Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
eirik
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eirik » 09.06.2021 08:31

Wypełniał ktoś z Was formularz wjazdowy do Austrii? Ja planuję tylko przejechać przez Austrię, ale chciałem zjechać z autostrady, zatankować, kupić coś. W formularzu jest obowiązkowa sekcja z danymi o adresie w Austrii - na wypadek, gdyby potrzebna była kwarantanna. Co tu wpisać, skoro nie planuję noclegu?
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 09.06.2021 09:03

Osobiście tranzyt traktuję jak w definicjach dla transportu międzynarodowego. Nie ma problemy jechać drogami do tego wyznaczonymi, zatrzymać się na stacji, zatankować. Nie jechałbym drogami lokalnymi z ograniczeniami.
Przykład Węgier jest tutaj idealny - wyznaczyli trasy do tranzytu i tak należy jechać.
Nie znalazłem tego dla Austrii i Czech. Gdybyś jednak chciał przebywać >24h i korzystać z dobrodziejstw danego kraju, należałoby robić daną procedurę.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 09.06.2021 14:00

AdamZ napisał(a):Zalewałem w ostatnią sobotę bak swojego diesla do pełna w Mureck w Austrii za 1,15E. Chciałem się tym pochwalić na forum ale widzę że Google wrzuca takie informacje na swoich mapach więc czar odkrywcy się ulotnił. Proponuję zaglądać na mapy i przy odpowiednim powiększeniu można dotrzeć do info o konkretnej stacji benzynowej.

Dzięki za tę informację, przyda się! :)
Ja na na ogół korzystam z tej strony: https://www.oeamtc.at/spritapp/SimpleSe ... showSimple
ale na niej często nie ma cen paliw na stacjach przygranicznych, a na mapach Google (na te kilka stacji które sprawdziłem), ceny były.
WojtekS1
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekS1 » 09.06.2021 14:05

Tylko dla mnie zasadnicze pytanie jest czy jadąc przez Austrię do Chorwacji i nie mając wypełnionej tej deklaracji przez internet mogę w ogóle zjechać z autostrady do miasteczka powiedzmy 1000-1500m, następnie zatankować i pojechać dalej oczywiście wracając na autostradę.
eirik
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eirik » 09.06.2021 15:42

^^^ No właśnie dokładnie o to mi chodzi. Oficjalne info ze strony MSZ brzmi: "W ramach tranzytu możliwe jest zatrzymanie się na stacjach benzynowych i parkingach przy autostradzie. (...) Osoby podróżujące w tranzycie, które planują zatrzymać się w Austrii (np. nocleg, zakupy, wizyta w restauracji, zwiedzanie) musza spełnić warunki opisane w punkcie "Wjazd do Austrii - zasada ogólna".
A to oznacza rejestrację przez internet, w której trzeba podać adres, gdzie będzie się przebywać w Austrii.
Wygląda trochę tak, jakby formularz nie przewidywał takiego scenariusza (rejestracja bez noclegu).
eirik
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eirik » 09.06.2021 20:28

eirik napisał(a):^^^ No właśnie dokładnie o to mi chodzi. Oficjalne info ze strony MSZ brzmi: "W ramach tranzytu możliwe jest zatrzymanie się na stacjach benzynowych i parkingach przy autostradzie. (...) Osoby podróżujące w tranzycie, które planują zatrzymać się w Austrii (np. nocleg, zakupy, wizyta w restauracji, zwiedzanie) musza spełnić warunki opisane w punkcie "Wjazd do Austrii - zasada ogólna".
A to oznacza rejestrację przez internet, w której trzeba podać adres, gdzie będzie się przebywać w Austrii.
Wygląda trochę tak, jakby formularz nie przewidywał takiego scenariusza (rejestracja bez noclegu).


Chyba znalazłem podpowiedź - w sekcji FAQ na stronie austria.info:

Do I need to obtain pre-travel clearance for day trips?
Yes. If you are visiting for the day, please enter the address of the border checkpoint or of your excursion destination when filling in the form.

Chyba wpiszę adres stacji benzynowej w Leibnitz ;-)
WojtekS1
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekS1 » 09.06.2021 20:46

To może lepsze będzie zgodnie z FAQ wpisanie przejścia granicznego np. Drasenhofen bo wtedy można tankować wszędzie ;)
eirik
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eirik » 09.06.2021 20:49

Ostatecznie tak właśnie wpisałem: Schulstrasse 326, 2165 Drasenhofen.
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 10.06.2021 09:41

Komunikat ze strony https://entry.ptc.gv.at/en.html:
Eliminacja obowiązkowej rejestracji w celu uzyskania odprawy przed podróżą
Z obowiązku rejestracji do odprawy przed podróżą zwolnieni są podróżni, którzy:

wjechać z państwa wymienionego w załączniku A i
przebywały wyłącznie w państwie lub regionie wymienionym w załączniku A lub w Austrii przez ostatnie dziesięć dni oraz days
posiadają certyfikat w rozumieniu zasady 3-G (niem. geimpft, getestet, genesen – zaszczepione, przebadane, odzyskane).
Jeśli dotyczy to Ciebie, nie musisz wypełniać poniższego formularza.
Kraje Aneksu A to obecnie: Andora, Australia, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Łotwa, Księstwo Liechtensteinu, Litwa , Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Korea Południowa, Singapur, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Watykan.
Tłumaczenie z Google.
eirik
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eirik » 10.06.2021 11:04

No i super.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.06.2021 08:41

Coraz bardziej myślimy nad zmiana trasy z Słowacji-Węgier na Cz-Aus-Slowenia. Kilka razy już jechaliśmy ta trasa i chyba wrócimy do macierzy...Czy możecie polecić jakiś nocleg, najlepiej budżetowy, niedrogi od Mikulova do przejscia Aus-SLO? Wiem, że było nie raz ale może coś nowego się pojawiło:)
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 16.06.2021 12:50

amatus1 napisał(a):Coraz bardziej myślimy nad zmiana trasy z Słowacji-Węgier na Cz-Aus-Slowenia. Kilka razy już jechaliśmy ta trasa i chyba wrócimy do macierzy...Czy możecie polecić jakiś nocleg, najlepiej budżetowy, niedrogi od Mikulova do przejscia Aus-SLO? Wiem, że było nie raz ale może coś nowego się pojawiło:)


My jedziemy 26 czerwca z Bielska-Białej. Ostatnie 2 razy jechaliśmy przez Węgry, ale jeśli mamy jechać do Budapesztu to chyba też zmienimy plany i przejedziemy przez Czechy, Austrię i Słowenię. W tym roku pierwszy raz jedziemy samochodem na ropę (zawsze było LPG) i dużym plusem jest tanie tankowanie w Austrii co wyrówna wysoką cenę za winietę w Słowenii.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2021 13:42

Tanio w Austrii to poza autostradą. W Słowenii też nie jest źle.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.06.2021 01:18

buter napisał(a):
amatus1 napisał(a):Coraz bardziej myślimy nad zmiana trasy z Słowacji-Węgier na Cz-Aus-Slowenia. Kilka razy już jechaliśmy ta trasa i chyba wrócimy do macierzy...Czy możecie polecić jakiś nocleg, najlepiej budżetowy, niedrogi od Mikulova do przejscia Aus-SLO? Wiem, że było nie raz ale może coś nowego się pojawiło:)


My jedziemy 26 czerwca z Bielska-Białej. Ostatnie 2 razy jechaliśmy przez Węgry, ale jeśli mamy jechać do Budapesztu to chyba też zmienimy plany i przejedziemy przez Czechy, Austrię i Słowenię. W tym roku pierwszy raz jedziemy samochodem na ropę (zawsze było LPG) i dużym plusem jest tanie tankowanie w Austrii co wyrówna wysoką cenę za winietę w Słowenii.


Eeeeee...., zebyś się nie zdziwił. Właśnie wróciłem z Cro. Zaplanuj sobie tankowanie w Słowenii, jeśli masz taką możliwość, a odpuść sobie Austrię. Słowenia najtańsza. Taniej niż w Austrii i Cro.
ormoski
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) ormoski » 17.06.2021 07:17

MRK napisał(a):
Eeeeee...., zebyś się nie zdziwił. Właśnie wróciłem z Cro. Zaplanuj sobie tankowanie w Słowenii, jeśli masz taką możliwość, a odpuść sobie Austrię. Słowenia najtańsza. Taniej niż w Austrii i Cro.


Gdzie w Słowenii jest ON tańszy niż 1,135 w Austrii?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 301
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone