamknięty i trzeba objeżdżać czy można spokojnie jechać jak dawniej?

Most już wyremontowany, ale za mostem w stronę Mikulova na razie remont, pisze że do 31.05. Tutaj możesz znaleźć informację o remontach w Czechach. http://www.dopravniinfo.cz/


Dzięki @dids76,
Wyjazd w przyszłym tygodniu więc może już otworzą :)


Ja z Brna kieruję się na Brzecław potem na Wilfersdorf, jak dla mnie najszybciej :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2021 13:46

wwwmarco napisał(a):
james84 napisał(a):
dids76 napisał(a):
james84 napisał(a):Orientuje się ktoś jak wygląda przejazd przez Czechy już w okolicach Mikulova ? czy przejazd przez most jest dalej zamknięty i trzeba objeżdżać czy można spokojnie jechać jak dawniej?

Most już wyremontowany, ale za mostem w stronę Mikulova na razie remont, pisze że do 31.05. Tutaj możesz znaleźć informację o remontach w Czechach. http://www.dopravniinfo.cz/


Dzięki @dids76,
Wyjazd w przyszłym tygodniu więc może już otworzą :)


Ja z Brna kieruję się na Brzecław potem na Wilfersdorf, jak dla mnie najszybciej :)

Nie wiem czy szybciej, Austriacy otwarli obwodnicę Drasenhofen a kilka km przed Poysdorf zaczyna się już A5.
Przez Breclav czeskiej stronie jest szybciej, chyba ze jedziesz w tygodniu w dzień to wtedy możesz trochę czasu stracić w Breclav. Po stronie austrackiej obecnie przez Mikulov jest szybciej :papa:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 26.05.2021 14:24

Jakiś czas temu jechałem do Wiednia. Mocno się zdziwiłem za Mikulovem. Na plus. Nie widzę już sensu Breclava.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 26.05.2021 23:17

Jutro wieczorem będę jechał przez Mikulov, więc dam znać jak jest obecnie ;)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 28.05.2021 09:22

Witam
Jak obecnie wygląda trasa przez Słowację i Węgry biorąc pod uwagę jazdę nocną?
Przyjmijmy, że żadne korytarze tranzytowe już nie obowiązują (jadę w sierpniu) więc trasa wygląda tak: Zwardoń - Czadca - Żylina - Trenczyn - Bratysława - i jak dalej do Szombathely? Potem pewnie do Nagykanizsa i do Letenye. A które przejście w Letenye, to autostradowe czy to drugie?
Jestem wygodnicki i dlatego zawsze prułem autostradami przez CZ-A-SLO, ale GM pokazuje podobny czas przez SK-H a różnica w winietach wynosi ok 150 zł. Pytanie czy warto, bo nie lubię krętych dróg, szczególnie w nocy.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 28.05.2021 10:32

Slavko1974 napisał(a):Witam
Jak obecnie wygląda trasa przez Słowację i Węgry biorąc pod uwagę jazdę nocną?
Przyjmijmy, że żadne korytarze tranzytowe już nie obowiązują (jadę w sierpniu) więc trasa wygląda tak: Zwardoń - Czadca - Żylina - Trenczyn - Bratysława - i jak dalej do Szombathely? Potem pewnie do Nagykanizsa i do Letenye. A które przejście w Letenye, to autostradowe czy to drugie?
Jestem wygodnicki i dlatego zawsze prułem autostradami przez CZ-A-SLO, ale GM pokazuje podobny czas przez SK-H a różnica w winietach wynosi ok 150 zł. Pytanie czy warto, bo nie lubię krętych dróg, szczególnie w nocy.


To już było tłuczone setki razy.
Ja zwykle jeżdżę z Bratysławy przez Rajkę przez M1 dojeżdzam do M85, dalej M86 do Szombathely. Następnie drogą 86 (dobra nawierzchnia, mały ruch) i albo odbijam na Lenti i dalej na Letenye (na starym przejściu z reguły pusto) lub jadę dalej 86 na Lendavę i Mursko. Natężenie ruchu na Węgrzech jest kilkakrotnie niższe niż np. w Austrii.

Tu jest odpowiedni wątek: https://www.cro.pl/trasa-przez-slowacje-wegry-t26527.html

Pozdrowienia.;)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 28.05.2021 14:11

Może i było tłuczone setki razy, ale ten temat, do którego podałeś linka to ja sobie przeczytałem. Z ostatnich dziesięciu stron udało mi się wyciągnąc może 4-5 postów, które sa powiązane z moim pytaniem. Natężenie ruchu dla mnie jest nieistotne, będę jechał w nocy.
Mi zależy dowiedzieć się o stanie dróg, czy kręte i czy spotkania ze zwierzyną leśną są czeste.
A Mursko rzeczywiście przegapiłem. Pytanie mam z lenistwa - ten krótki odcinek drogi H7 do zjazdu na Dolga Vas jest bezpłatny?
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 28.05.2021 14:24

Slavko1974 napisał(a):Mi zależy dowiedzieć się o stanie dróg, czy kręte i czy spotkania ze zwierzyną leśną są czeste.
A Mursko rzeczywiście przegapiłem. Pytanie mam z lenistwa - ten krótki odcinek drogi H7 do zjazdu na Dolga Vas jest bezpłatny?


Drogi spoko, bez większych zakrętów. Co do zwierzyny to może być różnie. Mnie w nocy nigdy nic na Węgrzech na drogę nie wyskoczyło ale za to na powrocie już w Polsce to i owszem (obyło się na szczęście bez kontaktu ze stadem saren).

Co do H7 to potrzebna winieta. Aby pojechać bez niej trzeba zaraz po wjechaniu do Słowenii na pierwszym rondzie wyjechać 2 wyjazdem na drogę równoległą (w sumie to jakby skręcić w lewo) i przez Lendavę, bokiem dojechać na przejście Mursko-Sredisce.

Pozdrowienia.;)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 28.05.2021 18:11

MRK napisał(a):Jakiś czas temu jechałem do Wiednia. Mocno się zdziwiłem za Mikulovem. Na plus. Nie widzę już sensu Breclava.


Dużych różnic nie ma dlatego co komu wygodniej.

Zrzut ekranu 2021-05-28 181056.png
ulka73
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka73 » 28.05.2021 18:15

Gonzales napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Mi zależy dowiedzieć się o stanie dróg, czy kręte i czy spotkania ze zwierzyną leśną są czeste.
A Mursko rzeczywiście przegapiłem. Pytanie mam z lenistwa - ten krótki odcinek drogi H7 do zjazdu na Dolga Vas jest bezpłatny?


Drogi spoko, bez większych zakrętów. Co do zwierzyny to może być różnie. Mnie w nocy nigdy nic na Węgrzech na drogę nie wyskoczyło ale za to na powrocie już w Polsce to i owszem (obyło się na szczęście bez kontaktu ze stadem saren).

Co do H7 to potrzebna winieta. Aby pojechać bez niej trzeba zaraz po wjechaniu do Słowenii na pierwszym rondzie wyjechać 2 wyjazdem na drogę równoległą (w sumie to jakby skręcić w lewo) i przez Lendavę, bokiem dojechać na przejście Mursko-Sredisce.

Pozdrowienia.;)

Wieczorem i w nocy Węgry wyglądają jak wymarłe.. Jechaliśmy w lipcu w ubiegłym roku. Po 22 nigdzie nie zatankujesz, nic nie zjesz, ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Jechaliśmy od strony Letenye, M7, potem M70- był jakiś remont a i tak ciemno(!!), potem 86, nocleg jak zwykle w Kormend. Wszyskie wsie, i małe miasteczka praktycznie zero lamp.. Jedzie się niby fajnie, bo pusto, ale ciemno, że oko wykol.. Przez korki na granicy byliśmy dopiero ok 24 na noclegu. Poprosiliśmy o cos do jedzenia, co prawda gospodarz nawet zrobił nam frytki ze schabowym i surówką, ale słono zapłaciliśmy... No ale nic tam.. nie było to w tym akurat momencie wcale ważne.. :lol: :oczko_usmiech:
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 28.05.2021 19:12 przez ulka73, łącznie edytowano 1 raz
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.05.2021 00:06

ulka73
Mylisz się jeżeli chodzi o nocne tankowanie.
Wzdłuż całej 86 jest kilka stacji całodobowych (OMV w Janossomorja, skrzyżowanie z 84, MOL w Szombathely, OMV w Kormend, MOL w Redics) więc nie ma problemów z nocnym tankowaniem.
Jedynie dla jadących przez Lenti, całodobowa stacja jest dopiero na starym przejściu granicznym w Gorican.
Po 22 nie powinno się jeść ze względów zdrowotnych :wink: , ale w wielu krajach o tej porze jest krucho z posiłkiem typu obiad.
Ale jedna uwaga jest słuszna, Węgry po zmroku są wymarłe jak w horrorze.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 29.05.2021 19:06

Slavko1974 napisał(a):Witam
Jak obecnie wygląda trasa przez Słowację i Węgry biorąc pod uwagę jazdę nocną?
Przyjmijmy, że żadne korytarze tranzytowe już nie obowiązują (jadę w sierpniu) więc trasa wygląda tak: Zwardoń - Czadca - Żylina - Trenczyn - Bratysława - i jak dalej do Szombathely? Potem pewnie do Nagykanizsa i do Letenye. A które przejście w Letenye, to autostradowe czy to drugie?
Jestem wygodnicki i dlatego zawsze prułem autostradami przez CZ-A-SLO, ale GM pokazuje podobny czas przez SK-H a różnica w winietach wynosi ok 150 zł. Pytanie czy warto, bo nie lubię krętych dróg, szczególnie w nocy.

Tak dokładnie wygląda moja trasa i w tym roku pojadę tak po raz trzeci. Z Wawy startuję ok 18-19 na Węgrzech jestem ok pierwszej - drugiej. Rzeczywiście jest pusto, ale probelmów z tankowaniem nie ma - tak jak napisał wielbiciel sa stacje całodobowe.
Sam tankuję w Nagykanizsa (trzeba wjechać do miasta). Co do zwierząt - widywałem, ale to tak jak w PL. Ja przejeźdźam granicę autostradową, ostatnio stałem 10 minut.
Za to sama trasa podoba mi się, nie jest tak nudna jak przez Cz-A, ale to moje zdanie :)
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 29.05.2021 19:35

Co do Mol w Szombathely - ten przy rondzie - w nocy próbowałem tankować - kolejka, multum ludzi, 15 km dalej stacja na 86 - spokojnie bez kolejki, mało ludzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 298
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone